Šok

Contract in Blood

Shock

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Brazílie, 1982, 100 min

Zajímavě vystavěný příběh o dosluhujícím nájemném vrahovi, který již nechce znovu dostávat nabídky a proto ukončí oficiélně svou kariéru. Jenže objednavatel zakázek má jiný názor na věc a snaží se přimět stárnoucího zabijáka, aby neodcházel od řemesla... Dramatické události, které se jedním radikálním rozhodnutím rozjedou těžko naberou menších obrátek, je na zabijákovi, jak se k tomu postaví.. Na pozadí skvělá ústřední melodie od brilantního autora.(9.12.2006)

Vysvětlí mi někdo, proč se to jmenuje Šok? Pokud ne, nic jste nepochopili. jako já. Příběh vrahouna, který se stane přes noc klaďasem a prostřílí se zástupem gaunerů, kteří se klaďasy ke své smůle nestali, až ke šťastným zítřkům s kufrem peněz a milující ženou po boku jakžtakž zachrání charisma Alaina Delona. Toho začínám podezřívat, že jej v podobných filmech podobné postavy hrát možná trochu bavilo.(26.3.2016)

Alainu Delonovi šediny sluší. A sluší mu i role nájemného vraha Martina (nebo Christiana) ve středním věku, který by se rád usadil a užil si za těžce vydělané peníze trochu klidu. Třeba na své farmě, kterou spravuje poněkud nesymetrický pár: nechutný Felix a krásná Claire. A tady se to dle očekávání zkomplikuje. Martinovi jsou v patách zabijáci, které připravil o šéfa, a také jeho bývalý zaměstnavatel. Na farmě dojde k masakru (mimochodem způsob odpravení ženy, která komando zabijáků vede, se jen tak nevidí) a Martin s Claire se dávají na útěk… Ve filmu je vyvážený poměr konverzačních, akčních i komorních scén, kupodivu je zde i dost vtipných momentů, které příběh odlehčují a dělají z něj v podstatě zábavnou podívanou, při které divákovi obavami o osud postav vlasy nezšednou. A Alain Delon a Catherine Deneuve tvoří zajímavý pár – krásný, ale chladný. Mezi Martinem a jeho kotětem to jiskří víc.(21.3.2011)

Žádnej šok to pro mě nebyl protože Alain je zde ve svý klasický a nejlepší roli profíka na zabíjení. Chladnokrevněj a přesnej žádný city, ty jdou u zabíjení stranou. Jenže se seznámí s Catherine Deneuve a citečky jsou na pochodu ale to bude asi tím že se jedná právě o Catherine Deneuve a ne o jinou ženskou, do tý se musí zabouchnout každej chlap kterej má koule na správným místě. Delon byl vždycky frajer, občas solidně zahláškuje a překvapivě i přežije což u něj nebývá moc zvykem.(7.1.2014)

• Johgas

Jsou organizace, ze kterých se nedá jen tak odejít. Kdy to hlavnímu hrdinovi dojde? Na mě film působil chladně, odtažitě a nevěrohodně. Přestože na plátně byli samí výborní herci. Jak se říká- "chemie nefungovala". Prostě jsem neuvěřila, že krásná Catherine vyměnila bez mrknutí oka farmářského muže za zabijáka jen proto, a proč vlasně? Žádný důvod tam nebyl. Ne. film nefunguje.(2.8.2015)