Neznámý svůdce

• USA Perfect Stranger (více)
Trailer

Rowena je investigativní novinářka, která své články vydává pod pseudonymem David Shane. Několik měsíců pracovala na reportáži, která měla odhalit homosexualitu jednoho senátora, který bojuje právě proti homosexuálům. Její článek byl ale zastaven, takže Rowena dává v opilosti výpověď a jede domů. V metru narazí na kamarádku z dětství, která se jí svěří s tím, že se po internetu seznámila s Harrisonem Hillem, který je velmi bohatý, známý a ženatý. Harrison a Grace spolu udržovali milenecký poměr, ale on se jí náhle začal vyhýbat. Grace chce, aby o tom Rowena napsala. Po několika dnech Rowena zjistí, že někdo Grace zabil a snažil se její tělo schovat v řece. Grace byla dokonce těhotná. Rowena se tedy rozhodne dokázat, že Grace zabil Hill. Roweně jako vždy pomáhá její kamarád Miles, který je odborníkem na počítače a umí zjistit úplně všechno. Miles Rowenu miluje, ale ona nic netuší. Rowena se nechá zaměstnat u Hilla ve společnosti a tam se jí podaří dostat se k němu blíž, dokonce spolu naváží milostný poměr. Rowena si s ním píše i na online seznamce, kde se seznámil s Grace. Rowena na seznamce předstírá, že je bývalá stážistka, která s Hillem spala. Hill ale nakonec zjistí, že ho Rowena sleduje a myslí si, že jde o průmyslovou špionáž. Hill tedy s Rowenou skončil, ale to je problém, protože se mu Rowena nedostala do počítače a chybí jí důkazy o jeho emailové korespondenci s Grace. Miles to tedy zkusí sám a zkouší se dostat Hillovi do počítače, ale Hill je velmi opatrný... (TV Prima)

Trailer

Gilmour93

Má to být thriller, ale napětí se to zdárně vyhýbá (příkladem budiž scéna, kdy se jehlovým podpatkem vypíná prodlužka). Mohlo to být erotické, ale vrcholem bylo přehrabování se v šuplíku s dámským spodním prádlem (a to od Plesu příšer víme, že se do toho Halle umí opřít). Lákadly jsou právě investigativní žurnalistka Berry, které v práci pomáhá, že je o něco pohlednější než Josef Klíma a postavení zneužívající playboy Willis, který to má nahoře na Maguu a dole lehce neposedné, nicméně po herecké stránce je v tomhle festivalu lží hravě strká do kapsy rozevlátý úchylák Ribisi. Nakonec dám tu třetí hvězdu za finále, kdy jsem si chvíli myslel, že to skončí jako jisté soudní drama s Harrisonem Fordem, na jehož konci se najde v bedně s nářadím podezřelé kladivo, ale tady mi Foley zlomocným rulíkem trošku vytřel zrak.. ()

genetique

Škoda, že sa tá neznámosť z názvu filmu sa neprenáša viac aj do deja, pretože scenár bolo spolovice staré známe klišé. Prvá hodinka to boli len šteklivé a zvodné pohľady a chodenie okolo horúcej kaše. Halle si drží svoj herecký štandard, ako záchranca v mori hercov sa však objavil Giovanni Ribisi. Na prelome polovice filmu to už konečne začína mať svižný thrillerový ráz, škoda, že Willis tu postavovo hrá len druhé husle, i keď je dôležitosťou hlavná postava. Záver je trošku prekombinovaný, tá náhodnosť strašne bije do očí, no celkovo som bol spokojný. 65%. ()

Malarkey

Někdo ve filmech vyhledává prcání, jinej zase parádní akci. Bodnul by taky dobrej příběh, herci už jsou jenom šlehačka na špičce dortu. Jenže když chybí všecko a jsou jenom ti herci, zůstane jen ta šlehačka, a kdo by si dával jenom šlehačku samotnou. I když pravda, občas jsem to dělával, na chuť, z mlsoty, a stejnak to bylo k ničemu. Hlad jsem měl stejně. Slyšel jsem ale, že šlehačka se dá využít i k jiným věcem. Když je člověk nalitý a chce jít spát, bojíc se centrifugy...stačí vdechnout čtyřikrát plyn ze šlehačky a budete spát jak nemluvňata. Bacha na to, aby Vás pak nějaký neznámý svůdce neojel. ()

Tom Hardy

Nudný thriller s ucházející Berry, zajímavým Ribishim a nevýrazným Willisem. Foley zklamal. Po vizuálné dynamickém Chladnokrevně servíruje naprosto nezajímavě story o jedné vraždě, která sice nemá blbou pointou, ale ten zbytek je tak nevzrušivý, že tomu ani celkem zajímavé finále nemůže dodat šťávu... ()

Kaka

I kdyby bylo dvacet různých verzí závěru filmu, pořád to bude nudná a stokrát viděná břečka, kde zaujmou ledatak fyzické parametry Halle Berry a suverénně zahraný prezident korporace v podobě Bruce Willise. Thriller o ničem, nezáživně zpracovaný, bez dynamiky a drajvu, navíc ne příliš obratně napsaný, toť je zhruba ve zkratce Perfect Stranger. Kdo má rád na závěr pořádné překvápko, nechť si pustí šestý smysl. Foley totiž ani zdaleka neumí atmosféru tak jak by bylo potřeba a i ta potencionálně sebelepší scéna tak vyznívá díky sterilnímu přístupu poměrně do ztracena. ()

• Z trochu jiného soudku je informace, že po Pulp Fiction (1994) je Neznámý svůdce druhým filmem, ve kterém se Bruce Willis objevil spolu s postavou pojmenovanou Esmeralda. (imro)
  • Film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha. (imro)
  • Neznámý svůdce byl prvním celovečerním hraným filmem, který se natáčel na tzv. Ground Zero. Tedy na místě, kde kdysi stálo Světové obchodní centrum, zničené teroristickým útokem 11. září 2001. (imro)