Poslední kat

• Velká Británie The Last Hangman (více)

Film se věnuje životnímu období 1933 - 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Za zmínku stojí herecký výkon Timothyho Spalla. (Pizza)

Rathe

Výkon Timothyho Spalla byl velmi pozoruhodný. Moc se mi líbilo, jak ve své roli během vykonávání své práce neprojevil žádné emoce. A i příběh je hodně zajímavý. Nádherně poukazuje na tu dobu, kdy ze začátku je všemi oblíbený pro to, co dělal. A pak se stal nepohodlným, začali ho nesnášet a div by ho nezabili. O popravě kamaráda ani nemluvě, skvěle propracovaná atmosféra. ()

Vardara

Komorní drama, které na svých bedrech drží herecké duo Timothy Spall a Juliet Stevenson. Příběh o duševním vývoji jednoho muže od pocitu, že tato práce je jeho posláním až po pád na samé dno. ()

andy60

Po shlédnutí jsem přehodnotil svůj soukromý žebříček povolání, které bych za žádných okolností nemohl vykonávat. ()

Falanx

90%. Smrt je mým řemeslem, napsal francouzský spisovatel Robert Merle.... Jiný pohled nabízí výše uvedený kinotyjátr. Není to Zelená míle po britsku. Je to osobnější, syrovější. ..... A Havlíček, Havel Borovský měl nakonec pravdu: „Tak to chodí na tom světě každou chvíli jinák, dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák.“ — ... V úctě Váš Albert Pierrepoint. ()