Om Shanti Om

• Indie ओम शांति ओम (více)

Jsou léta sedmdesátá a Om (Shahrukh Khan) je vyhledávaným hercem. Ovšem jen pro role "křoví". Za svým snem stát se velkou hvězdou jde odhodlaně jen proto, aby měl šanci setkat se a okouzlit božsky krásnou herečku Shanti (Deepika Padukone). To se mu podaří při natáčení jedné scény, kdy ji vysvobodí z ohně a stanou se z nich přátelé, či možná něco víc, jak Om doufá. Pak se ale dozví "závažné skutečnosti" z jejího osobního života, přesto se ale rozhodne ji zachránit z ohně ještě jednou... a skáčeme o 30 let v čase a přichází rok 2007... (bolly.cz)

lareinna

Hlavne prvá polovica filmu mohla byť lepšia. Čo sa týka Bollywoodu, tak u mňa stále najviac boduje Jodha Akbar – ten som videla už 3 krát aj napriek tomu, že má 3 hodiny. Om Shanti Om je preto trošičku v tieni tohto veľkolepého filmu. Nesklamal ale svojou farebnosťou :)) zábavou a krásnou hudbou typickou pre túto rozmanitú kultúru. Z nejakého dôvodu, ktorý neviem nejako slovne definovať, proste milujem indické filmy a mám pre ne slabosť. ()

kubyno

No jako moje první zkušenost s Bollywoodem a... No jako je to fakt nářez! Je tam zastoupená většina filmových žánrů (aspoň tak mi to přijde) a i když vím, že jsem nemohl pochopit většinu narážek a odkazů, tak jsme se u toho s kamarádama královsky bavili. A nic podobného jsem ještě v životě neviděl. ()

jorgus

komedie,tragedie,muzikal,drama,ducharina..laska,smrt,pratelstvi,nenavist..na bollywodske filmy skromna stopaz ale plne vyuzita uz jen vyjmenovanym vyctem hrubeho deje..v hlavni roli nejvetsi soucasna indicka hvezda a v pozadi "pricmndava" vetsina bollywodskych hvezd vetsinou v hromadnych tanecnych vystupech. Kdyz divak pristoupi na jista pravidla teto kinematografie tak dostane v mire vrchovate to co chtel a ocekaval..tanec, drama, komedii....vse v jednom filmu:) ()

Narciska

Reinkarnace ve východních filozofických systémech je fascinujícím vyústěním odlišeního vnímání času a života po životě. S. Khan a D. Padukone jsou skvělí jako vždy, prostor je velmi mile věnován i vedlejším postavám, ktterých tam tentokrát není moc, naproti tomu záporák je prohnilý až na kost. Celé to však působilo poněkud neučesaně a duchařská témata mě moc neoslovuje. ()

Fujara777

ÁNO: Cameo roly ma príjemne prekvapili. Aj keď teda nemám taký prehľad o všetkých zúčastnených, takže predpokladám, že mi dosť narážok a humoru v tejto pasáži ušlo. Kto však má pomerne dobrý prehľad v indických hercoch, má šancu sa pekne zabaviť. To, čo považujem za titulnú pieseň je chytľavé, hravé a podarené. Za zmienku stojí iste aj nenásilné zakomponovanie tanečných vystúpení. Tam, kde sú, jednoducho sedia ako riť na šerbeľ. NIE: Kvapku mi nedochádza dôvod tak vysokého hodnotenia. Pasáž sedemdesiatych rokov sa mi zdá dostatočne nevyužitá. Konkrétne mi chýba viac reálií tej doby. Okrem šatstva a nejakých narážok na vtedajšie hviezdy strieborného plátna ich neviem nájsť. ()

Evander

Po zhlédnutí Om Shanti Om jsem v obrovských rozpacích. Film se dá rozdělit na dvě části (přibližně poloviny), z nichž první je tak slabá, že jsem měl chuť film úplně vypnout. Jsem rád, že jsem tak neučinil. Druhá část je nesrovnatelně lepší a na závěr přichází grandiózní finále. Hudba je skvělá po celý film, jak je v Bollywoodu dobrým zvykem. Přesto bych rád vyzdvihnul hudební finále, které je neskutečné, neuvěřitelné, famózní a i tak se obávám, že jsem ho dostatečně nedocenil. Jen stěží si dovedu představit, jaké by asi mohlo být v kině s dobrým ozvučením. Herecké obsazení je skvělé a podané výkony tomu odpovídají. Na závěr nezbývá, než film zhodnotit, a to dnes bude proklatě těžké. Pokud by, co se kvality týče, byly obě části otočeny, nedodíval bych se a hodnotil bych velmi zle. Inu nejsou… A tak, když jsem to nevzdal a viděl film celý, budu asi hodnotit výše, než by odpovídalo průměru obou částí, protože jsem stále ještě uchvácen neskutečným a emočně obrovsky silným závěrem. ()

téra

Režisérka Farah Khan předvádí, tak jako ve svém debutu, mix zdánlivě nezkombinovatelných žánrů (romantika, komedie-až parodie a duchařský trhriller) a opět jí to vychází. Snad proto, že k látce přistupuje s upřímným nadšením, ale zároveň jí nechybí potřebný nadhled. Scéna z předávání Filmfare je skutečně ultimátní :-) ()

zzowiie

Tenhle snímek mě přivedl k bollywoodské kinematografii a myslím si, že jsem nemohla mít lepší start. Naprosto mě fascinovala přehlídka žánrů, které film stihnul prostřídat, taneční choreografie, barvy a šarm Shahrukha Khana. Film asi nepadne do oka každému, přece jen jde o jinou kulturu. Ale já ji přijala všemi pěti hvězdičkami. ()

sanikope

pri vypočte hviezd sú expendables len lacným odvarom červenajúcim sa dakde v kúte. Skutočná perla ktorú ocenia asi iba milovníci bolywoodu. A predsa som našiel hercov ktorí mi tam chýbali- Aamir Khan ale najmä Kareena Kapoor,,, anyway parádna zábava.... ()

joelly01

Ja proste na tyhle filmy nejsem cilova skupina, ale rozhodne me to neuazilo a dokonce mi to ted porad zni v hlave a pobrukuju si Om Shanti Om. Do prkna, asi si to pujdu i naprat do mp3 prehravace a budu to smazit pri behani... Videno v ramci Season Challenge Tour 2015: ()

cunicekb

Jsem naprosto okouzlena a padám na prdel!! :) Tento film plný tajů, humoru, zamyšlení, lásky, sobectví, nenávisti nevídaně zasáhl mé srdce a mé city a emoce. Jak parádně ztvárnili "duchařskou" část filmu se mi nadmíru líbilo. Ve filmu jsou jedny z nejkrásnějších písniček bollywoodu....Krása. Slza kape a kape a kape...... ()

atiratha

Bollywood skládá poctu sám sobě a jde mu to. První část se nese v poněkud pomalejším tempu, ale i tak má některé vtipné i dojemné momenty. Skok do "současné doby" pak přináší velmi zábavné scény, jako předávání filmových cen, kde většina hvězd hraje sama sebe. Shodneme se s NinadeL, že fiktivní trailery k Abhishekovi a Akshayovi byly k popukání, zvlášť v kontextu Akshayových posledních filmů (Rowdy Rathore, kde vlastně taky hraje policistu) nebo Salmanova Dabanggu. Tady musím vypíchnout jeden aspekt bollywoodských filmů, a sice, že díky své stopáži někdy lépe dovedou prokreslit hrdiny a vysvětlit jejich motivace, takže později ve filmu lépe soucítíte a vžijete se do děje. Skutečně jsem se přistihl, jak nenávidím hlavního padoucha a jak fandím SRK (Shahrukh Khan), aby se s ním vypořádal. Nakonec musím ještě vyzdvihnout hudbu, ta se opravdu povedla a zněla v uších dlouho. ()

tulrika

Aby divák ocenil lehkou genialitu tohohle filmu, musí už mít nějaký bolly nakoukané. Teprve pak si vychutnáte jemnou parodii, odkazy na ostatní filmy a můžete si zasoutěžit v " Poznej, co nejvíc slavných herců v taneční scéně": Písně a choreografie jsou vůbec užásná a nechybí jim nic. Zasmějete se, popláčete si a to je to, co od Bollywoodu chceme. Společně s http://www.csfd.cz/film/107196-statecne-srdce-ziska-nevestu/ můj nejoblíbenější bolly film. PS: Po písni Dard-E-Disco jsem si koupila sárí a pubertálně přeposílala fotky polonahého SRK na facebooku každému, kdo si mě nezablokoval. STRAST A DISCO! STRAST A DISCO! ()

Stupet

Teda já nenacházím slov! Ze začátku mě film vůbec nebavil. Ale chtěla jsem tomu dát šanci a vydržela jsem. A rozhodně nelituju. Je fakt, že film je místy dost zmatený, ale v závěru jsem si všechno v hlavě srovnala. I když tohle se nemůže nikdy stát, tak ten námět je prostě geniální! Jen mě mrzí, že příběh nemá úplný happy end. Bylo by super, kdyby duch Shanti vstoupil do té druhé dívky, a pak by se dali dohromady s OK. Škoda, no. Ale i tak prostě super! ()

jojo33

Typicky otravny roztancovany a rozospievany Bollywood s mega-prestrelenou stopazou a najgycovejsim herectvom spoza Himalaji. Shahrukh Khan je velky sympatak a dnes uz legenda indickeho filmu, ale herec je to preafektovany so silne exhibicionistickymi sklonmi. A to ja nerad! 80 minut sa vo filme prakticky nic nedeje, az potom to chyti solidnu iskru, ktora vsak stale nuti sledovat cas do konca. ()

coulismoulis

Vytecne orgie meta humoru a komentaru na klasicky i soucasny indicky filmovy prumysl a to az na takovem levelu, ze je potreba nekolik shlednuti na radny dekoding. Unikat nejen na Indii, ktery je zaroven natocen tak zabavne, ze se ani chvilku nenudite. It’s a bird, it’s a plane, it’s Mohabbatman! ()