Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

JamesLeon

Krásná pohádka s hudební tématikou. Výborně vybraní herci - jako vždy skvělý a přirozený Freddie Highmore a potěšil mě i můj oblíbenec Robin "Bono" Williams. Moc hezký soundtrack - učarovala mi hlavně píseň This time a pak ty improvizace od Kaki King. A ta kytara! Někdy bych si chtěl zahrát na originál Gibson J-200, to musí být zvuk... Po druhém shlédnutí musím zvýšit na 5*. ()

Tatianistka

Ak by som to mala hodnotit ako dramu tak by to 4 * nemalo..to je skor myslene ako romanticka rozpravka, pretoze je tam vela nezrovnalosti, ale je to prijemny osudovy pribeh, ktory osviezi. Myslim, ze su dobre vybraty hlavny predstavitelia a soundtrack tiez vela spravil. ()

JohnVodka

O hudbě něco málo vím, spíše málo než něco, ale přesto chápu, že z nikoho se nestane virtuóz ze dne na den. I takoví géniové jako Beethoven nebo ve filmu zmiňovaný Mozart začínali od nuly a i přes značný talent museli dřít deset hodin denně. Hudba není jen produkt mysli, nebo "melodie srdce". Hudba, ať už jakákoli, je především produktem obrovské dřiny, kterou okoření skladatel vlastními pocity a dá do ní kus svojí duše. Bohužel se nad tím vším musím pozastavit právě proto, že je na tom celý film postaven. Naproti tomu má film svoje poselství, bohužel mě nezasáhlo zcela tak, jak by mělo, protože jako muzikantovi mi jsou zkrátka některé věci proti srsti. Dále poněkud přeslazená romantika naprosto neromantického místa jako je New York a trochu předčasný happyend sráží moje hodnocení ještě níže. Ve výsledku to ale nevyzní tak zle. Abych jen nekritizoval, musím vyzdvihnout herecké obsazení, především Jonathana Meyerse. Robin Williams tradičně drží svojí laťku tam, kam jí umístil již dávno. Malý roztomilý Highmore mě trochu trápí v tom, že hrát umí, ale na mě působí příliš sladce a ve filmu poněkud příliš úmyslně dojemně. Použitá hudba rovněž stojí za pochvalu, ale jako celek mi to neladí dohromady. Takže pro mě je to někde kolem 60%. ()

AweDuckling

Moc hezká a příjemná romantická pohádka, sice dost naivní, ale tak už to u pohádek bývá. Ale naštěstí si nehraje na nic víc, takže je to velmi sympatická podívaná. ()

Pistacie

Dobrý zážitek z tohoto filmu = nepřemýšlet + brát snímek jako pohádku + prominout všechna klišé + užít si především hudební stránku. ()

liberita

Hudba zohráva v živote človeka často oveľa dôležitejšiu rolu, než si dokáže predstaviť. Aj tom rovnako ako aj o viere vo svoje sny je tento snímok. Evan verí, že prostredníctvom svojej hudby dokáže nájsť svojich rodičov, stáva sa Augustom a hrá a komponuje najlepšie ako vie, aby ho mohli počuť a nájsť. Marc Mancinna stvoril v doprovode nielen symfonického orchestra ale aj elektrickej gitary naozaj krásnu hudbu. Postava Robina Williamsa bola asi inšpirovaná židom Faginom z Olivera Twista, v kladných rolách a s normálnejším účesom ho ale mám radšej. Scenérie New Yorku, predovšetkým Central Parku sa mi páčili a kým som Augusta nevidela, netušila som, ako dobre vie Jonathan Rhys Meyers spievať ()

Miagy

Tie plagaty fakt miestami odradzaju, le nelutujem ze som videl tento hudobny skvost. Dobrý výber hercov, film ktorý ma hlavu i patu a ktory sa nakoniec skonci dobre aj ked typicky americky, ale vobec mi to nevadilo. 4* lebo tu piatu si necham ak si to ozriem este raz. PLUS: herci, netuctovy dej, HUDBA, Jonathan :). Minus: trocha zmeteny a pomaly dej na zaciatku a trochu nedokonceny zaver...ale predpokladam, ze si kazdy najde to, co chce. ()

Fafyna

Dávám 60% jen díky Freddiemu Highmorovi a Robinu Williamsovi. Jinak je to jedno americké klišé vedle druhého.. A navíc nesnáším, když jde především o hudbu a hlavní herci (teď mám na mysli světově proslulou cellistku Novacek) neovládají nástroj tak, abych jim to uvěřila. Jinak je to pěkná podívaná, ale v podstatě mě to nijak nezasáhlo.. A konec byl vyloženě trapný. ()

