Smrtící úder

Rana istoty

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 84 min

• Tuxedo

Madden se snaží podprůměrný scénář vytáhnout alespoň o půl stupně výš a tvářit se seriózně, nicméně to není moc platné. Logických děr je příliš, posunů kupředu poskrovnu a herecké výkony? Mickey Rourke se marně snaží ze svého rozpolceného zabijáka vymáčknout to nejlepší, Thomas Jane a Diane Lane hrají alespoň standard a nepříjemný, neřkuli otravný Joseph Gordon-Levitt nutí svým výkonem k zamyšlení, zda Brick+The Lookout nebyly jen náhodou a štěstím začátečníka. 5/10(22.3.2009)

Už sem určitě viděl lepší thrillery, tenhle tak trošku střídá dobrý chvilky plných akce s brokárnou, s těma slabšíma a nudnějšíma, ale všechno to zachraňuje super drsnej a super nemilosrdnej Mickey Rourke v roli zabijáka, ten jeho neskutečnej klid v každý situaci a při zabijení je prostě božskej a ještě mu docela slušně sekunduje Thomas Jane, kterej ale v rámci svý civilnější role nemoh vytvořit moc akce.(20.3.2009)

Je tam dosť hlúpostí, ale keď ich nechám nepovšimnuté, tak mi zostane celkom zaujímavý kúsok, najviac sa mi pozdával taký ten surový realistický obraz, ako protipól množstva podobných snímkov hollywoodskej produkcie, v ktorých je všetko také voľáke perfektne vyumelkované, a druhé, čo mi zostane v pamäti, sú herecké výkony všetkých hlavných protagonistov, takže 70%.(26.10.2009)

• lennyd

Wayne (Thomas Jane) a Carmen (Diane Lane), toho času v rozvodovém řízení se nešťastnou náhodou připletou do cesty šílenému Richiemu (Joseph Gordon-Levitt) a jeho indiánskému příteli, nájemnému zabijákovi Blackbirdovi (Mickey Rourke). Oba jsou rázem v ohrožení života, a jsou zařazeni do ochrany svědků - kde jsou přinuceni žít jako manželé. Ale Blackbird nezapomíná, kdo viděl jeho obličej ... Tak nějak mi přišlo, že John Madden chtěl vzdát hold všem svým oblíbeným filmům, bohužel to udělal docela nešťastným způsobem, a to tak, že do Smrtícího úderu narval všechny myšlenky, které mu přišly zajímavé. A tak zde máme šílené zabijáka (i když skvěle ztvárněného Josephem Gordon-Levittem - ale pořád si od chlapce nějak nemůžu odpárat jeho Camerona z 10 důvodů proč tě nenávidím), inspirovaného Keenu Reevesem ze Sleduje tě vrah, manželskou dvojici schovávající se pod falešnou identitou (ale to jim nebrání v pohodě telefonovat se svými rodiči), tvrďáckého indiánského zabijáka, který teskní po svém bratrovi (ale nemá problém zabít svého přítele) a tak dál. Docela jsem si oddechl, když to všechno skončilo ...(2.8.2010)

• Wormboy

Nebyt pana na reziserskej stolicke a celkom slusneho hereckeho ansablu, islo by o nicim zaujimave becko s absolutne neoriginalnym scenarom, nic neriesiacim pribehom a beckovonudnym spracovanim. Takto je to presne to iste az na toho rezisera a hercov, ktori vsak film viacmenej nicim nezachranuju pred sivostou priemeru. 2,5/5*(31.3.2009)