Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

AndrewNewman

300 je v podstate taký pútač na tému "AHA AKO VIEME ROBIŤ ŠPECIÁLNE EFEKTY!" Klišoidne to je tak až strach a samozrejme to vykradá Gladiátora až do špiku kosti ale ako tu už bolo spomenuté, pozerá sa nato dobre a samozrejme každý normálny divák vie, že je tolen popcornový výplach a nie žiadna epická historická jazda. ()

dudo24

Vynikajúci film. Drsná, testosterónová kúra od začiatku do konca. Skvelý vizuál ktorý krásne ladil s temnou atmosférou, plus veľmi dobrá hudba ktorá ju ešte viac prehĺbila a zvýraznila. Epické scény, nezabudnuteľné momenty aj kultové hlášky. Dosť sa mi páčilo zakomponovanie prehnaných až fantasy prvkov. Obsadenie bolo super, ale Gerard Butler vyčnieval v dokonalosti svojej postavy. Veľká vďaka Zack Snyderovi za tento filmársky unikát. ()

holka218

Další film, který mě dokázal rozbrečet. Já mám obecně tento typ filmů ráda (Troja, Pompeje, atd.) Film nebyl nudný ani na začátku a na konci už vůbec ne. Krví tedy opravdu nešetří, ale je to prostě skvělý film se skvělými herci. ()

Drozdo57

Ako mnohé filmy, kde sa hrá primárne na vizuál, než na obsah (Gravitácia, Pacific Rim, atď) tu ľudia, ktorí na tom neboli v kine a potom to doma pozerajú na monitore od počítača alebo 40" HD telke vhodnej tak na pozeranie správ a Hornej Dolnej, alebo, nedajbože, na notebooku alebo mobile, vypisujú, ako vizuál nemôže nahradiť obsah (toto bola jedna fakt dlhá veta). Môže (kto videl Gravitáciu v 3D, tak vie, že môže). Film je plný klišé, priam až trápnych fráz, úsmevných "dialógov" a "hrdinstva". Napriek tomu sa na to proste naozaj dobre pozerá a nie nadarmo sa výjavy z tohto filmu šírili internetom a zdobili nejednu pracovnú plochu. P.S. Nie, rozhodne sa nevyžívam v svalnatých chlapoch v obtiahnutých slipoch. Ani moja žena tento aspekt filmu neocenila. ()

hrumsrt

Porno! Neexistuje pojmenování toho, jakou atmosféru dává 300 divákovi.. Naprosto epická je každá scéna. Úchvatná hudba, hvězdné obsazení a přesto filmovými kritiky nedoceněné dílo. Bitvy jsou velkolepé, ale TO JE SPARTA!. Co já osobně ještě ocením, tak je královna Gorgo ztvárněná temnou bohyní Lenou Headey.. 100% ()

hematop92

Leonidas: Tady budeme bojovat, tady budeme umírat! Je to velké, je to epické, je to strhující a je to zatraceně zábavné. Gerard Butler hraje špičkově a celý film ho žeru a pevně věřím, že svou nekompromisní povahou sejme co nejvíce Peršanů a pošle je do propadliště dějin! Filmu nemám absolutně co vytknout a vždy si jej mile rád znovu pustím. ()

Slayaphine odpad!

Sám nemám nič proti nedodržiavaniu historickej presnosti- je mi jedno či si film vymyslí že Leonidas trpel explozívnou hnačkou ale vadí mi ak je, ako to skvelo poukázal Atun-Shei Films, neautentický (môj voľný preklad).  300 zneužíva Antické Grécko a Spartu ako estetiku bez toho aby ju ukázal s jej temnými zákutiami. Spartskí otrokári tu sú vyobrazení ako hrdinovia, ktorí zachraňujú svet pred queer ázijskými Peržanmi. V porovnaní s nuansami ktoré prezentujú filmy Ridleyho Scotta ako napríklad Gladiátor ktorý Rím ukazuje ako prehnitú, barbarskú autokraciu alebo Kráľovstvo Nebeské ktoré demonštruje náboženský fanatizmus ktorý viedol k masakrom. V 300 je inštitučná vražda zotročených ľudí ktorú spartský štát zaviedol, je vyobrazená ako súboj s vlkom, v ktorom sa Sparťan bráni(!). Bastardizácia histórie a urážka ľudí ktorí trpeli pod Spartskou tyraniou. ()

