Faunův labyrint

• Mexiko El laberinto del fauno (více)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiální text distributora)

Lukasfox

Na tento film jsem se strašně dlouho těšil díky úchvatnému traileru, který sliboval velkou míru kouzelného fantasy světa s velkou dávkou emocí. A myslel jsem si, že ona španělská válka bude jen na dokreslení příběhu a ona to byla vlastně hlavní dějová linie, což tomu filmu uškodilo, jelikož kdykoliv se Ofélie ponořila do svého světa, tak film byl naprosto dokonalý, ale můsím dát 4 za příliš mnoho toho "všedního" válkou vedeného světa, které mnohdy nudilo. Ale druhá půle filmu byla skvostná i v tomto směru. Perfektní pohádka pro dospělé... ()

cinemaboy7

Chtělo by se říct pohádkový fantasy příběh, ale to by se na něj musely dívat děti. A to si dost dobře neumím představit. Myslím, že malá představitelka se z děje a příšer del Tora vzpamatovává ještě dnes. To opravdu dětem pusťte něco míň psycho a brutálního, pokud chcete, aby ještě někdy usnuly. Dramatický příběh bravůrně proplétá dost krutou realitu s pohádkovým a vysněným světem hlavní hrdinky. Del Toro spojil neslučitelné v celkem zajímavý celek a tím je film ojedinělý. 70% ()

Joski

Pekne čudné fantasy. Ale veľmi kvalitne natočené:-) Určite to nie je film na jedno posedenie...Musím ešte raz spracovať v hlave. ()

Moly

Vynikající kombinace dvou zcela odlišných světů, úžasná propracovanost, která na vás doslova skáče ze všech koutů filmu a nenechá vydechnout. Nádherná atmosféra a výtvarné pojetí, které chytne a nepustí, o vpravdě krásné ukolébavce už snad ani nemluvě. Film, který si s vámi pohrává až do úplného konce, neustále vás nechává na pochybách, až sami nevíte, co opravdu je pravda a co si jen představujete. Mýtická pohádka, která není pro děti, se silným příběhem, legendou a chvílemi, ve kterých jsem se nemohla nadechnout a ačkoliv jsem si opakovala, že jde jen o film (a tedy klátící se příšery s očima v dlaních, které požírají malé, neposlušné - nebo jen lidsky nezodpovědné - děti, neexistují), prostě jsem se bála a strach spolu s lezavým mrazem mi šly po zádech. Syrovost necenzurovaných scén, kdy krev teče proudem (zde bych vypíchla detailní propacování filmu především v případě kapitána "Jokera", jeho náplasti a pálenky). Nezvykle studené Španělsko, bezútěšnost marných bojů... To vše dává dohromady film, který se v záplavě dětských (kýčovitých/sériových/zkrátka dělaných podle jednoho vzorce) fantasy jednoznačně vymyká. Film, který je výjimečný ale především svým duchem. Opravdu totiž existují kouzla, zázraky a Faun (o kterém opravdu celou dobu pochybujete), nebo je jen celý magický svět výplodem naivní dětské fantazie, která si ve válkou postiženém světě hledá své místo na zemi a věří, že někde existuje ráj? // Zajímavé kometáře: Cervenak, berg.12 ()

Acrobat

Netvarim sa radostne, chcem jasat. Spievam si. Zahanam strach. Snazim sa pochytit nieco z filmu. Odchadza prec z mysle? Mam zly pocit, ze ano. Rychle vecer dalsie kolo, pozeral som ho predsa len za denneho svetla. V noci lepsie, ukladam sa do snoveho labyrintu. Nezaspavam. Naklonim sa, rukou podopriem hlavu. Vyborne, nie vojnove - ani zdaleka, ale lyricke, dramaticke, privetive, mile. Ano. No brutalne niekedy, drsne - to fakt. ALe ja to potrebujem, dobre ze to tam dal. Spojenie rozpravky - fantazie - uniku - zlahcenia a faktografickej neklasifikovanej WW2 tvori sladkoslany zaklad premisovej stavby deja. Fandim Ivane - pousmievam sa, netrpim, hladam, kocham sa, odpustam. Koniec? Nie utrpenim. Vykupenim je to. Vykupenim. ()

Respex

Tento film se my velice vryl do paměti. Podle velice kladných recenzí jsem čekal něco mimořádného a opravdu se tak stalo. Propojení skutečného světa a představ malé holčičky funguje úžasně. Některé nápady byly až neuvěřitelně propracované a děsivé. Díky tomuto filmu se velice těším na Hobita. Za mě 4,5*. ()

*JIN

A stejně vám budu tvrdit, že nezemřela. Pouze a jenom našla nakonec způsob jak se dostat dál. Až na pár nasilných scén / například voják láhev vs nepřítel /.. jsem byla unešená. Do mého zážitku, tak snového, taková hrubosti nepatří. Beru hvězdu .. ()

jda23

Kto obdivuje farby, vymyslene postavy, ine svety, to vsetko burtonovske v kozi Del Tora. Pribeh nezabuda ani na myslienkove tazenie a sposob rozpravania. 3*** su nedocenené, 5***** mozno o trosku viac zratané. ()

hloupej honza

Hezká moderní pohádka o malé holčičce za 2. světové války. Holčička je uvězněna mezi svým světem fantazie a hrůzami reality. Dobře zvládnutý snímek, který navozuje pohádkově hororovou atmosféru. POZOR! ZBYTEK KOMENTÁŘE PROZRAZUJE ČÁST ZÁPLETKY Bohužel mě trochu zklamal poslední záběr na mrtvou dívku u studny. Mrzí mě, že režisér nenechal ten konec otevřenější... Poté co se děvče konečně dostalo do světa fantazie, si režisér neodpustil poslední záběr, jakoby tím chtěl říct: "Podívejte se, opravdu je mrtvá." Při tom ta situace byla zřejmá i bez tohoto záběru. 7/10 ()

Candid

Další z mála filmů, který mě dokázal dojmout až k slzám. Faunův Labyrint je propracovaný po všech stránkách- skvělé herecké výkony, skvělé efekty, animace, skvělé kostýmy, kulisy a úžasně podmanivá hudba. Dokonalý je především kontrast mezi Ofeliinou fantazií a krutou realitou válkou poznamenaného světa. Kdyby mi někdo jen vyprávěl o propojení tématu druhé světové války a fantasy v tragickém příběhu, nevěřila bych, že to může fungovat. Tady to ale funguje stoprocentně, a jak to bývá v mnoha filmech, příběh neztrácí na úkor uměleckého pojetí. Na další filmy Del Tora jsem vážně zvědavá. ()

Forty-

Ach boze ... Dokonala nuda, zabil som 2 hodiny zivota Nebolo to ani mysteriozne, ani drama, ani horror. Bola to obycajna sku.rvenina ... ()

selier

Je to dobré. Ale bohužel jen dobré. Podle hodnocení a chvál které jsem na Faunův labyrint slysel jsem očekával mnohem víc. Nic proti,ale buď jsem uplný tupec nebo nechápem co je tak super na pohádkovem příběhu vmýšeném do válečného období. Je to takových 55% a to je eště dost. ()

gemi

Pro dospělého místy až moc naivní a hloupé, pro děti zase příliš brutální. Pro koho ten film vlastně je? ()

haroska

Pohádka pro dospělé.Film perfektně představuje temný a bolestivý dopad Španěl.ob.války na dětskou představivost.O to víc je to mrazivější,díky del Torrovým obrazovým variacím(možná lépe řečeno fascinacím) a volbě hudby, která bolestně hraje v uších ještě mnoho hodin po shlédnutí závěru.Vhodnou volbou,která jen umocní celkový dojem, je shlédnout film opravdu ve Španělštině. ()

SigSauerP228

Doteraz som si myslela, že Španieli sú absolútne neschopní natočiť zaujímavý film, ale teraz ma presvedčili o opaku. Naozaj veľmi pekné. Síce by som mu asi nedala prívlastok „horor“, ale musím uznať, že sem-tam som sa aj trošku bála. Je zaujímavé, že jedna stránka filmu – plná bezcitných vrážd a slepého poslúchania a tá druhá, rozprávková stránka, sa navzájom vôbec nerušili, skôr naopak – jedno druhému to dodávalo dávku reálnosti. Rozprávkam plných farieb a veselých postavičiek neverím, ale z tohto tá dávka temnoty spravila vyšší rozmer. Vrelo odporúčam. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia