Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

jamesjimbo

no, v tom filmu je dost sraček, ale film jako takový žádná sračka není, místy jsem se dobře bavil, nenáročného dváka jistě potěší ()

mala_kea

Zase kravina, kde vraždí přemnožení slimáci. Nemá to ani hlavu ani patu, ale dám hvězdu navíc za "šéfa" slimáků, ten by povedenej :D ()

Deratizer

Podle hodnocení a komentářů jsem čekal, že to bude černá hororová komedie typu Izolace z roku 2006, přestože o úplně něčem jiným, ale mě to vtipný nepřišlo, zasmál jsem se jen jednou a že by to kypělo vtipnýma geniálníma hláškama, to teda rozhodně ne. Je to horor, trochu odlehčenej od těžké hororové atmosféry, trošku úlet, ale jako černá komedie to je slabý, chybí tam to, co člověku navodí silnej záchvat smíchu v tragických situacích, jako např v té Isolaci, který v reálné skutečnosti k smíchu nejsou, ale ve filmu z krvavých jatek filmaři udělají silnou černou komedii, kde se nedá nesmát. Myslím, že účel tohoto filmu neměl být černá hororová komedie, ale spíše jen horor s odlehčenou atmosférou, která nenavodí vážnej strach a mrazení. Horor, který je vhodný i pro děti. ()

Hapretor

Jako horor absolutně ucházející, jako hororová komedie zábavné a celkem nápadité. Naplej jak struna? Vůbec ne. Ale moje bránice si přišla na svý. Tři hvězdy zasloužené. Tak má vypadat správný odpočinkový animal terror. ()

Andronikos

Nakoniec to nebolo až také nechutné, ako sľuboval bratranec, ktorý mi film odporučil. Pozoruhodné je, že tvorcovia naozaj dokázali vniesť do deja trochu ľudskosti: ohrdnutý manžel, ktorý sa stane slimákovým hostiteľom, bol vcelku sympatickou postavou, podobne jeho manželka, ďalej "matka" malých slimáčikov (práve preto mnou otriasla z celého filmu najviac jej nová predpôrodová podoba a psychika /"som hladná... buhuuu!"/, koniec koncov asi vedela, prečo predniesla vetu "nechcela som, aby ma niekto takto videl") a istým zvráteným spôsobom aj republikánsky starosta - už len preto, že sú to vlastne výhradne jeho buranstvo, kreacionistické príhovory na bále, trvanie na light cole, neurotizmus a nadávky, ktoré z HORORU robia naozaj dobrú KOMÉDIU. Celkovo však priemer, ktorý možno rovnako dobre zhliadnúť, ak máte na to žalúdok, ako ignorovať bez toho, aby sa svet zrútil. ()

sadlokan

Snědl jelení bobky a chytil boreliózu.V hospodě U Lovce je jelení bál.Alespoň nějaká změna proti lovu jelenů.Tak změna určitě,tohle je lov red necků a poměrně úspěšnej.Ve Wheelsy téměř 100procentně!!! ()

helloween93

Při sledování slimáka jsem si vzpomněl na Fakultu, asi nejlepší horor s parazity. Navíc se autoři zřejmě inspirovali, protože zde jsou také oběti infikováni ústním otvorem. Jinak jde o průměrnou hororovou komedii, která pobaví, ale po chvíli se vykouří z hlavy. ()

domirovec

Asi budu za magora, že jsem tady u Slimáka hodil plný hodnocení, ale mně se to prostě nehorázně líbilo. Skvělý gore, hromady slizu, mrtvol a krve, plus humor, který mi prostě sedl. Prostě úžasná Sci-Fi zrůdnost, která se v jistých okamžicích bere vážně hodně těžko. Dle mého názoru James Gunn odvedl víc než dobrou práci! 5/5 ()

Filmárik

Skombinujte Muchu s Útkom pavúkov a vznikne z toho Slimák. Asi takto si predstavujem comedy horor. Autor filmu sa na nič nehrá a servíruje priaznivcom žánru to čo chcú vidieť a tak ako to chcú vidieť. Do toho ešte vkusne zakomponované humorné prvky a nieje čo riešiť. ()

illy.cz

Tak tohle jsem si opravdu užil..splatter přesně pro mě...jak vždycky říkám, nadnesené a rozdováděné béčko je daleko lepší než nepovedené áčko.. ()

emdvojka

Slither je divná párodia na horrory 70. rokov. Mne pripadá tento film, ako dielo človeka čo chcel opať vrátiť na scénu filmy ako je Critters... moc mi nesadol tento film a bohužiaľ pánovi režisérovi sa nepodarilo prepojiť akciu, horror a komédiu do zaujímavého celku...inak povedané malo muziky, za málo penazí Zbytočný film, ktorý neponúka absolutne nič nové. ()

foundation

Najskor som to bral ako horror az potom ma napadlo brat to ako komediu a vtedy som sa zacal lepsie bavit. Naozaj jeden z tych filmov pri ktorom sa da povzniest nad vsetky hluposti a len to s usmevom na tvari sledovat do konca pricom pre mna to rozhodne bolo nieco co sa dalo dopozerat absolutne v pohode. Naviac sa tu najdu zo 2,3 sceny ktore to cele dvihaju este vyssie. Podarene prekvapenie. ()

JimiH

Příjemná odreagovačka, bohužel v tomto žánru vzniklo mnohem zajímavějších filmů, tenhle zaujme nejvíce herci a okatou poctou několika klasikám zároveň. ()

joker30 odpad!

ako horor to najsmiesnejsie a najhorsie co som kedy videl, mozno by som dokazal dat jednu hviezdu ak by to bolo myslene parodicky ale neprislo mi to tak. nechapem tie vysoke hodnotenia ()

Kadas97

Veselá hororová komédia, kde jedna vtipná hláška strieda druhú. Efekty sú podľa mnohých predpotopné, ale ja som sa bavil a do tohoto filmu zapasovali ako sa patrí. Sympatický herci aj keď nepodali ocenenia hodné výkony ma dokázali mnohokrát rozosmiať. 8 z 10 ()

Kultak

That bitch 's hardcore! Sliz a hnus všude. A hodně lidí umírá dost nechutně. Já se na to snad podívám znovu... ()

geek.ondra

Dobrá hororová komedie které bohužel nesvědčí až příliš viditelná béčkovost a podfinancovanost. Gunnův smysl pro ujetost bez velkých peněz a ostražitých producentů bohužel není ani zdaleka tak cool jak se mohlo zdát ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)