Reklama

Reklama

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

(více)

Videa (19)

Trailer 1

Recenze (1 067)

choze 

všechny recenze uživatele

Představte si, že by všechny postavy z HRY O TRůNY byly ve skutečnosti jednotlivými osobnostmi George R. R. Martina trpícího disociativní poruchou osobnosti a jejich boj o Sedm království Západozemí by vlastně byl bojem o to, kdo bude aspoň na chvíli tahat za provázky v Georgeově hlavě... To mě napadlo někdy uprostřed sledování ROZPOLCENÉHO a to je hlavní důvod, proč mu nemůžu dát pátou hvězdičku - protože tu podle mě byl potenciál na mnohem víc, než na jednu parádně atmosférickou, napínavou a nápaditou celovečerní šarádu (a McAvoyovu one DID man show) s příjemně aktivními hrdinkami a kvalitním záporákem. Další věc je, že pointa posouvá příběh do jiného žánru a zároveň je spíš na zamyšlení, než že by vás přetáhla kladivem po hlavě jako ve starých shyamalanovkách, takže jsem z ní byl v první chvíli dost na rozpacích. Na každý pád krásně děsivé - a typicky shyamalanovské - a to od úvodní scény s únosem na parkovišti až po megavtipné závěrečné pomrknutí. Shyamalan po loňském VISIT potvrzuje, že je zpátky ve formě. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Stále jsem někde mezi 3* a 4*, ale s odstupem pár dní tu čtvrtou přidávám. Rozpolcený je především velká herecká show Jamese McAvoye, který je zde prostě neskutečný. Troufám si říct, že tohle je jeden z těch výkonů, které na plátně vidíme pouze párkrát za několik let (strašná škoda, že Akademie se podobným žánrům zcela vyhýbá). První polovina je výborná, Shyamalan řemeslo stále skvěle ovládá, perfektně buduje napětí a tajemno. Výborně pracuje s kamerou i s minimalistickou hudbou. S druhou polovinou už jsem měla lehce problém především kvůli těm občasných béčkovým momentům, pravda ale je, že díky dobré režii a výbornému herci jsem dokázala přimhouřit oči a film si stále užívala. Rozpolceného určitě doporučuji. Čtvrtá hvězda je za Jamese a taky za to OBROVSKÉ překvapení v posledních sekundách, které mi vyrazilo dech. ()

Reklama

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Tak sem si říkala jak z toho budu rozpolcená a taky že jo. Kevin nám vyrost a jelikož býval pořád sám doma, tak se v palici rozmnožil, aby si měl s kým povídat, než se rozhodnul, že je nejvyšší čas si k sobě nastěhovat tři kočky do sklepa. No jo jenže co dál? 23 osob v palici, 24tá se klube na povrch a prcat s holkama nechce ani jedna no neni to divný? Mně to teda divný přišlo. Rozpoltit někdo mě, určitě tam bude minimálně polovina osobností sexuálně zvrácená. Kevin tam má malýho smrada (myslím osobnost, ne péro) , kruťase, cáklou babu, přizdisráče a ještě několik dalších a drtivá většina z nich ani nedostane prostor se nějak vyjádřit. Co se týče našich tří koček, tam je to pestrý - jedna je blbá, druhá úplně debilní a třetí má inteligenci za ně všechny a jako jediná mě nesrala. Chvilkama jsem u toho div neklimbala, protože gruntování podlahy mě fakt moc nebavilo, i když jim občas dal trochu přes hubu, ale taneček malýho postižáka jsem si užila. Konec, kde se konečně objeví slavná čtyřiadvacítka byl krásně pošahanej a chvilku to mělo i koule plus mě to donutilo uvažovat, že se v rámci preventivní ochrany před DIDákama začnu sebepoškozovat. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA $138,291,365Tržby Celosvetovo $278,454,358Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,639,811Tržby za predaj DVD v USA $5,721,059║ starý dobrý Shyamalan je späť, zas to je čo sme od neho vždy chceli, prešpikovaný nevyspytateľný dej, plný prekvapení a vynikajúcich hereckých výkonov, plusom opäť kamera aj hudba, bravo, len tak ďalej, na záver príde aj darček v podobe čerešničky na torte, mňam, thriller zas dostal potrebný lesk /videl v kine: 80%/ ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

McAvoyův strhující showreel, který je dlouho velmi dobrý, pak chvílemi docela špatný (protože neopodstatněně dlouhý) a během metazávěru odvážně sofistikovaný... Nebo zoufalý a jdoucí s křížkem po funuse; sám (ještě) nevím, jsem v tomto ohledu poněkud rozpolcený. Bude dost záležet, zda to je či není konec, protože dořečené to není. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (26)

  • Natáčení začalo 11. listopadu 2015. Natáčelo se ve státech Pensylvánie a New Jersey. (Varan)
  • James McAvoy (Kevin) si během natáčení zlomil ruku. Produkci to však zatajil a pokračoval v natáčení další dva dny, než se rozhodl jít do nemocnice. (Svarec)

Související novinky

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Jakkoli to po tragické sérii ještě tragičtějších filmů Stalo se (2008), Poslední vládce větru (2010) a Po zániku Země (2013) nevypadalo, známý režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) přece… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Když se ve filmovém byznysu řekne fúze, většinou z toho nepramení moc dobré zprávy, viz studio Warner Bros. Discovery. Ta následující by ale přece jen mohla být výjimkou. Produkční společnosti Jasona… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Comicsový tvůrce Todd McFarlane opravdu natočí reboot Spawna. Jeho brutální antihrdina se podíval do kin už v roce 1997, teď ho ale čeká velký comeback, v němž si zahraje Jamie Foxx. Jak možná víte,… (více)

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

V lednu 2019 půjde do kina Glass (česky Skleněný), pokračování Vyvoleného a zároveň i Rozpolceného. V novém filmu M. Nighta Shyamalana se samozřejmě objeví Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James… (více)

Reklama

Reklama