Brett je začínající pomocná editorka v menším vydavatelství. Velmi se snaží a doufá, že bude brzy povýšena. Bohužel se vymění vedení a povýšení je rázem v nedohlednu. Brett usoudí, že se musí seznámit s Archie Knoxem, známým a úspěšným editorem. Doufá, že se od něj něco naučí. Vypraví se na autogramiádu nové knihy a doufá, že si jí všimne a seznámí se s ním. I její teta Hilda se s ním kdysi přátelila. Archie si jí opravdu všimne a pozve ji na večeři. Možná by rád i něco víc, ale Brett má přítele, který je momentálně v Evropě. Mezi Archiem a Brett pomalu vzniká přátelství, jež přerůstá v lásku. Nečekaně se však vrátí Brettin přítel, který je v porovnání se vzdělaným a zralým Archiem úplná nula. Brett se s ním rozchází, nemají si co říct. Archie však má poměrně pestrou minulost. Dvě nevydařená manželství, dceru, která s ním přes jeho snahu nekomunikuje, mnoho bývalých milenek, cukrovku... Navíc je alkoholik, byť plný snahy s pitím přestat. Brett je naopak nepopsaný list papíru a k Archiemu přímo vzhlíží. Když Archieho dcera slíbí, že s ním půjde na koncert, ale nedorazí, Archie a Brett se pohádají. Dva dny spolu nemluví. Brett je hrozně nešťastná a stýská se jí... (TV Prima)

hous.enka

Sarah Michelle se musi rozhodnout, zda svuj zivot spoji se sexy padesatiletym spisovatelem-notorikem, ktery ji tolik oponuje. Dost rozporuplny film, ktery neni ani moc vtipny, ani moc romanticky. Neni vlastne vubec nijaky. Po zhlednuti jsem mela pocit, jako bych koukala na nemecky romanticky film s afektovanymi herci. Uz chapu, ze ho televize zaradila na pozdni nocni hodinu. ()

ScarPoul

ďakujem ale neprosím. Nie som jeden s tých, ktorý by sa vyžívali v naivných romantických filmoch, ktoré absolútne postrádajú zmysel a cit pre realitu. Pozerať sa na Gellar ako sa snaží presvedčiť nás o tom, že je naivná svojím herectvom je naozaj veľmi bolestivé, hlavne ak všetci vieme, že začínala ako Buffy a túto polohu dievčaťa, ktoré nosí tenisky a nakopáva upírom zadky u mňa skrátka nezmení. Neustále v lodičkách, pobehujúca z miesta na miesto a smutná, že jej život vôbec nepraje, keď sa jej vlastne vôbec nič nestalo, je na odstrelenie. K tomu všetkému mentor v podaní Aleca Baldwina, ktorý je skôr smiešny a hlúpy ako razantný a charizmatický. Okej priznávam, som chlap a niektoré veci by u mňa aspoň mali dávať ako taký zmysel, a keď nedávajú tak by sa nemali brať tak sakramentsky vážne. Toto bolo utrpenie sledovať. Klein nedokázal vytvoriť ani také zázemie aby sme sa s hercami zblížili a už vôbec nevytvoril prostredie na romantiku aj keď prostriedkov mal dosť. nerozumiem tomu a v tomto smere tomu ani nechcem rozumieť. jediné moje šťastie je, že som si to prekliate dvd kúpil v stánku, takže mi vôbec nebude vadiť ak ho zahodím do koša. Zbytočné a silené a také by romantické filmy jednoducho nemali byť. ani tie so zlými hercami. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám slabost pro mladé dívky, které věří na pravou lásku a velkoryse přehlížejí některé detaily. Třeba nevidí problém v tom, že jejich protějšek je mnohem starší, neurazí je jeho movitost a překousnou i jeho konexe. Mne to tedy rozhodně nenudilo, ale proti výletu na Kokořín to zase žádná sláva nebyla. ()

haWranka

Tak především, tohle rozhodně NENÍ komedie! Nemá to s komedií absolutně nic společnýho. Mnohem víc je to drama o hledání životních hodnot, o dospívání (duševním, samozřejmě), o alkoholismu a mnoha dalších problémech. To by mi ani tak nevadilo, i když jsem nejdřív byla trochu zklamaná. Horší je, že tohle je opravdu nudnej film a ani věčnej sympaťák Alec Baldwin to nespraví, protože tady nehraje sympaťáka, ale pěknýho vopruza, se kterým bych já nebyla ani minutu. Vlastně nemám nejmenší představu, co na něm hlavní hrdinka vidí a když už jsem u toho, tak ani nevím, co on vidí na ní (kromě pěkný figury). Tenhle film rozhodně nemůžu doporučit. P.S.: Pro glide4ever: Holčičí záležitost? Jsem holka a taky jsem párkrát usnula, takže spíš záležitost jinýho vkusu ;-) ()

Jirkacek

Holka z předměstí se usadila v našem obýváku jednoho večera, když jsme měli chuť na nějakou romantiku s lehce komediálním nádechem a jistou zápletkou. To vše nám sice naservírovala, leč chutné a výživné to tedy moc nebylo. Při sledování tohoto amerického romantického snímku se mi tak nějak smíchaly chuti dohromady. Předkrm na začátku byl bez chuti, poté se kuchař spletl a donesl sladký desert, aby po dlouhé době přišlo hořké pokračování s kyselým koncem. Hlavní chod ovšem chyběl a tak jsme nemohli být spokojeni. Hned v úvodu jsme se seznámili s Brett Eisenbergovou, knižní editorkou, kterou si zahrála mně neznámá Sarah Michelle Gellar. Jejím snem bylo prorazit ve svém oboru, k čemuž jí měl dopomoci Alec Baldwin jako Archie Knox, starší vlivný vydavatel knih. Na můj vkus se jí to podařilo až moc rychle, jenže jak jsme se později dověděli, Archie byl pěkný sukničkář, takže to měla naše hlavní hrdinka docela jednoduché. Nastala sladká část filmu, líbánky, vše v pohodě, úspěchy, vydaná kniha a podobně. Leč nic netrvá věčně a přišlo hořké probuzení a rozchod, umocněný problémy v rodině Sarah. Strasti musela pak řešit takřka až do konce filmu, ale nic moc se nedělo. Bylo to vše jakési neslané, nemastné, ale se zdravou výživou to nemělo nic společného. Pořád jsem čekal, kdy přijde nějaký zajímavý okamžik, nějaká bomba, leč děj plynul z pohledu Sarah jaksi nahoru a dolů, jako nudné houpání loďky na moři bez bouře a vzrušení až do konce. Nicméně se mi líbila alespoň konverzace mezi Archiem a Sarah v období plném sexu a lásky, zde bych přece jen nějaké pikantnější sousto přece jen našel. to však na dobrý dojem nestačilo a tak uděluji filmu Holka z předměstí pouze dvě předměstské hvězdičky **. ()

• První film, který režíroval Marc Klein. (HappySmile)
  • Sarah Michelle Gellar žádala, aby si Alec Baldwin směl zahrát Archieho Knoxe. (HappySmile)

Související novinky

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

Průvodce rybařením a lovem pro ženy

14.06.2006

...se jmenuje snímek vznikající v New Yorku podle stejnojmenné úspěšné povídkové knihy autorky Melissy Bank (přirovnávána k Johnu Updikeovi). Ta v roce 1993 dostala cenu Nelsona Algrena za krátkou… (více)