Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

lobo87

Dobrý, ale nie výborný film. Jet Li a jeho bojové umenie je tu pekne ukázané v historickom príbehu, ktorému však z môjho pohľadu niečo chýbalo... 70% ()

Víteček

Moje WuShu je to nejlepší Wushu, ale žádné WuShu nebude dokonalým WuShu, pokud do něj člověk nevloží svojí DuŠu. Prostě se tam někdo mydlí, pak dochází k poznání ohledně mydlení se a během toho se nemydlí ale vstřebává moudra, aby se pak na konci mohl mydlit za správnou věc a slavně pozdvihnout sebevědomí národa. Snímek se prezentuje jako životopisný, přestože valná většina věcí z něj se zřejmě nikdy nestala a je vyfabulována. 42 %. ()

vlada-xxx

Po Danny the dog dalsi vynikajici snimek ve kterem Jet Li predvadi krome vynikajiciho kung-fu i svoje nesporne herecke kvality. ()

ZeldaZ

Pro mě jeden z nejpůsobivějších filmů v životě. Jet dal filmu celou svou ušlechtilou duši. NÁDHERA, DĚKUJI JETE ! ()

mijano

Popravde som bol aj dosť sklamaný. Skvelé bojové akcie, ešte by som aj tak nejak bral ten vývoj charakteru, ale ten bol braný jak z rýchlika, dej tiež nebol zrovna veľmi nadväzujúci a bol veľmi rýchly. Divák si nemal ani čas zvyknúť na premenu zo zlého na dobrého, a ani ja som im to moc nebral. Myslím, že najpozitívnejšie na celom filme bolo to, že to točil HongKong a nie Čína. ()

RomaS

Původně jsem hodnotil 4, ale jelikož jsem se několikrát k tomuto filmu vrátil, musím své hodnocení zvýšit na plný počet. Mám rád soubojové filmy. Jenže choreografie, to nejdůležitější u tohoto žánru, často bývá cihlou, která film utopí až na dno. Tady uvěříte téměř všemu. Pohyby a údery jsou sice atraktivnější než ve skutečnosti, ale vše je podle principů daného bojového umění. Nenapadá mě film, který by skloubil atraktivitu, reálnost a ladnost soubojů lépe než v tomto unikátu. ()

lipan

Očekával jsem mnohem víc. První třetina filmu je stejně přihlouplá, jako úsměv Jet Liho. Vše je okaté a předvídatelné. Nevím proč, ale hodně mi to připomíná film Ip Man. Nebýt kvalitních bojových scén, dal bych **. Škoda. ()

Simir79

Herci v Šaolinských filmech měli vždy tendenci přehrávat. Film „Obávaný bojovník“ je takový paskvil mezi těmito a novodobými filmy typu „Hrdina“ či „Tygr a Drak“. Bojové scény nic nezachrání, pokud se nemohou opřít o smysluplný příběh. Ten je tu spíše podprůměrný. Ačkoli mám rád filmy podobného typu, nepřísluší tomuto více jak 3*. Kdybych měl dát víc, degradoval bych všechny své čtyřhvězdičkové hodnocení. Přecejen průměrný film si zaslouží průměr. ()

pierre9

Priznávam, že nie som fanúšikom akčných filmov, kde šikmookí bojovníci bojujú za svoje meno a česť. Práve preto nedám voľný priebeh svojmu kritickému pohľadu a obmedzím sa iba na pár základných vecí. Azda mojou najvážnejšou výhradou je šablónovitosť príbehu, ktorého priebeh sa dá hádať snáď už na začiatku. Napriek tomu, že bojových filmov zasadených do ázijského prostredia som zasa až toľko nevidel, mi story na linke: hrdina spraví niečo zlé, odíde na miesto, kde sa uvedomí, aby sa vrátil späť a napravil svoje činy príde už ako pokazená platňa. Bojové scény na mňa na druhej strane možno zapôsobili oveľa viac ako na niekoho, kto má takéto filmy napozerané. Pri pohľade na priaznivé komentáre tu na CSFD sa dá povedať, že som mierne sklamaný a preto 3*. ()

