Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

Paan

Tuhle belmondovku jsem viděl asi stokrát, leč vždycky jen první půlku. A líbila se mi šíleně. Když jsem se pak konečně jednou dostal k tomu zhlédnout film v klidu od začátku do konce, trochu mě to zklamalo. Druhá půlka není špatná, vesměs průměr, ale vedle skvělé první působí tak nějak ospale, což výsledný dojem rozmlsaného diváka jednoduše kazí. ()

Infurius

Super scénar v prvej polovici, ten klaun bol geniálny nápad, a aj ten prenos peňazí.. to som fakt nečakal že stamad tak ujdú... Belmondo to zahral veľmi dobre ale druhá polovica ma nejak na začiatku nudila a potom to už išlo lepšie. Není to film, že by som nevedel dýchať ale zaujal ma... ()

ronin zabak

Opět vtipné scénky, originální úprk z banky, není co dodat. První polovina filmu je mnohokrát lepší než-li druhá. Nezvyklá je také kanadská produkce, což se možná podepsalo v nedokonalosti druhé poloviny . ()

Gattolino

Zajímavý úkaz, a nejen můj dojem, jak dokazují jiné komentáře. První půle filmu takřka geniální, originální, plná skvělých fórů, druhá rapidně slabší, občas dost trapná, kanonáda perfektních gagů je naředěna, a zachraňuje to už jen vždy výborný Belmondo a taxikář Jerome, zvláště ve scéně v parku (dva muži a jedna žena) a na záchodě na letišti, kdy odchází s podílem a ještě seřve nebohého komisaře. Naprostou katastrofou je ovšem trapný pitomec Lasky, jehož jednání lze vysvětlit jen duševní poruchou, což obecně ve filmech moc nemám rád, a byť je to komedie, postrádá i zde nutnou logiku. Divný magor, který si ani nespočítá, že mohl dostat slušný podíl, a přitom jeho šance získat "všechno" - od tohoto jeho požadavku to jde s filmem s kopce - je nulová, spíše je velká na společné zatčení. Přesto se jako nějaký Chuck Norris objevuje vždy za uprchlíky, a to i v případech, že neměl žádnou šanci zjistit, kde jsou (školní autobus). Lasky není vtipný ani za mák, jeho příjezd na letiště, kdy se chechtá jako idiot a zbourá kamiónem policejní auta před halou, je vrchol jeho absolutně špatné role. Kdyby ho vynechali a zařadili jen taxikáře Jeremyho, byl by film o něco kratší a byl by prakticky dokonalý . Spolupachatelka Kim Cattrall je sice taky slabá svým hereckým výkonem, ale proti Laskymu je to na Oskara. Za úžasnou, naprosto výjimečnou první půlku s klaunem ty 4 body stejně dát musím. Ale 5 jich být docela dobře mohlo. ()

Lonelybiker

Jako menší kluk jsem tenhle film měl rád, protože zobrazuje dokonalou bankovní loupež. Včera jsem to zkouknul po hodně letech a zjistil jsem, že to je opravdu povedený film, ve kterým je spousta vtípků a dalších zajímavých situací. Například ta, při které JPB jeho kumpán prosí, aby se mu nepletl do vztahu s jeho holkou :-) Nejlepší je ale scénka ve školním autobuse, kdy Grim suše ukáže na ceduli, že s řidičem se nesmí mluvit během jízdy. ()

Vlad

...tak ja som zrejme pozeral iný film než zvyšok tunajšieho publika. Najhorší Belmondov film aký som kedy videl. Trápny, nudný, infantilne naivný (a už vôbec nie inteligentný). Pokazil mi večer, na to sú už aj dve hviezdy veľa. 30%. ()

PORTER44

Dokonalá krimi komedie s Belmondem kdo by tento film neznal ,vyloupení banky po Belmondovsku v roli klauna a pak v přestrojení staříka ven z banky potom honičky v autech výborné herecké výkony,dobré humorné tak akční scény. ()

Trucker

První polovina, odehrávající se v bance v průběhu jejího vylupování, je výborná a propracovaná. Druhá půlka filmu ale bohužel vypadá, jako kdyby scénáristovi došly nápady, ale i přesto musel vytvořit něco s požadovanou stopáží - druhá půlka je prostě nuda a vcelku o ničem. ()

Ehrmantraut

Film jsem viděl dvakrát. Před skoro dvaceti roky se mi líbil, před dvěma lety se mi líbil taky. Jednoduše v bitvě s časem obstál. Kvalitu přináší nejen Belmondo, ale taky velmi dobrý příběh. V poslední třetině příběh trošku ztrácí dech, ale přesto doklouže do konce vysoko nad průměrem mnoha jiných krimi komediálních pokusů. Bezva finta, myslím skutečná finta s těhotenským bříškem, může ohromit sice jen jednou, ale funguje to i bez prvku ohromení. Dobrý film ()

Hrnek

Zábavné - celý ten plán s vykradnutím banky je neočakávaný. Je to pekne pripravené a horda policajtov na to naletí - hlavne natvrdlý inšpektor. Scénka z taxikárom je super. Hlavne ako pobehuje po lúke. Druha polovica je filmu je rovnako dobrá ako prvá. ()

prasecak_cz

Škoda té táhle druhé poloviny filmu, ta první polovina - loupež v bance, únik atd. - to mělo náběh na nejlepší belmondovku. ()

fandam007

Skvělá komedie, u které jsem se smál hned od začátku. Nevíc mě pobavilo, když klaun žádal vrchního policistu, aby mu mohl říkat tati :D Film byl celkově super a tak dávám 4* ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo