Holka z předměstí

Suburban Girl

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 94 min

• vesper001

Vypasený starý kocour klofnul mladou ambiciózní kočičandu. Nejdřív mrouskali a mňoukali, pak prskali a škrábali. Starší chlapi jsou fajn pro kariéru, horší je to s jejich údržbou, oprašováním, ošetřováním a hudebním vkusem. Po románku s línající druhohorní zkamenělinou jménem Archie k tomu nakonec došla i tahle holka z předměstí. A vím to jen proto, že z lásky ke svému počítači jsem projekci předčasně neukončila kopem do hardwaru.(5.1.2015)

Sympatická dvojice, vcelku fungující chemie, mnou milované prostředí (knihy, nakladatelství, redakce) a samozřejmě naprosto neoriginální a tuctový scénář. Celkově klady převažují, ač jen velmi lehounce. Hlavním plusem je způsob, jakým je nahlíženo na život mladé ženy, jež ještě nemá zcela srovnaný žebříček priorit. Je to sice pomalé a malinko vláčné, ale současně i docela inteligentní a chytlavé. Napomáhá střídmá stopáž a překvapivě důvěryhodný herecký výkon Sarah Michelle Gellar (Baldwin je přirozeně výborný). 6/10!(3.9.2012)

• feho312

Nemal som žiadne očakávania od tohto filmu, Sarah Michelle nikdy nebude tak "hot" ako vo Velmi nebezpečných známostiach, ale celkom ma bavila aj tu. Všetko ostatné však už bola lacná priam televízna ... oné. Nezachránil to ani stále rovnaký a stále starší a starší Alec Baldwin. Ale celkom to medzi nimi fungovalo. Za mňa 50%.(25.1.2017)

• Jirkacek

Holka z předměstí se usadila v našem obýváku jednoho večera, když jsme měli chuť na nějakou romantiku s lehce komediálním nádechem a jistou zápletkou. To vše nám sice naservírovala, leč chutné a výživné to tedy moc nebylo. Při sledování tohoto amerického romantického snímku se mi tak nějak smíchaly chuti dohromady. Předkrm na začátku byl bez chuti, poté se kuchař spletl a donesl sladký desert, aby po dlouhé době přišlo hořké pokračování s kyselým koncem. Hlavní chod ovšem chyběl a tak jsme nemohli být spokojeni. Hned v úvodu jsme se seznámili s Brett Eisenbergovou, knižní editorkou, kterou si zahrála mně neznámá Sarah Michelle Gellar. Jejím snem bylo prorazit ve svém oboru, k čemuž jí měl dopomoci Alec Baldwin jako Archie Knox, starší vlivný vydavatel knih. Na můj vkus se jí to podařilo až moc rychle, jenže jak jsme se později dověděli, Archie byl pěkný sukničkář, takže to měla naše hlavní hrdinka docela jednoduché. Nastala sladká část filmu, líbánky, vše v pohodě, úspěchy, vydaná kniha a podobně. Leč nic netrvá věčně a přišlo hořké probuzení a rozchod, umocněný problémy v rodině Sarah. Strasti musela pak řešit takřka až do konce filmu, ale nic moc se nedělo. Bylo to vše jakési neslané, nemastné, ale se zdravou výživou to nemělo nic společného. Pořád jsem čekal, kdy přijde nějaký zajímavý okamžik, nějaká bomba, leč děj plynul z pohledu Sarah jaksi nahoru a dolů, jako nudné houpání loďky na moři bez bouře a vzrušení až do konce. Nicméně se mi líbila alespoň konverzace mezi Archiem a Sarah v období plném sexu a lásky, zde bych přece jen nějaké pikantnější sousto přece jen našel. to však na dobrý dojem nestačilo a tak uděluji filmu Holka z předměstí pouze dvě předměstské hvězdičky **.(23.9.2017)

• tomtomtoma

Holka z předměstí je průměrným filmovým kusem svého žánru. Přetvářka a povrchnost je v naprostém souladu s názorovým proudem spotřební kultury. Pokouší se o humorný nadhled, leč výsledek potěší pouze místy. Zbytek je překryt neprostupnou masou oblačnosti a nezajímavosti. Každá snaha o dramatickou zápletku a střet je vzápětí po svém zrození zavražděna smířlivou pokojností. A konec je již plně v područí hodnot pokrytectví konzumní společnosti. Pohádka se zvrhává v hold přízemnosti a profesního úspěchu, které dodávají jednotlivcům potřebnou a vyžadovanou společenskou serióznost a uznání. Hlavní postavou spotřební romance je mladá Brett Eisenberg (půvabná Sarah Michelle Gellar). Z naivního nezkušeného káčátka se vyklube prototyp úspěšné emancipované ženy, která vše po vyždímání prospěchu zmuchlá, zahodí a zapomene. Vrcholná hodnota prosperující společnosti je nejmasovějším zabijákem zdravých mezilidských vztahů a prostředkem úpadku v nepochopení a samotě. Hlavní mužskou postavou je uznávaný knižní šéfredaktor Archie Knox (zajímavý Alec Baldwin). Ruku v ruce s postavením kráčí nerozlučně i temná stránka společenských požadavků s útěky před přetvářkou. Upřímnost téměř pokaždé obrací své nabroušené ostří. Z dalších rolí: Brettina nejlepší kamarádka Chloe (atraktivní Maggie Grace), ctižádostivá a neoblomná nová Brettina šéfová Faye Faulkner (Vanessa Branch), starostlivý Brettin otec Robert Eisenberg (James Naughton), blízký a klíčový Knoxův spisovatel Mickey Lamm (Peter Scolari), Brettin původní nestálý přítel Jed Hanson (Chris Carmack), jízlivě neurvalý Brettin bratr Ethan (Ebon Moss-Bachrach), či vlivná osobnost knižního světa Margaret Paddleford (Marian Seldes). Film se snaží mámit a vnucuje vlastní představu o zářivém světě na výsluní. Zábava to není a sdělení je pokřivené standardizovanou morálkou vyspělé společnosti.(25.4.2017)

• - Sarah Michelle Gellar žádala, aby si Alec Baldwin směl zahrát Archieho Knoxe. (HappySmile)

• - První film, který režíroval Marc Klein. (HappySmile)

• - Natočeno podle bestselleru Melissy Bank "The Girls Guide to Hunting". (M.B)