poster

Šok

 • francouzský

  Choc, Le

 • anglický

  Contract in Blood

 • anglický

  Shock

Akční / Krimi / Thriller

Francie / Brazílie, 1982, 100 min

 • LiVentura
  ****

  Zajímavě vystavěný příběh o dosluhujícím nájemném vrahovi, který již nechce znovu dostávat nabídky a proto ukončí oficiélně svou kariéru. Jenže objednavatel zakázek má jiný názor na věc a snaží se přimět stárnoucího zabijáka, aby neodcházel od řemesla... Dramatické události, které se jedním radikálním rozhodnutím rozjedou těžko naberou menších obrátek, je na zabijákovi, jak se k tomu postaví.. Na pozadí skvělá ústřední melodie od brilantního autora.(9.12.2006)

 • revere
  ***

  Vysvětlí mi někdo, proč se to jmenuje Šok? Pokud ne, nic jste nepochopili. jako já. Příběh vrahouna, který se stane přes noc klaďasem a prostřílí se zástupem gaunerů, kteří se klaďasy ke své smůle nestali, až ke šťastným zítřkům s kufrem peněz a milující ženou po boku jakžtakž zachrání charisma Alaina Delona. Toho začínám podezřívat, že jej v podobných filmech podobné postavy hrát možná trochu bavilo.(26.3.2016)

 • vesper001
  ****

  Alainu Delonovi šediny sluší. A sluší mu i role nájemného vraha Martina (nebo Christiana) ve středním věku, který by se rád usadil a užil si za těžce vydělané peníze trochu klidu. Třeba na své farmě, kterou spravuje poněkud nesymetrický pár: nechutný Felix a krásná Claire. A tady se to dle očekávání zkomplikuje. Martinovi jsou v patách zabijáci, které připravil o šéfa, a také jeho bývalý zaměstnavatel. Na farmě dojde k masakru (mimochodem způsob odpravení ženy, která komando zabijáků vede, se jen tak nevidí) a Martin s Claire se dávají na útěk… Ve filmu je vyvážený poměr konverzačních, akčních i komorních scén, kupodivu je zde i dost vtipných momentů, které příběh odlehčují a dělají z něj v podstatě zábavnou podívanou, při které divákovi obavami o osud postav vlasy nezšednou. A Alain Delon a Catherine Deneuve tvoří zajímavý pár – krásný, ale chladný. Mezi Martinem a jeho kotětem to jiskří víc.(21.3.2011)

 • Delmondo
  ****

  Žádnej šok to pro mě nebyl protože Alain je zde ve svý klasický a nejlepší roli profíka na zabíjení. Chladnokrevněj a přesnej žádný city, ty jdou u zabíjení stranou. Jenže se seznámí s Catherine Deneuve a citečky jsou na pochodu ale to bude asi tím že se jedná právě o Catherine Deneuve a ne o jinou ženskou, do tý se musí zabouchnout každej chlap kterej má koule na správným místě. Delon byl vždycky frajer, občas solidně zahláškuje a překvapivě i přežije což u něj nebývá moc zvykem.(7.1.2014)

 • Johgas
  **

  Jsou organizace, ze kterých se nedá jen tak odejít. Kdy to hlavnímu hrdinovi dojde? Na mě film působil chladně, odtažitě a nevěrohodně. Přestože na plátně byli samí výborní herci. Jak se říká- "chemie nefungovala". Prostě jsem neuvěřila, že krásná Catherine vyměnila bez mrknutí oka farmářského muže za zabijáka jen proto, a proč vlasně? Žádný důvod tam nebyl. Ne. film nefunguje.(2.8.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace