Smrtící úder

Killshot

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

Když má režisér, který natočil oscarový film, k dispozici herce jako Rourke, Gordon-Levitt nebo Diane Lane, tak to zní minimálně dost zajímavě. Pod názvem Smrtící úder (ten se hodí spíš na nějakou stupidní Seagalovku nebo tak) jsem ale nic extra nečekal. Scénář a zápletka vypadají na pilot nějakého televizního seriálu a celé to nemohlo ani na vteřinu překvapit. Takže tím jediným zajímavým zůstává magor Joseph Gordon-Levitt. 5/10(18.4.2011)

• Pharlap

Slabý, slabý, hodně slabý. Jediné co bylo super, byl ledovej klid Mickeyho Rourka a jeho hlas a hlášky. Ale to bylo vše a proto tak nízké hodnocení. Protože takovýho šaška jak byl jeho parťák Richie, toho by si sebou nevzal ani největší zabijácký looser v celém světě. Navíc, to zbytečné a trapné oddalování zabití Wayna a Carmen.. Škoda toho.(18.9.2010)

• gumolit

Dosť slabý scenár a herecké výkony sú tiež tak na zažmúrenie jedného oka aj ked Mickey je dobrý škoda že vatšinou mlči celý film a sem tam ked niečo povie tak to ma pripadať ako múdra hláška!Dej je ale jedoduchý proste videli ma a idem za nimi nechávam za sebou mrtvoly a nakoniec aj tak zle skončím to tu už bolo!A miešať do príbehu teda thrilleru vzťahy manželské to mi akosi nesedelo raz najomný zabijak niekoho odbachne a hned na to sa rieši problém v manželstve ehmm to tu nepasuje teda!A najviac ma pobavil Thomas Jane v tom obchode čo si šiel po pivo detail síce,ale vidno že je asi alkáč lebo to pivo držal stále až do auta nedbiac na to že po nom strieľa maniacky zabiják!:-)to ma pobavilo teda!Nič dávam bodku za Rourka a bodku aj za toho jeho parťáka oseph Gordon-Levitta.ktorý mi sice liezol na nervy celý film,ale mal niečo do seba a určite časom sa ako herec uplatní!!(18.6.2009)

Tuctový thriller načrtnutý podle béčkového scénáře. Staženo kvůli Mickey Rourkovi. Jeho chladnokrevný ledově klidný zabiják je na tomhle průměru nejzajímavější. Joseph Gordon-Levitt hrozně přehrával, ale zase mě párkrát rozesmál. Jinak nic, co by stálo za pozornost. Vůbec se nedivim, že to studio uložilo k ledu. Mickey tohle natočil ještě před Wrestlerem. Je to znát, když si sundá sako, jak je vyžranej. Johnyho Knoxvillea jsem vůbec nezaregistroval, buď jsem slepej, nebo jeho scénu vystřihli stejně jako šukačku Mickeyho s Rosario.(14.4.2009)

• Skejpr

Začátek byl velice slibný. Až příliš brzo se ale film zvrtne v tak nějak banální vyprávění bez zjevného dějového posunu, ve kterém se Mickey Rourke snaží vypadat jako indián a John Madden zjevně nemá jasno, jeslti chce vyprávět zabijácký opus magnum nebo prostoduché romantické drama. Skrze nezajímavé postavy tak sune příběh dopředu líně, bez nápadu. A relativně dobře budované finále zabije nechutným deus ex machina...(20.4.2009)

• - Původně měl film už v roce 2002 režírovat Tony Scott a v hlavních rolích se měli objevit Robert De Niro jako Amand Degas (hrál ho nakonec Mickey Rourke) a Quentin Tarantino jako Richie Nix. (CliffLee)

• - Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)

• - Všechny scény zahrnující postavu zkorumpovaného policisty Ferrise Brittona (Johnny Knoxville) byly vystřiženy z finální verze filmu, protože se při testovacím promítání lidem nelíbila jeho postava. (CliffLee)