Neznámý svůdce

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

• Torgal

Zmeškal som začiatok a až do konca som sa nechytal. Košatosťou scenára to však nebolo, nakoľko dejovo je tento film mimoriadne vyprázdnený. Celý čas sa v podstate nič nedeje a je to neskutočne nudné (na Brucovi je znudenosť tiež riadne vidieť). Všetko ale zabíja záverečná pointa, ktorá stavia logiku všetkého dovtedy videného na hlavu. Veľmi slušné herecké obsadenie tu už nič nezachráni. 3-/10(2.5.2011)

• Ridick

nudne, nevyrazne tak ako so strany willisa aj zo strany berryovej. najviac ma potesil ribisi, ale ani on nebol nic extra. cely namet je obohrany ako stara platna a zaverecny zvrat je nie celkom stastne riesenie. pytalo si to viac erotiky a menej obkecavaciek ako aj vynechanie dejovej odbocky, ked bola rowena malicka a spachala s materou ohavnost...30%(1.9.2007)

Nijak zvlášť špatný a zároveň ani nijak zvlášť dobrý film, který by - nebýt ústřední herecké dvojice - normálně nikoho možná ani nezajímal. Neznámý svůdce (tyhle "překlady" mě jednou zničí, vím to) má zajímavý rozjezd, lehce nudný střed a povedené finále s vcelku chytrou pointou. Škoda nenápadité režie a dramatičnosti, která ve filmu původně měla být, ovšem těsně před začátkem natáčení si to mrcha rozmyslela, sbalila se a odjela pryč. Hodně, hodně daleko. Tři průměrné hvězdy.(19.8.2010)

• becki_tu

Dokonalá vražda neexistuje, stejně jako dokonalý film. A že tenhle má k dokonalosti opravdu hodně daleko. Až do vševysvětlujícího a přepointovaného závěru jsem se zmítal v nepřehledném, ukecaném a k uzoufání neoriginalním příběhu, ze kterého logicky pramenilo to, že jsem se nudil i s takovou vybranou hereckou společností jako jsou Bruce Willis a Halle Berry. Příklad filmu, který pro samou touhu šokovat a ohromit rádoby nečekanou pointou zapomíná na to, že je potřeba diváka i trochu zabavit před onou závěrečnou pointou a ne ho jen vodit přes nicneříkající indicie a pak v pěti minutách vyvalit šokující tajemství a Diváku, to čumíš co? Jedním slovem zklamání.(23.10.2007)

Hudba : Antonio Pinto - zazní zde třeba : Cat Power - Troubled Waters http://www.youtube.com/watch?v=5DTx1jj6eVQ První film, který byl natočen v Ground Zero – místo, kde původně stálo World Trade Center (dvojčata) – po teroristickém útoku 11.9.2001. Tvůrci natočili tři různé konce filmu. Pokaždé byla vrahem jiná postava.(29.4.2011)

• - Film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)

• - Neznámý svůdce byl prvním celovečerním hraným filmem, který se natáčel na tzv. Ground Zero. Tedy na místě, kde kdysi stálo Světové obchodní centrum, zničené teroristickým útokem 11. září 2001. (imro)