Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

svobik

Po prvním zhlédnutí jsem byl někde na devíti, teď ztěží obhájím sedmičku. Vzhledem ke Strážcům snižuju na 3. ()

Ichabod

Nejlepsi a nejdokonalejsi (co se tyce presnosti a doslovnosti) komiksova adaptace vsech dob. Mam sice drobne vyhrady, ale celkove za ten feeling pri zpomaleych scenach davam obzvlaste Snyderovi vsech pet. ()

smolicek04

Dej to ma síce slabý ale vizuálne efekty sú na jedničku.300 je asi film roka pretože priniesol svetu nové lepšie efekty a triky.Myslím že sa začne čoraz viac a viac natáčať takéto filmy. Ale ako som povedal dejové línie sú dosť slabé. ()

Spock

Na filmová plátna přichází vizuální bomba, která vás přiková do sedadla. Optimistický začátek mého komentáře, ale nenechte se tím zmást. 300 je film, který dává historickému hledisku pěkně na frak a já jsem bohužel člověk, jež historii trochu rozumí, takže se nemůžu s některými východisky a náhledy, které film přináší smířit. Jistě jde jenom o můj subjektivní pocit, ale já holt se nedokážu povznést nad některé věci. Nemá cenu se tady o tom rozepisovat, nikam by to nevedlo. Chápu, že film neměl být nějakou historickou freskou zobrazující věci s co možná nejpodrobnější realističností, ale i přesto se měl snažit ve svém rozvolněném chápání toho, co se stalo zachovat větší konzistentnost mezi tím, co se o dané problematice ví a tím co se převede na filmové plátno. Zejména dialogy některých postav jsou k smíchu. Napsat o filmu, že jde o vizuální orgie je asi pro mnoho „konzumentů“ filmu lákavé, přesto to je ovšem nic neříkající o celkové kvalitě filmu. Akcentovat pouze jeden aspekt filmu a ostatní stáhnout do pozadí, podle mého není a nemělo by být cílem filmařů. Ty dvě hvězdičky pak jsou právě za vizuální stránku, v ostatních věcech pro mě film propadl. ()

-ELFKA-

Veľký výpravný epos som ani nečakala. Od 300 som dostala presne to čo som chcela. Pastva pre oči. Hoci historické nerovnosti ma sem tam zdvíhali zo stoličky, ale netreba si to všímať, nieje to predsa dokument. Osobne som to nebrala ani ako historický film. Je to jednoducho vizuálne dokonale vyšperkované dielo, ktoré si treba užiť. ()

homerr

čekal sem mnohem víc, toto už tady všechno několikrát bylo... Všechno velice dobře popsal ve svém komentáři uživatelka GALADRIEL ()

s.e.p.p

Pohodlně se usaďte, mozek přepněte do úsporného režimu a nechte se unášet ultra zábavnou vystylizovanou řežbou... ()

Mr.Dogman

Ne, prostě není to tak velkolepé, jak všichni říkají. Mnohem vlkolepější je například Trója nebo Alexandr Veliký, ale tady chtějí z jednoho boje udělat dvouhodinocý film. Jo, dalo by se to svést (důkaz je právě Trója), ale s jinou předlohou. Někdy je totiž chování Sparťnů až trapné. Za to vizuálně a trikově za 5*, ale to je asi tak všechno. Popkornová show. ()

ganz

Kdybych hodnotil jen bitvy, tak 5*, zvláště pak běh skrze peršany. Bohužel druhá dějová linka pouze otravovala a když jsem film sledoval podruhé scény ze sparty už jsem posouval. Film měl na víc, ale třeba bude pokračování 10 000(= ()

cpt.Lynch

Podmanivý vizuální zážitek, výborné bojové scény a perfektní kostýmy. Jednouchý film plný silný (válečných) momentů, výtečné atmosféry, ale také nudných sekvencí. Celkově hodně povedená oddechová záležitost. Za technickou, vizuální a choreografickou dokonalost 5*, za scénář a příběh 3*. Výsledné 4* považuju za fér hodnocení. ()

jitrnic

Některé záběry by se skutečně daly vystříhnout a zarámovat a vznikly by tak pouze lehce kýčovité skvosty, jiné už jsou přespříliš přestylizované a přenádherné. To, co se skrývá pod nimi, je heroizující, lehce fašistická fraška, která vůbec nezná hranic, co se použitého patosu týče - film se zcela obejde bez jediného realistického záběru či neteatrální promluvy. Trochu mě dodatečně uklidnilo, že se nejedná o rekonstrukci historické události, nýbrž o komiksovou adaptaci, přesto se mi vůbec nelíbí agresivní, xenofobní a militaristické vyznění snímku. P.S. Rozhodně sledujte na velkém plátně a určitě ne s českým dabingem ()

klima777

Stejnou měrou, jakou mi učarovalo Sin City, je mi 300 protivné. Snad pro silácká gesta a velkohubá prohlášení bez špetky humoru, snad pro podprahové politické signály. Co platno, že technická stránka věci je výborná? Poctivé řemeslo s uměleckým přesahem je záležitost takřka nevídaná, leč zůstává otázkou, nakolik jest moudré, směšovat je s pochybnou propagandou. Which side are you on, wild boys, which side are you on? Co se mě týče, tak na ničí. ()

Ravi

Příšerná hovadina vymazlená k audiovizuální dokonalosti. Od filmu by člověk čekal víc, než jen naleštěné bradavky statných sparťanů, kteří pronášejí samý patos a silácké řeči. Jenže o to ve filmu vůbec nejde a film se o to ani nesnaží. Scénář je zde spíše jako osa k zážitku úplně jinému, tak trochu filmově nezvykle výtvarno-komixovému. Nedělám si naděje, že se záměr snaží někdo jiný pochopit, ale mě se líbil. 80% = 4/5 ()

Kurikmoon

Akčné, vizuálne pôsobivé bitky, sympatické obsadenie, ale po druhom pozretí už len za 3. Je to totiž hlavne o tej bitke. Každopádne dobrý film. ()

KarKulA

Cool starověká komiksová jízda zabalená ve velkolepém audiovizuálním pozlátku. Tady to nechce přemejšlet nad obsahovou hloubkou (btw. u jakýho komiksu to jde) - tady se to chce jenom kochat (minimálně při pohledu na chlapce ze Sparty je čím). ()

ghatos

Přes určité výtky (většinou neoprávněné) se jedná o velmi pěknou akční prácičku. Vypadá to dobře (a to to digitální triky moc nemusím), herci plní své role a hlavně to celé šlape. 79%. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)