Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Slovensko, 2006, 15 h 20 min (Minutáž: 24–27 min)

Epizody(36)

Boli ich desaťtisíce. Od drobných prečinov až po tie najhroznejšie zločiny. Z toho množstva prípadov je však iba niekoľko takých, ktoré si zapamätali celé generácie. Súčasný pohľad na dvadsaťštyri najznámejších kriminálnych prípadov na Slovensku očami expertov, vyšetrovateľov, aj pôvodných svedkov. Tušili by ste napríklad, že v čase najhlbšieho komunizmu hrozil našej krajine teroristický útok priamo z Ministerstva spravodlivosti? Spomínate si ešte na krvavú vzburu väzňov v Leopoldove a ešte stále vám vlasy dupkom vstvávajú pri zmienke Causa Čubírková? Pôvodný dokumentárny seriál Slovenskej televízie vás v nasledujúpcich týždňoch oboznámi o tom najzaujímavejšom z policajných spisov...
Jednotlivé časti:  1.-Vietnamský masaker
32.-Vražda v nočnom parku
33.-Rozsudok smrť
34.-Vinný, nevinný
35.-Zrodený zabíjať
36.-Neobjasnená smrť kurtizány (oficiální text distributora)

peiton

Tento dokument je prechádzkou tých najkrutejších zverstiev aké len človek na človeku môže napáchať.Má za úlohu vydesiť a šokovať.Ale teda,že šokuje a poriadne.O to viac a intenzívnejšie,že v dokumente sú zverejnené autentické fotografie z miesta činu či fotky dôkazového materiálu.Mňa len tak ľahko nič nevydesí,ale toto je moc aj na mňa.Nič pre slabšie povahy.Navyše celkovo tú desivú atmosféru podčiarkuje výborne zvolený a tajomný hlas na pozadí ešte vtedy mne neznámeho Tomáša Maštalíra.Kto sa rád bojí,smele odporúčam.Ale vyniesť smeti v pokročilom čase,by som po tomto zážitku asi len ťažko dokázala :) ()

kagemush

Kvalita dílů poměrně vyrovnaná. Ani mi moc nevadí,že se děj soustřeďuje hlavně na činy magorů (s nebývalou otevřeností),ale té omáčky okolo mohlo být více.-No a my češi jen můžem závidět slovákům měkčí cenzuru (nebo se to jmenuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání?,-to je vlastně jedno).- Pěkných,od lidského odpadu umazaných 80%. ()

farmnf

Nesmírně vydařený dokument, který kromě hrůzných fotografií(horrory jsou proti tomu dětské filmečky) nabízí i odbornou analýzu stran psychologů. Psychology považuji za idioty, zvlášť ty podnikové ale doktor Helfik(nebo podobně), který pořadem provází, nabízí nestrannou analýzu zločinců a obětí. Zazní velmi otevřené závěry, které v čekých médiích není slyšet: Málokdy se stane, že dítě z tzv. jasné rodiny, které skončí v děcáku, neskončí taky v kriminále. Rómská komunita přijímá trestance vrátivšího se z krimu tolerantněji a někdy i s obdivem i když si vyvraždil rodinu. Pachatelé nejhrůznějších činů jsou zpravidla taky klinicky diagnostikovaní debilové atd. Škoda, že podobný dokument nevznikl u nás, protože po zhlédnutí tohoto má člověk po chuti pokračovat v cestě a v Břeclavi to raděj otočí... ()

Arbogast

Veľmi dobre spracovaný seriál, ohavnosť vrahov niekedy nemá hraníc. Čo ma dosť zarazilo, to boli podrobné detaily na obete (niekedy naozaj brutálnym spôsobom zmasakrované). Neviem, či sa vôbec niekto pýtal pozostalých týchto obetí, či súhlasia, aby sa tieto zábery alebo fotografie zverejňovali... či sa vôbec niekto zaujímal, ako prežívali ich blízki to, že po rokoch im znova niekto pripomenul takýmto spôsobom tú traumu a hrôzu, ktorú zaiste v tom čase prežívali. ()

manonfire

Well done brothers, natrhli jste rice všem forenzních dokumentům Commonwelthu a USA dohromady. Řemeslně velice zdatné, nemilosrdné, ponuré. Vypravěč ideálně kamennej, ten by Macha a Šebestovou nahovárať vieru němohol. Zvuky i hudební aranžmá adekvátně hnusnosmyslné, inscenace mordů všech těch podlidí(myšleno vrahů, nikoliv obětí) velmi sugestivní. Takto ucelené portfolio obludáriem naší historie v Čechách nemáme, i když worst of mančaft napříč stoletím bychom asi taky sestavili. V čele s neřízenou střelkyní Hepnarovou či chladnokrevným snajprem Mrázkem by to byl asi hodně ofenzivní teamwork. Minimálně na tu federální plichtu bych to viděl.100% ()

• Jozef Slovák vo väzení maľuje aj obrazy, s ktorými chce neskôr cez prostredníka urobiť aukciu. Do väzenia dostáva dopisy od mnohých žien od veku 17 do 24 rokov. Jedna 19-ročná žena mu poslala v priebehu 21 mesiacov 32 listov. Bola jediná, ktorej takmer po dva a pol roku odpovedal. Jediná žena, s ktorou si písal viac ako tri roky a aj ho navštevovala, bola kamarátka z detstva žijúca v Nemecku. Našla článok na internete a napísala riaditeľovi väznice list. Navštevovala ho, dokiaľ mohla. V tom čase už mala nádor, takže cesta z Nemecka bola pre ňu únavná. Keď sa jej pýtal, prečo to robí, odpovedala, že ho pozná iného. [Zdroj: Pluska.sk] (Raccoon.city)
  • V 20. minúte, zaznie melódia "The Frail" od skupiny Nine Inch Nails. (AxelWers)
  • 9-násobný vrah Ondrej Rigo bol odsúdený na doživotie. V čase vzniku seriálu o najbrutálnejšieho sériového vraha Slovenska a vraha s najväčším počtom obetí. V roku 2018 po 25 rokoch za mrežami podal žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu, no v krátkej dobe svoju žiadosť stiahol. (Raccoon.city)