V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

injoy

Shyamalan má prostě svůj rukopis, který mám rád už od Šestého smyslu a opět nezklamal. Jeho filmy nejsou pro všechny, stejně jako třeba filmy Tarantina. Vymyslet takový film jako je Split musí dát hodně práce, obdivuji. Stejně tak obdivuji Mcavoye za to jak skvěle to zahrál. A ten závěrečný mrk? Musím znovu vidět Vyvoleného!.... ()

Jardatekk

Jsem z toho rozpolcený. Dobrý, dobrý, horší a nejhorší. Myšlenka dobrá, ale prostě postupně se z toho stávalo mega Ěčko..To přeci už ani není možný, aby někdo takový navštěvoval psycholožku s ohledem na to, že paní doktorka musela být ještě více v Mimoni než on. Nevím jestli ohnu mříže, když si to teda řeknu, že je ohnu, ale určitě vím, že ze mě nebude neprůstřelnej ROBOCOP... a kdo tomu věří tak ať si dá pořádný kafe :) ()

LIMBUS

Vieme že je psychicky chorý, že má 23 osobností a že prichádza ďalšia, ale nevieme čo je zač, tá osoba číslo 24, prečo vlastne vznikla a prečo by nás mala zaujímať. Priebeh filmu ma niak zvlášť nezaujímal, skôr som to dopozeral len zo zvedavosti, vlastne ma začal zaujímať až posledných 10 minút, no celkový výsledok a dojem z filmu v čase, keď nabehnú titulky, keď si to divák pospája a spozná číslo 24 je skvelý. ()

Pan_Sady

To nejlepší, co jsem za poslední dobu viděl. Každý člověk dokáže přepínat mezi různými charaktery. A sám na sobě jsem byl teď schopen pozorovat, že při kritické situaci se v mém těle a duši najednou probudil neskutečný obranný mechanismus. Na delší dobu mě přešla chuť k jídlu, trápila mě nespavost, ale normálně a poctivě jsem chodil do práce, hrál fotbal, bowling a ještě denně cvičil. Není ze mě Beast, ale probudil se rozhodně nejlepší, nejchytřejší a nejsilnější charakter v mém těle. Doufám, že nebude následovat Hedwig :-D ()

Andy.222

McAvoye jsem si oblíbil už dříve v Xmenech a Penelopě jako prototyp sympaťáka. Ale tady mě uchvátil jako herec. Jeho výkon je fenomenální a já bych mu oskara z fleku dal. Je úžasné sledovat, jak pomocí grimas mění osoby a vy podobně jako doktorka po chvíli poznáte, kterou zrovna je i bez převlékání oblečení. Film jako takový spíše průměr, ale jeho výkon jej zvedá o třídu výš. ()

jizvoun

Sakra! A já si bláhově myslel, že tenhle režisér už má odzvoníno. Jeden z mých velkých omylů. Tohle je opravdu kulervoucí stejně jako výkon McAvoye. ()

Kutliss

Moje čekávání před zhlédnutím Rozpolceného byla velká. První polovina filmu mě nadchla a říkal jsem si, v co a jak to asi vyústí. Ovšem po tom podle mě úplně ne moc zdařeném závěru jsem byl tak nějak rozhozený, řekněme rozpolcený. Námět je neskutečně zajímavý, rozkrývání celé psychiky Kevina jsem hltal. McAvoy si tu vystřihl parádní číslo, ovšem tu skvěle psychologickou hru na konci srazila nadpřirozená Beast a nemastná, neslaná pointa. Líbilo, nicméně lehké zklamání ze závěru. Řekl bych, že se z toho dalo vytřískat víc. ()

revere

Alfredu Hitchcockovi stačilo 12x méně, aby dosáhl toho, co by M. Night Shyamalan nedokázal ani s pomocí další stovky identit a tuctu ohlodaných dívek ve spodním prádle. Navíc autor českého distribučního názvu dokázal, že při dělení chyběl. ()

