Smrtící úder

Killshot

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

Drahí občania, drahé občianky, drahý benzín, drahé všetko. Na úvod môjho komentára len toľko, že ma minulý večer zavolali hrať biliárd a tak som sa ocitol pri osmičke v miestnosti nie väčšej ako zápalková škatuľka, kde bol problém sa s tágom otočiť nie že hrať a navyše chlastuchtivá mládež obsadila stolíky okolo a úspešne zavadzala. Po hodine hry som trpko oľutoval, že som tam dosmrdel a moje nervy boli hlbšie ako v prdeli. Potom prišiel moment, keď ma ohnutého pri údere vyrušil dáky moták trepúci sa so stoličkou, že vraj aby som počkal, kým sa prešuchce okolo. Tak som gazdovi podniku rozlámal tágo, zaplatil zaň 20 spotených Euro, ďalších 10 za útratu a so svojimi narušenými emóciami som sa vytratil do tmy. Doma som sadol k bedni a pustil si Killshot. Musím priznať, že wrestler Mickey mi spravil náladu a za to ho patrične odmením až štvorkou. Ďakujem za pozornosť.(22.3.2009)

• klerik

Luxusné obsadenie vo filme, ktorému by viac svedčalo nedeľné televízne popoludnie než seriózny filmový večer. Ale bez tohto obsadenia by som ho nepozeral... Film neprináša nič zaujímavé, natočený je totálne rutinne a snaha o určitú hĺbku Rourkovej postavy je skôr smiešna... Ako televízny projekt by som ho hodnotil lepšie, lebo nejde o nejaké vyslovené fiasko, ale nič to nemení na fakte, že Killshot je... zbytočný...(14.5.2016)

• Skejpr

Začátek byl velice slibný. Až příliš brzo se ale film zvrtne v tak nějak banální vyprávění bez zjevného dějového posunu, ve kterém se Mickey Rourke snaží vypadat jako indián a John Madden zjevně nemá jasno, jeslti chce vyprávět zabijácký opus magnum nebo prostoduché romantické drama. Skrze nezajímavé postavy tak sune příběh dopředu líně, bez nápadu. A relativně dobře budované finále zabije nechutným deus ex machina...(20.4.2009)

Obsahově to žádná sláva nebyla - nájemný vrah a jeho amatérský pomocník honí manželský pár, který byl svědky jejich pokusu o zločin. Na druhou stranu to nemělo zbytečně přetaženou stopáž, takže to frčlo rychlým, nenudícím tempem. Mickey Rourke byl správný drsný zabiják a Joseph Gordon-Levitt parádně přehrával - jeho kreace s jelenem mě rozesmála. Naopak mi příliš neseděl Thomas Jane, jehož stavební dělník byl až příliš duchapřítomný. 50%(23.6.2009)

Formou i obsahem pro spoustu diváků asi řadový televizní kriminální thriller, ale mně se líbil nadprůměrně. Zásluhu na tom má zajímavá zápletka, napínavý děj a určitě i dobří herci. Hereckým výkonům bezesporu kraluje Mickey Rourke coby cool indiánský míšenec, pracující jako zabiják torontské mafie; sice bez skrupulí, ale s jakýms takýms kodexem pravidel. Představa Rourka jako Indiána by se mohla zdát oprávněně nevěrohodná ba až směšná, ale on skutečně jako Indián vypadal. Sice ne čistokrevný, ale "dost na to, aby mohl vlastnit kasino". Skvělý výkon. Epesního psychopata, který víc mluví než myslí a rychleji jedná než myslí, výborně zahrál Joseph Gordon-Lewitt, ve kterém by možná leckdo nepoznal toho solidního uhlazeného sympaťáka z Inception (já tedy ne). Thomas Jane jako klaďas samozřejmě nezklamal, no a ozdobou filmu byly dvě krásné dámy - Rosario Dawson a především úžasná Diane Lane, které to na konci ve spodním prádle zatraceně seklo.(28.10.2013)

• - Viggo Mortensen a Justin Timberlake byli zvažováni do rolí Wayne Closona (zahrál si ho nakonec Thomas Jane) a Richie Nixe (Joseph Gordon-Levitt). (CliffLee)

• - Thomas Jane (Wayne Colson) a Mickey Rourke (Armand 'Blackbird' Degas) spolu již hráli ve filmu Černý čtvrtek (1998). (Ajka1)

• - Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)