Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Hale svoje neherectví vetšinou dohání svými jinými přednostmi a tady tomu není jinak. Naštěstí se film netočí jenom kolem jejího více než povedeného hrudníku a my tak můžeme sledovat poměrně napínavou “detektivku”, která v závěru vyústí v překvapivou pointu, která mě nenapadla ani ve snu.............moje hodnocení = 6,5 z 10.(7.3.2020)

• Xmilden

Neznámý svůdce je extra nepřekvapujícím thrillerem. Nebo i přestože vlastně překvapující částečně je, tak tvůrcové tento nečekaný závěr neumějí ani na chviličku prodat a něco z něj přece jen vytěžit. Ono celkově scén, které něčím gradují nebo jsou napínavé, nenapočítáme ani na prstech jedné ruky. PS: Halle Berry tentokráte nedává k dobru žádnou svou nahatou scénu. Alespoň tohle mě překvapilo:)(11.1.2009)

Upozornuji ze filmy hodnotim podle zanru a to je pripad i tohohle filmu. Musim rict ze hodne lidi tady ma pravdu, tento thriller je hodne nezazivny a misty i celkem nudny. Halle Berry to zachranuje sto procentne, protoze na ni se divat urcite neomrzi. Myslim, ze kdyby misto Bruce Willise hral nekdo mene znami tak to vubec nevadi, protoze ta jeho role je celkem nevyrazna, i kdyz pro film asi jedna z nejdulezitejsich. Jeste jsem chtel rict, ze se tento thriller zlepsil az po polovine filmu, kdy vam dochazi ze ta vrazda nebude tak jednoznacna jak se zda. A jsem si jisty ze nikdo z vas to neodhali, dokud vam to nebude ukazano, jak se to stalo. Nakonec musim rict ze jsem chtel dat 3,5 hvezdy, ale kvuli tomu konci jsem to zaokrouhlil na 4* .(11.9.2007)

• lennyd

Rowena Price (Halle Berry) zjistí, že za vraždu její kamarádky je zodpovědný Harrison Hill (Bruce Will), bohatý podnikatel a majitel reklamní agentury. Jako správná novinářka se nechá u Hilla zaměstnat, aby obstarala potřebné důkazy. Navíc pod druhou identitou zkouší Hilla svést na internetovém chatu. Za pomoci svého kamaráda Milese (Giovanni Ribisi) přichází pomalu všemu na kloub. Ale není všechno úplně jinak ? ... Co tohleto mělo být? Film, ve kterém hrají Halle Berry, Bruce Willis a Giovanni Ribisi a taková sra*ka ? Zápletka je tak na úrovni béčkového 8mm 2. Sice se všichni tři snaží vytáhnout film výše, ale kde nic není, ani čert nebere. Alespoň na Halle Berry se dobře dívá, a Giovanni Ribisi je jako šílenec docela cool (nakonec tyhle role mu vždycky šly - vzpomeňte na Postmana) :) Místo Bruce Willise by zde mohl být naprosto kdokoliv jiný, Harrison Hill nemá s Willisem nic společného. Jediné co film trochu zvedá z hlubin odpadu je jen posledních 10 minut ...(25.9.2008)

Strašně, ale strašně se to celé táhlo. nebýt ústřední trojice Berry-Willis-Ribisi, asi bych se unudil. Zejména Halle Berry je neskutečná kost a opět jsem si ověřil, že je to pravděpodobně jediná herečka tmavé pleti, která mi dokáže zvýšit tep. Samotný závěr, který má vrhnout světlo na zdánlivě jasné dění, mě docela překvapil, ale celkové vysvětlení mi přišlo značně překombinované a do celkového konceptu se mi nějak nehodilo. 50%. ale především za to, že je Halle sexy.(27.1.2014)

• - Z trochu jiného soudku je informace, že po Pulp Fiction (1994) je Neznámý svůdce druhým filmem, ve kterém se Bruce Willis objevil spolu s postavou pojmenovanou Esmeralda. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)

• - Film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha. (imro)