wray

Prijemny cinsky film plny bojovych umeni. Prva cast je zamerana vlastne iba na bojove umenia, vela subojov a cele je to o tom ze trosku namysleny hlavny hrdina chce byt najlepsim bojovnikom, tak s kazdym bojuje. Keby to tak pokracovalo az dokonca tak by to bolo len akcne becko, ale nastastie sa hlavny hrdina "zmeni", a uz to nie je len mlaticka - uz to ma aj myslienku. Cele je to pekne vyvazene (myslienka/bojove sceny) - proste prijemny film. Davam "len" 2 hviezdy, lebo mi to neprislo velmi originalne, a stale to povazujem za "len" akcny film. Stale vsak velmi dobre, oplati sa vidiet. ()

Naiki

Jak se mi tak nejak "prazdny" zacatek nelibil, od doby, kdy hrdina prochazi osobnostni promenou je film uzasny, a to zdaleka nejen po technicke strance, ktera byla paradoxne asi jedinou zajimavou veci nez jeden mistr zabije druheho a pote prijde o to nejdrazsi. Choreografie je tradicne precizni, pripomina mi svym syrovejsim a cistsim stylem spis Ip man(a) nez takrka snove kung-fu prezentovane v Tygr a Drak, Hrdinovi nebo Klanu Letajicich Dyk, neni horsi, jen se drzi vice pri zemi. Jemna symbolika a duchovni rozmer prezentovane ve filmu idealy wushu navic filmu dodavaji vetsi hloubku, kterou zpocatku asi nikdo necekal, a je to jenom dobre, popcornovy divak muze byt touhle omackou zklaman, ale co, mozna by mel jit chytat nachvili vazky a cvicit ve jmenu dusevni i fyzicke ocisty. Ja byl velmi spokojen, spicka zanru to pro mne neni, ale presto jde o skvely film. ()

Cajka

Zatím nejlepší bojový film s Jet Lim co jsem viděl. Kdo si chce prohlédnout pořádně nějaké východní bojové techniky, tak tady si užije. Přehledně a surově zaznamenané souboje. Bohužel je již docela pravidlem, že příběh u bojových filmů trochu upadá. Dost mi vadila tendence prosadit tam trochu té "lidovosti", ale na to už jsem si zvykl. A jakožto historický šermíř jsem se docela styděl za naše zástupce v turnaji, nicméně proti východnímu bojovému umění bychom asi stejně neměli šanci. No a jako vždy roztomilý Nathan Jones. Pět hvězdiček je bezesporu zasloužených. ()

Creshaw

Za film jako takovy jasne 4*, ale mel jsem dilema jestli kvuli niceni povesti legendarniho bojovnika nedat o hvezdicku min. Uz od detskeho souboje je vse diametralne jinak nez ve skutecnosti a vetsina Huovo zivota je prevracena na ruby, kdy namisto legendy z nej udelaji poradnyho hajzla. Ale kdyz pominu realne skutecnosti, tak hodnoceni okolo 80% odpovida, a tak zustanu u 4* ()

brasek

Z pohľadu životopisnej drámy je tento snímok určite kvalitnejší ako Ip Man. Chcem - nechcem musím tieto snímky porovnať. Začiatok je veľmi skvelý... súboj Huo Yuan Jia proti trom (súboj so štvrtým je na konci snímku) majstrom z cudziny. Nevidel som 141 min. verziu, čo je možno škoda ak sú tam dlhšie súboje. Ip Man dominuje súbojom 1 proti 10, ale tu asi navždy ostane v pamäti súboj s Herculesom O'Brienom (Nathan Jones). Film určite poteší fanúšikov bojových umení, aj keď má hluché miesta. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje