Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Brano

I keď možno nie až tak originálny, ale dosť pôsobivý príbeh, ktorý ma zaujal. Film o veľkom bojovníkovi, ktorý nepozná premožiteľa. Až do doby, dokým surovo nezabije iného protivníka, čím zároveň odsúdi svoju rodinu na smrť. Bojové scény boli výborne a Jet Li opäť len ukázal, že je v tomto majster. Ale niektoré natočené scény, keď sa nebojovalo už také zaujímavé neboli. Najmä od úteku na vidiek som očakával trocha viac, než len pár minútové zábery, ktoré toho v deji veľa nevyriešili. ()

helrohir

Konečne ďalší film s bojovými umeniami, ktorý nevyznieva ako komédia (rôzne filmy zo 70. a 80.-tych rokov) alebo fantasy (všelijaké wuxie). Jet Li tu naplno preukazuje svoje majstrovstvo, aj príbeh má čosi do seba, choregorafia je vskutku dokonalá, jeden súboj lepší než druhý. Naviac práve kominácia rôznych bojových štýlov tomu dodáva to správne čaro, pretože vidieť proti sebe napríklad wushu a wrestling je určite zážitok. Vadí mi však trochu uspávanková pasáž na vidieku a aj to okaté povyšovanie sa nad západnú spoločnosť, ktorú musia samozrejme predstavovať nenažraný boháči v drahých handrách. Napriek tomu ale tento film radím spolu s Ip Manom k tomu najlepšiemu v rámci filmov o bojových umeniach. 80%. ()

Guran

Pěkný bojový film s vynikajícícm Jetem Li v hlavní roli. Filmy o bojovém umění mám rád, akorát těch kvalitních je hodně málo a tento film kvalitní je. Má překvapivý děj a hlavně dobré efekty samotného boje. Šokovalo mě, že film jep odle zkutečnosti. Velice chválím Asijské filmaře. Vytvořili na své poměry kvalitní snímek. ()

Paatej

Film mi přišel jako tak trochu slabší Ip Man. Bohužel jsem viděl jen 100min verzi a mám silný pocit, že Director's Cut by přinesl trochu více hloubky a poetičnosti a v tu chvíli by to bylo i na 4 hvězdy. Takhle alespoň slušných 70%. ()

pekas

Měl jsem po letech možnost vidět Director's cut a moc se mi líbil, určitě víc než "oficiální verze". Možná už jsem taky dospěl k moudrům o kterých se ve filmu hovoří. Rozhodně jeden z nejlepších Kung-Fu filmů, co byly natočeny, který se připojil k Pěsti legendy a dalším top filmům tohoto žánru. 95% ()

Humprt Pum odpad!

Film jsem pro neúnosnou debilitu musel po 20 minutách vypnout. Příběh kýč, herci přehrávají, souboje jsou nereálný. Opravdová katastrofa. ()

Marquis

Celkem legrace. Oceňuju, že děj osypával velice svižně a o akci nebylo rozhodně nouze. Často možná budete překvapeni vývojem příběhu, no a to je při takovýchto mstitelích s píšťalou jenom dobře. Řadím to ke starým dobrým shaolinkám a podobně, jen z roku 2006. Filosofii bojových umění tam rozhodně nehledejte- je tam, ale jaksi až moc na efekt- musí tam být. Skutečnost byla jinde. Já jsem ty hlášky bral spíš jako komedii. 3,5 bodu. ()

jack_scott

Snímek se silným začátkem a velice silným koncem, i když ne úplně dotaženým na 100% (jen na 95%). Střední část filmu mi přišla dost jako cliché, nic jiného bych při zpětném ohlédnutí od snímku nečekal...je to ve všech takovýhle filmech. Ronny Yu neudělal vůbec nic špatně, naopak inspiroval se na velice správných místech, Jet Li hrál taky dost dobře takže co jiného čekat než vynikající, ne však nijak oslnivý snímek. Řemeslně je udělán výtečně, ale šmrnc na pět hvězd nemá. Kromě konce a pár scén na to snímek nemá. Ale každopádně je to velice kvalitní podívaná, která by neměla nikomu uniknout. **** 80% ()

smrtubohem

Další skvělý kung-fu snímek, kde Jet Li předvádí standardní, tj. velmi dobrý výkon, tolik typický pro své filmy tohoto ražení. POZOR! Michelle Yeoh ve filmu vůbec NEHRAJE - chyba v titulcích !!! ()

DooFooS

To se pak západní svět nesmí Číně divit, že je teď tak na koni, když ji tak moc ponižoval na začátku minulého století. ()

Idealista

Životopis co má říz. Jednoduché, výpravné, poetické a úderné.Souboje jsou uvěřitelné jejich délka mi nepřipadne dlouhá( a když už je trochu delší tak souboj přesto nenudí ). Velká pocta bojovému umění ! ()

Weirdman

Veľmi nevyvážený film. Úvod je skvelý, fyzička sa precvičuje o 106 a nevadí ani silne prehrávajúci Jet Li. A potom zrazu strih, medziscénka na lodi a začína nekontrolovaný gýč - jak keby sa rozbehol úplne iný film, v ktorom tiež náhodou hrá Jet. Keď gýč skončí, tak sa prechádza k oslave hrdinu - záverečná tretina by bola tiež na facku, ale je v nej dosť veľa zaujímavých prvkov stretu kultúr, a k postave wu-shu borca sa prekvapivo vytvorilo nejaké citové puto, čiže neostáva jeho osud úplne ľahostajný... (Videl som Director's cut a po osobnom porovnaní s kinozostrihom vôbec netúžim) ... (▲) ()

chrustie

Z Huo Yuan Jia se stane opravdový stylař. Co mi ale trochu vadí, je přílišná porce efektů. Nepřirozené odrazy a odskoky, kazí celkový dojem z jednotlivých bitek. ()

miistr

Pomalu ani nedokážu vyjádřit jak se mi tenhle film líbil. Úžasné souboje, perfektní Jet Li a hlavně další krásná myšlenka z něj tryskající. Ukázka toho, že WuShu není jen o boji, ale hlavně o přístupu k životu. ()

Hlawi

Naprosto famózní akční záležitost v podání Jet Li. Tento film si udrží pozornost divíka po celou dobu děje. ()

bobin

Tupé akční hong-kongské bitky, které stojí a padají s pohyblivým Jet- Li. Dílko vůbec nevybočuje ze stovek jemu podobných bojových pomateností a upoutají pouze nadšence, kteří těmto chaotismům fandí. Nesmyslné, zbytečné, nudné. ()

Skytavka

Nedá mi to a pořád musím porovnávat s Ip manem. Nějak mi to nesedlo, stejně tak jako hlavní hrdina. Nebylo to tak hezky přirozené. Lepší 3... ()

lobo87

Dobrý, ale nie výborný film. Jet Li a jeho bojové umenie je tu pekne ukázané v historickom príbehu, ktorému však z môjho pohľadu niečo chýbalo... 70% ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje