• blackrain

Nejen šaty dělají člověka, ale i prachy. Pokud máte spoustu peněz, můžete si dovolit všechno. Jenže pak máte všechno a nevíte co roupama. Peníze vás mohou pěkně zkazit. Ale zase nemít žádné, to také není dobré. Tři kamarádi jich neměli dost. Proto se rozhodli si přilepšit krádežemi. Přepadli kubánské dělníky, poštu v Dejvicích a auto Group for securitas. A ke všemu měli smůlu. Radek John spojil tři nesouvisející případy loupeží a udělal z toho trošku guláš. Možná měl zůstat u jednoho a pořádně ho promakat. Mohlo pak vzniknout zajímavé krimi. Za jedno podívání to stálo.(5.4.2009)

Na české poměry slušná podívaná jehož největším problémem je slabý scénář. Ústřední trio se mi jevilo sympaticky, především Michal Suchánek se konečně po letech objevil v nějaké lepší roli. Suma sumárum mi to vychází na 3 až 4 hvězdičky, ale zatím dám tři hvězdičky i když oceňuji, že natočit v Čechách takto nákladný a tudíž téměř nevratný film, chce poměrně odvahu.....(15.10.2007)

Na české poměry slušný film, kterému ale díky scénáři dochází občas dech. Nejlepší momenty filmu, kdy si naše trojka hrdinů představuje průběh loupeží, paradoxně děj zdržuje. Díky product placementu na české poměry nebývalá výprava a drahé exotické lokace, což ve výsledném efektu není zrovna málo. Dodnes (tj 5.4.2009) film nebyl díky finančním problémům zainteresovaných sponzorů vydaný na DVD a zřejmě ani, přestože byl několikrát společností Magic Box avizovaný, nevyjde.(5.4.2009)

Trochu přitažený za vlasy, ale celkem hezky zfilmovaný příběh (respektive několik příběhů) o největších loupežích v naší novodobé historii. Příběh trošku škobrtavě přeskakuje a zvlášními shodami náhod se posunuje dále, každopádně překvapivě koukatelně. Michal Suchánek sice nezáří, ale duo Hanák - Vetchý šlape skvěle. Velmi mile mě potěšila pointa filmu s Markem Vašutem.(15.5.2011)

prekvapive velmi povedena a vtipna krimi komedie s trosku horsim koncem. trojka zvolena do hlavnich roli mi sedla a svoje role zahrali perfektne. musim uznat ze scenar radka johna se mi libil a film svou nadsazkou a nesnahou o realicnost u me zvitezil. nekolik horsich momentu, a predevsim slabsi zaver rad zapomenu a podivam se na film znovu az vyjde na dvd.(29.9.2006)

• - Natáčeno v Mladé Boleslavi, Svatém Janu pod skalou, Praze, letadlo se nachází kousek za Mladou Boleslaví u dálnice na Liberec (restaurace). (M.B)

• - Během natáčení na Srí Lance měl štáb problémy s technikou - vlivem mořského vzduchu zrezivěly kamery. (Cherish)

• - Film byl inspirován případem, kdy ozbrojení lupiči přepadli na Evropské třídě v Praze 6 obrněný vůz, který převážel peníze z centrály Citibank. Stalo se to 16. září 2002, odcizeno bylo 153 miliónů korun. V listopadu 2007 policie případ odložila, později ale vyšlo najevo, že jsou z loupeže podezřelí Tomáš Půta a Maroš Šulej, členové takzvaného Berdychova gangu. Oba muže, kteří byli zadrženi v Irsku, obvinili policisté v září 2010. (Balumedved)