Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

lwp

Mladý výborný, mama dobrá, len ten tata mi tam nejak nesadol, ale to bude asi otázka hudobného vkusu. Inak velmi príjemná vecička ktorá myslím poteší davy. ()

Infalín

Hezký romantický příběh o naději a o hudbě v srdci, při kterém si člověk udělá pořádek v hlavě. Takový happyend by život asi sám nenapsal, ale o to přeci nejde. Proč si nedopřát tuhle očistu duše? ()

FunkyBee

Moc pěkný film, taková romantika ž to člověka na konci i rozbrečí. Ale film mě bavil, dobré pojetí a dobré herecké výkony. Freddie Highmore měl při natáčení 15 let a hrál teprve 11-ti letého chlapce a moc se mu to povedlo. Pěkná oddechovka ()

ElKamil

Celou dobu jsem si říkal, jak je to celkem dobrý film, ale závěrečná scéna byla tak krásná a dojemná, že musím dát nejvyšší hodnocení. Vynikající hudba, to za prvé, vynikající herci (zejména Freddie Highmore a Jonathan Rhys Meyers), za druhé, a slušné drama se záškodníkem Robinem Williamsem, který z mladého kluka chce vytřískat jen a jen doláče, to za třetí. I když silně pochybuji, že mlácení dlaní do strun kytary bude vydávat takové líbivé melodie, nijak to nesnižuje můj vysoce pozitivní dojem z filmu. Skvělé. ()

bajahor

No, dost nepovedená pohádka o hledání rodičů skrz hudbu. Jen musím uznat, že ta hudba byla vážně pěkná... ()

FincherD.

Je to kýč jak prase, ale s velmi hezkou, příjemnou na poslech a různorodou hudbou. Závěr navíc parádně graduje. Pozor na dabing - je otřesný. ()

Davemix

Docela pěknej rodinej film na nedělní odpoledne s přijemnou hudbou. Pokud se na hudbu (a to je ta hlavní složka snímku) podíváme z pohledu hudebníka, jde opravdu o povedené nápady, ovšem je velmi jasně vidět, že to ten kluk prostě nemůže takhle zahrát :-) Ovšem pokud budeme na film koukat z pohledu, že je potřeba jít za svým snem, tak je to v pořádku, protože cíl, smysl života a hlavně hudba lidi vždycky posune dál...konec je lehce doják, ale co :-) 70% ()

vilusinska

Krásný film s velice chytlavým dějem,vlastně malý chlapec který hledá své rodiče a pomáhá mu v tom jeho nadání na hudbu,ve všem co slyší cítí hudbu,a při jeho prvním koncertě se shledá s rodiči,a jak už to bývá skoro všude tak tohodle jeho talentu chce zneužít pro sebe jeden pouliční hudebník který posílá umělecky nadané děti za něho vydělávat do parku.A samozřejmně když je tenhle film o hudbě tak v něm také nesmí chybět krásné melodie. ()

Tejca

Je to naivní až absurdní, nelogické atd... Prostě je to pohádka. A nádherná. Pokud chcete aby vám něco okamžitě zvedlo náladu, tak si rozhodně pusťte Augusta. Nádherné a geniální písničky, které vás zavedou úplně někam jinam. A vím, že tohle je děsný komentář, ale prostě to tak je. Emoce, které jsem při tom cítila se souvisle popsat nedají. :) ()

Raroia

Jen tak jsem přepínala programy a najednou zazněla nádherná hudba....a rozvinul se předemnou příběh při kterém se mi tajil dech. Už dlouhou dobu se mi nestalo, že by mne film vtáhl do děje natolik, že přestanu vnímat okolí. Malý chlapec je úžasný! Klobouk dolů, fantastický výkon a velký sympaťák :-) ()

Mad.Lady

Jedinečný Freddie... Původně jsem dala 5*, byla jsem nadšená a dojatá. Myslím, že každý, kdo má nějaký ten svůj vlastní nedosažitelný umělecký sen, je z tohoto filmu paf. Po vystřízlivění z původního okouzlení jsem musela uznat, že ten konec (a nejen ten), ta jedna velká "náhodička", je přespříliš kýčovitá a já musela své hodnocení snížit. A Jonathan Rhys Meyers na mě působí až moc přeslazeně. ()

mummie.spy

Film s dejovou zápletkou, ktorá je na úrovni päťročného dieťaťa - neveríte mu ani chvíľu... A napriek tomu - 4* - hudba spravila z tohto filmu niečo originálne, pri čom odpustíte autorom nereálnosť príbehu. Skvelá práca autorov hudby - čo sa vlastne dalo očakávať zo splupráce s Hansom Zimmerom. ()

metztlimoon

Jeden z mála filmov, ktoré sa oplatí dopozerať aj do piatej do rána. Páčila sa mi zoznamka na streche a fotka z ospalého rána. Zimomriavky a kde-tu aj slza ukápla. 90% ()

Kenji

Ako otec nádhernej 4 ročnej dcéry môžem povedať, že som polovicu filmu prereval ako Steven Seagal keď zistil, že ho Sly nechce do Expendables 3 :D ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky