Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

ssfan

Dějově se nejedná o žádný extra film, ale ta bitva byla vážně skvělá. Kdybych to viděl v televizi, už by to nebyl takový "zážitek" dobré jako v kině. ()

Drnqonovic

Jestli bych si měl vybrat jenom jeden film, který staví na akci, stylu a akci, je to krví chlístnutý Gerard Butler a jeho SPARTAAAA! ()

jenik71

Hrstka hrdých bojovníků proti mnohonásobné přesile. To je téma tohoto válečného dobrodružství. Z historického hlediska každý ví jak tato bitva dopadla, takže nikdo nemůže čekat nějaké překvapení. 4 hvězdičky dávám za vizuální zpracování a perfektní výkon Gerarda Butlera v roli Leonidase, kterého bych mimochodem ani nepoznal. Jinak by to byla lehce podprůměrná podívaná. ()

Pecival

Po grafické stránce luxusní, ten zbytek ale už dosti pokulhává. A při pohledu na naolejované, namusklené nadsamce promenádující se půlkou filmu se začnu vždycky hrozně smát (asi závist :) ()

Composter

Stále žasnu, jak se mi něco, co postrádá jakýkoliv příběh (nebezpečí->obrana->zrada->THIS IS SPARTA) mohlo tak sakramentsky líbit! Extrémně jedlá podívaná a pocit, že bych měl zintenzivnit posilování :)) ()

Fony

Třístovka je pro mě synonymem "bezmozkového popcorňáku". Kdyby to mělo 30 minut a bylo by to bez dialogů, dám možná i plný počet. Ale takhle?... Perlička na závěr: Vizuální stránka se mi začala líbit až potom, co jsem požil panáka borovičky. ()

spikey1

od úvodní scény do závěrečných titulků jsem měl husí kůži na celém těle, cítil jsem jak ve mě vaří krev testosteronem, když příběh prožiji, je to správně natočené a to se tady stalo, lépe snad ani ten komiks na plátna přenést nešlo. ()

Lottr

Myslím, že jde o skvělé přetvoření komiksu do obrazové podoby s podmanivou a velmi akční hudbou, která dodává filmu jistý náboj. Velmi výrazná kamera ukazuje divákovi pohled na bitvu z trošku jiného úhlu a běžný příběh se nejednou odehrává v mírně komiksové atmosféře. Film o hrdinství, které chvílemi překračuje lidské meze, ale i tak po všech stránkách téměř dokonalé a velmi silné. Jednoduché dialogy nahrazuje velkolepá vizuální atmosféra a skvělé efekty. Silný příběh o hrdinství a obětování se pro dobro společnosti. ()

Jello Biafra

Adrenalínom napumpovaný akčňák plný zbesilých bitiek a nefalšovaného chlapáctva. Pokrik "THIS IS SPARTA" vám bude v ušiach zvoniť ešte velmi dlho. ()

zahron

Ultimátní krvavá řezničina u které musíte mít mozek prostě vypnutý - no a potom stačí jen když si povytáhnete trenky, stoupnete si do pozoru a zakričíte : THIS IS SPARTA ! Stříííík ! Cááák ! Lena Headey ! Střííík ! Cááák ! No prostě vizuální orgie :-)) 75,5% ()

milancecil

Tak tady dostáváme od tvůrců vizuálně naprosto excelentní dílo a o tuto velmi silnou stránku filmu tady jde především, kolem ní se vše ostatní jen jako doplněk v čase rozvíjí, příběh je přece prostý, stejně jako heroizované historické události, skutečně není nad čím nějak zvlášť přemýšlet a obsah sáhodlouze rozebírat a hodnotit, mytologie už taková prostě je, myslím, že přesně tato forma ztvárnění výrazně podporuje obsah, vše je podáváno s náležitou nadsázkou, tak jak báje i v ústní podobě šířené jsou, hrdinové tak mimořádně stateční, nepřátele tak mimořádně podlí, zákeřní a vítězící jen díky proradné zradě, tedy ne zásluhou své vlastní chrabrosti i při existující mnohonásobné přesile, divákovi tedy jen stačí mít oči stále otevřené a třeba se i nechat v myšlenkách vtáhnout do krvavé řežby, chopit se pomyslně svého štítu a kopí a zařadit se mezi ostatní spolubojovníky do sevřeného šiku, opravdu mimořádný zážitek, který si rád s odstupem času opět zopakuji, rozhodně má pro mne tento film trvalý fascinující náboj. ()

DeathTheKid

Z finálního pokřiku řecké armády se mi postavily bradavky a stejně tak z celkové stylizace filmu. Tady to začalo, to dnešní napodobování (extra krev). Bylo to exotické, krvavé, krvavé, krvavé, počítačové a svalnaté!!! TOHLE JE KULT!!! ()

voleman

Velmi stylově udělaný film, se spoustou zpomalovaček a krve, což filmu prospívá. Vizuální stránka je opravdu povedená, příběh je sice slabší, ale film nijak nenudí a podle mne jde o jeden z nejlepších historických akčních filmů vůbec. Velkolepé bitvy, dobře zvolení herci a originální vizuál tvoří skvělou nenáročnou zábavu. 85% ()

Aberforth

Nádhera, pastva pre oči, hrdý muži, dokonalé telá, plus červené plášte utvrdzujú skutočnosť, že sa jedná o elitu, ktorou je Spartská armáda, ktorých sprevádza skutočne atmosferická hudba, miešaná s prvkami hard rocku. Nesmiem zabudnúť spomenúť výborný český dabing, hlavne pri rozprávačovi, ktorý určite predbehol originál.Návrat mladého Leonida, ako kráľa je jedna z najlepších filmových scén ever. Po vzhliadnutí som mal túžbu vyjsť von, chytiť do ruky meč a hrdo sa postaviť proti všetkým ľudom, ktorí si myslia, že nás vlastnia....This is Sparta ! ()

venca163

Hodnocení tohohle filmu už jsem změnil už podruhý, tudíž záleží vždycky s jakou náladou se na něj koukám (i to ale o filmu něco říká). Tentokrát mi zase ta přehršle digitální krve (nebo to mělo být bláto?) a hlavně digitálního obilí, digitálních skal a digitální oblohy trochu nudila (beztak i ten Gerardovo pekáč byl z půlky digitální). Netvrdil bych, že to ohýbá historii, protože tady snad myslím ani žádná snaha o to interpretovat historii nemohla být. Má to i pár celkem slušných záběrů/scén (samozřejmě "THIS - IS - SPARTAAA!"). Od 300 jsem ale čekal jen to, že 2 hodiny budu civět na vizuální film a nebudu u toho muset přemýšlet, tak dávam hodnocení relativně vysoký, přesně mezi 3* a 4*. (70%) ()

Ironfood odpad!

aneb My jsme Sparta, co jste vy? Sparťanský mančaft se potuluje po digitální krajině s podivnými barvami. Když na někoho narazí, začne vykřikovat, že je hrozně dobrý. Pak začíná utkání s týmem Peršanů, který je sice ve výrazné početní výhodě, ale přesto bůhvíproč neustále prohrává. Možná je to tím, že kapříci připluli, možná tím, že trenér Peršanů se příliš neobtěžuje vymýšlením strategie a pouze posílá na hřiště nové a nové hráče, včetně několika podivných primadon. Každopádně bylo jasné, že o výsledku je předem rozhodnuto, takže jsem opravdu nepovažoval za nutné sledovat zápas až do konce. O demenci scénáře a dialogů a tragických hereckých výkonech už tady bylo napsáno dost, mně bohužel vůbec neoslovily ani akční scény, které mi přišly nudné a nesmyslně často zpomalované. ()

Trapper33

Fajná podívaná, která je dost svižná a nestihne nudit. Balastu okolo by mohlo být trochu méně, všechno je až moc vážné a tak film zachraňují hlavně bojové scény, protože ve chvíli kdy začnou je to opravdu skvělá podívaná. ()

B26354

Ano, všechny scény bez Butlera jsou tu od toho, aby si člověk stačil odskočit na záchod / pro zobání. Ano, český dabing Bitvy u teplých bran je hrozný. Ano, tento film je pouze o adrenalinu, rozpohybování Millerových kreseb a estetizaci násilí. 4* ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)