Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Nijak zvlášť špatný a zároveň ani nijak zvlášť dobrý film, který by - nebýt ústřední herecké dvojice - normálně nikoho možná ani nezajímal. Neznámý svůdce (tyhle "překlady" mě jednou zničí, vím to) má zajímavý rozjezd, lehce nudný střed a povedené finále s vcelku chytrou pointou. Škoda nenápadité režie a dramatičnosti, která ve filmu původně měla být, ovšem těsně před začátkem natáčení si to mrcha rozmyslela, sbalila se a odjela pryč. Hodně, hodně daleko. Tři průměrné hvězdy.(19.8.2010)

• marie.en

Moc sexu apod., moc lacině děsivých momentů, docela nudný příběh a naprosto otřesná práce s kamerou. Sečteno podtrženo, nechápu proč tomu dávám dvě hvězdičky. Možná právě kvůli těm dvěma v hlavních rolích. Nebo vlastně třema. Giovanni Ribisi je tu totiž vážně dobrý. Malém bych zapomněla: hudební podkreslení je zkrátka na vystřelení si mozku z hlavy.(16.5.2013)

Priemerný triller, ktorý chce vyčnievať z rady, a preto sa snaží zapôsobiť na diváka napínavosťou a nečakanými zvratmi. Darí sa mu to, ale len z malej časti. Bruce Willis hrá výborne ako v každom jeho filme, v tomto filme by sa však jeho charizma dala krájať. Jeden kus by som hneď pridelil Halle Berry, no neviem ako vám, ale mne sa jej herecký výkon nepáčil. Dejovo veľmi nezaujímavý a veľmi zdĺhavý film. Ale tie tri hviezdičky si odo mňa aj tak vybojoval. Za herecké výkony Brucea Willisa a Giovanniho Ribisiho. Najlepší aj tak z celého filmu je koniec, ten finálny zvrat sa im výborne podaril.Koniec dával zmysel aj logiku. Jedno pozretie si tento film zaslúži a takýmto filmom ja obvykle dávam 60%.(3.1.2010)

• Ridick

nudne, nevyrazne tak ako so strany willisa aj zo strany berryovej. najviac ma potesil ribisi, ale ani on nebol nic extra. cely namet je obohrany ako stara platna a zaverecny zvrat je nie celkom stastne riesenie. pytalo si to viac erotiky a menej obkecavaciek ako aj vynechanie dejovej odbocky, ked bola rowena malicka a spachala s materou ohavnost...30%(1.9.2007)

Halle Berry a Bruce Willis se sešli v thrilleru, který dokáže divákovi zamotat šišku. Není to žádná napínavá a dynamická jízda, ale spíše film v pomalejším tempu se zajímavými herci, ve kterém není nouze o zvraty. Vlastně je to taková vyčkávací hra, ze které hned nevíte, co by z ní mohlo nakonec vylézt. Vizuálně se film nemusí za nic stydět, ale v thrilleru je důležité, aby byl napínavý, a to se tady skoro vůbec nedaří. Nebo se to daří jen občas. Nečekané závěrečné rozuzlení donutí diváka nějakou chvíli o filmu přemýšlet. Halle Berryové to zase sluší, a to je hlavní. 60%(29.9.2011)

• - Neznámý svůdce byl prvním celovečerním hraným filmem, který se natáčel na tzv. Ground Zero. Tedy na místě, kde kdysi stálo Světové obchodní centrum, zničené teroristickým útokem 11. září 2001. (imro)

• - Z trochu jiného soudku je informace, že po Pulp Fiction (1994) je Neznámý svůdce druhým filmem, ve kterém se Bruce Willis objevil spolu s postavou pojmenovanou Esmeralda. (imro)

• - Film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha. (imro)