Hvězdné duo Jean-Claude Van Damme a Vivica A. Fox se společně poprvé představuje na filmovém plátně v napínavém akčním thrilleru Elita armády. Philip Sauvage (Van Damme) býval během operace Pouštní bouře vojákem speciální jednotky. Teď je najat k ochraně vysloužilého světového šampióna v těžké váze Waynea Barclayho. Barclay, ze kterého se zatím stal zámožný podnikatel, se i se svou rodinou ocitl v nebezpečí. Z vězení právě propustili bývalého rapového krále a gangstera a ten se chystá Barclaymu pomstít za to, že ho pomohl dostat za mříže. Riziko je vysoké, a proto Sauvage sestavuje tým mladých bojovníků a bývalých vojáků, kteří dohromady tvoří Elitu armády. (oficiální text distributora)

ilemas

Van Damme už dopadl jako Segal. Navíc v tomhle nezáživném filmu bez špetky napětí neustále blbě čumí. Trapák. Jeho sláva už je pryč. ()

SallyZen

Jedna z těch lepších "VanDammek", ale nějak to neohromí. JCVD má pořád stejný výraz a přijde mi, že se přitom nudí. 60% ()

peto12

Druhý horší film van Damme patrí medzi mojich najoblúbenejších hercov. Bohužial s filmom z roku 1988 "Černý orel" ma v týchto dvoch filmov van Damme dosť sklamal. Od tohto filmu som očakával toho viac - viac akcie, viac bitiek. ()

Martin741

Ziadny comeback Van Dammeho sa opat nekona. V tomto podpriemernom filme najdeme iba dementny scenar a slabe akcne sceny. Ze Van Damme je herecka tragedia, o tom snad sa netreba rozpisovat. Par krat sa ale vystrelilo, za co si film zasluzi odo mna 11 %. ()

Figu

Tradá!!! Poslední nezkouklej filmek s "Džej sím" mám zdárně za sebou! Jak už mě radili kolegové tvrdé akce, těš se na kvalitní béčko s Van Dammem, tak plnej očekávání jsem do toho vlítl. Připomínalo mě to šíleně Rychle a zběsile. Samý černý hlavy se zlatem na krku, polonahý báby, vymazlený káry a do toho všeho Van Damme s kamenným ksichtem zabijáka. No zaplať pánbůh, že konečně netočil bulharskou kokotinu s rumunským štábem za prdelí a s okolo vybuchující hromadou škodovek typu 120 a fůrou starých karos z 90týho roku... A jak mě řekl konkrétně kolega Lefty - "jestli jsi viděl s JCVD všechno, tak se Elity Armády neboj, pač to už jsi viděl daleko větší pičoviny!" - a to zas jako jo jo jo, svatá pravda. Elita armády za slušných 55% ()

Wormboy

Ech, Jojinecko ma okradol o dalsi komentar a tak len dodavam, ze moje oci nemusia byt vdaka Majstrovi pri hodnoteni privrete. Ja tie jeho lacne becka proste rad vyhladavam ;) ()

Pajky3

JCVD sice taky tvoří ty direct-to-dvd hity. Nicméně se mu (soudě podle tohohle) daří úspěšněji než Seagalovi. Protože tenhle film je ve všech ohledech průměrnej. JCVD už se nepere, spíš střílí, ale takový osud potkává všechny hrdiny let 90-tých. Nic extra, přesto se na to dá koukat - 55% ()

otík

Jean-Claude Van Damme už není žádný mladík. Šediny a lysina postupují, vrásky jsou čím dál hlubší, fyzička je čím dál slabší. V tomto filmu vypadá Van Damme skutečně ztrhaně a unaveně. Nedočkáme se žádných úchvatných kopů či soubojů tělo na tělo, neuvidíme žádného vymakaného a nabouchaného Van Damma. Zdá se, že na své image z mládí (odhodlaná, aktivní a nezastavitelná mlátička) zcela rezignoval a pro své poslední dva projekty si vybral hrdiny s temnější minulostí, bojovou zkušeností a také určitým životním zklamáním, kteří působí velmi unaveným dojmem a dělají chyby. V tomto filmu si zahrál bývalého vojáka léčícího se z traumatu, který utrpěl při akci v Afghánistánu. Tehdy i částečně jeho chybou zahynulo při teroristické akci pár dětí a tak je příznačné, že se léčí na psychyně. Odtud jej jako bodyguarda jednoho bohatého černocha vyzvedne bývalý velitel a oba se dostávají doprostřed války mezi dvěma znepřátelenými gangy. Popisovat děj dále je zcela zbytečné, stejně jako zbytek filmu. Jde o klasické akční béčko trpícími všemi typickými (ne)dostatky (naprosto trapné střelecké scény, ucházející bojové scény, sem tam nějaká suchá hláška, nevěřitelný love-motiv, dlouhá stopáž, příšerný střih, jednoduchá, i když docela účinná hudba). Oblíbený herec Sheldona Letticha Van Damme zde sice je hlavní hvězdou, ale nestrhává přímo na sebe pozornost, a tak i jeho zcela toporné herectví se dá přežít. Ve své podstatě na to, že se pár černochů, béčkový režisér a vyhaslá akční hvězda, která vypadá, jako by si na filmování odskočila z kokainového dýchánku, vydali do Kanady a rumunských ateliérů natočit akční film, to nakonec dopadlo celkem slušně a chvílemi je, vedle kupy nudy, i jakž takž zajímavý. Hudba: Joseph Metcalfe ()

st.verka

Film plný "duchaplných" hlášek typu: "Čekal jsem tvrdý beton, ne titanovou ocel", bitek ve stylu: Já na bráchu, brácha na mne a přestřelek, kdy jdou všechny rány vedle. Nicméně to patří k těm Van Dammovým koukatelnějším filmům a jeho zásluha to spíš nebude. Ale vidět ho v obleku, bylo lepší než ty růžové šortky víte v čem. ()

Sfinkter

JCVD to u mě zvedá na tři. Akční scény nejsou nijak úchvatné, Lettich by se měl rozpomenout na vlastní natáčení Dvojitého zásahu. Ale hlavní protagonista je prostě plus v srdci generace, která vyrůstala na jeho filmech - proto se podívám i na jeho sebevětší průšvih. ()

Jizni Tlapa

Perfektní nástup měl JCVD za zvuku gangsta rapu a frajerů ověnčených zlatými řetězy v tričkách xxxxxl. Zárukou kvalitního béčkovitého nářezu mělo být i samo jméno režiséra Letticha. Jak to skvěle začlo, tak to bohužel tragicky dopadlo. Vykleštěné bojové scény, kde se Van Damme drží na uzdě. Až na pár štěků šílený scénář a naprosto neúnosně mnoho nesmyslných příběhových zvratů. Dvě hvězdy za dvě filmové hlášky a V.A. Fox!! ()

Beky

Když budeme srovnávat poslední produkce Seagala a Van Damma, to srovnání se nabízí, musim uznat, že JCVD je na tom přesně o 20% lépe!!!..40% P.S. teď mě potěšilo, že jeho poslední film The Shepherd bude natáčet Isaac Florentine ( Undisputed II: Last Man Standing-mrkněte na to ), který by konečně mohl z Van Damma vytřískat něco víc, než pokusy o charakterní herectví........ ()

MiCM

Být ten černoch trochu menší idiot, tak je to podstatně lepší film.. Každopádně jsem nadšený z novodobých Van Damme-ových filmů a tohle opět velmi slušné.. ()

yeniczek

Vážně? Opravdu tu vidím tříhvězdičkové a větší hodnocení? Holt jsem včera viděl asi jiný film plný nelogičností, hloupostí, nechutného střihu a šílených hereckých výkonů... Jen ten Van Damme věděl v čem a proč hraje. ()

zdenny

Slabé, slabé a opět velmi slabé. Tento film byl natočen dříve než Jeanův film "Až do smrti", viděl jsem jej ale později. Takže mohu říct, že se Jean-Claude vrátil v trochu stylovějším světle. Tento film byl ale ubohý a opravdu - kdybych dříve neviděl "Až do smrti" - bych už nevěřil, že vůbec může Jean-Claude přijít s něčím dívatelným. Mrzí mě, že mé ikony 90. let (týká se i Seagala) nemají kouska cti a točí takové sračky. Opravdu mě to mrzí, protože start jejich akční filmové kariéry byl raketový. Snad to bude i tím, že dnes není po kultovních akčních hrdinech taková poptávka. A já, přestože už nejsem náctiletý, o filmy s akčními klaďasy budu mít zájem vždy. Ne ale o takovéto hovadiny, kdy dabing je na hovno, protože asi i originál dialogy byly na hovno. Kdy akční scény jsou spíš zoufale úsměvné, kdy je to prostě celé na hovno. PS: Zajímalo by mě, kdy dorazí zbytek armádní ochranky, po které Jean-Claude třičtvrtě filmu tolik volal. ()

Danny F.

Opravdu jde o jednoduchý akční film co se děje a akce týče. Klasický příběh vojáka ze speciální jednotky, kterého ubíjí vzpomínky a trauma z války. Není co pochválit ani vytknout. Snad jen že se mohli vícekráte pobít. Hudba ujde. Střílečky v normě. 60% ()