Brett je začínající pomocná editorka v menším vydavatelství. Velmi se snaží a doufá, že bude brzy povýšena. Bohužel se vymění vedení a povýšení je rázem v nedohlednu. Brett usoudí, že se musí seznámit s Archie Knoxem, známým a úspěšným editorem. Doufá, že se od něj něco naučí. Vypraví se na autogramiádu nové knihy a doufá, že si jí všimne a seznámí se s ním. I její teta Hilda se s ním kdysi přátelila. Archie si jí opravdu všimne a pozve ji na večeři. Možná by rád i něco víc, ale Brett má přítele, který je momentálně v Evropě. Mezi Archiem a Brett pomalu vzniká přátelství, jež přerůstá v lásku. Nečekaně se však vrátí Brettin přítel, který je v porovnání se vzdělaným a zralým Archiem úplná nula. Brett se s ním rozchází, nemají si co říct. Archie však má poměrně pestrou minulost. Dvě nevydařená manželství, dceru, která s ním přes jeho snahu nekomunikuje, mnoho bývalých milenek, cukrovku... Navíc je alkoholik, byť plný snahy s pitím přestat. Brett je naopak nepopsaný list papíru a k Archiemu přímo vzhlíží. Když Archieho dcera slíbí, že s ním půjde na koncert, ale nedorazí, Archie a Brett se pohádají. Dva dny spolu nemluví. Brett je hrozně nešťastná a stýská se jí... (TV Prima)

hous.enka

Sarah Michelle se musi rozhodnout, zda svuj zivot spoji se sexy padesatiletym spisovatelem-notorikem, ktery ji tolik oponuje. Dost rozporuplny film, ktery neni ani moc vtipny, ani moc romanticky. Neni vlastne vubec nijaky. Po zhlednuti jsem mela pocit, jako bych koukala na nemecky romanticky film s afektovanymi herci. Uz chapu, ze ho televize zaradila na pozdni nocni hodinu. ()

lesumir

Další z řady plastických - avšak rozverných romantických příběhů, které tak nemáme rádi a přitom je k životu potřebujeme abychom si uvědomili, jaká láska doopravdy je. A pokud ji prožíváme, ještě nás to posilní a my cítíme úžasný a hřejivý pocit. V tomhle eposu navíc působí krása už dospělé Sarah Michelle Gellar, která mi místy připomínala Ally McBealovou svými úšklebky & sympatie stále šarmantního Aleca Baldwina, který není typickým romantickým hrdinou a proto se z Suburban Girl stává postmoderní romance a nekonvenční podívaná. Určitě také díky "feministickému" konci nebo kvalitně vybrané hudbě. I když mé chvalozpěvy jsou opravdu velké, našel jsem pár chybyček jako například křečovitě vyustěné situace nebo občasné nesrovnalosti, ale laik tohle bez obav "neucítí". Největší problém je na začátku ve vztahu, jako by se ti dva herci úplně nesehráli, ale to velice rychle zmizí. Dneska je trend tyhle béčkové love story kritizovat a to já stále nedovedu pochopit. Nejsem fanda tohohle žánru, ale kritizovat to jen kvůli nějakým tabulkám je hloupost! ()

ScarPoul

ďakujem ale neprosím. Nie som jeden s tých, ktorý by sa vyžívali v naivných romantických filmoch, ktoré absolútne postrádajú zmysel a cit pre realitu. Pozerať sa na Gellar ako sa snaží presvedčiť nás o tom, že je naivná svojím herectvom je naozaj veľmi bolestivé, hlavne ak všetci vieme, že začínala ako Buffy a túto polohu dievčaťa, ktoré nosí tenisky a nakopáva upírom zadky u mňa skrátka nezmení. Neustále v lodičkách, pobehujúca z miesta na miesto a smutná, že jej život vôbec nepraje, keď sa jej vlastne vôbec nič nestalo, je na odstrelenie. K tomu všetkému mentor v podaní Aleca Baldwina, ktorý je skôr smiešny a hlúpy ako razantný a charizmatický. Okej priznávam, som chlap a niektoré veci by u mňa aspoň mali dávať ako taký zmysel, a keď nedávajú tak by sa nemali brať tak sakramentsky vážne. Toto bolo utrpenie sledovať. Klein nedokázal vytvoriť ani také zázemie aby sme sa s hercami zblížili a už vôbec nevytvoril prostredie na romantiku aj keď prostriedkov mal dosť. nerozumiem tomu a v tomto smere tomu ani nechcem rozumieť. jediné moje šťastie je, že som si to prekliate dvd kúpil v stánku, takže mi vôbec nebude vadiť ak ho zahodím do koša. Zbytočné a silené a také by romantické filmy jednoducho nemali byť. ani tie so zlými hercami. ()

M.a.t.t.

Veľmi veľmi priemerný romatický film, ktorého už samotný námet predurčoval na skoré zapadnutie prachom a zachrániť ho mohlo jedine výnimočné spracovanie. Nestalo sa a sympatická ústredná dvojka môže len ťažko zakryť hluché miesta v scenári a nedostatok humoru. Na druhú stranu, niekedy aj príjemná a inteligentná jednohubka o žene, ktorá si začne s o dosť starším chlapom. Niektorým osobám ženského pohlavia a nielen im sa to istotne bude páčiť. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro mladé dívky, které věří na pravou lásku a velkoryse přehlížejí některé detaily. Třeba nevidí problém v tom, že jejich protějšek je mnohem starší, neurazí je jeho movitost a překousnou i jeho konexe. Mne to tedy rozhodně nenudilo, ale proti výletu na Kokořín to zase žádná sláva nebyla. ()

• První film, který režíroval Marc Klein. (HappySmile)
  • Natočeno podle bestselleru Melissy Bank "The Girls Guide to Hunting". (M.B)