Už jako malý chlapec musel Augusten sledovat, jak si rodiče vůbec nerozumí, jak se hádají a jeden druhého napadají. Matka je ctižádostivá básnířka, která trpí duševní poruchou. Její manželství s Augustenovým otcem je v troskách. Časem se tedy začne scházet s velmi potřeštěným psychiatrem Dr. Finchem a syna odkládá do péče Finchovy podivínské rodiny v čele s neurotickou dcerou. S novou situací se chlapec vyrovnává po svém a své zážitky si zapisuje do deníčku. Postupně se začíná vyhýbat škole, do tajů lásky ho zasvěcuje starší muž. (TV Nova)

Terva

Hlavním hrdinou filmu je Augusten Burroughs ( Joseph Cross ) . Jeho otec je alkoholik a matka je spisovatelka, závislá na valiu......prostě hlava nehlava. Černá komedie která má nedostatek černého humoru. ()

Dale

Milujem šáhlé postavy, sú nepredvídateľné a zábavné. Tu tej zábavy mohlo byť ešte viac, aj keď malo to niekoľko skvelých momentov aj hlášok. "To hovno směřuje ven ze záchoda, směrem k nebi. Směrem k Bohu. Mé hovno je přímá komunikace se Svatým Otcem." Takéto postavy vždy dajú vyniknúť hercom, ktorí ich stvárňujú a nie je tomu inak ani tu - Annette, Evan Gwyneth, Brian, Joseph - všetci boli skvelí. Niečo tomu ale predsa len chýbalo, občas to bola nuda. ()

Tyler:D

Film som si pozrel len vďaka Annette Bening a Brianovi Coxovi. Najskôr som si hovoril, že je to celkom v pohode no a na konci som bol nadšený, keďže som od tohto filmu veľa nečakal. Nieje to komédia, pri ktorej by som sa váľal od smiechu, ale celé to na mňa pôsobilo takým milým dojmom a pár scén bolo naozaj vtipných. Pomerne originálny film, pekná hudba, skvelá réžia a skvelá Annette Bening. 90% ()

slunicko2

Autobiografický film, kde jsou všichni blázni, vypadá jako parodie na filmy o psychiatrech, ale obávám se, že parodií není. 1) Film mi dal mnohé. Potěšil jsem se pohledem na pěkného 20letého Josepha Crosse (Augusten, hlavní role) a 36letého Josepha Fiennese (gay Neil Bookman). 2) Seznámil jsem se s novým výrazem: masturbatorium 3) Konečně jsem pochopil, jak přemýšlejí básníci. Bitch! Whore of Jesus! Dressed in black, you do not bleed, like a woman should bleed between the legs! But with your ruler, your crucifix of hatred, you strike my tender flesh! I bleed for you! Oh, mother. 4) Přiblížil jsem si i myšlení psychiatra: My turd is a direct communication from the Holy Father. 5) A nakonec jsem si odnesl i ponaučení pro život. I want rules... and boundaries... because... what I've learned is that... without them... all life is... is a series of surprises. 6) Film pošlu své tchýni, aby konečně viděla, jak si tu žijeme. ()

dr.Orlok odpad!

Nejnechutnější pokus o umění. Svý problémy nebudu řešit, nápíšu si o nich do deníčku a pak o tom natočím film. ()

kalap

Moja veľmi dobrá, takmer na dotyk priateľka mi ten film odporučila a ja nie som sklamaný,ale veľmi spokojný s filmom,pri ktorom nemáte výbuchy smiechu , ale sa celý film usmievate, ako ja a neviem či pod vplyvom filmu si sadám do pol tela nahý ku klavíru a spomenuc si na Belmonda vo filme Muž s Acapulca pobozkám si svoj 44 cm biceps/ žiadne fuj pravda príjemne vonia/ a stále sa usmievajúc odchádzam do hafan a v mžiku usínam. ()

dr.fish

Tak tahleta magorárna, protože jinak se to fakt nazvat nedá, je fakt mimořádnej úlet. Annette Bening opět jako v Božské Julii dokazuje své skvělé herectví. Ale nejen ona. Film je místy naprosto šílený a děj nemá valného smyslu, ale pak přijdou situace, ze kterých jsem si sedl na prdel. Celý ten svět kolem hlavních hrdinů je kruh, z něhož nemohou ven, jelikož si myslí, že Dr. Finch je jejich dobrodiním. Je však zároveň i jejich prokletím. Cesta, kterou musí člověk urazit, aby z kruhu vyšel, je holt pro každého jinak dlouhá. Tato tragikomedie to dokonale vystihuje. Netradiční způsob vyprávění a hlavně naprosto neuchopitelné postavy. Parádní výkony, výborná herecká příležitost. A dost depka. 85% ()

Mr.Ripley

Typické. Současná společnost je natolik zvrácená škatulkováním, že s tím co se naprosto vymyká předepsaným linkám se nedokáže vyrovnat. Stejný osud bohužel postihl Running with Scissors. Ryan Murphy Titán (s velkým T) v současném seriálovém světě (Děkuji Tomu Riddlovi za tento výraz.) není žádným nováčkem ani na filmovém plátně. Autobiografický film podle knihy Augusta Burroughse obsahuje všechny Murphyho charakteristické rysy. Bizarní postavy, nejtemnější úchylky (fetiš), sexuální orientace, promiskuita, náboženský fanatismus, komplikované milostné vztahy a zničující rozklad rodiny. Příběh je mnohovrstevnatý a na první shlédnutí není divák schopen docenit jeho hloubku. Osudy všech postav jsou spletité a servírovány v tom nejlepším sarkastickém duchu. Právě sarkasmus, černý humor, herecké výkony (Skvostné obsazení! Bening znovu předvedla, proč je považována za současnou elitu a Paltrow si u mě opravila zub z Glee) a v neposlední řadě drsné dramatické scény, které tnou do živého, dělají z Hlavy nehlavy vyjímečnou psychologickou sondu pouze pro otrlé. ()

ecceHOMMO

Až keď na scénu prišli dcéry Dr.Fischema, dostal snímok ten pravý nefalšovaný inteligentno-vtipný rámec a ja som si začal plne uvedomovať iskrivú atmosféru. Možno je len škoda, že Gwyneth a Evan nedostali ešte väčší priestor, ale to by potom možno bol úplne iný film...... ()

Hillock

Život není jenom zajímavý, ale je i o hovnech. Nebýt těch pár hoven, tak film hodnotím jako sračku. Paradoxně. Chlapeček seroucí na koberec vedle vánočního stromku či rozjímání nad záchodovou mísou o hovnu. Věřte mi, že to nikde jinde neuvidíte. Už jste viděli zdechlou kočku, která se rozhodla inkarnovat do guláše? Přesto je to celkově velká nuda. Škoda, že se celý film neubíral tímto směrem. Mohl u mě dopadnout na výbornou. ()

lennyd

Augusten Burroughs měl opravdu smůlu - na své rodiče. Jeho matka Deirdre (Annete Bening) byla tak trochu bláznivá básnířka (trochu víc) a jeho otec (Alec Baldwin) toto manželství taky nějak špatně nesl. Když Deirdre vyhledá pomoc renomovaného psychiatra Dr. Finche (Brian Cox), nabere všechno spád. Deirdre se s Dr. Finchem domluví, že "než se všechno srovná", zůstane Augusten v jeho rodině - což znamená šílená dcera Hope (Gwyneth Palthrow), její sestra Natalie (Evan Rachel Wood), v rodině taktéž vychovaný Neil (Joseph Fiennes), ale hlavně sám pan doktor... Knihu jsem nečetl (a do dneška o ní ani neslyšel), takže mohu hodnotit jen film jako takový. A ten, ačkoli natočený podle skutečně vydaných pamětí Augustena Burroughse, je pěkná sračka. Teda - film jako takový by asi špatný nebyl, hraje zde spouta (více či méně) známých herců, a ve svých rolích jsou perfektní, ale celý příběh šel docela mimo mě, a jen jsem Augustena celou dobu litoval, co si musel prožít (řekl bych, že přesně takto vznikají masoví vrazi). Do konce film jsem sice vydržel, ale vzpomenout si o co zde vlastně šlo byl nadlidský úkol ... ()

Dawid199

Jakožto člověk, který již nehledá film, který by mu co nejlépe sedl (protože na to nemá čas, chuť a má také dost výmluv) jsem rád, když v televizi najdu film, který mě alespoň trošku zaujme a vypadá alespoň krapet originálně, čímž byl zrovna tento snímek případem. Příběhově se sice podle mě jedná o dost zajímavou záležitost, párkrát jsem se i zasmál, nicméně tomu ale něco chybělo a to byl nějáký spád, něco, co by tomu dodalo takříkajíc "šťávu". Proto tedy hodnotím jako čistý průměr. ()

blackJag

Co by vzniklo, kdyby chtěl Wes Anderson natočit mix Addamsovi rodinky a Texaského masakru? Pravděpodobně něco podobného, jako je tento film. Filmu může být podle knihy s autobiografickými prvky jak chce, ale uvěřit, že něco podobného někde proběhlo, mi upřímně moc nešlo. Na přebalu dvd je napsané "jeden z nejlegračnějších filmů roku", v tom případě jsem musel být ten rok v nedobrovolné hybernaci nebo snad ještě na houbách, protože na rok 2006 to nevypadá. Filmu přesto nelze upřít jeden zásadní klad a to herecké obsazení, kterému se samozřejmostí sobě vlastní vévodí Annette Beningová. ()