Neznámý svůdce

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

• akisha

I kdyby tam najednou vlítl McBain a začal střílet, nepřestal by u toho člověk zívat. Někdo má dar točit poutavě i jak voda teče do dřezu, jinej má zas dar natočit zcela sterilně, neinvenčně a strašlivě nudně erotickej film bez erotiky, a to má k ruce minimálně tři schopný herce + Halle Berry je sexy kočka, o tom žádná. Pointa mi přišla debilní a stejně to v tu chvíli už nikoho nezajímalo, nikde žádnej sex a nahota, dokonce ani ty kalhotky co o nich furt mluvili nakonec na nikom neukážou. Bruce Willis hrál to svoje, nasmíval se o sto šest, ale k žádný akci se nedokopal. Jediný, co mi přišlo aspoň trochu zajímavý, byl posedlej voyerskej úchyláček Giovanni Ribisi. Měla jsem o filmu jinou představu, že se poveze víc na vlně Základního instinktu, zatímco zábavnější by bylo čumět v kotelně na kotle.(26.6.2014)

• k212

Giovanni Ribisi opět exceluje v roličce ujeťáčka, a musím konstatovat, že Halle Berry mu více než sekunduje. Jejich oboustraně perverzní vztah je to nejzajímavější na celém filmu, byť je totálně nedotažený. I když vizuální třešnička v podobě příjemně zestárlého a neustále božského Bruce Willise... vlastně já hodnotím film a ne plakát, tak tedy zpět. Děj je zoufale překombinovaný a logicky prostřílený přinejmenším samopalem, charaktery jsou sice značně prohnilé, ale bez propracovanějšího psychologického pozadí, no a pokud je neobratně nazanačeno, je uvařeno z převařené a předžvýkané kaše. Režijní rutina všechny tyto nedokonalosti pouze podtrhuje. 40%.(13.6.2009)

Na Hale Berry je fajn se dívat, o tom žádná, a Bruce Willis je macho k pohledání a fakt se hodí do jakékoli role - stačí aby nahodil ten svůj frackovskej úsměv a Oscar z toho sice nikdy nebude, ale nemůžete říct, že mu postava nepadne na tělo. Námět v podstatě standard, nic překvapivého, ale nájezd na slušný thriller by tam byl a dlouhou dobu taky je. Jenže pak je tu problém šokujícího závěru, který není udělán rafinovaně, ve stylu Šestého smyslu, kdy si při druhé projekci všímáte, jak vše do sebe zapadá a řvete: Aha!!! Tady jste šokováni zcela novým příběhem, který se stal někdy během střihu, který jste neviděli, na základě motivů, které vás ani nemohly napadnout. Šedesát minut sledujete docela logický a zajímavý příběh, pak je vám patnáct minut předhazováno hafo podezřelých a v závěru vám James Foley vmete do tváře, že jste úplně mimo. Ne, Jamesi, nejsme to my, kdo je v závěru mimo. [říjen 2008](11.10.2008)

Překvapivě hodně solidní thriller. Ta linka s uchylákem Milesem mě regulérně chytla, navíc hezčí Halle než ta s vyžehlenýma, rozpuštěnýma vlasama neexistuje. Bohužel Willis tak maximálně karikoval pěknou řádku svých dřívějších postav a leccos zabil i mizernej dabing ("senátor Sex", really?). Nakonec teda Perfect Stranger může bejt rád i za ty čtyři hvězdičky, ale on beztak vejš nemohl mířit.(23.3.2013)

• Kaka

I kdyby bylo dvacet různých verzí závěru filmu, pořád to bude nudná a stokrát viděná břečka, kde zaujmou ledatak fyzické parametry Halle Berry a suverénně zahraný prezident korporace v podobě Bruce Willise. Thriller o ničem, nezáživně zpracovaný, bez dynamiky a drajvu, navíc ne příliš obratně napsaný, toť je zhruba ve zkratce Perfect Stranger. Kdo má rád na závěr pořádné překvápko, nechť si pustí šestý smysl. Foley totiž ani zdaleka neumí atmosféru tak jak by bylo potřeba a i ta potencionálně sebelepší scéna tak vyznívá díky sterilnímu přístupu poměrně do ztracena.(5.10.2008)

• - Bruce Willis a Halle Berry se společně objevili již ve filmu Poslední skaut (1991). (Chrustyn)

• - Reklamní kampaň filmu sestávala i z blogů třech vedlejších postav příběhu, Grace, Jossie a paní Hillové. Již na podzim 2006 se jejich krátké video objevilo na youtube.com. (imro)

• - Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)