Nenechte se rušit! (TV film)

Komedie

Československo, 1980, 43 min

Celkem nechapu tak nizke hodnoceni, marne uvazuji o humornejsim televiznim filmu. Manzelske hadky mezi Naroznym a Hlavacovou (ta podala snad svuj nejlepsi herecky vykon) jsou nezapomenutelne. Stejne tak jsou krasne vykresleni i remeslnici v socialismu, zde tedy instalateri a jejich oprava stoupacek. Do toho soused ze stare skoly v podani Josefa Kemra a na svete je inscenace, kterou chci videt znova.(8.1.2016)

Socialistické soužití ve své nejčistší podobě. "Pani, zejtra ráno kdyby moh bejt někdo doma, my přídem." Jó, to není jak dneska, kdy od RWE dostaneš anonymní lístek do schránky měsíc předem :-) Neskutečná Jana Hlaváčová, která kolem čtyřicítky byla na vrcholu půvabů a hereckého mistrovství. Bonusově velmi poetická pointa. Ale stejně, víc jak nad tři jít nemůžu.(5.7.2016)

"No ty snad ty odpadky čechráš." Zajímavá situační komedie o partě instalatérů v jednom domě. "A zítra zůstaneš doma ty, no tak to né, doma budeš ty. Kolik vyděláváš? No vidiš, dobře tak já zejtra nahlásím, že si beru volno." Petr Nárožný v roli coby kutilského chlapíka, žije v manželském spojení s Janou Hlaváčovou, která ho imrvére péruje. Komplet zakončuje Josef Kemr, který nejdříve svým zvoněním, později šmajdáním, jde dvojici na nervy. Oprava stoupaček je ale oprava stoupaček. 55%(27.12.2012)

"To je Lehár!" - "Né, to je takovej spinač. Malej." Vcelku příjemná, trochu sušší komedie, která jako by snad chtěla navodit atmosféru podobnou o dva roky staršímu Kulovému blesku. Nebo se mi to jen zdálo?(2.4.2015)

Československá krátká televizní komedie o manželských a sousedských vztazích v domě, kde právě probíhá oprava stupaček. Hlavní dvojici představují P. Nárožný, osvědčený představitel komediálních rolí a J. Hlaváčová, jež mě jako převážně charakterní herečka přesvědčila svým komediálním pojetím, coby manželé Kvasilovi, mající mezi sebou neustálé partnerské konflikty pramenící většinou z nedostatku vzájemné tolerance. Jejich rekonstrukcí budovy těžce postižený soused pan Pekárek, je nucen po domluvě s instalatéry navštěvovat byt Kvasilů. Pan Pekárek, profesor ze staré školy, citlivého a galantního vystupování v podání geniálního J. Kemra, často vstupující do nejostřejších manželských sporů, však postupně přenáší na rozhádané manžele svůj duševní klid a lidský nadhled a jeho zpočátku obtěžující návštěvy mají na Nárožného a Hlaváčovou nesporně zklidňující a konejšivý vliv. Velmi zábavný prvek této pětačtyřiceti minutové Bočanovi komedie představovalo důmyslné zařízení na dveřích koupelny, jež tam nainstaloval kutil Nárožný s oblibou v pájení, jak jeho manželka několikrát s nelibostí zdůraznila, a tento snímač začal hrát při vstupu v této situaci velmi vtipnou, údajně Lehárovu skladbu. Partu socialistických řemeslníků s podivuhodně nízkou pracovní produktivitou a neomaleným chováním ztvárnil B. Čáp spolu s V. Vydrou a M. Veldou. Soudím, že z celkového pohledu se dá tato milá televizní komedie Hynka Bočana považovat za nadprůměrný počin ve své kategorii.(1.7.2017)