Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

KateW

Zdařilý film, který se obloukem vyhnul všem absurditám, ke kterým většina podobných filmů poklesá. Děj byl logický, bez větších přiklášlování a herci byli výborní- andělská Jessica Alba v roli ďábelské mrchy? Exelentní! ()

angel.CZ

Chytlavé, jednoduché a pěkně spíchnuté, jen se mi něják nešlo 100% vcítit a prožít si tento kousek, ale i tak to ve mě něco zanechalo, což se o moc filmech říci nedá. 75% ()

Mamlas

Film začne nadějně. Do konce ho drží nad vodou ale jen to, že nevíte, zda hlavní hrdina je či není vrah. Docela nuda s tuctovou TV realizací. Na konci se to pak sáhodlouze objasní, aby to fakt každý pochopil. Dívatelná, pomalá detektivka / thriller. ()

mrclTV

Kreatívna malá jednohubka. Začnete s očividným výsledkom a poriadne to cestou zamotáte a rozvrstvíte. Dávam body za guráž to takto natočiť, celkom slušný nervák, ktorý dokáže rozbúšiť srdce, i keď to tak podla prvých 5 minút nevyzerá. Keď filmu odpustíte niekoľko logických detailov a mierne fantasy odbehnutie, máte pred sebou luxusný thriller. Dokonca aj Hayden Christensen sa tu hodil ako uplakanček. ()

jprmusic

Plochá historka okresního formátu - Jessica by neměla mít ambice hrát, vedle Stathama jí to sedne daleko víc. Christensen asi hrál co mu napsali, ale ten jeho chlepeckej ksichtík pořád nemůžu nějak ztrávit. Scénář je fakt příšernej ....... ()

PlayEasy

Jedná se o docela zdařilou napínavou jednohubku s překvapivými zvraty, slušnou dávkou napětí ...no zkrátka vším, co by správný thriller měl mít. Hyden ze škatulky Anakina vyskočil docela rychle a Jessica! ...hned bychom si dali říct :) 75% ()

mayinka

Po přečtení obsahu jsem moc nevěděla, co zmíněné probuzení během operace přinese. Filmu přineslo spoustu nečekaných a dost šokujících zvratů a mi novou fobii z nepůsobení narkózy. Scéna, kdy si Hayden uvědomí, že pořád všechno vnímá, je opravdu hodně sugestivní...Zajímavý námět, jemuž odpovídá i délka filmu. ()

yueh

Docela zajímavý thriller. Kdyby bylo lepšího hereckého obsazení, šel bych určitě o hvězdičku výš. Navíc mi přišlo, že ze solidního námětu šlo vytěžit víc. Btw: Alba byla fakt nádherná:-) ()

Daves97

Když jsem na začátku viděl Jessicu Albu, byla to pro mě předzvěst nudného nesložitého filmu, ale nakonec se z toho vyklubala strhující podívaná, která mě osobně přibila k sedačce a nedovolila mi nic více, než sledovat s očima dokořán toto brilantní drama. Občas jsem si sám zakřičel společně s hlavním hrdinou, např. když měl halucinace a utíkal z operačního stolu. Občas se mi kroutil žaludek při představě, že na onom operačním stole ležím já a slyším, jak se doktoři rozhodují, zda mě zabijí kvůli mým penězům.... velmi zajímavý nápad a skvělá mozaika. Jedním slovem - nice. :-) ()

Miloško

Zaujímavý scenár,ale príliš krátke a jednoduché.Zaujímavý záver.Škoda ,že toho H.Christensena nemosím,a ani J.Alba tu neako neexcelovala.(DVD,11.11.2008) ()

uhlobaronka

Sice mi ta ženská - Jessica Alba byla neuvěřitelně protivná, až jako mrchu jsem ji celkem snesla, ale i přesto stál film za to. Nedalo se moc předvídat, kam se děj bude ubírat, což se vždycky (zvlášť u amerických filmů) nezadaří, takže jsem se vůbec nenudila a způsobně čekala, co bude dál. Jen na konci ta "záležitost" s otcem mi přišla už trochu přemrštěná a zbytečná, ale budiž. ()

Pajela

Očekávala jsem víc. Možná hlavně od Haydena. V Hvězdných válkách byl dobrej, tak jsem si říkala, že by si mohl střihnout dobrou roli i tu, ale ouha. On skoro nehrál... Jinak co se filmu týče hodnotím průměrně. Děj má spád, což je fajn. Hluchá místa skoro nejsou. Stopáž perfektní. Ale na víc jak 3* to prostě není. Něco tomu chybělo... ()

yatan

zaujmavy namet ktory sa dal krasne rozpisat na viac stran a keby bola reziserova ruka trosku tvrdsia a klasickejsia, bol by z toho velmi zaujimavy film. takto ma film ale len velmi vela chcenych zvratov nasekanych nevkusne a bez nadhladu. Je to prizemny film ktory mal do ruk zobrat niekto skusenejsi s jasnym pohladom na velmi zaujimavu a citlivu temu dnesnych dni. skoda. 6/10 ()

p.i.t.b.u.l

Nestává se často aby mně nějaký film doslova nadchnul. Tomuto snímku se to povedlo. Film, který Vás nepřestane udivovat po celou dobu. Převraty v ději, emoce, drama to vše je v tomto filmu nadmíru. Děj filmu je asi tenhle. Mladý bohatý muž trpí vzácnou chorobou a potřebuje transplantaci srdce. Pozná se s dívkou Jessica Alba, do které se bezhlavě zamiluje a i přes nesouhlas matky se vezmou. Den po svatbě však přichází dlouho očekávaný telefonát. Našel se dárce. Hayden Christensen podstupuje operaci srdce. Během operace se však probudí a tady začíná slibované drama. Vše je úplně jinak než čekal, jeho kamarádi ho zradili a on musí najít cestu jak tuto operaci přežít. Filmu nechybí nic co by jste vyžadovali. Někomu může vadit trochu delší začátek, nicméně podle mně je to tak akorát, aby jste pochopili jejich životy. Pro mně milé překvapení, které doporučuji všemi deseti. ()