Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

fastum

Poněkud drsnější scény spojené s pohádkovým námětem dělají tenhle film docela originálním.. dobrej film :)) ()

Jeržik

Film o tupém děvčeti trpící duševní chorobou a hledající, na pozadí konfliktu fašistů(samozřejmě ti zlí) vs. partyzánů(s úmysly i dušemi bílými jak nepoužitý toaletní papír), svou podstatu smysl a světlou budouctnost. Režie je výborná ale když devítíletá holčička očividně chápe svět dospělých kolem sebe(dobro/zlo), musí tu být něco v nepořádku. A pokud ne tohle, tak fakt, že nejprokreslenější a nejsympatičtější postavou na filmu je fašistický kapitán, to už musí něco znamenat. 50% a fajn ateliéry. ()

ekomo

Jedno z nejlepších fantasy. Napínavé drama po celou dobu filmu až člověk začne s malou Ofélií cítit a vžije se do její role, kdy například čelí sama v dutině stromu obrovské zlé žábě, nebo když prchá z komnaty bledého muže a jde jí o život. Celý film je zajímavý i tím, že se v něm odehrávají dva příběhy, naprosto odlišné a přitom odehrávající se vedle sebe. Fašistický kapitán zuřivě nahání zbylou partu partizánů, aby si na nich vyřádil svou nerudnou náladu a osamělá holčička s těhotnou nemocnou matkou, která objevuje svoji druhou skrytou identitu a plní tři těžké úlohy, aby mohla usednout na trůn v podzemním království vedlé své opravdové matky a otce. Naprosto různě se překrývající děj dělá z tohoto filmu podobu historického fantasy. ()

Se7enteen

6/10. Velmi dobrý film, výborně udělaný, ale nemůžu za sebe říct, že by mě uchvátil tak, že bych si ho měl třeba chuť pustit znovu..Výborně je vyřešené prolínání dvou světů (reál a pohádka). Na druhou stranu, samotnej příběh mi nepřišel zas tak výjimečný. ()

petrfox

Guillermo del Toro patří k mým oblíbeným režisérům a to hlavně díky komiksovému "pekelníkovi"... Vidět jeho další filmové dílo je opět skvělý zážitek a to nejen po vizuální stránce... Škoda jen, že démonicky nevyzpytatelný Faun, který byl velmi působivý, neměl na plátně o něco více prostoru... Každopádně Faunův labyrint je důkaz, že Peter Jackson zvolil dobře a Hobit je v těch správných rukou... ()

Harapes

Bůh nám daroval pana režiséra Guillerma del Tora a ten natočil další báječný film,kde fantazie je neuvěřitelná krása a film nás dokáže velmi příjemně překvapit. ()

Mikeel

Faunův labyrint, na jednu stranu reálno, na druhou stranu tajemný fantaskní svět. Tenhle film mě přímo nadchnul protnutím těchto dvou linií. A hlavní hrdinka balancující na hraně těchto dvou světů, konfrontována občanskou válkou ve Španělsku. Na konci si vlastně můžete vybrat svůj vlastní konec - hlavní hrdinka sice zemřela v tom světě reálném, ale znovu ožila "doma"... Skvělá hudba tento film krásně doplňuje! ()

AlchENEMY

Netradiční filmové drama-fantasy, které někoho může ovlivnit svou naoko naivností, ale přitom v sobě skrývá děsivou pravdu. Zobrazuje tak věrnou víru dívky v nadpřirozeno, až se v tom vidím já :D :-) Konec je více než dojemný, některé momenty mi tam sice nepadly do noty ale i tak dávám 4 hvězdy, byť se mi to zezačátku zdálo slabé, nechalo dojem :) ()

AIMÉE

Od tohohle snímku jsem docela dost očekávala a dostala jsem 'to' alespoň dvojnásobně zpátky. Na první pohled "pohádkový" faunův svět není vůbec pohádkově pozitivní, jak jsem se domnívala. Ba naopak párkrát mi bylo stydno, především u scény s monstrem s očními bulvami v jeho prackách mi tuhla krev v žilách, doslova jsem se zapomínala nadechnout. Vidět to v tmavém sále na plátně asi bych si ukousla kus prstu přinejmenším. A (nečekaný) závěr mi vyrazil dech. Přesné hodnocení lepší 4* - horší 5*, přesto mi to nedá nedat plný počet. ()

mazadlo

Temná atmosférická podívaná v Del Torově fantazijní přesvědčivosti. Film s nádechem dramatu - té posmutnělosti jemu přirozené s nekonečným zápasem s režimem se kterým bojovala celá Evropa. A každý po svém. Proč by pak někdy někdo nechtěl asi utéct do labyrintu kde by mohl chvíli být sám sebou...mimo hrůzy. Geniální film s geniální výpravou na který je pět hvězdiček málo. ()

