Angel-A

Každý máme svého Anděla.  Gangster pařížského podsvětí André má dluhy, vymahači jsou mu v patách, a tak se rozhodne skoncovat se životem. Na mostě, odhodlaný ke skoku, však není sám. Spatří krásnou dívku Angelu, která se chystá udělat to samé. Jejich pohledy se letmo setkají a nádherná neznámá se vrhne dolů. André neváhá, skočí za ní a zachrání ji. Vděčná Angela je pro něj ochotna udělat cokoliv. Když se jí André svěří se svým trápením, kráska ho zbaví všech dluhů. Proč to ale udělala? (oficiální text distributora)

eye candy

Škoda jen že Luc nakonec všechnu tu něhu a poetiku filmu utopil v klasické (a ke konci opravdu chvílema trošku patetické) love story. Jestli se o nějakým filmu dá říct že má těžkopádnej konec (doslova) tak to je bohužel právě tento připad. ()

Mrkvič

Taková roztomilá ukecaná pohádka pro dospělé. Jako vždy totálně odzbrojující Jamel Debbouze tu podléhá velké a nohaté dánské modelce. Spousta kouzelných scén a pár takových, že se divák i zasměje. Navíc i moc hezké obrázky Paříže, která i v černobílé vypadá skvěle. ()

Raven0

Sice občas nudné, ale někdy vás to opravdu zasáhne. Některé dialogy jsou opravdu povedené a přemýšlivé. A to jsem si myslel, že Lucovy odzvonil umíráček... A on to možná ještě rozchodí. Uvidíme. ()

neoBlast

Tak takhle uvolněný snímek bych od Bessona po šesti dlouhých letech nečinnosti nečekal. Čiší z něj éteřičnost, nadpřirozenost až jakási povýšenost, zároveň je přízemě lidsky citlivý a možná až chvílemi příliš optimistický. Dějově se pro mě nabízí srovnání s geniálním Před soumrakem, kde hrdinové také jenom chodí po Paříži a povídají si. Zde navíc okořeněno skvělou prací s kamerou, která na sebe strhává hlavní pozornost. Vytkl bych si snad jenom přílišnou exaktnost vyprávění, neškodilo by přidat pár náznaků a pochyb o Angelině původu, aby divák znejistěl. I přesto těch pár společných dnů, se sympaťákem Andrém a roztomilou Angelou, bych strávil klidně zase. Btw: Už jenom kvůli nádhernému plakátu má film své ospravedlní. 70 % ()

Spock

Jsem na pochybách jak ohodnotit tento film. Měl bych se postavit do řady nespokojenců, kteří zde film odsoudili a nebo ho hájit? Je to těžké rozhodnutí v tomto případě. Mnoho protikladných pocitů mi neusnadňuje rozhodování, ale přesto se zatím dočasně, nebo snad trvale, přikloním k neutrálnímu hodnocení, tři hvězdy. Hlavně námět, herci a kamera mě táhnou výše, bohužel tady máme určitá hluchá místa, ne úplně dobře zvládnutý děj a hlavně pro mě neuspokojivý, snad bych mohl napsat i naivní závěrečnou scénu na mostě. Přesto však myšlenku o hledání vlastní sebeúcty a cesty k sobě samému hodnotím jako velmi podmětnou. ()

Autogram

Malý marocký Američan alžírskeho pôvodu vo Francúzsku dostane ako svojho anjela luxusnú vysokú blondínu. Strážneho anjela, ktorý mu pomôže v každej situácii, vytiahne ho z každého průseru. Anjeli sú asi jediné, čo Európe v situácii s imigrantami môže pomôcť, a Luc Besson to tušil už v roku 2005. Ak sa na film nebudem pozerať z takéhoto pohľadu, je to celkom roztomilá dvojica ONA a on v rozprávkovom príbehu pre dospelých na silné tri hviezdy. –––– A najednou se objevil anděl. V podobě báječný ženský. ()

Soweek

Luc Besson je pro mnohé z nás tak trochu legenda. Nenápadný režisér s nápadnými filmy. První půlka filmu je spíše komedie, v té druhé převládá spíše ta romantická část, která si myslím, že je i podstatně lepší. Atmosférou Paříže smíchanou s černobílým filmem podle mne nikdo nepohrdne a krásnou Rie Rasmussen a vtipným Jamelem Debbouze(i kdyby ste si z Asterixe a Obelixe nic nepamatovali, na tohodle týpka si určitě vzpomenete:-) ) už vůbec ne. Jen tak pro zajímavost, Luc Besson má asi očividně rád velmi hubené vysoké ženy s krátkými vlasy. Po dlouhé době (11 let) neobsadil do hlavní role Milu Jovovich, ale Rie je to samé v bledě modrém:-) ()

Houda666

Jeden z filmov, ktorý nie je pre každého. Ja som ho odkladal asi rok a čakalo ma veľmi milé prekvapenie. Besson má môj rešpekt. Moje hodnotenie: 90% ()

