Once

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

Boogeyman

Na LFŠ 2007 v Hradišti mi tento film unikl – nebyl jsem vpuštěn do přecpaného sálu, tak jsem rychla břeběhl do poloprázdné Hvězdy na Ty, který žiješ a nakonec jsem nelitoval. Když se pak ale kolem Once rozjela taková vlna nadšení korunovaná Oscarem, přeci jen to ve mně začalo vrtat. Když jsem to teď viděl doma na dvd, tak mě mrzí, že jsem to v tom kině propásl. Slyšet tu úžasnou hudbu ve velkém sále, to musí být zážitek. Film je sice amatérsky natočený, poměrně toporně zahraný a občas extrémně naivní, přesto neotřelá komorní love story doplněná báječnými písničkami ve mně zanechala hlubokou ránu. ()

petaspur

Moje zklamání je přímo úměrné mému těšení se na projekci. Možná proto dávám tak nízké hodnocení, ale zatím nemám jinou možnost pomstít se autorům za zkažený večer. ()

Silas

Po absolvování koncertu jsem si zašel na film ještě jednou a musím zvednout na plný počet. Je to velmi osobní hodnocení, přesto snímek vykazuje značnou dávku autenticity a životních pravd. (+ jiskra v oku Markéty Irglové je nezanedbatelná...) ()

hippyman

je těžké hodnotit film, který stojí a padá na soundtracku... příběh není nikterak světoborný a věřím, že pokud se někomu tento typ písní nelíbí, nepřijde tomuto snímku na chuť... ale když vám některé melodie vhání slzy do očí, vše ostatní jde v tu chvíli stranou... 80% ()

Rosomak

Velmi osobitě odvyprávěný příběh, kterému jeho neohrabaná forma přidává ještě více na jeho působnosti. Povedeně natočené, zdaleka se vyhýbající nastraženým klišé... A pak, že inteligentní romantika nejde! ()

Stegr

50% - Tak tohle jsem od tolik opěvovaného Once nečekal. Celé to působilo jako domácí video, postavy se tak nějak proploužily, prozpívaly dějem, který i při necelé hodině a půl délky celkem často nudil. Kromě Glena Hansarda byli na place snad jen antiherci, v čele s Markétou Irglovou, která podala naprosto odstrašující výkon! Nebýt těch hezkých písniček, byl by to podprůměrný film... ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +Markéta Irglová, úspěch filmu, dojemný příběh, uvěřitelný, krásný soundtrack, texty písní, melodie -doufal jsem že závěr bude jiný, klidně to mohlo být delší/// Strašně moc krásný film o němž jsem vůbec nepochyboval, ale i tak mě velice silně zasáhl. Krásný po všech stránkách, úspěch jim přeji./// Celkem 84%/// ()

Aky

Film znovu přesvědčující o tom, že krása vězící v jednoduchosti je z těch nejlahodnějších. ()

HAL

Deset let jsem si na ten film počkal, deset let, za které se mé vnímání a prožívání lásky párkrát protočilo kolem dokola, ale přitom zůstalo v jádru pořád stejné. Zkušenosti přibývají, naivní duše zůstává. A stejné je to i s filmem a jeho postavami - skutečnou něhu a ideálno dokáží/dokáže vyzpívat jen v písních, zatímco vše kolem nich působí jaksi nedokonalým a narušeným dojmem. Hudba tu není doprovodem obrazu, ale naopak obraz jemně doprovází hudbu, dává jí pointu a příběhový rámec, ale jeho hloubku je nutné prožít spíš ušima, než aby ta neumělá kamera, neumělý scénář, i neumělé herecké výkony dokázaly zapůsobit dost nekompromisně samy. O letmém setkání dvou lidí dokázala vyprávět přece jen mnohem silněji Sofie Coppola. 8/10 ()

Javert

V jednoduchosti je krása. Tenhle film mě srazil do kolen nejen úchvatným JEDNODUCHÝM!!! dějem o cestě za štěstím, ale v neposlední řadě také vynikající hudbou, která plně vystihuje atmosféru filmu. Glen Hansard mi přišel nesmírně sympatický, stejně jako Markéta Irglová (na ní však párkrát bylo vidět že přehrává, ale to rozhodně nesráží kvalitu snímku). Nic jsem od toho nečekal, ale po shlédnutí nemám jinou možnost než 100%. Každou setinku procenta si tenhle film zaslouží. ()

Snorlax

Shluk zbytečných scén s trapnými dialogy, které deklamují velice špatní neherci, doprovází hloupé videoklipy k nezáživným a jednotvárným písničkám. /// Viděno v rámci Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií. ()

Payushka

Krasne (jinak se to ani popsat neda), az na tech par hluchych mist a predevsim na chvile s "cestinou" - jak z ust Irglove, tak predevsim kdyz mluvi jeji filmova maminka. V ten moment se Once propadne o tri stupne niz na uroven vesnickeho divadylka. Jinak nekde v pulce filmu jsem zaznamenala obchod s nazvem Kafka (ze by knihkupectvi? faaakt jo?) a taky ke konci, kdyz sef studia vola "bubenika", krici na nej "Timmyyyy!" :D cool ()

Legas

To by mě nikdy nenapadlo, že v kině uvidím příběh, jak se nahrával soundtrack ke Krásce v nesnázích. Přeháním, ale fakt, že písně Falling Slowly a Lies jsou složeny pro Once (nebo minimálně primárně využitelné ve Once) se v témže roce objeví jako hudba k dalšímu filmu, mi přijde poněkud zvláštní. Navíc Once pojednává o jejich nahrání ve studiu - tedy smyšlenou cestou zřejmě. Jinak je Once velice hezkým, dějově strohým, příběhem s pěkným závěrem, díky němuž si Once ode mne zaslouží jednu hvězdu navíc. Herci (zpěváci) jsou naprosto přirození, příběh opravdu lehký, sympatický, ale hlavní písně se příliš opakují a při 85 minutách se v některých místech zdá film uměle natahovaný. ()

Šakal

křehký, milý, dojemný, krásný, jednoduchý, opravdový, citlivý, komorní nízkorozpočtový snímek, který v době vysokorozpočtových " pecek " působí jako balzám na duši a jako zjevení! 1* za odvahu něco takového natočit, druhá hvězdička za výkon ( herecký ) Glena Hansarda, 3 * za přirozenost, lehkost, nenucenost... a 4* za muziku. The Frames jsem poslouchal dávno před " nějakým " snímkem Once :o) ()

Jordan

skôr ako film mi to prišlo ako nejaké lacné propagačné video či prvý zostrih "portfolia" alebo prezentácie začínajúcej folkrockovej kapely; alebo prehnane natiahnutý videoklip nižšej kvality technickej a ešte nižšej obsahovej; nikdy som sa pri filme, ktorý má len 80 minút, tak strašne nenudil; nechápem celosvetový úspech a boom okolo tohto filmu; komerčný zázrak pri Blair Witch som ešte pochopil, to aj uznávam; ale "toto" tu? priamočiara a lacná romantika, bezdôvodný sladký sentiment, jedna neoknečná nuda a jeden nekonečne nesympatický spevák, ktorý je tak romantický, že ma z toho až boleli ľadviny a keď začne kričať a "emociálne" preciťovať svoje pesničky, nie je na neho príliš pekný pohľad! Markéta je milá, síce do filmu absolútne nevýrazná a hrať veľmi nevie (myslím hrať vo filme, na klavíre jej to celkom ide); jedine úvod filmu pred titulkami a možno to hudobné opisovanie svojho osudu v autobuse spolu s vysávačom a tiež celkom presvedčivé i keď mizivo okrajové opísanie osudu českých gastarbaiterov v Dubline - jedine to sú drobné momenty, vďaka ktorým dávam tomutu trápnemu sklamaniu roka jednu hviezdičku! A ako tak pozerám, tak niektorí užívatelia, ktorých som si po dlhom a veľmi starostlivom a pozornom uvažovaní a rozhodovaní dal medzi svojich TOP 20 užívateľov sa tiež nechali oklamať a zneužiť týmto citovým vydieraním a bezbrehou prázdnotou a to ma mrzí, no nevadí, mýliť sa je ľudské . . . ale dúfam, že len "once"! ()

Sinecod

Budu se opakovat, nevadí. Dvě hvězdy za muziku. Ano, ta je velmi dobrá. Nemám nic proti nízkorozpočtovým filmům, ale tenhle má do podařeného snímku hodně daleko. Glen a Markéta jsou tedy opravdu příšerní herci. Scénář je pitomý a celý tenhle film má asi působit strašně free. A je to tak moc free až ulétává kamsi do filmového smetiště. Omlouvám se, prostě na tom neshledávám nic tak úžasného... ()

HoneyBunny

Tak pokud jsem si u Před soumrakem libovala v tom, jak vztah obou protagonistů působí reálně, tak tady to platí dvojnásob. Nemáte tu žádné pozlátko, přehnaně vzletná gesta ani herce s perfektně přičísnutými vlasy a vyběleným chrupem. Máte tu malou story, jejíž emoce ve vás můžou rezonovat, protože asi každý z nás někdy poznal svoji "Markétu" nebo svého "Glena", kteří odešli příliš brzy, ale na které vzpomínáme s přihlouplým úsměvem na tváři. John Carney a spol. tohle všechno zachytili a podtrhli příjemnou hudnou. Hodně velký palec nahoru, ale nejsem si vůbec jistá, že se z Once stane klasika. ()

Anderton

Milý malý nezávislý filmík, odohrávajúci sa v netypickom, zato krásnom melancholickom írskom prostredí, musí potešiť každého indie nadšenca. A nielen jeho. Irglová s Hansardom si užili svojich 15 minút slávy, takže dnes si môžu povedať, že takýto úspech sa dá zažiť iba "Once". Čo by ale zato dal hocikto z nás. Ak by o filme, s ktorým mám niečo spoločné povedal Spielberg, že mu dodal optimizmus na dlhé roky, cítil by som sa ako kráľ sveta. ()

stilgar1

Po celou dobu sledování ve mně tento film vytvářel rozporuplné pocity. Na jednu stranu se jeví velmi mile, někdy dokonce i příjemně. Na druhou stranu působí jako hrozné domácí video točené amatérem a hrané příšernými herci. Zhodnotím-li to, za hudbu 6/10, celkově 5/10. A Markéta? Sice je pěkné, že zase jednou někdo ve světě upozornil na náš "malý nárudek", ovšem osobně o ní vícekrát slyšet nemusím. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky