Během pohřbu Johanna von Wolfhausena se jeho vnukové Jan a Todd dozvědí, že podle rodinné tradice musí odvézt urnu s popelem do jeho rodného Německa. Do Mnichova dorazí právě v době Oktoberfestu a pan Schniedelwichsen, který jim měl pomoci, je zavede na tajný mezinárodní turnaj v pití piva, organizovaný baronem Wolfgangem von Wolfhausenem. Tady bratři zjistí nejen to, že jejich dědeček byl baronovým příbuzným, ale že kdysi jako kluk ukradl recept na nejlepší pivo na světě a se svou matkou, prostitutkou Gam Gam, utekl do Ameriky. Německý tým bratry hravě porazí a společně s publikem zneuctí památku jejich dědy. Bratři přísahají pomstu a vrátí se do Colorada, kde sestaví americký tým pro příští ročník turnaje. Zjistí, že dědeček recept neukradl. Baron ho před smrtí ukryl do panenky a tu dal chlapci krátce předtím, než ho Gam Gam vzala do Ameriky. Právě on byl totiž jeho prvorozeným synem, a tedy dědicem rodinného pivovaru v Bavorsku. Mladíci podle receptu uvaří po více než padesáti letech legendární pivo a jednu lahev pošlou německým soupeřům. Ti se okamžitě vydají do Ameriky, aby se receptu zmocnili... (TV Nova)

david666

Nevím, co vede tvůrce k tomu, že tento typ komedie natáhnou skoro na 2 hodiny. Jestli jsem se zasmál (nebo spíš pousmál) dvakrát - je to moc. Němci jsou tady ztvárněni jako úplní tupci, no Američané moc nezaostávají. Soutěže spojenés pivem jsou vcelku zajímavé ale to je asi tak vše. Ztráta času. PS: ani vnadných bavoraček jsem se nedočkal:-) ()

zdenny

Kdysi se mi to líbilo víc. Možná jsem si u televize i něco vypil. Ano, toto je film, u kterého je vhodné si trochu přihnout. Je to film o pití - o pití piva. Takže pro člověka, který se v tom vyzná, je toto správná komedie na večerní odlehčení. Jo, Oktoberfest - to je jedna z věcí, kterou bych chtěl absolvovat než zemřu. ()

DoubleJo

Partiu Broken Lizard mam celkom rad, Super Troopers ma pobavili, Slammin salmon este viac a tak som dufal, ze Beerfest bude podobneho razenia. Bohuzial, zatial pre mna ich najslabsia komedia. Vtipov malo, minutaz fakt dlha, a vysledok biedny. A ten text distibutora pod obrazkom je zavadzajuci a opisuje zrejme iny film. ()

Šimpy

Taková průměrná komedie, která neurazí. Hlavním postavám jsem samozřejmě fandil, konec byl epic i přes jednu nehezkou smrt. Nejvtipnější je začátek, kdy si člověk nahraje video na svůj vlastní pohřeb a když leží na smrtelný posteli, vypije 3 piva. Asi to udělám taky. :-D Donald Sutherland pobavil. :-) ()

Dimo

Aha, tak tohle je pravý, nefalšovaný "pleasure-guilty" film! No, bude tomu tak. Film o chlastání hektolitrů piva, následném říhání a chcaní, popořen říznými hláškami situován do Německa, kde typický Němec nosí kšandy a místo huby má kulomet na ostrá slova, který se maže Bratwurstem. Tak jo. Blbé, až je to dobré. ()

• V Severnej Amerike bol film uvedený s dĺžkou 110 min. (vavrinec)