Šok

Contract in Blood

Shock

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Brazílie, 1982, 100 min

Zajímavě vystavěný příběh o dosluhujícím nájemném vrahovi, který již nechce znovu dostávat nabídky a proto ukončí oficiélně svou kariéru. Jenže objednavatel zakázek má jiný názor na věc a snaží se přimět stárnoucího zabijáka, aby neodcházel od řemesla... Dramatické události, které se jedním radikálním rozhodnutím rozjedou těžko naberou menších obrátek, je na zabijákovi, jak se k tomu postaví.. Na pozadí skvělá ústřední melodie od brilantního autora.(9.12.2006)

• Johgas

Jsou organizace, ze kterých se nedá jen tak odejít. Kdy to hlavnímu hrdinovi dojde? Na mě film působil chladně, odtažitě a nevěrohodně. Přestože na plátně byli samí výborní herci. Jak se říká- "chemie nefungovala". Prostě jsem neuvěřila, že krásná Catherine vyměnila bez mrknutí oka farmářského muže za zabijáka jen proto, a proč vlasně? Žádný důvod tam nebyl. Ne. film nefunguje.(2.8.2015)

Kukuřice, bažiny, kukuřice, bažiny a do toho Delon jako chovatel krůt. Teda vlastně nájemný zabiják. Moc toho tady nenamluvil, drahoušek, o to víc využíval kouzla svých modrých očí, hulil jednu Rothmansku za druhou, ale celkově na mě působil takovým emočně okoralým a unaveným dojmem. Spojení s Deneuve mě taky moc neoslnilo. To snad byl víc sexy vztah s tím jeho kocourem (čtyřnohým). Ale špatný film to nebyl, to zase ne. Klasická stará škola s moc hezkou hudbou.(14.3.2016)

Bohužel průměrný film,který se snaží navázat na starou školu,kdy režisér Robin Davis natočil s Delonem i snímek Bojovník,který byl podle mě lepší.Nejvíc si zde pamatuju přebudrovanou Deneuve,rychlý K.O se všemi zločinci,se kterým si Alain pohrává až moc snadno,což vůbec nevypadá na plátně pěkně.Víceméně je to romantická tahaná,která má chvilku svoji atmosféru,aby vzápětí opět upadla do průměru a těžko se z toho hrabe.Hudba je zde kromě jednoho motivu špatná,sice klasická francouzská,ale zde do záběrů až nevyhovující.Šéf organizace ňouma,se kterým to vlastně mohlo dopadnout špatně už během pěti minut,ale režisér musel nafouknout příběh,který bohužel se silně zadrhával.Není tu bohužel žádná scéna,kterou by si člověk pamatoval,jen je tu naprosto stejný a dobrý Delon,takže fanoušky sice uspokojí,bohužel tomu chybí určitý rytmus a tempo.(16.3.2016)

Vysvětlí mi někdo, proč se to jmenuje Šok? Pokud ne, nic jste nepochopili. jako já. Příběh vrahouna, který se stane přes noc klaďasem a prostřílí se zástupem gaunerů, kteří se klaďasy ke své smůle nestali, až ke šťastným zítřkům s kufrem peněz a milující ženou po boku jakžtakž zachrání charisma Alaina Delona. Toho začínám podezřívat, že jej v podobných filmech podobné postavy hrát možná trochu bavilo.(26.3.2016)