Hudbu složil, slova napsal

• USA Music and Lyrics (více)

V 80. letech byl Alex Fletcher členem slavné hudební skupiny PoP. Zatímco jeho kolega Colin Thomson i po jejím rozpadu zůstal na špici hitparád, Alex upadl do zapomnění. Vystupuje už jen na plesech a poutích, kde jeho publikum tvoří hlavně bývalé fanynky, které už většinou překročily čtyřicítku. Se situací je smířený a žije celkem spokojeně. Jednoho dne se však objeví nečekaná nabídka. Nejúspěšnější popová hvězda Cora Cormanová byla kdysi také fanynkou PoPu a chce, aby pro ni Alex napsal nový duet, který by s ní zazpíval na turné. Písnička musí být hotová během několika dnů. Jenže Alex už deset let nenapsal ani notu. Pustí se do práce se sebevědomým textařem Gregem, ale moc se jim nedaří. Potom se však objeví svérázná Sophie, zaskakující za nemocnou kamarádku, která se Alexovi stará o kytky. Při zalévání jen tak mimochodem hravě dokončí rýmy, s nimiž se muži trápili, a když se Greg urazí a odejde, pokusí se Alex dívku přemluvit, aby mu pomohla. Sophie zpočátku váhá, ale nakonec na návrh přistoupí. Při práci se pomalu sbližují, svěřují si krachy v profesním i osobním životě a složí písničku, z níž je Cora nadšená. Autoři úspěch náležitě oslaví a stanou se milenci. Idyla však netrvá dlouho... (TV Nova)

Rajesh_K.

Povedená romantická komedie. Zápletka sice není moc originální, ale oba hlavní představitelé odvádějí více jak povedené herecké výkony. A hudba taky velmi vhodně zvolena...Velmi příjemná oddychovka:-) (80%) => 4★ [shlédnuto v rámci výzvy uživatele rhobos] ()

Garson

Napsat text je složité,ale napsat hudbu je ještě těžší.Když vždycky vidím tento film tak si vzpomenu na dobu kdy jsem napsal české texty asi k 60 písním na skupiny ABBA,Boney M,Scorpions a plno dalších a vím že texty se nepíšou jako dopisy, ale všechno musí ladit protože špatný text se projeví za krátkou dobu až se "rozleží". Hudba je důležitější než text,protože ta řekne všechno a k tomu stačí příklad třeba píseň Mumuland od Petra Kotvalda kde text je brak,ale hudba přitáhne pozornost.Hugh Grant s dabingem Pavla Vondry hrál jako vždycky perfektně a píseň Meaningless Kiss je prostě perfektní a do tohoto filmu pasuje úžasně.Hudbu složil,slova napsal je film který ukazuje že nemusí mít člověk vystudované muzické umění a přesto může složit skvělý text,prostě musí svůj pocit vtisknout na papír. ()

dezorz

Hugh Grant sa moze snazit co to len da, styri svatby to uz nebude, iba ten pohreb. Nejake hviezdicky sa patri dat, za tu parodiu Wham urcite. :) ()

marcek

Vážně příjemná romantická komedie pro jakoukoliv dobu. Hugh Grant nepatří k nejvýznamějším hercům filmového plátna, ale na druhou stranu se na jeho filmy moc hezky dívá. Drew Barrymore taky není špatná, ale v tomhle filmu mě nijak nepřekvapila. Je vidět, že si Marc Lawrence vzal Granta už do svého druhého filmu a tenhle se mu povedl mnohem líp ()

Skleena

No, cajdáky s tímto "nestárnoucím" pánem mají něco do sebe. Ale bohužel ne všechny. Ač na tváře bohaté, na příběh velice slabé počínání... a co si budeme povídat, pěvecké výkony už by trumfnul snad jen mistr Brosnan v mama mia :) Na romantický večer se slečnou, kdyby musel mermomocí probíhat u obrazovky televizoru, bych určitě volil jiný snímek s Grantem. Škoda. ()

joker.george

Příjemná romantika, která působí přirozeně a nevtíravým dojmem. Zásluhu na tom má především Hugh Grant, který se do tohoto typu rolí narodil. ()

Streeper

Je to krásný milý film a i když Hugha Granta moc v lásce nemám (většinou mi ve filmech dost vadí), tak tady mi vůbec nevadil. Možná k tomu přispěla i Drew Barrymore, která se mi také moc líbila. Krásné písně a hodně romantiky. ()

ifa

Tak jak to říct...začnu od lepšího. U videoklipu skupiny POP! jsem se docela pobavila, ale pak?. Dá se na to koukat, neurazí, ale ani nepotěší. ()

Crawler-D

Řekl bych že výjimečná romantická komedie, která je krásně úsměvná, bezelstně láskyplná a herecky uvěřitelná. Neopomenout bychom měli i excelentně zvládnutý, fiktivní videoklip, který není dobrý sám o sobě, ale tím, jak zapadá do kontextu doby, ve které měl vzniknout. Výsledný dojem kazí předfinálový konflikt mezi Drew a Hughem a následné, moc uspěchané finále. ()

Wormboy

V podstate prijemna a cisto priemerna romanticka komedia, ktora je komediou predovsetkym vdaka vynikajucemu Hughovi Grantovi a niektorym velmi vydarenym hlaskam. Hugh by sa vsak mal zamysliet, ci cesta notoricky prerasteneho chlapca v romantickych komediach, je tou jedinou a najspravnejsou. Ten PoP videoklip absolutne skvely:) ()

lilina133

Hovorte si čo chcete, ale oplatí sa aspoň vidieť prvých 5 minút a Hugha Granta vo videoklipe k piesni " Pop Goes My Heart ".... tak dobre som sa už dávno nezabavila:-))) ()

lakikaki

Priemerná romantická komédia, v ktorej Hugh Grant predvádza, že spievanie mu ide rovnako dobre ako šírenie svojej charizmy. Za zmienku okrem toho stojí už len fajn soundtrack a jedna neskutočne geniálna kvázi 80's pesnička s rovnako geniálnym klipom. Raz vidieť je ale lepšie než stokrát prečítať, takže: Pop! Goes My Heart [61%] ()

carly

neuveriteľne príjemný film. chytľavá hudba. zaujímavé charaktery. skvelé herecké výkony. úžasný humor. a hlavne - neuveriteľné dialoógy. romantická hudobná komédia ako podľa príručky. ()

pakobylka

Na první, na druhý i na třetí pohled jen laciná, druhořadá komediání romance, která se kritikou komerce v hudebním průmyslu neobratně snaží diváky - a především divačky - přesvědčit, že ona sama má vyšší cíle nežli pouhý výdělek. Hugh Grant mírně nesympatický, Drew Barrymore nevýrazná, jakoukoli - třeba jen chabou jiskřičku mezi nimi jsem hledala marně. Písně nehodnotím. ()

Riley

Od kdy je Hugh zpěvák a proč se ta Drew Barrymore snaží pořád bejt tak incredibly cute? A proč sakra nesložili aspoň nějakou hezčí písničku? ()

Ice123

I přesto, že H. Granta i D. Barrymore mám rád, tak tenhle film, mě prostě nedokázal naladit do té správné atmosféry. Koukat se na to dá, občas se zasmějete, ale nic extra od toho nečekejte. Z momentálních 65% bych ještě takových 15% strhnul.... 50%. ()