Evii.B

Hudba, hudba a hudba... ne tak to tomhle film jsem na ni alergická. Šance, že by to takhle bylo je opravdu minimální a to dělá celý film kýčovitý a laciný. Ani nemluvím o genialite Evana, tak oba rodiče hráli na hudební nástroj a to ho dělá tak geniálního? Šťasně přeslazený konec na závěr byl vysvobození od všech nástrojů a herců, kteří mě neskutečně lezli na nervy, těchto 100 minut mi připadalo opravdu někonečných... ()

ilovebritain

Nemám ráda hudební filmy, nemám ráda děti a už vůbec nemám ráda hudební filmy o dětech. Leč, sporadicky, se vyskytne fim, který mi na moment vrátí iluzi o tom, že se možná pletu. ()

mac000

Příběh, který ukazuje na magickou moc hudby, její nezastupitelné místo v našem životě. Toto poselství - jakkoliv povznášející a optimistické, je zabaleno do formy, která ne každému může sednout. Sladkobolný příběh, který nemůže skončit jinak než happy-endem (na závěrečném happeningu v Central Parku chyběl snad jenom R. Williams alias Maxwell "Wizzard"). Ale jinak roztomilý příběh a dobré herecké výkony. ()

alba

Rozprávka o malom chlapcovi (hudobnom géniovi) z detského domova, ktorý vďaka melódii svojho srdca nájde svojich rodičov. V hlavnej úlohe je Fredie Highmore z čias, keď bol ešte zlatý chlapec a dobre sa naňho pozeralo. To, čím zaujal vo filmoch ako dieťa, sa z neho teraz vytratilo. Veľmi pekná rozprávka, po ktorej na chvíľku začnete hlbšie vnímať všetky zvuky vo svojom okolí. ()

TaNya_

Hudební složka tohohle příběhu potěší ucho snad i hluchýcho. Krásná práce s kamerou podporuje pohádkový vyznění a film tak příjemně ubíhá. Zase se ukazuje, že Robin Williams se dokáže urvat svůj prostor i v míň významné roli. Jedinou výtku mám na neustále rozzářenej xichtík mladýho Highmorea, ale jelikož byl tady pořád dítě a taky jedno hrál, tak sem occhotná trochu přivřít oči. ()

PhoenixSwan

"Listen. Can you hear it? The music. I can hear it everywhere. In the wind... in the air... in the light. It's all around us. All you have to do is open yourself up. All you have to do... is listen." Dokáže vždy srdce radit správně? Je dobré jej poslouchat a řídit se ním, i když se rve s rozumem do krve? Dokáže hudba přitáhnout duše zpátky k sobě? Jsem věčný snílek, který věří že ano. Může to být dětinské a nebo chcete-li, směšné, ale já věřím. Co je svět bez muziky a co lidé bez srdce? Kirsten Sheridan dokázala natočit neuvěřitelně citlivý film u kterého se bojíte, že kdyby jste měli možnost jej chytit do rukou, rozpadne se na prach. Stejně tak jako všechny city, které se na Vás linou z obrazovky. Augusta Rusha je třeba sledovat srdcem a ušima, nic ostatní by nebylo ani třeba. "Someday, someday. We'll be together. I heard someday might be today. Mysteries of destinies. They are somehow and are someway. For all we know they come tomorrow. For today my eyes are open. My arms are raised for your embrace. My hands are here to mend what is broken." ()

DJ Kritik

Vcelku milý rodinný film. Je natočený silne emocionálne a citové scény sa dostávajú pod kožu. Pekné melódie len posúvajú tento snímok k dokonalosti. A naozaj tu platí, že Hudba zbližuje. ()

Baki

Opravdu oslňující snímek. Ano, klišovitý,předvídavý,přeslazený, ale podaný takovým způsobem, že jsem podlehl. Jedinná věc co mi tam vyloženě vadila byl Robin Williams jako "záporák". Na tohle u něj prostě nejsem zvyklý. Normálně bych dal 4*,ale finální koncert se mnou tak zametl, že prostě musím dát tech hvězdiček pět. Opravdu perfektní hudba a i výkon Freddieho. ()

Dinsberg

Za pohádkovost příběhu bych dal normálně tři hvězdy, ale o mnoho úrovní výš ho povýšila skvělá hudba. Bravo. Freddie Highmore je možná nový Harvey Joel Osment. jen doufám, že se mu lépe povede přechod z dětské na dospělou hvězdu. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky