Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

O.Peta

Milé překvapení. A to, i když Asijskou tvorbu zrovna nevyhledávám. Škoda jen toho chabého děje, protože jinak mi film přišel dost dobře zpracován. 65% ()

GodComplex

Mozna je vuci Fearless trosku nefer, ze jsem se na to sel podivat po naprosto genialnim Yip Manovi, ale jedna se o velmi podobny cinsky kousek, ve kterem si kluci porovnavaji sve kung-fu, navic jestli to tvurci mysleli vazne (a podle ohlasu i hodnoceni urcite ano), tak se srovnavanim proste musi pocitat. Fearless tohle srovnavani projizdi naprosto ve vsech kategoriich - pribeh nema tak dramaticky naboj, vizual neni tak pusobivy, Jet Li na sympaticnost Donnieho Yena nedosahne a hudba neni ani z desetiny tak zasadni a majestatni. Co se klicoveho faktoru pro tento typ filmu tyce - souboju a jejich choreografie - to bylo zdaleka nejvetsi zklamani, protoze je drtiva vetsina fightu umele zrychlena a pusobi to cele naprosto smesne. Obrovske zklamani. Zapomente na Fearless a dejte si oba dily Yip Mana. 4/10 ()

Ender66

Film ma osobne oslovil hneď na niekoľkých rovinách. Za mladi (nie že by to bolo tak dávno) som mal podobné nutkanie ako Huo Yuan Jia byť vo všetkom najlepší, no narozdiel od neho sa mi to nikdy nepodarilo a neskôr som z toho našťastie vyrástol:-). Fearless je prvý mnou uzretý film ktorý hovorí o wushu, jeho pravej podstate a o jeho použití odkedy som wushu začal sám trénovať. Preto som možno pre niekoho nudné kecy o zdokonalovaní samého seba vnímal úplne inak. Takisto ako vnútorná premena hlavného hrdinu na človeka, ktorý dokáže svoje vlastné ego potlačiť a podriadiť záujmom ostatných uvedomí a jeho celkom nezištná záverečná "hrdinská" smrť. Výborná choreografia, príbeh a excelentný Jet Li (aj po hereckej stránke) robí z tohto filmu pre mňa TOP martial art movie. ()

Vojcl

Jeden z nejlepších hongkongských filmů všech dob!!! Jet Li znovu dokazuje, že není jen zdatný bojovník, ale i velice solidní herec. Vedle tradičně špičkové choreografie bojových scén nabízí Fearless i propracovaný scénář, nádhernou hudbu i kameru, a příjemné herecké výkony. Možná že ten kdo neholduje kung-fu žánru tolik nadšený nebude, ale já jsem naprosto spokojen! Zajímavost: dějově se jedná vlastně o prequel ke slavnému filmu s Brucem Lee Fist of Fury a stejné téma natočil i samotný Jet Li ve snímku Fist of Legend z roku 1994. ()

Macejko

"Banda Číňanov si dáva na búdku a do toho sa občas pripletie nejaký ten príbeh." Pôvodne som mal v úmysle napísať to práve takto. Ako však minúty ubiehali, uvedomil som si, že situácia je presne opačná. Príbeh je vo Fearless na prvom mieste, a je to príbeh prekvapivo dobrý, stojaci síce na tradičných mantineloch, ale to vôbec nevadí. Aj emócie sa dostavili a Jet hral podľa mňa dosť dobre (aj keď človek pri tej čínštine nikdy nevie...;). Bojové scény boli parádne, s vymaznanou chreografiou, jednoducho radosť hľadieť. Proste dobrý film. Jet si u mňa šplhol. Videné v režisérskej verzii. ()

zipper111

Huo Yuan Jia byl nejspíš neskutečnej mistr, ale vzhledem k tomu, že jsem před chvilkou dokoukal Ip mana, myslím, že by od něj dostal slušně na pr*el. V těchto filmech se vyskytuje poměrně často ta samá otázka: "Čí kung-fu je lepší?". Myslím, že ať už byl Jet Li výborný bojovník a hrál to sice néé moc přesvědčivě, ale i tak docela dobře, Donnie Yen byl přeci jen lepší. 4* ()

sonnak

Někde okolo půlky filmu se objevila myšlenka, jestli kolegové z čsfd viděli to stejné co já, protože to byla šílená pakárna po všech stránkách. Jenže naštěstí se to přelomilo a druhé dějství bylo jako naprosto jiný, dobrý film. ()

Tony.cs

Vynikající film plný hledání pravdy, cesty k harmonii a umění soužití s ostatními. Film hodný úcty, plný pořádných soubojů a výroků povyšujících život nad smrt, lásku nad nenávist. Veliký film. Jet Li jako obvykle vynikající. ()

blackrain

Film o velké pokoře a cti. Hezky natočená proměna naivního a pyšného floutka v moudrého muže. Velkým právem se z něho stala taková legenda. Ušel dlouhou cestu. Někdy je ta cesta potřebná, aby si člověk uvědomil pár důležitých věcí a své směřování. Přesně v takových rolích mam Jet Liho ráda. Přiznám se, že mi na konci tekly slzy. Něco málo o historii Číny taky neuškodilo. ()

wipeout

Zvykli sme si už na bojovú poéziu, ktorá nás očarila svojou osobitou mágiou mýtična, s radosťou sme zabudli na okovy reality a vzlietli spolu s novoobjavenou vierou v nadpozemskosť. To všetko si pamätáme z takých bojových eposov ako Hero či Klan lietajúcich dýk. No i tá najprepracovanejšia bojová choreografia by sa rozsypala na bezcennú kopu zlatých tehličiek, nebyť dejového cementu miešaného s nevídaným emočným nábojom. Tak a teraz k hodnoteniu tohto propagandistického zlepenca. V prvej tretine sa na nás valí súboj za súbojom, občas prerušovaným dejovou linkou, ktorá naberá ku koncu čím ďalej viac infantilné prvky silne podporované tragikomickými emočnými výlevmi striedanými "slovkami múdrosti" a šablónovitými scénami vzostupu a pádu bojovníka v procese dospievania. Dokonca ani pokus o obrat hrdinu v dobro u mňa neuspel a nezískal si vôbec moje sympatie tobôž nie ľútosť. Možno keby som bol istej národnosti a moje srdce by bilo nacionalistickým tlkotom tak by som hopkal v ústrety vysokému hodnoteniu, takto mi zostávajú len slová kritiky. ()

dee-key

Nedělám bojová umění a nezajímám se zas tolik ani o asijskou kulturu. Nemůžu proto psát o tom, že ty boje byly autentické nebo že čínská mentalita je ve filmu skvěle zachycena. Ale Jet Li je borec do přírody. Když mu k tomu napíšou scénář a Jet přidá perfektně naučenou choreografii, úspěch je zaručen. ()

maverick10

A ja porad kde je Michelle Yeoh a nakonec nebyla ani v zaverecnych titulkach, tak nevim :-( Nicmene, kdyz nekdo rekne slovo vidlak, tak se hovori o tom ze je to klise, ovsem nazveme-li ho synem venkova je to razem o necem jinem. Me jde predevsim o to, co se nam film snazi rict a az pote jakym zpusobem nam to rika. Tady scenariste nechali slovnik cizich slov a metafor doma a rekli to proste narovinu - klise??? Ano ale je treba vnimat myslenku a slova. ()

ilemas

Odpad sice nedám, ale naprosto souhlasím s Humprt Pum. Tyhle filmy jsou buď pro asiaty nebo pro vypatlané hlavy, co jim stačí, když se to ve filmu řeže, byť nereálně. ()

Fíla

Touha a zaslepenost. Nebo odhodlání, disciplína a pokora ve víru samotnou. Nemám moc co dodat, tohle se prostě musí vidět. Snad jen, co víc si přát. Myslím, že tohle dílo je vrcholem čínských filmových pláten. ()

