Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Jako celkem dobrý film. Hodně zajímavý scénář s chatováním, čemuž i já jsem před pár lety propadnul a musím říct, že jde o dobrou zábavu. A šoupnout to do filmu byl výborný nápad a docela se z toho vyklubal solidní thriller. Ovšem všechno zkazí konec. Já chápu, že se tvůrci snažili za každou cenu nás šokovat. Ale nepodařilo se jim to. A že to bude tak nějak jsem očekával. A takové to tahání za nos, že nejdříve za to může ten, a pak ten a pak ta, to je fakt ubohý. Halle Berry a Bruce Willis jsou kvalitní herci, a jejich výkony jsou vždy výborné. Ale v tomto filmu pro mně byl jednoznačně Giovanni Ribisi, který přehrál všechny herce, co se ve filmu vyskytli. Škoda toho konce jinak bych uvažoval i o 4*. Jedná se opravdu o originálni thriller a dobrý thrilleer. Dobrá rovná se 3, takže 3*!(24.3.2008)

Hudba : Antonio Pinto - zazní zde třeba : Cat Power - Troubled Waters http://www.youtube.com/watch?v=5DTx1jj6eVQ První film, který byl natočen v Ground Zero – místo, kde původně stálo World Trade Center (dvojčata) – po teroristickém útoku 11.9.2001. Tvůrci natočili tři různé konce filmu. Pokaždé byla vrahem jiná postava.(29.4.2011)

• Tom Hardy

Nudný thriller s ucházející Berry, zajímavým Ribishim a nevýrazným Willisem. Foley zklamal. Po vizuálné dynamickém Chladnokrevně servíruje naprosto nezajímavě story o jedné vraždě, která sice nemá blbou pointou, ale ten zbytek je tak nevzrušivý, že tomu ani celkem zajímavé finále nemůže dodat šťávu...(10.4.2007)

• kaylin

Moje uznání patří Giovanni Ribisimu. Tohohle člověka sleduji už od "Přátel" a musím říct, že ho s každým dalším filmem mám raději. Pravda, hodně dostává role vyšinutých cvoků, spíš komických postaviček, ale když konečně dostane něco, kde může hrát, je skvělý. Tohle je ten případ. Nevýrazná figurka, která na sebe místy dokonale strhává pozornost. Ve společnosti Halle Berry to zase není tak těžké, protože, cop si budeme povídat, ona hraje hlavně tělem a zase tak skvělá herečka to není, nebo se alespoň tolik nesnaží. Dice má už v rukou Oscara, ale je jen málo filmů, v nichž by mě přesvědčila, že se na hraní nevykašlala. To, že si na sebe bere kostýmy, kde vynikne její postava, je sice hezké, ale na druhou stranu mi to přijde málo. Bruce Willis hraje svoje optimum, navíc je zápornou postavou, alespoň částečně určitě. Film stojí na linii s Giovannim Ribisim, která je skvělá a zajímala mě, jenže je to vlastně jen vedlejší motiv. Důležitější je vyšetřování, které postava, novinářka, kterou Berry ztvárnila, pátrá po vrahovi své kamarádky. Dostává se do celkem zajímavé hry se zbytečnými postavami, jejichž úkolem je pouze zamlžit děj. Jakmile se dovídáme pointu filmu, všechno dobré, co by film mohl přinést, padá, a z "Neznámého svůdce" se stává jen obyčejný akční thriller, který se v závěru nedařilo ukočírovat. Až příliš se hrálo na pointu, která je tak děsivě špatná, že to hezké není. Obrací film naruby, ale bez toho, aby se dostavil šok jako při filmech "Šestý smysl" nebo "Ti druzí". Film nemá tak dobrý průběh, tak promyšlený, aby to v závěru všechno dokonale zapadlo do sebe. Je to tak jen náznak dobrého filmu, který byl ztracen ve zbytečné snaze - neschopnosti - šokovat diváka, který už je přece jen zvyklý na různé věci. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/arbitrage-interview-male-deti-neznamy.html(2.3.2013)

• maverick10

Nadherna Halle Berry a pan Dokonaly B.W. nestaci k tomu aby to byl dobry snimek.Neco tam nesedelo. Nefungovalo tam zadne napeti. Divak se spise pronudel nez prosedel, okousavajic si nehty v napeti co bude dal. Uz v polovine filmu bylo jasne ze zapletka bude "prekvapujici". Nebo alespon to si mysleli tvurci, ale pravdou je ze se to stava uz takovym klise.(21.10.2007)

• - Z trochu jiného soudku je informace, že po Pulp Fiction (1994) je Neznámý svůdce druhým filmem, ve kterém se Bruce Willis objevil spolu s postavou pojmenovanou Esmeralda. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)

• - Spojení dvou hvězd neznamenalo pro Sony (Revolution) úspěch a první tři dny (13. – 15. 4. 2007) v amerických kinech vynesly na čtvrté příčce jen 11,2 milionu. Celkový výdělek se zastavil na 23,7 mil. dolarů. (imro)