Série(4) / Epizody(26)

Prvních sedm dílů oblíbeného loutkového seriálu viděli malí diváci televize už v roce 1987. Už tehdy přijali dva malé kluky, jejich dědu Lebedu i lakomého souseda Krkovičku velmi dobře. Animované loutky výtvarníka Jana Tippmanna je příjemně překvapily a jednoduché příběhy s nenásilným výchovným posláním je zaujaly. Do roku 1998 přibyly další příběhy i jedna postavička, sestřenice Míla a šestadvacetidílný seriál se ve vysílání České televize zařadil mezi ty úspěšné. Typickou tvář mu vtiskl režisér Lubomír Beneš, který bohužel během natáčení zemřel. Režie se proto ujal animátor František Váša za přínosné režijní supervize Břetislava Pojara. Literární scénář napsali Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Lubomír Beneš a později i Marek Beneš. Všem těmto tvůrcům se podařilo vytvořit postavičky s vyhraněným charakterem, ať už to je malý a trochu nešikovný Jája nebo rozvážný děda Lebeda, bývalý námořník. Ovšem nejvyhraněnější je lakomec Krkovička, na kterého naše trojice svým vtipem a umem vždycky vyzraje. Také vypravěči, byli na celém seriálu celkem tři, František Filipovský, Petr HaničinecVáclav Postránecký významným dílem přispěli ke zdaru seriálu. (Česká televize)

messiah

Řezník Krkovička je nepřekonatelnou postavou. František Filipovský další jednoznačné plus řadící tenhle večerníček minimálně po bok Trautenberka :D ()

WolfR

Můj milovaný večerníček. Vždycky jsem to sledoval s velkým zaujetím u prarodičů. Tihle dva bráchové a jejích děda jsou skvělá trojka. A řezník Krkovička je můj oblíbený “záporák“, 5 hvězd. ()

dr.fish

Tento večerníček mne nějakou záhadou minul a viděl jsem ho porvé až před dvěma lety. To neustálé podkopávání Krkovičkova podnikatelského snažení nemá chybu. V podstatě podobné téma jako Trautenberk- vykutálený feudál, který se snaží zbohatnout a vždycky mu to zkazí Krakonoš. V Jájovi a Pájovi ničí kapitalistu Krkovičku zase děda Lebeda. Někdy mi ho chudáka je až líto, jak se pinoží, aby něco vyšmělil a ono to nikdy nevyjde....100% ()

otík

Naprosto dokonalý český večerníček o dvou neposedných klucích, jednom vysloužilém námořníkovi a hlavně lakomém a natvrdlém řezníkovi Krkovičkovi. Skvělá práce české animátorské školy baví děti i dospělé ještě po 20 letech. ()

bartias

Kouzelný animovaný večerníček Břetislava Pojara snadno nadchne svou originalitou, hravostí i neokázalou poetičností. 9/10 ()

Saraph

O chlup lepší než Hurvínek, ale stále jen dřevěná odpornost alá přehodnocená kravinka, po které lidé jásají jen proto, že jsou z nějakého důvodu neskutečně pyšní, protože je to naše. ()

Lachtaan

Kdo nezná hamouna řezníka Krkovičku, jako by nežil. Nikdy nezapomenu na přerostlé okurky. Tak strašidelné scény, až jsem si je musel pouštět opakovaně. Asi jsem měl zvrácené choutky už v mých nejen filmových, ale i skutečných plenkách. ()

Zdeňka

Po Broučkách nejlepší loutkový večerníček s úžasnou scénou, kdy kluci skáčí do kalhot a děda Lebeda se přetočí na druhý bok... Slyšela jsem, že Krkovička patří mezi největší pohádkové padouchy, konkurujemu už jen Rumburak z Arabely. ()

shantim

Tento seriál jsem jako dítě měl moc rád. Na mém pomyslném žebříčku loutkových seriálů byl hned za Pojarovou Zahradou a medvědy od Kolína. ()

Compadre

Nazapomenutelná záležitost...všechny postavy jsem kdysi zbožńoval .-) řezník Krkovička, děda Lebeda...kurva, to už je let...chtěl bych to vidět zase celý znova! ()

ella

Jeden z nej večerníčků. Nechce se mi věřit, že jsem si nikdy skokem z palandy nezkusila oblíct kalhoty. A řezník Krkovička je legendární postava. ()