Pán času - Série 4 (2008) (série)

Konec času - 2. část (S04E18)

(epizoda)
  • Velká Británie The End of Time - Part Two

Tato píseň končí, příběh ale neskončí nikdy. Novoroční speciál kultovního britského sci-fi seriálu.
Vládce se převtělil do každého člověka na planetě Zemi a nyní vězní Doktora a Wilfreda, který spolu s Donnou jako jediní lidé zůstali této přeměny ušetřeni. Na druhém konci vesmíru, uvězněni v časovém zámku, se ale k triumfálnímu návratu připravují samotní Páni času. To by ovšem znamenalo zhroucení času a konec všeho. (Česká televize)

Asmodin

Teď mi došlo, že neukázali co se stalo s Vládcem. Docela mě mrzí, že se 10. projevil při reinkarnaci jako srab, trošku mi to přišlo až dětinské a sobecké, ale bylo mi ho líto na konci. Nejen proto mám raději 9. doktora. Čekala jsem, že to loučení bude působit více emotivně. I po tomhle dílu bych řekla, že v seriálu byly i lepší epizody. Ale nejvíc byl ten konec se Mattem... "Vlasy, panebože, já jsem holka!" ()

Yardie

Fantastické finále! Takové, jaké má být. Dramatické, napínavé, velkolepé, se špetkou humoru a nakonec s emocionální ždímačkou, ale vkusnou a noblesní. Skvělé! Jediné negativum je, že to byl konec Tennanta, který je prostě Doctor a obávám se, že nikdo ho nebude schopen nahradit. Možného nástupce bych viděl - Vládce, jak jsem psal u předešlého filmu, ale toho trošku lehkovážně vyplýtvali na zápornou postavu, kterou jsme zase tak často neměli možnost vidět. Ten by tam pasoval, je to stejný "blázen" jako Tennant. Ale co se dá dělat... Každopádně, co se týká filmu jako takového - pecka! Howgh! ()

kyselej

Tak krásné zakončení. Nedá se to popsat to musíte vidět. Tak napínavé a nostalgické a navíc.... jak Tennant řekl "Ale já nechci..." ,řekl to tak jakoby byl skutečný Doktor, mně málem rozbečelo, což u seriálů mívám málokdy (naposled mě rozbrečelo epické zakončení 2. a 3. řady Sherlocka), navzdory tomu jak Desátý Doktor zregeneroval v Jedenáctého měl jsem chuť válet se smíchy na gauči. Dojemné a.... je to prostě nejvíc, tenhle speciál!!! Tennant byl velmi úžasný a s Doktorem se rozloučil tak jak se patří se CTÍ!!!!!!!!! ()

ilovebritain

Milý Davide, ty kluku jeden šikovná, zažili jsme spolu hodně, jen co je pravda. Nastoupil jsi po fešákovi Chrisovi a přiznávám, zpočátku jsem ti nevěřila. Stačilo ale jen asi pět minut a ani jsem po něm nevzdechla. Strávili jsme spolu úžasné tři řady. Rozesmíval jsi mě, strašil i několikrát rozplakal. Všední podvečery se díky tobě staly důvodem, proč vstávat do zimy. Loučení s tebou bylo skoro tak těžké, jako s Brucem Waynem v TDKR. Každá generace má svého doktora a já jsem pyšná na to, že ty jsi ten náš. PS: Kdo neuronil slzu v posledních minutách tohoto dílu, měl by se nad sebou zamyslet... ()

Petike

Môj názor sa od prvej časti bohvieako nezmenil. Takže to nebude za dve hviezdy, ale opäť len za jednu. :-( Chvíľu som už dúfal, že sa to pred záverom zlepší, ale nestalo sa. Majstrov plán je smiešny, a ak jeho pointou mal byť debilný pokus o slovnú hračku, tak ďakujem pekne. Keď na scénu prikvitne Dalton (načisto nevyužitý ako Rassilon) a spol. z Gallifrey, ide aj tých pár lepších zvratov z predchádzajúcej časti úplne dočerta. Nemám šajnu, ako Doktor môže prežiť pád z takej výšky. Nemám šajnu, ako môže byť aj v tejto časti stopáž tak nehorázne naťahovaná, hlavne to komické 15-minútové lúčenie sa s každým zametačom ulice z Tennantovej a Daviesovej éry (úprimne, väčšina týchto cameo rolí nestojí za nič - je mi až smutno, keď si uvedomím, že posledný diel seriálu, v ktorom sa objavila Sladenová, bola takáto znôška nekvality). Z vôd podpriemeru vyťahuje druhú časť iba Wilfred, ešte viac než v prvej polovici. A nie, Doktorova regenerácia ma veru nedojala - zlé načasovanie, zlá gradácia a prehnaná bombastickosť zrážajú rozlúčku, ktorá mohla byť vcelku dojemná, takmer do roviny paródie. "I don't want to go...". Ty možno nie, ale ja som ťa v tej scéne mal už plné zuby. Bolo to jasania, keď sa zjavila Smithova tvár a začalo popletené, zmätené hopsanie. Hneď som vedel, že s novým Doktorom bude konečne znovu sranda a nie len večné zapíjanie sebaľútosti. Desiaty Doktor si zaslúžil krajšiu derniéru. Keby som bol David Tennant, tak sa hádam aj urazím, že sa mojej postave dostalo takejto zbabranej rozlúčky. The taller they stand, the harder they fall, I guess... ()