BMAJTZ

Luc Besson zase jednou zazářil a udělal opravdu vtipnou a poměrně inteligentní komedii, jež má ovšem jedinou chybu. Snaží se totiž předat jakési poselství (nebo aspoň já jsem to z toho vycítil), ale to se mu vážně nedaří. Vytknout by se ještě pár věcí dalo, pravda ovšem je ta, že jde o oravdu zábavný snímek s prvnotřídní ústřední dvojicí. Jamel Debbouze hraje hlupáka skvěle a od Rie Rasmussen se dočkáme hereckého výkonu který jasně říká, že si tuto roli neskutečně užívala (a jako okrasa na plátně působí neskutečně). Vizuální stránka je na můj vkus výborná a to i když mám po shédnutí pocit, že slo o prvoplánový nápad. černobílá tomuhle snímku jednoznačně sedí (hlavně ve chvíli kdy se na plátně Ria promenáduje jenom ve spodním prádle je neskutečně sexy). Co bych snad ještě vytkl je posledních 10 minut, které si Luc mohl odpustit. Ty byly až příliš teatrální a v celkovém pojetí mi přišly zbytečné. Jeden fakt je, že osobně nevím jak bych celý film zakončil, takže to beru jako nutné zlo. PS. Naprosto souhlasím s B!shopem když tvrdí, že ho srala ruka v kabátě, tenhe ten trademark jsem taky moc nepochopil, s tou rukou jsem si toho totiž všiml už u Asterixe. PSS: Tak jsem si pročetl IMDb a už vím. Ta tvrdí, že o svou ruku přišel v 15ti letech když si hrál blízko železniční tratě, takže v tomhle světle je to již pochopitelné. Pravda je, že to stejne opravdu neskutečně rozptyluje. ()

killjezor

Pro mne osobní překvapení loňského roku. Vůbec jsem o tomhle filmu nevědel a jeho půjčení bylo spíše z nudy. Nakonec jsem byl nadšený nejenom já. Dlouhonohá Rie Rasmussen jako anděl-děvka vedle malého zlodějíčka v podání Jamela Debbouzeho vypadá opravdu skoro jako z jiného světa. Ikdyž nemám rád romantické komedie, tak jsem si vůbec neuvědomil, že na nějakou romantiku koukám. Snímek působí, až na pár fantaskních scén, až příliž skutečně. ()

DavidS.

Devadesátiminutová černobílá procházka Paříží s bloňdatým andělem v zádech...Besson tímto snímkem určitě nebyl schopen atakovat svá nejlepší díla a jsem si jistý, že mnoho jeho fanoušků bylo tímto filmem po šestiletém mlčení zklamáno.... Já se ale nenudil a vychutnával si toto setkání loosera a jeho femme fatalle... Snímek měl pro mě jakousi zvláštní poetiku... A věřím, že v tomto případě hodně záleželo i na aktuálním emočním rozpoložení diváka, jak tuto stylizovanou konverzačku o hledání sama sebe a lásky uchopí a vstřebá... ()

BlackTom

Besson postavil do kontrastu dvoch najnepravdepodobnejších jedincov - nesympatického Andrého a éterickú Angelu, aby rozohral jedno z najkrajších filmových posolstiev... Moment, kecám. Možno by to tak aj bolo, pidihajzlík Jamel Debbouze dokonca vo filme prešiel veľkou charakterovou zmenou, no pôsobí to všetko tak umelo, tak štylizovane a tak prehnane pateticky, že to Bessonovi, hoci som jeho veľký fanúšik, jednoducho zožrať nemôžem. Dobre, možno to má nábeh aj na tie ****, odo mňa si ich však nezaslúži. Aj majster tesár sa niekedy utne, nabudúce, Lucu. ()

Devadesát Dva

Z filmu dýchá neopakovatelná noir atmosféra noční Paříže a to i když je den. Teprve letos jsem si film konečně pustil v originále, ve francouzštině a dojem to ještě zesílilo. Někomu to může připadat naivní, ale já myslím, že Besson se velice dobře vyvaroval všem klišé a po Cameronovi nikdo nemá tak dobré a silné ženské postavy. Trefil se i v castingu. André je, roztěkaný dobrák, co se v Paříži zadlužil u nesprávných lidí a Angela je neodolatelná kráska, co mu pomáhá se z toho dostat, možná, že film by byl ještě půvabnější, kdyby byl čistě realistický a Angela by byla skutečně jen coura, ale těžko říct, jen mám dojem, že by to bylo silnější. Debbouze s Rasmussen tvoří perfektní kontrast ve všech ohledech. Jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů, možná nejoblíbenější vůbec. Jednoduchý a silný příběh. ()

Loki_Six

Zaujimave zobrazenie anjela. Dobre sa to pozeralo. Skoda ze ten koniec bol taky predvidatelny a cely taky...no proste taky aky bol. ()

wosho

Souhlasím s Reinišem. Angel-A má dobře sehranou ústřední dvojici na kterých leží celý film, jenž je skoro celý jejich konverzace. Příběh je minimalistický, spíše žádný-jeden den v černobíle Paříži (kamera je zde silně nevyrovnaná, mnohé záběry jsou nadpozemsky andělsky nádherné, mnohé zase na druhou stranu né moc podařené). A co Luc Besson??? Má sice pár nápadů, občas se mu něco zadaří, ale celkově se dle mě jedná asi o nejméně poařený jeho film. ()

dopita

Výbornej nápad, slabej scénář a jen průměrný zpracování. Přesto se mi to líbilo. Rasmussenová ma nohy až… no až na zem. ()

Scytale

Senilní Beson vyblil pěknou sračku. Našel si přerostlou anorektickou dvojnici Milly Jovovich a natočil rádoby artovou fatalistickou spatlaninu. ()