Oyer

Chtěl jsem původně vidět horor. Tento film s tímto žánrem nemá nic společného! Mysteriózní příběh, kde se úzce propojuje pohádka s realitou. Ve filmu odehrávajího se ve Španělsku za 2. světové války se ponejprv vyvíjí dva děje. Ty se později provazují v jeden. Svět reality válečného napětí a svět představivosti malé holčičky. Ta se dostává do podivného světa (asi podobně jako Alenka v říši divů) a plní jednoduché (!) úkoly. Při tom třetím dochází právě ke zkloubení reality s představou. Děj filmu se odehrává na jediném místě. Silnou zbraní filmu je doprovodná hudba (Javier Navarrete). Jen pro zajímavost: Hvězdné duo Daemen na její líbivé tóny zvítězili roku 2010 v soutěži Česko Slovensko má talent. video: http://www.youtube.com/watch?v=TSt6095Ju08 ()

gumolit

Veľmi prekvapivý snímok ked sa detská fantázia spojí so skutočnou realitou odohravajúcou sa na konci druhej svetovej vojny.Zaujímavý príbeh , ktorý určite nie je vhodný pre deti niektoré scény doslova šokovali aj mňa.Večer by som to tiež neodporúčal pozerať lebo tie rozprávkové bytosti aj ked je ich len pár sú tiež niekedy až viac než horrorové každopádne určite tak skoro na tento film nezabudnente. ()

Marys

Malo to všetko, čo pre mňa dobrý film má mať. Skvelá hudba, atmosféra, historicko-fantastické zasadenie, kvalitný príbeh, napätie, atď. Nemôžem si ale pomôcť, napriek tomuto všetkého ma Faunov labyrint do seba nevtiahol. Neprežíval som ho, dokonca som ho na pár dní prerušil v prostriedku a nemohol sa donútiť dopozerať aj druhú polku. Neviem prečo, ale musím dať nižšie hodnotenie, než by som sám od seba očakával. ()

jarmik

Nádherná pohádka, skvělý horor a dech beroucí drama v jednom. Doporučuji všem milovníkům hororových pohádek :-) Tento film, přes to všechno, co se v něm stane, vždy pohladí po duši. Slza ukápne, také díky dokonalé hudbě... Viděno 5x. ()

ProgLaney

Naprosto geniální! Skvělej zážitek, rozhodně si tenhle film pustim někdy znova a myslím, že ne jednou. Brilantně se tam mísí krutá, leckdy dost naturalisticky vykreslená realita roku 1944 s pohádkovým fantasy světem a vše je naprosto perfektně a dynamicky podáno. Celý film má navíc výbornou atmosféru napříč všemi zápletkami a dějem, nepoleví a když to celé máte v nádhernym kabátu, kouká se na to samo a o 5 hvězdách nemám jedinou pochybnost! ()

spiritus

Co říct o Faunově labirintu? Určite to, že to je rozporuplné dílo. O tomhle filmu jsem dlouho přemýšlel, komu je vlastně určen. Zčásti hororová pohádka a zčásti válečné drama na pozadí občanského konfliktu frankistického Španělska. Oba světy jsou zajímavé, ale obojí mi k sobě zkrátka moc nesedělo. Proto jsem taky zprvu udělil 3 hvězdičky. Po několikerém shlédnutí se mi to ale usadilo v hlavě a vlastně je dobře, že film je takový jaký je. Líbí se mi to. Z některých scén opravdu mrazí a to jak v reálném světě, tak i v druhém, pohádkovém, či chceme-li fantasy světě. Film má sílu i grády, potřebnou hloubku a velké fantastično, stejně jako i realistickou syrovost. Ona rozporuplnost je vlastně hlavní devizou. Takže bezesporu si zaslouží vysoké hodnocení... ()

Milky.

Hrozná kokotina, fakt. Ani dobré válečné drama (kapitánovi vojáci nechopní údové, partizáni neschopní údové co žijí jen krátce) ani dobré fantasy. A kolonka horor tady nemá co dělat. Fantasy část je odbytá a jen naznačená a vyloženě ruší ve zbytku filmu. Vojenská je sice o něco lepší, ale stejně stojí za starou belu. Ani jedno samostatně nefunguje dobře a dohromady je to ještě horší, navíc tady logika snad neexistuje protože to, jak se chovají postavy, je tak na pár facek a flašku do xichtu. Hrozně přeceněná krávovina a já určitě nebudu jeden z těch, který bude z "humánních důvodů" dávat vysoké hodnocení a ocenění proto, že film vykresluje utrpení nevinných dětí/žen/partyzánů/faunů a vůbec utrpení za války. Dobrých válečných filmů je spoustu a dobrých fantasy se taky dá najít dost. Na tuhle mezisračku se určitě nedívejte, to si radši pusťte Hellboye dvojku. Uvidíte lepší triky, lepší atmosféru a dokonce i ty oči na rukách si užijete. Tímhle fakt neztrácejte čas. Tu jednu hvězdičku dávám za vcelku povedené gore a jdu si radši pustit Hellboye. ()

Ollie235

Upřímně jsem netušil, co mám od takové směsice žánrů čekat a výsledek rozhodně nezklamal. Prvky historie, fantasy i hororu výborně fungují a v kombinaci s kouzelnou španělštinou (opravdu moc doporučuju v původním znění) vytváří velice příjemný film, který ani chvíli nenudí. Akorát bych ocenil trochu propracovanější pohádkové pasáže, jinak ale skvělý a originální snímek, který bez pochyby stojí za zhlédnutí. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia