grogodil

Celkom sklamanie. Čakal som niečo napínavejšie a inovatívnejšie, než obohranú schému šikmookých hororov vyšperkovanú niekoľkými mäsiarskymi chuťovkami (podaktoré mali vďaka do oči bijúcemu CGI troška horkastejšiu príchuť). Atmosféra ako tak funguje akurát tak prvú hodinku, potom ide už len o povinný dobeh so záverom, ktorého prekvapivý efekt sa tak akosi minul plánovanému účinku. Aspoň že Aja nemasakruje teenegerov, pretože ak si ten film naozaj chce človek aspoň trochu užiť, tak nech si všíma Kiefera Sutherlanda, ktorý to urputne utiahne až do konca na svojich pleciach a vďaka ktorému ten film možno brať aspoň trošku vážne ()

Dexter1

Klasika. Stokrát otrepaná vec, ktorej kráľuje Kiefer Sutherland a fakt namakaný záver. Všímam, že všetci tu ospevujú režiséra, no pre mňa je to ďaľší šťastlivec, ktorý sa akosi dostal do Hollywoodu. Či tam bolo veľa krvi alebo nie, je v takomto druhu hororu jedno. V takomto dačom by malo ísť o gradovanie strachu a atmosféry, a to sa mu podarilo len čiastočne. ()

Dubro

Hoci pán režisér Aja naštartoval tento remake "po americku", perfektne zvládol atmosféru, efekty, napäté napätie a aj Jack Bauer sa snažil, čo mu ručičky-nožičky dovolili, tak keď film dosiahol slušné otáčky a prišlo na odchod z NY, sa z Američana stal Kórejec ( cca 2/3 filmu ) a to Kórejec typický, so všetkými jeho zbraňami ( mohol som použiť výraz "klišé", ale vraj klišé je už klišé) a obnosenými výrazovými prostriedkami. Smrdelo to kórejčinou tak intenzívne, až to pokazilo všetkú predchádzajúcu snahu. Ostalo už len pozerať na nedokonalé Miss Mokré tričko a čakať na záver. ()

IceQueen

Vôbec nie zlé. Pocit bezmocnosti, že nikto neverí, kým nie je neskoro a že v podstate pred odrazom niet kam utiecť, funguje celkom dobre. Tá vec v zrkadle asi nemala rovnaké právomoci v každej domácnosti a v určitých momentoch záškodničila len do takej miery, aby potešila scenáristu. Takže padali otázky prečo?, ako to?, načo? a podobne. 70% ()

Kopik

Tak po dlouhé době sem si pustil horor a vybral právě Zrcadla. A můžu říct, že podle mě sem nešlápl vedle. Skvělá myšlenka, parádní soundtrack a parádní atmosféra. Já sem spokojenej. Jo a ten závěr, jak je sám ve zrcadlech, ten byl dokonalej. ()

Genryuusai

Scéna v koupelně je horově dost povedená, ale jinak je to spíš průměr. Navíc je mi za těžko vidět Kiefera jinak než jako Jacka Bauera :) ()

fmash

V úvodu filmu o filmu Aja konstatuje, že první verze scénáře, kterou k Zrcadlům četl, byla navzdory zajímavé zápletce tak špatná, že jeho první reakce zněla, že to točit nebude. Můj názor je, že ta vítězná verze o moc lepší nebyla. Film trpí značnou nevyvážeností. Pracně budovaná atmosféra (např. první scéna v metru jako vystřižená z počítačové hry, noční obchůzky obchodním domem) je buď narušovaná nenažraně krvelačnými intermezzy (navíc jen dvěma, takže jakoby navíc: závěr oné první scény, -spoiler- scéna ve vaně -konec spoileru-), nebo rozmělňovaná nestřídmě užívanými klišé. Když hned v jedné z úvodních scén vidím, kterak si bývalý člen NYPD dává v koupelně k snídani svůj první ranní painkiller, křivka mého zájmu strmě klesá k nule. Celkově přitom Zrcadla nepůsobí zvlášť špatně nebo příliš amatérsky (až na místy podivné CGI či logické nedodělky; mimochodem, v klášterech nemají okna, hrnky s vodou, lesklé zornice?), dokonce se mi podobný styl docela líbí. Jenže... vlastně jsem se vyjma několika vteřin vůbec nebál, neopodstatněnou krev ve filmech nepreferuji, na logiku si naopak potrpím, zbytečně natahovanou stopáž u nudných filmů nemám rád. Možná horší trojka, ale dávám to jako lepší dvojku. ()

BoredSeal

Mirrors mě vůbec nebavily. Haute Tension od Ajy považuju za jeden z nejlepších hororů posledních pár let a jeho remake Hory mají oči za pořádnou dávku šťavnaté brutality. Ale tohle? Aju a jeho parťáka Gregory Levasseura prostě pohltila hollywoodská past na talenty. Zrcadla nemají šťávu, jen dvě šokující úmrtí a Kiefera Sutherlanda. A to, že nemá tvůrce koule zabít matku nebo děti, když nám v Haute Tension ukázal, že správný vrah se nezastaví před ničím, to už je na pováženou. Nebe ochraňuj nás, protože další film Ajy bude místo nějakého slušného autorského hororu zase remake Piranhy. ()

maverick10

Vcelku vkusny horor s dobrou atmosferou, ale spatnym scenarem. Ale kde jinde uvidite rozesmatou Amy Smart, ktera se koupe ve vane a ma usmev od ucha k uchu :-)) Aja asi tento zanr neopusti a pokud k sobe dostane lepsi pisalky, mohlo by z toho byt casem i nejaky ten mistrovsky hororovy snimek, kde bude tlukot srdce rychlejsi nez nedelni vylet u manzelcinych rodicu a vase spodky budou zraly na deratizaci. ()

iHyik

No to jsem čuměl. Sice jsem se nezbavil pocitu, že někdo ze šumavských hvozdů natočil Kruh bez televize, protože do jeho chýše nevede proud, navíc žije sám a mluví si pro sebe. No jasně, smějte se, nedává to smysl, ale ta část se zrcadly, ta fakt byla dobrá, pak to trošku kleslo, no ale ten konec, ta poslední scéna. To ho totálně vyšvihlo nahoru! Nekousal jsem si u toho strachy nehty na bráchově nohou, ale bylo to příjmemný. Zvlášť s těmi zrcadly, sakra, proč ten konec zametli k nějaké posedlé jeptišce, huh? No ale tu čtyřku si to zaslouží! ()

ilemas

Velmi pěkně natočený horor s dobrou atmosférou ve vyhořelém obchodním domě, bohužel pro mě neskutečná kravina. Ani trochu mně při tom nezamrazilo, pro milovníky duchařských hororů super, já tenhle druh nemusím. Všichni to tak vychvalovali, tak jsem to shlédl i přesto,že jsem předem věděl,že se mi to líbit nebude. A nemýlil jsem se. ()

berusche

Ups, takový slibný začátek, takový solidní prostředek .... Sutherland se jako chlapec ze skupinky AAA snaží rozluštit záhadu, která na sebe co do duchařiny nenechá dlouho čekat. A jakmile se mu tahle příšernost dostane i do soukromého prostředí, a nedej bože k dětem, tak zásahne jako správný hrdina a .... a tak příšerný konec. Ta myšlenka s těmi efekty dohromady to prostě normálně pohřbila! Ono totiž filmů "hodnej duch ti napoví" a téma "ďábel potřebuje lidské plémě" je víc než dost a všimněte si, že je málokdy tvůrci míchají. A tady to udělali, proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. Možná to bude prostě tím, že Aja by takové filmy podle mého dělat neměl, on umí akorát psychopatický hnusáky :) ()

GrungeChild

Čekal jsem další klasickou americkou blbost, ale to, co jsem obdržel, mě poměrně překvapilo. Ano, má to spoustu chyb, především v logice a děravém scénáři, ale víte co?! Tady mi to vyjmečně ani nevadilo. Užíval jsem si to od skvělého rozjezdu, až po poněkud slabší konec. Spousta perfektních scén, výborná atmosféra, a dokonce i obstojné herecké výkony. Po řadě nepovedených amerických hororových remaků mě tento film dostal, a konečně po dlouhé době donutil k tomu, k čemu měl – přestat přemýšlet, a užívat si skvělou porci hutné atmosferické duchařiny, občas doplněnou o vyjmečně povedené drsnější scénky (na film podobného ražení). Příjemné 4* ()

Meridius

Konec sem prospal. Fanscinuje mě, že ozbrojená ochranka hlídá spáleniště. Naštěstí sem se párkrát solidně leknul, než sem usnul, takže ještě 3. Taky nesmím zapomenout na skvělou hudbu Javiera Navaretteho. ()

(mOnkey)

První půlhodině se daří chytře rozvíjet zápletku a budovat stísněnou a svírající atmosféru, aby druhá půle všechno zahodila a razila cestu naprosto opačnou. Celkovému dojmu příliš nepřispívá ani přehrávající Sutherland, zato jeho manželka v podání Pauly Patton je roztomilá a navíc řádně sexy, takže to jediné, co mě nakonec svíralo, byly trenýrky. ()

Chen

Nebudeme si lhát, příběh žádná sláva a finále je docela slabota, ale jinak se Aja zase vytáhl, atmosférické, mrazivé a děsivé. Kieferovi agresivní opilec jde (nejen ve filmu) a obsazení jako takové rozhodně není špatné. Ovšem, co si Aja mohl odpustit je, že si zúčastnění v každé druhé větě říkají, jak se mají rádi nebo se milují nebo vy to snad pronášíte každých pět minut? Zrcadla klopýtají na příběhovém poli, ale atmosféricky vítězí nad konkurencí, takže jsem zvědavý, jak si Aja pořadí s masožravými rybkami. ()

M.i.k.e

ač nejsem fanoušek hororů,tenhle kousek se mi docela líbil,byť chvílemi připomínal Kruh,ovšem jak už bylo napsáno po spoustě mnohdy trapných a zbytečných remaků japonských hororů se jedná o nadprůmerný počin,který si zaslouží lepší 3 hvězdy (70%) ()

Jango_Fett

Už dlouho jsem se u žádného hororu nebál, možná je to tím že jsem už ostřílený nebo ty filmy čím dál tím víc stojí za prd. Nicméně Zrcadla mile překvapila, mají ponurou a lekavou atmosféru a když přijde na vraždy nebo živé mrtvé z ničím se nemazlí a vše je hezky vidět. Nejvíce mě dostala scéna ve vaně, na kterou asi jen tak nezapomenu a závěr filmu pak taky nemá vůbec chybu. Musím ještě dodat že jsem viděl necenzurovanou verzi a ne tu co byla v kině, takže nevím jaký je v těch dvou rozdíl. ()