TheDon

Nějak jsem nikdy netíhnul k asijské kinematografii, ale tohle mě příjmně překvapilo. Jet Li je můj velkej oblíbenec, takže i proto jsem si to pustil a dokoukal až do konce. Choreografie bez hranic a hlavně uvěřitelná, ta omáčka kolem už byla trochu slabší, ale pořád je to pro mě na velice slušný čtyři. ()

Chen

Grandiózní zakončení Jet Lieho dráhy akčního ikony. Vynikající bojové scény, ve kterých se setkávají mistři různých stylů (nejen asijských bojových umění) a sympatické herectví mrštného Asiata. Rozhodně příjemné překvapení. ()

Martin741

Cinsku kinematografiu teda nevyhladavam, len obcas natrafim na nejaky tamansky film, a tak to pozriem /Raz darmo : "Film, to je nakaza. Jakmile se vam usidli v krvi, prevezme vladu jako nejaky vrchni hormon. Ovladne vam mysleni. Jako u heroinu -- Antidotem filmu je jen vice filmu"/.No ale spat k Huo Yuan Jia. Titulnu rolu ovladol Jet Li, ktoreho ucast mam na haku. Pribeh kriva na obe nohy, rezia tiez teda nic moc, ale tie kung fu mlatacky su na urovni. Aj ich choreografia. 68 % ()

dezorz

Na cinsky novy rok prichystal Jet Li dostojnu rozlucku s karierou herca kung fu filmov a to v podobe filmu Fearless, ktory okrem komercnych ambcii ma aj moralne, mierove posolostvo. Zarobky z prvych dni premietania v juhovychodnej Azii prekonali aj doterajsie panazijske kung fu bestslellery ako Hrdina ci Tiger a drak, komercny uspech je teda viacmenej zaruceny. Opak sa da povodeat o Li-ho dochodku akcneho hrdinu, podla nedavnej tlacovej spravy sa Li chysta na natacanie filmu Rogue, kde ma hrat hlavneho zaporneho protivnika exkurierovi Stathamovi. Darmo, Li by rad vymenil kopance a udery za narocnejsie dramaticke ulohy, divaci si vsak praju nieco ine. Nastastie pre divakov aj pre Li-a, Fearless je dokonalym mixom psychologickej kung fu dramy. Pravda, dej je cinsky ikonograficky jedonoduchy, ba az gycovy, casto rozstrihany typickym cinskym raz-sem-raz-tam narativnym staccatom a az nasilne jednoducho vykreslenymi emociami, ale takto to v cinskych akcnych filmoch chodi, nie? Reziser sice nepatri do piatej vizualne naruzivej generacie cinskych reziserov, ako tomu je u Hrdinu ci u The Promise, nastastie vsak pracu s dynamickou modernou kamerou ovlada vynikajuco a farbu a svetlo vie tiez pouzit tam, kde treba. Akcne sceny su moderne uchvatne, predhistoricke UFC zapasy vyzeraju filmovo realne a nenapadne spomalovacie triky dodavaju smrnc v kontraste k rychlemu strihu realnejsie ladenej choreografie. Fearless je presne tym kung fu eposom, aky po Zhangovych wushu baletoch chybal a akym humornejsie ladeny The Promise nie je. Akuratna davka bojovych umeni a moralneho poucenia v realnejsich kulisach skutocneho pribehu majstra bojovych umeni svojim vyznenim pripomina skor taiwanskeho Tigra a Draka, ktory sa tiez pokusal predat budhisticke mierove posolostvo odosobnenia a spravnosti bojovania nebojovanim. ()

marcek

Kromě filmu Tygr a drak pro mě nejlepší film s Jetem Lim. Nevím co bych k tomu dodal, prostě se mi stly Liho fakt líbí. ()

TomikZlesa

Jet opět dokazuje že je naprostá jedničká v daném žánru, skvělá vizuální podívaná a pro přiznivce bojových umění a orientu naprostá orgie. Jedna bitka je střídána druhou a ještě lepší. Hospodská a závěrečná patří k jedněm z nejlepších. ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje