Intacto

Každý má svůj osud. On jediný je nedotknutelný. Dokud se štěstí nestane příčinou jeho pádu. Mají dar okrádat jiné o štěstí a ještě na tom vydělat. Tomas přežil leteckou katastrofu, Federico zemětřesení, Sam vojnu a Monica dopravní nehodu. Tomas se živí zlodějinou, Federico je pojišťovací agent, Monica pracuje na policii a Sam pátrá po lidech, kteří mají tentýž dar jako on - štěstí. Svůj osud pak pokouší ve hře na život a na smrt. (oficiální text distributora)

MartinNDL

Skutečně mě mrzí, že takto výborný námět s takto nadějným začátkem a prostředkem filmu byl tak špatně zakončen. Přitom měl potenciál stát se kultem. Neokoukaní herci (+ Max von Sydow), začínající režisér atd. ŠKODA, ŠKODA, ŠKODA ()

C0r0ner

Námět dobrý, ale zpracování nic moc. Sice to mělo zajímavý nápad, ale místy jsem se v tom ztrácel a kdovíjakého tempa jsem si také nevšiml. Myslím, že lepší scénář by z toho mohl vytěžit opravdu hodně, protože potenciál tam byl obrovský. Na Španěly slabota. 50% ()

asinus

Námět a pár skvělých scén nestačí a ani ten žabácký obličej Maxe von Sydowa nedokáže být zajímavým po celou dobu, když do toho nic nepřidá. Určitě to není špatný film, ale nevím, co si z něho vzít. Téma je až příliš mystické a paralela s tím, jak vnímám skutečný život, je minimální. Ale možná někdo na štěstí až za hrob věří... ()

SHI-SHA

Mám pro tenhle typ filmů slabost. Navíc je to parádně natočené a napínavě vyprávěné. Důrazně doporučuji původní znění ve španělštině, ačkoliv se dost špatně shání. ()

Flyer

Při sledování tohoto filmu jsem měl pocit, jako bych pojídal nějaký pokrm, který by nebyl úplně špatný, kdyby mu nechyběla dost podstatná ingredience: sůl. Onou solí je v tomto případě velice slabý a nesmyslný scénář, který je vypravován až neúnosně rozvlekle a útržkovitě, tudíž se divák nemá čeho chytnout a ztrácí tak motivaci k tomu, aby film dokoukal. Pak už záleží jen na trpělivosti jedince (už dlouho jsem nezažil ten blažený pocit, kdy film skončil a naskočily závěrečné titulky). Člověka jenom zamrzí, že ze zajímavého námětu, jaký Intacto bezesporu má, vznikl nezajímavý a prakticky zbytečný film. ()

otík

Určitě zajímavý snímek o tom, jak lze druhému vzít štěstí ve svůj prospěch. Ale přece jen trochu na diváka zbrklé, občas motivace hrdinů docela nejasná až divná. Ale zajímavá sonda do španělské kinematografie. ()

danliofer

Pro mě jeden z nejlepších mysteriózních filmů. Kdo by řekl, že si z něj pak po letech půjčí tu scénu běhu se zavázanýma očima i na vtipnou reklamu TIP Sportky:-) ()

StanislachKo

Po druhej repríze musím zmeniť na plnú. Po treťom pozretí mi to ako keby celé zacvaklo. A nemôžem zhodnotiť inak ako že to je (hlavne) dokonalo a komplexne napísané. A o atmosfére ani nehovorím, lebo práve tá ma donútila k reprízam a ktorej tým pádom vďačím za stopercentný filmový zážitok. Beh cez les, beh cez diaľnicu, modlyvka, či obrátená ruská ruleta mi ostanú v hlave asi navždy. ()

hallelluja

Dear Mr. Fresnadillo, chcelo by to iný zostrih. Nieže by mi vadilo pri pozeraní filmu hýbať mozgovinou, ale ocením, ak sa tak deje vďaka nápadom prebiehajúcim na plátne a nie kvôli neschopnosti režiséra poskladať príbeh pútavo a zrozumiteľne. Doporučujem pár lekcií u Darrena Aronofskeho. Ten aj ukážkovú peachovinu odprezentuje jak pánboh. ()

Karush

Pomerne zaujímavý a netradičný film na zamyslenie v španielskom prevlečení. Síce nie tak efektné dielo, ešte k tomu nerozpracovaný a nedotiahnutý scenár a kde tu príšerne vleklé tempo, ale za dobre zvládnutý záver a hlavne za napínavý beh lesom pridávam 4*. Podobné filmy: Bet Your Life, Unbreakable. ()

Jizni Tlapa

Ve skvělém tempu, s moc dobrým hudebním podbarvením, napínavě a hlavně originálně ústřední dvojka klikařů míří za svým štestíčkem...Tohle je rozhodně nadprůměr a co je na tom,že to má pár chybiček v podobě tmavších záběrů a obyčejně nezajímavým scénářem??... Důležité je jít tomu štestíčku jednoduše naproti a to dělá Intacto na jedničku... ()

lennyd

Co je to štěstí? Muška jenom zlatá. Nikdo nikdy neví, na koho sedne. Kromě skupiny lidí, kteří jsou obdařeni až neuvěřitelným štěstím, a které jsou schopni získat s těch ostatních, obyčejných. A pravěká soutěž o to, kdo ho má největšího (to štěstí samozřejmě).. Kromě základní myšlenky, a naprosto dokonalé (mnohokrát zmiňované) scény běhání v lese (se zavázanými očima) jde o koncentrovanou nudu roztaženou do celého filmu. Nevím jestli jsem náhodou chvilkama neusnul, ale i kdyby, asi bych o nic závratného nepřišel, protože v celém filmu vlastně o nic (zajímavého) nejde.. ()

Brandon

Další z řady filmů, kde hlavní roli hraje štěstí, osud. Incanto je sice o něco temnější s pár dobrými nápady, nicméně myšlenka, že dotykem lze někoko o štěstí obrat je pro mne nestravitelná a film tak degradující. ()

MIGHTTREE

Osvěžující občerstvení 25.12.2004. Jeden z mála filmů, který zůstal neporušeně zakódován v paměti až do mého zaregistrování na těchto webových stránkách. - Každý někdy přemýšlel o své vyjímečnosti na tomto světě a já byl zcela pohlcen tímto někdy uvolněnějším dějem, který mi dával čas přemýšlet o každém kroku hlavních postav. Film není jenom o štěští, ale je také o obyčejnosti člověka, který ať má štěští sebe větší, může být nahrazen někým, kdo o to nikdy nestál být na vrcholu pomyslného žebříčku. ()

cross

Zajímavá a originální zápletka je bohužel podána trošičku chaoticky a nezajímavě - jemněji řečeno, kdyby se trochu přeoral scénář a režisér by trochu zabral, mohl to být vynikající thriller. Takhle zůstává jen lehce nadprůmerným, nicméně slušně poutavým žánrovým filmem... ()

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!