I.ball

Jak začít? Od konce - strašné zklamání. Ten závěr jasně vypovídá o tom, že Shyamalanovi už dávno nejde o super zvraty a pointy, kterými se před lety tak skvěle uvedl. Pokud by tomu tak bylo, na konci by to byla Casey, které bychom se dívali dvě hodiny do její hlavy poškozené animálním strýcem. Naznačovali to i flashbacky v průběhu filmu. Nakonec ale dostáváme závěr úplně jiný odkazující na zašlou slávu s vidinou "zmrtvýchvstání" (a samozřejmě nekonečných sequelů a prequelů). Takže o tom klidně pište jako o Shyamalanově nově vzniklém nekomiksovém vesmíru, ale dle mého je to jen tendenční snaha o vytvoření franšízy schopné živit režiséra po několik let bez nutnosti jeho velké invence. Tento trend v poslední době můžeme sledovat u všech významných titulů z minulosti blízké i dávné. 75% ()

Tomulka

Perfektní film o nadvládě lidské mysli. Z těch osobností se dalo vymačkat určitě více zajímavých scén, ale i tak je film zpracován způsobem, který ve vás vyvolá stejné pocity i při opětovném shlédnutí. Což mne fascinuje na filmech nejvíce. Speciálně u žánru thriller je to velmi vzácné. Sice nejsem odborníkem na zařazování filmů, ale zařazení horor mi k tomuto snímku rozhodně nesedí. Každopádně dokonale trefená hudba , scénář a režie nejsou na tomto filmu zdaleka nejlepší. Dle mého skromného názoru je nejlepší James McAvoy. Již párkrát jsem se vyjádřil, že herec, který dokáže během filmu měnit charakter postavy či dokonce když hraje herec několik postav ve filmu, tak je podle mne fakt dobrý. A James McAvoy předvedl opravdu famózní výkon!!! ()

Sheemass

James McAvoy byl opravdu skvělý a jeho výkon tomuto filmu přidává na procentech, jeho hra několika osob byla velmi chytlavá a místy dechberoucí, navíc má film vynikající temnou až tísnivou atmosféru, kterou si drží po celou dobu. Škoda jen některých momentů a obzvlášť poslední postava v Jamesi byla už prostě moc. Jinak ale tento film patří mezi ty lepší, které se v roce 2016 objevily, má skvělou atmosféru, zajimavý příběh a velmi dobré herecké obsazení. ()

Frodule

Kdyby se tvůrci drželi pouze psychologického dramatu a využili víc z těch 23 osobností, byla by to bomba. Bohužel tam narvali nadpřirozené prvky, které působily až komiksově. Škoda. Ale McAvoy hrál geniálně!!! ()

Mark1983

Po pravdě řečeno jsem byl na tento snímek maximálně zvědavý, a když se jedná o nový snímek režiséra Znamení tak jsem byl ještě zvědavější, ač má tento snímek vynikající recenze. No jo, ale i když je téma fakticky zajímavé, celkové zpracování mi nakonec přišlo dosti podprůměrné, ač se film táhne s tím, že občas pan Rozpolcený pokaždé přijde jako někdo jiný a mluví samé nesmysly. Až tak půl hodiny před koncem začíná být Rozpolcený o něco málo dějovější, ale dle mého úhlu pohledu to celý snímek nijak zvlášť nezachraňuje. Podle mě by to bylo zajímavější, kdyby Rozpolcený měl toho více na svědomí, než jen únos a věznění tří studentek, tudíž je z filmu jeden znejpsychologičtějších snímků vůbec, ač se celý příběh jen koncentruje na jádro celé věci a jinak nic. Dokoukal jsem to, ale že by mě to imponovalo, to se fakt konstatovat nedá. ()

zekon

Konečně sice záblesk slušného filmu od Shyamalana který od doby geniální Šestého smyslu plodí spíš podprůměr nicméně pořád je to strašně utahané a nemá to ten efekt. Kdyby hlavní roli navíc hrál někdo jiný asi by to hodně prospělo. Taková 3-. A proč má být nějaká trilogie spojená z mizerným Vyvoleným nechápu. ()

Jurcekk

Prajem Shyamalanovi úspech. Pre mňa tak 2/3. Slabušký únosca ozvláštnený schizokonceptom. Žiaden boj. Slabé väzenie. Spomeňte si na mlčanie jahniat. Toto tu je ako spomenul Robin PM100 epizóda z aktovX... ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback