Už jako malý chlapec musel Augusten sledovat, jak si rodiče vůbec nerozumí, jak se hádají a jeden druhého napadají. Matka je ctižádostivá básnířka, která trpí duševní poruchou. Její manželství s Augustenovým otcem je v troskách. Časem se tedy začne scházet s velmi potřeštěným psychiatrem Dr. Finchem a syna odkládá do péče Finchovy podivínské rodiny v čele s neurotickou dcerou. S novou situací se chlapec vyrovnává po svém a své zážitky si zapisuje do deníčku. Postupně se začíná vyhýbat škole, do tajů lásky ho zasvěcuje starší muž. (TV Nova)

VeeDee

Kterak se žije mezi psychopaty... Jak já si oddychla, když se objevily závěrečné titulky. Nejsem si jistá, jestli byl film dobrý nebo ne... prostě zvláštní, nervy drásající a docela smutný... ()

LukeSharp

Totálně šílená tragikomedie ve které asi žádná postava není normální. Matka,která chce prorazit jako slavná spisovatelka trpící schizofrenií,její syn gay,který byl dán do péče psychiatrovi,který uctívá hovno jako nástroj boží,dcera,která si uvaří k obědu mrtvou kočku,prostě absolutně nenormální lidé,kteří ale musí bojovat s všedními problémy světa okolo sebe. Vynikající herecké výkony tomu nasazují korunku,škoda jenom,že je to přece jenom delší než by mělo být.75% ()

jafuska

Tento film je dobře napsaný i zahraný, ale rodina byla šílená, a matka taky, chudák kluk vyrůstat v taktéto rodině, ale vypořádal se s tím nakonec dobře,i když je jasné,ženemohlo být pro něho lehké nakonec opustit matku, měla jsem radost, že ason na chvíli tam byla promítnuta gay tématika, i když jen okrajově, což je velká škoda, ale jsem ráda aspon za toto, film není špatnej, ale mohlo to být ještě víc dramatičtějš. ()

dragosta

Ač se to může zdát být nemožné, příběh kopíruje skutečné události. Tedy pokud je na těchto vzpomínkách alespoň trocha pravdy, pak Augustena upřímně lituji. Prožít dětství, reps. dospívání, s takto vyšinutou matkou a v postatě i všemi okolo, je teda síla..Ale dobře pro nás, aspoň se máme čemu zasmát! Ale pozor, je to celé tak trochu divné..přiznám se, že film jsem musela koukat na dvakrát. Poprvé mi nějak nesedl a nebyla schopná vydržet prvních 5 minut. Podruhé jsem ale začla vnímat tu tragikomedickou satiru s větším nadhledem a nakonec se mi to i opravdu líbilo. Hlavně je tam pár dobrých scén, u kterých jsem se nasmála, ale nebudu tu spoilerovat, ať vás má co překvapit..Takže napodruhé 4*. ()

l.enik.c

Toto že má být podle skutečně události? To jako fakt? Pokud ano, začínám se už opravdu hodně bát světa, ve kterým to žiju a možná bych měla jít na velkou, postavit si před barákem svatyni a začít se hodně modlit (*jen pro zasvěcené*). Komedie to teda rozhodně nebyla, drama jo, hlavně teda ta délka...herci byli dokonale úžasní, to se musí nechat, ale právě možná až moc, takže nemůžu líp hodnotit film, kde všechny postavy byli buď psychopati, magoři nebo manipulátoři. Chudák Augusten... ()

mgerlich

Klipové pasáže byli vynikající, škoda že ten zbytek moc nefungoval... Na tři hvězdy to u mě zvedají herci a celkově ujetá nálada filmu. ()

Kackucka

Když jsem na film koukala, tak jsem nepředpokládala, že by ho většina pobrala, jelikož způsob vyprávění je dost nevybíravý. Nepletla jsem se. Když ochutnáte tenhle svět, jste najednou jako Alenka v říši divů. ()

Nut

Miluju tyhle ujetý televizní filmy, které stojí míň než trabant, ale jsou perfektně natočený, plný barev a dokonale načasované hudby, objevuje se v nich spousta renomovaných herců a hereček v rolích podivínských individuí a nutno dodat, že jejich výkony jsou mnohdy lepší než v nějakém trháku. Co říct k tomuto filmu, začátek a konec filmu sice trochu vázne, ale to uprostřed je nezapomenutelné. Bizarní postavy, bizarní rozhovory, bizarní humor. Ovšem uvnitř je ještě cosi tragického, cosi, co mi dává pocit, že to co se odehrává ve filmu, je skutečné. Cosi, co mi pomáhá vcítit se do jednotlivých postav a ztotožnit se s jejich chováním. Například scéna, kdy mladí rozmlátí strop nebo sněhový taneček Annette Beningové, to si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Nějak nechápu tady to hodnocení, zdá se mi, že dneska lidi hodnotí pouze příběh a ne celý film. To je jakoby hodnotili jen pravý roh obrazu a zbytek ne. ()

Ironhead

"Potrebuju zase normalni milujici rodinu... potrebuju rodinu, ktera nekomunikuje s bohem skrze hovno... potrebuju zakazy... potrebuju domaci vezeni, za to ze sem se vyspal s petatricetiletym schyzofrenikem." :) Tenhle film o dospivani mezi opravdu bizardnima postavickama je docela jizda a za zminku stoji urcite krom skvelyho obsazeni i doprovodnej soundtrack ;) Moc nechapu, proc tak nizke hodnoceni? *thumbs UP* ()

Rudm

Dost šílená ujeťárná, kde není snad nikdo normální, a tak jsem během sledování dost často střídal smích s chytáním se za hlavu. ()

kaveit

V první polovině filmu jsem měla pocit, že sleduji jeden z těch zajímavých nenápadných filmů, které si Vás získají, a přestože se nestanou výraznými milníky v historii dějin, ještě po letech se k nim rádi vrátíte a zavzpomínáte. Zpočátku milé, vtipné, postupem času ale Hlava nehlava ztrácí dech, humor a vlastně i smysl. Promarněná šance a velká škoda. ()

maart

Na prvy pokus som zaspal. Na druhy den som to skusil znovu a vydrzal som len tak tak priserna intelektualne sa tvariaca nuda. ()

Aloika

Dieťa opustí matka a tak sa dostane do šialenej rodiny, kde ho nikto nechápe a všetci sú "šibnutí" nakoniec sa všetci spriatelia a keď chlapec odchádza je mu dokonca smutno. Och, 116 minút zbytočne premrhaných. Alebo som nepochopila pointu??? ()

thewindow

Poprvé jsem film viděla jen z půlky, nestihla jsem ho, ale tak mě zaujal a tak se mi líbil, že jsem se musela podívat znovu a následně si ho i koupit. To jak film zachycuje vztah mezi Augustenem a jeho matkou a to šílenství v domě psychiatra je velmi povedené, navíc se mi líbí ten filosofický nádech. ()

Montmorency

Neskutečně dloooouhé 2 hodiny, strávené na psychiatrii:-), bohužel to nepůsobí ani jako komedie ani jako drama....za zmínku stojí snad jen docela zajímavá (a trochu i komická) postava G. Paltrow, objevuje se ve filmu ale jen málo.....Jestli je to opravdu autobiografické a někdo tohle prožil, tak to potěš koště:-) ()