Pokojný bojovník

• Česko Tajemství rovnováhy (více)

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Trošku jiný sportovní film, jenž se zabývá hlavně psychikou a filosofií sportu. Nolte mentory zvládá bez problémů, Melchowitcz je naivní dost už projevem a Salva našel ideální cestu mezi vizuálně vypiplanou gymnastikou a civilním předáváním filosofických přístupů a emocionálních zlomů. Nenápadný, ale silný film... 80% ()

gutshoter

Již po několikáté zhlédnuté. Zážitek ve mně po každém zhlédnutí graduje do nepopsatelného rozpoložení. Tady a teď! ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Film, který se snaží nést poselství formou dialogů, jež nemají vzájemnou návaznost, čímž trpí obzvlášť postava mentora. Téměř nulový příběh vedlejších postav vybízí k sympatiím pouze k hlavnímu hrdinovi. Klasické meet, lose, get schéma nedává prostor pro inovaci a posouvá snímek do skupiny "od počátku je jasné, jak to skončí". Příjemný spád, soundtrack a kamera bohužel film nezachrání :( ()

JADIM

Omnoho viac mainstreamový príbeh oproti knihe. Film celkovo kladie dôraz na veci, ktoré v knihe boli iba mierne načrtnuté a naopak iba mierne načrtol veci, ktoré boli v knihe zásadné. Neviem, ako moc to dokáže zapôsobiť na niekoho, kto nečítal knihu, ale ja v tomto filme nevidím až tak veľa špeciálneho, čo sa o knihe nedá povedať. 6/10 ()

casioa....

"Where are you, Danny? HERE...What time is? NOW....What are you? THIS MOMENT.............!!!! Užasný film...ktorý poskytne veľa odpovedí....na veľa otázok!!!! Niečo...čo som v tomto filme videl....už nejaký ten rok..uplaťnujem v praxi...a ono to funguje---tak ako Danny....aj ja...si "čistím" hlavu..napr. .pred zápasom....v sprche! 5 minút.....a som ready vydať zo seba maximum .-)) ()

SkyLukey

Spíš scifi, než hluboký film pln moudrosti, přestože se ve filmu dá odchytit pár dobrých mouder, avšak po vlastním výkladu. Film si hraje na tuze přemoudřelý a hlubokomyslný film, ale většina scén je úplně mimo. Hlavně mimo realitu. Vlastně ani nedokážu říct, co mě na tomto filmu bavilo. Snad jen ta představa a to fantazírování. "Kdyby to na světě bylo takhle jednoduchý". Věta z filma, kerá mi v hlavě zůstane dlouho; "To cesta nám přináší štěstí, ne cíl". ()

Michelle75

Věta, kterou "kleopatra" uvedla do komentáře, mě taky dostala. Jednoduchá věta- velkého významu. Film, který má snovou, vzdálenou atmosféru a přesto je tak skutečný. Nechci psat poučný, ale tak to prostě je. ()

666Carnage

Tohle byl prozměnu film, který mě fakt vzal a bavil mě od žačátku do konce. Zajímavý příběh a celkově mam rád tyhle filmy o lidech co maj nehodu a pak dokážou nevýdaný věci. Zajímavý herci a výborné herecké výkony. Zvlášt jestli to co předváděli za sportovní výkony byli opravdu oni. Nick Nolte byl dobrý dalo by se říci, že šaman či mudrc. 90% ()

klukluka

Vůbec mě to nebavilo :(. A do toho závěr, kterej by dokázalo odhadnout 10 lidí z deseti. Jediný, co by je mohlo překvapit, by byl fakt, že se to nakonec fakt stalo... :(. Slabota ()

cab

Mlady chlapec sni o olympijske medaili, ale pricinou zraneni se svych nadeji musi vzdat do chvile nez se nauci soustredi se na viru v sám sebe, svoji silu a stane se klidnym vyrovnane jednajicim jedincem. Co bylo bylo, co bude bude, protoze ze vseho nejdulezitejsi je ted a tady. 90% ()

dopita

Zvláštní ale zajímavý film. Silný a nosný téma. Bohužel trochu drhnoucí zpracování, kterému se nevyhnulo pár slabších chvilek. ()

Shakeus

Sakra, co mi jen ten film připomínal? Aha, už vím, Karate Kid, navíc braný smrtelně vážně. Hrdina si musí vylézt na střechu auta a dolu nesmí dřív, než pochopí celý vesmír. Výsledek byl k smichu. Takto jsem se zasmál ještě párkrát, po čase mě ale začalo obdobného blábolení už dost vadit. Bohužel o ničem jiném to není. Zazní zde spousta rádoby honosných myšlenek, které jsou každému jasné už v pubertě, navíc v příšerně trapném podání. Postavy mentora a jeho kamarádky jsou tak nesnesitelně tajuplné, asi jsou to zhmotněná moudra. Jak jsem pochopil, ona už nejspíš očistcem, nirvánou, nebo čím to vlastně pocházeli (návštěvou popelářů v hlavě), prošla, jinými slovy byla v transu jak buddhistický mnich (dokonce léčila dotykem). Snad nejhorší je konec, jak to tak bývá, kdy hl. hrdina radí svému kamarádovi, jak „vyhodit odpadky z hlavy“, ale ja vypadal nejspíš asi jako ti všichni, co sledují závěrečné vystoupení na kruzích (čumí, jako kdyby právě viděli sprint na 100 metrů za 8 vteřin, nebo jiný obdobný sportovní výkon). ()

Vaklaf

Proti poselství tohoto filmu nemůžu říct ani fň, ale...V prvé řadě a úplně nejvíc mi vadí absolutní zjevnost toho poselství. Člověk si v tom nemusí vůbec nic hledat, prostě je mu vše naservírováno pod nos tak, aby to pochopil i tupec. Jako bych četl nějakou populární knížku o osobním rozvoji... Ve filmu bych to asi chtěl malinko komplikovanější, abych sám mohl mít pocit, že jsem něco pochopil. Ale na druhou stranu, jestli to někomu pomůže, budiž. Další výtkou je hlavní postava, což je opravdu strašnej nesymptatickej idiot. Ale chápu, aspoň se v průběhu filmu může trošku proměnit. No a pak celkově oblast sportu jde tak nějak hodně mimo mě. Navíc je příliš zdůrazněná, protože vývoj mimo sport, který je přitom to hlavní, je ve filmu spíš jen naznačen. Ale i přes to jsem ten film zkouknul docela se zájmem a za špatný bych ho neoznačil. Jenom holt nejsem cílová skupina. ()

Ondis

Scott Mechlowicz je sympaťák. Fakt sem mu fandil, ale neustálé psychické pády a vnitřní konflikty silně zaváněli nudou. A ten záhadnej stařec a jeho moudra a ponauční mě dováděli k šílenství stejně jako hlavního hrdinu Dana. Nicméně sem čekal, že tam bude víc času kočka Amy Smart :-( Rozumných 65% ()