První smrtelný hřích

The First Deadly Sin

Thriller

USA, 1980, 112 min

Neznámá ale překvapivě slušná kriminálka s hutnou atmosférou a neústupným detektivem v podání Franka Sinatry. Nebýt podivného konce a naprosto zbytečné (a velice špatné) Faye Dunaway, mohlo to být ještě lepší. Přesto povedený snímek.(31.10.2011)

Perfektní snímek z "newyorských" ulic s brutálním vrahem=psychopatem a odhodlaným poldou před důchodem.... a ten závěr, nemáš důkazy, obstarej si je!!! A nebo rovnou střílej....!!! Klasický film-noir s klasickou atmosférou, hudbou a inscenací..(12.2.2007)

• Jordan

tento film nemôžem hodnotiť, pretože som si ho zohnal ako mačku vo vreci a napokon vysvitlo, že je v tak mizernej kvalite a s ruským simultánnym dabingom, že sa to skrátka nedalo... a tak som si ho iba "rýchlo prešiel" pretáčaním dopredu, aby som našiel to, kvôli čomu som si ho zohnal: historicky prvé objavenie sa brucea willisa na striebornom plátne - nachádza sa pred záverom filmu, keď sinatra sleduje vraha a vojde do vianočne vyzdobeného bistra: keď z bistra vychádza, vo dverách sa míňa s vchádzajúcim párikom, mladou černoškou a 25-ročným bruceom willisom, ktorý prejde cez obraz (je tam asi necelé 3 sekundy) a na hlave má čiapkk (baretku) so šiltom, takže mu poriadne nevidno oči, ale je to on, jeho prvá rola (označená ako "muž, vchádzajúci do bistra"), tak miniatúrna, že nebola ani uvedená v titulkoch;(16.10.2012)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia herečka - Faye Dunaway.(11.2.2008)

Hutton natočil slušnou krimi, jen jsem po snímcích Kellyho hrdinové a Kam orli nelétají, čekal něco víc šťavnatějšího. Celý film je jako hlavní hrdina,unavený na konci kariéry a sužovaný nemocí své manželky.(30.9.2012)

• - Režírovať mal pôvodne Roman Polanski, no po tom, čo bol obvinený zo znásilnenia s ním spoločnosť Columbia rozviazala zmluvu. (m.a.t.o.)

• - Hlavná úloha bola najprv ponúknutá Marlonovi Brandovi, ktorý ju však odmietol. Nahradil ho Frank Sinatra. (m.a.t.o.)

• - Vo filme si zahral aj Frank Nastasi, no jeho scény boli z finálnej verzie vystrihnuté kvôli tomu, aby stopáž nepresiahla dve hodiny. (m.a.t.o.)