Neznámý svůdce

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

• castor

Dle relativně nelichotivých ohlasů jsem tomuhle utahanému thrilleru nevěřil už od samého začátku, stejně mě ale nalákala případná zajímavá hra mezi stále charismatickým Willisem a stále krásnou (ba dokonce krásnější) Halle Berry. Naplnila se ale nelichotivá prognóza naprosto sterilního, rutinního příběhu bez špetky napětí o jedné investigativní novinářce, kterou provází neuvěřitelné zvraty a scénárista postupem děje přidává další ingredience, kterými ale o to víc prohlubuje logické díry. Herecky je Willis, nasazující kamenný výraz číslo 14, nepřesvědčivý, Berry zase zejména v emocionálně vypjatých situacích přehrává a v mezích přesvědčivosti se tak podařilo udržet pouze třetího v řadě, Giovanni Ribisiho.(24.6.2007)

• maverick10

Nadherna Halle Berry a pan Dokonaly B.W. nestaci k tomu aby to byl dobry snimek.Neco tam nesedelo. Nefungovalo tam zadne napeti. Divak se spise pronudel nez prosedel, okousavajic si nehty v napeti co bude dal. Uz v polovine filmu bylo jasne ze zapletka bude "prekvapujici". Nebo alespon to si mysleli tvurci, ale pravdou je ze se to stava uz takovym klise.(21.10.2007)

Film, ktorý mi dal spomenúť na ďaleko horšiu FARBU NOCI. Willlis v civilnej úlohe poteší, ale v záporných je smiešny, Berry a Ribisi odviedli svoj nadštandard. Ďaleko viac som si užil kancelárske prostredie špičkových novinárov a luxusnej reklamnej agentúry s výbornými dialógmi a klebetnou, sexuálne dráždivou promiskuitnou atmosférou, než akési predpísané thrillerové zvraty, ktorých už bolo toľko, že nielenže ma nezdvihnú zo sedačky ale neprinútia ma ani zdvihnúť obočie... ___ "Ukáž mi krásnu ženu a ja ti ukážem chlapa, čo ju nechce šukať."(5.9.2015)

Strašně, ale strašně se to celé táhlo. nebýt ústřední trojice Berry-Willis-Ribisi, asi bych se unudil. Zejména Halle Berry je neskutečná kost a opět jsem si ověřil, že je to pravděpodobně jediná herečka tmavé pleti, která mi dokáže zvýšit tep. Samotný závěr, který má vrhnout světlo na zdánlivě jasné dění, mě docela překvapil, ale celkové vysvětlení mi přišlo značně překombinované a do celkového konceptu se mi nějak nehodilo. 50%. ale především za to, že je Halle sexy.(27.1.2014)

James Foley je režisér, ktorý nikdy nevykĺzne z radu "totálne priemerných", lebo skrátka nemá na to. Perfect Stranger opäť nie je zlý film, to ani náhodou, je to dobre odvedené remeslo, ktoré má občas slušné napätie, primerane dobré herecké výkony a naozaj šokujúcu pointu, po ktorej budete čumieť s otvorenou hubou, aby ste na konci pochopili, že je to vlastne celé jeden veľký odrb a nezmysel.. V pohode film na nenáročné zabitie 109 minút života, ak ho však neuvidíte absolútne nemusíte ľutovať...(20.7.2007)

• - Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)

• - Spojení dvou hvězd neznamenalo pro Sony (Revolution) úspěch a první tři dny (13. – 15. 4. 2007) v amerických kinech vynesly na čtvrté příčce jen 11,2 milionu. Celkový výdělek se zastavil na 23,7 mil. dolarů. (imro)