Áno, na filme je poznať, že mali tvorcovia skutočne v úmysle natočiť niečo bombastické, ale pár výbuchov áut a niekoľko záberov z exotických krajín ešte neznamená veľkoleposť. Samotný vznik tohto diela sprevádzalo niekoľko nešťastných udalostí (problémy s financiami, výmena režiséra, niekoľkonásobné prepisovanie scenára), no nakoniec vznikla zábavná kriminálna komédia, na ktorej je okrem príbehu najzaujímavejšie herecké obsadenie. Typovo presvedčivé ústredné trio Suchánek – Hanák – Vetchý je vynikajúce a vidieť, že John napísal tieto postavy vyslovene pre nich. Jiří Chlumský je však predovšetkým televízny režisér a na jeho filme to je (bohužiaľ) poznať. Samozrejme, že v televíznom filme nevidíme napríklad ozajstné explózie automobilov. V tomto prípade však ide skôr o spracovanie ako také. Dej sa miestami vlečie (stretnutie kamarátov po 15 rokoch a následná príprava akcie, utrácanie peňazí na Srí Lanke) a niekedy naopak, príbeh napreduje možno až príliš rýchlo (lúpežné prepadnutia). Film tak skáče od lepších momentov k horším. Nudné chvíle naviac okoreňujú nezáživné dialógy a komické situácie prichádzajú len veľmi zriedkavo. Okrem toho, miestami chaotická kamera a rýchly strih filmu skôr škodia ako pomáhajú. Nebyť toho konca, mohlo to byť aj na 70%. Takto to ostáva priemernou oddychovou (televíznou) záležitosťou s nadpriemernými hereckými výkonmi.(27.10.2006)

• Hunt

Hudba: Djordje Erič, Clou, Nightwork, 4life; Asi těžko svalovat největší vinu nepovedeného filmu na Jiřího Chlumského, který nastoupil až do roztočeného projektu a na režisérské pozici vyměnil Jana Kulhavého (do titulků filmů se jako režisér vůbec nedostal). Kulhavý společně s Radkem Johnem vymysleli námět, poté napsali scénář (Kulhavý je v titulkách pouze na pozici "spolupráce na scénáři" společně s Tomášem Hanákem a Ondřejem Vetchým. Celý film mi přijde jako postava, kterou ztvárňuje Renata Vísnerová-Prokopová: na první pohled přitažlivá, ale když promluví, je zcela nevěrohodná a primitivní.(2.7.2011)

Výsledek tohoto filmu není optimální a rozhodně jsem čekal víc. Trio povedených zlodějů Suchánek,Vetchý a Hanák si nevede špatně, ale scenáristé jim neustále hází klacky pod nohy tím, že je vrhají do stále nových a nových loupeží, aniž by si uvědomovali, že film tak ztrácí na uvěřitelnosti. Režie Jiřího Chlumského je pak až zbytečně agresivní. Snímek místy přestává diváka bavit, když vidí, jak jeho režie postupně zabíjí řadu slibných a silných momentů, které ale nevyniknou pod nánosem rádoby efektivní režie. Vymýšlení a následná realizace loupeží je prováděna nápaditou formou a představuje vrchol filmu. Přesto, i když se jednalo o velice silné téma, jeho následné zpracování tak úplně nesplnilo moje očekávání. 60%(4.4.2009)

Překvapivě to docela ušlo. Příběh je sice úplně blbej a kamera se snaží tvářit hrozně holywoodsky akčně a moc jí to nejde. Herci jsou ale hodně dobrý a celý to díky Chlumskýho režii příjemně uteče. Nejlépe hraje překvapivě Suchánek, kterýho je pro ty skopičiny s Genzerem vážně škoda. Vetchý, jako člen kterej je drží všechny pohromadě je v poho a Hanák překvapivě snesitelnej. Jenom ta Visnerová mě tam děsně vytáčela. Ale jinak fakt docela příjemnej film.(5.4.2009)

Dannyho parťáci po česku...zajímavý nápad a první polovina i celkem ujde. Sledovat loupeže, které byly jednoduché leč geniální a především...celkem zábavný, bylo fajn, ale druhá polovina ztrácí tempo a sledovat, jak tři kamarádi všemožně utrácej balík na Srí Lance, kde se schovávají před policií, fakt není ono. Tohle bych vcelku ještě zkousnul, ale konec byl opravdu špatný a celkem očekávatelný. Hodnotím za 3*, protože pocity z tohohle filmu mám rozporuplný.(11.10.2006)

• - Kromě Srí Lanky měli filmaři natáčet i v San Francisku nebo v Nice, což by se ale výrazně prodražilo. Zvolili si proto levnější Tunis. (Cherish)

• - Film byl inspirován případem, kdy ozbrojení lupiči přepadli na Evropské třídě v Praze 6 obrněný vůz, který převážel peníze z centrály Citibank. Stalo se to 16. září 2002, odcizeno bylo 153 miliónů korun. V listopadu 2007 policie případ odložila, později ale vyšlo najevo, že jsou z loupeže podezřelí Tomáš Půta a Maroš Šulej, členové takzvaného Berdychova gangu. Oba muže, kteří byli zadrženi v Irsku, obvinili policisté v září 2010. (Balumedved)

• - Během natáčení na Srí Lance měl štáb problémy s technikou - vlivem mořského vzduchu zrezivěly kamery. (Cherish)