bigboss_

No tak nato aku to malo reklamu a trailer tak ma to dost sklamalo! Nič výnimočné, neprekonalo to ani Gladiátora ani Tróju. Efekty boli síce pekné, ale čakal som omnoho viacej. ()

x_dan

Obdivuju autory, kteří ze scénáře prakticky bez příběhu, dokáží vytvořit úžasnou podívanou. Za bojové scény je to bez diskuze 5*, za tu výplň kolem, která naštěstí taky nebyla tak hrozná tak 3*. Suma sumárum za 4,2 :) ()

Gormie

Nemám ve zvyku začínat hodnocení zvoláním, ale v tomhle případě je třeba udělat vyjímku: Proboha, takovou kravinu jsem snad v životě neviděl! Ano, místy je to zábavné - a to dokonce velmi. Místy je to jenom velmi směšné. Tak pracuje Hollywood: "hmm, tak bitva dobrý, ale něco tomu chybí ... už vím! VELKEJ TLUSTEJ CHLAP S MEČEMA MÍSTO RUKOU!!!" Měl jsem co dělat, abych se smíchy nesložil pod sedadlo. ()

Sekel

Nadherne udelany komiksovy film. Muzni hrdinove, spartanska vychova a vycvik jim cisi z kazdeho pohybu a pohledu. Genialne udelany selfmade buh Xerxes. Obrazkove krvave bitky a stylove udelane zpomalovacky. Hudba pri niz beha mraz po zadech. Sympaticka zenska postava, chovajici se stejne nekompromisne a tvrde, jako muzi. 300 se stane klasikou, jakou je Barbar Conan. ()

Hawkeyep

Audio vizualně je to nádhera, ale to nestačí. Scénář je hold kapitola sama o sobě... Ale celý film je prakticky jen jako promítačka obrázků...velmi často otravné bullet time a rádoby srdce rvoucí projevy o cti a lásce ke Spartě.... Myslel jsem, že Hollywood už toto období jakš takš překonal...ale ono ne... Bez zpomalených záběrů by film trval sotva 45 minut a bez těch projevů kolem 20 minut. Ale abych neházel jen špínu...některé záběry byly skutečně dobré a hlavně mě to alespoň zabavilo. Bohužel celý film na mě jak si působil nedotaženě...měl obrovský potenciál, ale ve finále nic nového, nic extra. ()

sus

Perfektně vizuálně zvládnutý film a řekl bych , že po celou dobu jsem se bavil. Nedokážu si představit jiného herce, než Butlera za krále Leonidase. Propracované bojové scény do nejmenšího detailu, parádní mystické postavy a to vše perfektně zabalené do dokonalého audia. Pro mě je Zack Snyder velký talent, mino jiné to dokázal už ve snímku Dawn of the dead a těším se na další nášup od něj. I když dějově je film celkem strohý, tak je vážně na co koukat. Doporučuju, u mě je to za 90%. ()

anghell

V kině to řvalo jak na lesy, ale rozhodně mě zvuk neodradí od díla PANA Franka Müllera... Film dokáže svojí atmosférou pořadně vtáhnout diváka, konec rychlý ale skvělý, smrt Butlera sice mohla být víc vychytaná a vypravěč Wenham měl asi šestý smysl. Hudbu si moc nepamatuju takže mě asi extra nezaujala. THIS IS SPARTAAAAAAAA!!! (Kolik museli obejít posilek...) ()

Kmotr.r

Absolutni zklamani. Film me vubec nezaujal co se tyce deje.Tri hvezdicky davam za vizualni stranku, hudbu a obroviteho Xerxe. Po zhlednuti traileru jsem se rozhodl zajit na film do kina a zaplatit dost vysoke vstupne s ocekavanim kvalitni podivane a dobreho divackeho zazitku. Po skonceni filmu jsem odchazel dosti zklaman s myslenkou na vraceni vstupneho a to i v pripade pouziti donucovacich prostredku. No, Zack Snyder zklamal panove a damy! ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod