Je to docela dobře natočené, ale samotný scénář žádný zázrak není. Ústřední herecký trojlístek je sice zajímavý, ale chvílemi mi připadalo, jakoby každý byl z jiného filmu. Jen si vlastně nejsem jistý, zda je to chyba herců nebo to vyplývá právě ze scénáře. Pokud to měla být krimikomedie (ani tím jsem si občas nebyl moc jistý), pak za dost podstatnou chybu považuji delší úseky, ve kterých žádný humor nebyl (50%).(4.4.2009)

Tři kamarádi Michal (Michal Suchánek), Ondřej (Ondřej Vetchý) a Tomáš (Tomáš Hanák) se pokusí utéct za hranice tehdejšího Československa - ale jsou přištiženi, Tomáš se utopí v Dunaji a Ondřej je zatčen. Po čase, kdy se Michal živí vozením turistů v historickém autě a Ondřej prodejem vietnamských šuntů, se jim znovu ozývá Tomáš, o kterém dlouhé roky oba mysleli, že je mrtvý - s nabídkou nového kšeftu - jak rychle přijít k penězům.... Autoři filmu (Radek John, Jan Kulhavý) se inspirovali dvěma největšími dosud nevyřešenými loupežemi minulých let, které docela zajímavě (že by o tom Radek John věděl něco víc?) spojili do jednoho filmu. V zatuchlém českém rybníčku plném Hřebejkových mnohoúhelníků a teenagerovských komedií, jde určitě o originální film, který táhnou nahoru i herecké výkony hlavních představitelů (Hanák, Vetchý, Suchánek - nečekal jsem to, ale Suchánek mi přišel bezkonkurenčně nejlepší) - a potěšila i Renata Visnerová - Prokopová i "maminka" Jana Synková. Dobře jsem se bavil před rokem v kině a stejně tak i nyní v televizi - nebýt poslední "zpomalené" půl hodinky, bylo by hodnocení ještě lepší...(10.4.2009)

Překvapivě to docela ušlo. Příběh je sice úplně blbej a kamera se snaží tvářit hrozně holywoodsky akčně a moc jí to nejde. Herci jsou ale hodně dobrý a celý to díky Chlumskýho režii příjemně uteče. Nejlépe hraje překvapivě Suchánek, kterýho je pro ty skopičiny s Genzerem vážně škoda. Vetchý, jako člen kterej je drží všechny pohromadě je v poho a Hanák překvapivě snesitelnej. Jenom ta Visnerová mě tam děsně vytáčela. Ale jinak fakt docela příjemnej film.(5.4.2009)

Zajímavý nápad, který není využit jak by měl. Tomáš Hanák je dobrý herec a tady padá na dno mého žebříčku. Naopak Suchánek je zde mírně nadprůměrný vzhledem k jeho aktivitám. (Upřímně: malý chlapec dokáže vzbudit soucit, ale přestárlý prcek, který je možná komik, ale rozhodně né herec. No a Ondra Vetchý právě s Tomášem drží lehce průměrný film. Tragédie to není. Bohužel je zde mnoho míst, kde to jak se říká "neladí to".(30.1.2011)

• blixadovan

Zoufalý a poměrně nešťastný pokus o zfilmování "velké loupeže" v českých podmínkách. Z mého pohledu nad vše čnělo neuvěřitelné pseudoherectví Tomáše Hanáka, kterému v rámci pokusu o charakterní herectví nevěřím ani pozdrav. Sklepácká stylizovaná dikce už bohužel nefunguje ani u charitativního kuřete, škoda.(15.5.2011)

• - Film byl inspirován případem, kdy ozbrojení lupiči přepadli na Evropské třídě v Praze 6 obrněný vůz, který převážel peníze z centrály Citibank. Stalo se to 16. září 2002, odcizeno bylo 153 miliónů korun. V listopadu 2007 policie případ odložila, později ale vyšlo najevo, že jsou z loupeže podezřelí Tomáš Půta a Maroš Šulej, členové takzvaného Berdychova gangu. Oba muže, kteří byli zadrženi v Irsku, obvinili policisté v září 2010. (Balumedved)

• - Kromě Srí Lanky měli filmaři natáčet i v San Francisku nebo v Nice, což by se ale výrazně prodražilo. Zvolili si proto levnější Tunis. (Cherish)

• - Během natáčení na Srí Lance měl štáb problémy s technikou - vlivem mořského vzduchu zrezivěly kamery. (Cherish)