Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Docela fajn thriler, taková klasika jak z 90. let. Novinářka Halle Berryová se snaží s pomocí svého IT kamaráda Ribisiho dostat magnáta Willise a pomstít smrt své kamarádky. Celý prostředí erotických chatů mě docela bavilo, Berryovou mám rád, Willise žeru a tak nějak mě to v dobrém přišlo jako thrilery z 90. let. Pointa tu pochopitelně nechybí a docela bych se bez ní obešel a celkově to žádný zázrak taky není, ale bavil jsem se slušně.(25.11.2009)

Klasický thriller, hvězdně obsazený, místy i pěkně napínavý, no v závěru trochu překombinovaný. Mám rád překvapivé zvraty, bohužel tady to na mě působilo jaksi nepřirozeně, nějak se tu pointu zdráhám přijmout, uvěřit jí a respektovat. Ale může to být jen subjektivní pocit, který nemusí sdílet všichni a protože jinak je vše OK, klidně NEZNÁMÉHO SVŮDCE zkuste.(1.7.2012)

I když jsou v hlavní roli dvě velké hvězdy Halle Berry a Bruce Willis, celý film je tak nějak o ničem a je vám úplně jedno, co se děje s jeho postavami. Na úplném konci se nás tvůrci snaží přesvědčit, že jde o velmi chytře propracovaný thriller a že máme o čem přemýšlet, protože všechno není tak, jak se zdá. Bohužel myslím, že v té chvíli už je pozdě na to, aby nás krmili nějakými bezchybnými konspiracemi.(2.10.2009)

• Bobik9

Pro mě nečekaně slabé a nudné. Bez atmosféry, bez pořádně se rozvíjejícího děje. Nejdříve to začíná třeba 20 minut a myslíte si, že to bude ok. Potom se hodinu neděje vlastně nic. Vůbec nikam se příběh neposouvá. A pak přijde krátké konečně rozuzlení, které ovšem není tak šokojící, jak si o sobě myslí. Bruce Willis není špatný, ale nemá tady velkou roli. Halle Berry je otravná a nesympatická v tomto filmu. Jen Giovanni Ribisi je solidním pozitivem.(2.11.2017)

• k212

Giovanni Ribisi opět exceluje v roličce ujeťáčka, a musím konstatovat, že Halle Berry mu více než sekunduje. Jejich oboustraně perverzní vztah je to nejzajímavější na celém filmu, byť je totálně nedotažený. I když vizuální třešnička v podobě příjemně zestárlého a neustále božského Bruce Willise... vlastně já hodnotím film a ne plakát, tak tedy zpět. Děj je zoufale překombinovaný a logicky prostřílený přinejmenším samopalem, charaktery jsou sice značně prohnilé, ale bez propracovanějšího psychologického pozadí, no a pokud je neobratně nazanačeno, je uvařeno z převařené a předžvýkané kaše. Režijní rutina všechny tyto nedokonalosti pouze podtrhuje. 40%.(13.6.2009)

• - Neznámý svůdce byl prvním celovečerním hraným filmem, který se natáčel na tzv. Ground Zero. Tedy na místě, kde kdysi stálo Světové obchodní centrum, zničené teroristickým útokem 11. září 2001. (imro)

• - Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)