jirin_cz

Ze všech regenerací v renewed, pro mě jistě nejlepší. Lidi si stěžují na ubrečený a dojímavý závěr. Ale já si to užil, emoce fungovali, loučení se všemi, koho potkal byly super a byl jsem orpavdu maximálně spokojen. ()

BlackMesa

Důstojná poslední epizoda, která zakončila konec jedné velké éry jednoho výjimečného seriálu. Jen velmi těžce jsem se bránila slzám. Tisíceré díky Davide, za nejlepšího Doktora všech dob! ()

Tomko87

Od finále som čakal viac, ale aj tak ma chytilo za srdce. Prišli mi trochu nevyužitý Páni Času. No ten koniec. Áno aj chlapovi ako hora vyhrkla slzička. Aj keď len teraz začínam s piatou sèriou viem, že Tennant bol najlepší Doktor. ()

NiennaTasart

Perfektní zakončení éry nejoblíbenějšího Doctora! Ano, chvílemi to bylo příliš zdlouhavé, ale to všechno jsem schopna odpustit, když jsem viděla skvělé herecké výkony Davida Tennanta. ()

VitaG

Tak po dlouhé době zase komentuji. Tenhle díl se stejně jako jeho předchůdce hodně špatně hodnotí. Je tam akce, pár srdcervoucích scén. David Tennant je prostě Doktor. Jenže ten scénář, ten to kazí. Nebudu říkat, že je RTD špatný scénárista, to on rozhodně není, ale tady se mohl prostě vymáčknout v něco dobrého. Čekat na Doktorovu smrt je těžké, zvlášť když vám do toho leze ubohá zápletka naklonovaného záporáka. Vládci ani v tomto dílu nelze nic vytknout. Navíc Dalton jako Time Lord je další klad tohoto dílu. Jako negativum vidím (nevěřím, že to píšu) Donu. Její linku měli definitivně ukončit ve 4. sérii a ne s ní tady ještě strašit, když vůbec nic neudělá a ani dobrou hlášku nehodí. Hovořil jsem o Pánech Času a jejich návratu. I kdyby se vám první díl nelíbil sebevíc tohle vás k druhému muselo přilákat. Návrat Gallifrey je hodně dobrá věc akorát to lépe podat. Co asi někteří považují za nehoráznost, já uznávám, myslím tím, že nám konečně řekli kdo je Vládce, tedy jak tento šílenec vzniknul. Ani to ale finále nezachránilo a museli jsme jen čekat, kdy už ta blbost s koncem času odezní, abychom se mohli rozloučit s Tennantem. Jeho konec je prostě parádní. A celkem dobře vymyšlený na to jak všichni nadávali.Nádherné nostalgické loučení se všemi, na kom Desítce záleželo a vlastní regenerační scéna rozhodně není nijak přepísklá. Naopak je nejlepší z těch co jsem od roku 2005 viděl. Hodně lidí se divilo, proč s tou regenerací dělá Davies takové velké řeči a smutnění o konci. Inu kdyby vaše já umíralo a vy zůstali pak navěky uvězěni v někom, kdo je vámi jen z části tak by se vám to také nelíbilo. A tak Tennant řekne všem "Goodbye" a nakonec vysloví nejlepší větu, jakou mohl RTD vymyslet: "I don't want to go" to je parádnost. Samotná regenerace působí efektivně a ne tak megalomansky jako regenerace Tennantova nástupce. Abych to shrnul, tak Konec času jako celek nepůsobí až tak špatně jak všichni říkali a je to jen né příliš důstojný konec jedné velké éry. ()

Priest

Jen pouhá vzpomínka na tento díl mi hrne slzy do očí. Závěr až moc bolí, zachránění Země před Gallifrey je hezkým příkladem toho, že i záporná postava může mít, když má správné důvody, nemalý podíl na šťastném konci. I když zrovna zde je "šťastný konec" dost zavádějící. ()

Gelaos

Strašný díl, stejně jako první část. Ale ke konci to má pár silných scén (pistole, Rassilon, Wilfred) a hodně to zachraňuje závěrečné melancholické Doktorovo/divákovo loučení se všemi důležitými postavami Daviesovy éry i s desátým Doktorem samotným. ()