Rada Heumann, úspěšný kriminalista, pátrá po několikanásobném vrahovi dětí. Ale to je jen jedno tajemství, které příběh spisovatele Ladislava Fukse přináší. Autor s psychologickou přesností rozehrává i Heumanmovo rodinné zázemí a otcovský despotismus, jehož obětí se stává mladší ze dvou synů. Viki, chlapec před maturitou, se cítí otcovým diktátem ponižován. Rozhodne se otci pomstít tím, že zpochybní jeho kriminalistickou neomylnost. Vztah otce a syna je také páteří televizní dramatizace B. Zelenkové, která v plné míře respektovala autorův záměr: tragickým příběhem vyjádřit naléhavé varování před odlidštěním rodinných vztahů. Režisér D. Klein svěřil hlavní roli Luďku Munzarovi, který vytvořil vynikající studii člověka, pro něhož povinnost byla vždy nadřazena osobním pocitům. (oficiální text distributora)

karlee

Předloha by si zasloužila "netelevizní" zpracování, viděl bych tam potenciál na pěkný černobílý psychologický film. Ale herecky je to OK. ()

Amonasr

Temný příběh hodný pera Ladislava Fukse. Slušné televizní zpracování, kterému ale přeci jen chybělo cosi z oné spisovatelovy osudové mystičnosti, z níž kdesi v podvědomí nepříjemně mrazí. Munzar pojal roli dokonalého kriminalisty, ale až příliš chladně na hranici nelidskosti uvažujícího otce, s obvyklou psychologickou bravurou. ()

Dinsberg

Trochu vadila vysloveně studiová stylizace a strnulost v dějově vypjatých momentech příběhu. Jako by se tu mezi sebou rvali rodinná a kriminalistická větev vyprávění, aby pak ve finále nezvítězila žádná. Tragedie byla očekávaná a přesto nečekaná. ()

ostravak30

Luděk Munzar je zkrátka jedno z es české herecké školy. K tomu talentovaný Saša Rašilov a rodinné napětí drobnými epizodami a střety vyeskalované do totálního vrcholu. Pátrání obecně se příliš nevyvíjí a jediné, co se tak vyvíjí, ač ne příliš pozitivním směrem, je spor mezi otcem a synem. Skoro typická Kleinovská studiová detektivka. Jen musím přiznat, že závěr mi přišel více než zjednodušený a podstatně banální a docela mě zklamal. Jinak herecké výkony na maximum. Ale ten konec ubral TV snímku hvězdu. ()

Pitryx

Další z řady detektivek, kde se kašle na hlavní příběh a z každé strany se probírá soukromý život detektiva a syna. A všech, co s nimi bydlí. Ještě že detektiv neměl dětí sedm, to by bylo hodně dlouhé. Takže nuda a kecy. Ale za to překvapení v závěru, a nejen tak ledajaké tu dvacítku dát musím. ()

jessic

Díky hereckým výkonům slušné televizní drama. Ale bez tajemnosti a atmosféry předlohy.Tahle i čtenářsky atraktivní Fuksova kniha by si zasloužila lepší zpracování. ()

LadyRainier

Příjemné překvapení ...Munzar klasicky skvělý, ostatně kvůli němu sem se na to i dívala ,-) Zbytek ansámblu taky nebyl marný ...Určitě doporučuju a jelikož knížku jsem nečetla, tak konec i překvapil ... ()

Canniosh

Hodina a půl nudy, nudy a zase nudy. Nebýt docela drsného konce (pozor, ne ve smyslu krvavém), dal bych asi méně, takhle je to 40% se vším všudy. ()

Kleinbauer

Herectví pánů Munzara, Skopečka, Satoranského a Cupáka mám natolik rád, že přečkám i celebritu Rašilova nejml. K této hře se moc rád vracím, je to herecký koncert. Doufám jen, že budou mít i nějaké nástupce. ()

AdelleR

Škoda, že je z toho tak strašně cítit ta televizní produkce... Kniha mi učarovala a povedlo se jí to, co se povede málokdy - naprosto přetočit všechno, co jsem od příběhu čekala a co jsem tipovala, že se děje. Film je v tomhle mnohem explicitnější a od začátku je podle mě dost jasné, kudy to vede, a konec je tím pádem mnohem chaotičtější, než by měl být. Lyričtější prvky vymizely, přitom i k těm tam bylo trochu nakročeno, a to ten dojem kazí asi nejvíc. A oproti tomu, kdo tu hraje, jsou výkony docela nic moc. ()

prskvik

Strašná urážka špičkového díla od Ladislava Fukse. Toto fenomenální dílo je zhanobeno a pošlapáno. Pan Klein by se měl držet pouze lehkého žánru a rozhodně se nepouštět do takto náročného a složitého díla. Herecké výkony i dobrých herců nestojí za nic a Saša Rašilov je doslova příšerný, nepřirozený, přihlouplý, což je jeho dobrým zvykem. Kdo se po přečtení knihy odhodlá podívat na film, bude nešťastný a rozčarovaný kam až se dá zajít. Ta tam je veškerá atmosféra, věrné vykreslení postav, děje i hluboký psychologický podtext. Vřele doporučuji číst ale varuji nekoukat... ()

trollfjord

Dojem hodně pokazil otřesný herecký výkon Saši Rašilova. Ten do toho příběhu jednoznačně nezapadl. Také si myslím, že by tomu spíše svědčilo méně komorní prostředí. ()

Booxtronic

Kam se hrabou moderní seriálové detektivky. Skvěle zpracovaný film, kombinující napínavé detektivní vyšetřování s psychologickým rozborem vztahu despotického otce se svým změkčilým synem. ()