Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Docela fajn thriler, taková klasika jak z 90. let. Novinářka Halle Berryová se snaží s pomocí svého IT kamaráda Ribisiho dostat magnáta Willise a pomstít smrt své kamarádky. Celý prostředí erotických chatů mě docela bavilo, Berryovou mám rád, Willise žeru a tak nějak mě to v dobrém přišlo jako thrilery z 90. let. Pointa tu pochopitelně nechybí a docela bych se bez ní obešel a celkově to žádný zázrak taky není, ale bavil jsem se slušně.(25.11.2009)

Škoda, že sa tá neznámosť z názvu filmu sa neprenáša viac aj do deja, pretože scenár bolo spolovice staré známe klišé. Prvá hodinka to boli len šteklivé a zvodné pohľady a chodenie okolo horúcej kaše. Halle si drží svoj herecký štandard, ako záchranca v mori hercov sa však objavil Giovanni Ribisi. Na prelome polovice filmu to už konečne začína mať svižný thrillerový ráz, škoda, že Willis tu postavovo hrá len druhé husle, i keď je dôležitosťou hlavná postava. Záver je trošku prekombinovaný, tá náhodnosť strašne bije do očí, no celkovo som bol spokojný. 65%.(28.9.2008)

ohledně konce filmu souhlasím s komentářem uživatele PetrPan2, ... jinak - režie hrála na silný efekt geniálního rozuzlení, ale to vždy nestačí, mazaní lidé také zpravidla nedělají zcela dementní chyby, jako agentka s teplou vodou, celkový dojem tedy nic moc, ale ani žádná scéna není tak zajímavá, aby bylo třeba se vracet ... pokaždé to prostě nevyjde :-((17.4.2010)

• Skip

Jen to začalo a uviděl jsem přiblbý grimasy Halle Berry, říkal jsem si, že tohle nic moc nebude. No a ono se to s každou přibývající minutou potvrzovalo, až jsem doklopýtal k pointě a tam jsem dostal ránu klackem do hlavy, protože něco takového napsat a pak to ještě zahrát, to vyžaduje hodně velkou dávku tvůrčí impotence.(20.12.2010)

*** Komentář může vzhled obsahovat určité indicie ke spoileru *** Jestli něco mám vyloženě rád, tak to jsou inteligentní thrillery, které mají nějak překvapivou zápletku a nechají dlouhou dobu, ideálně až do konce, diváká hádát, jak by to nakonec mohlo být. Z celkového vyznění Neznámého svůdce se dá tušit, že James Foley chtěl natočit právě něco takového. Bohužel, Neznámý svůdce nemá tak silný scénář, a ani Foleyho režie, tomu nijak zásadně nevypovídá. Ono, když celou dobu vedete film po jedné lince, nedáte divákovi nějakou výraznou indicii o něčem pochybovat, a pak najednou v posledních 5 minutách otočíte o 180° tak se nejedná o nijak brilatní kalkul, ale jen takovou Deux ex machinu. A jak už jsem řekl výše, scénář v podstatě není dostatečně silný, aby zvládnul do diváka bušit celých 104 minut. Na druhou stranu, herecká trojice Halle Berry, Bruce Willis a Giovanni Ribisi film táhnou o třídu výše. Každý z nich filmu dává něco jiného, a zejména kvůli křivek, ale i solidního herectví Halle Berry jsou nakonec neměl s filmem nějaký výrazný problém. Pravdou však je, že zítra už nebudu o nějakém Neznámem svůdci naprosto vědět. Stroke a man's dick, you get him for one night. Stroke a man's ego, you get him for life. (27.6.2011)

• - Spojení dvou hvězd neznamenalo pro Sony (Revolution) úspěch a první tři dny (13. – 15. 4. 2007) v amerických kinech vynesly na čtvrté příčce jen 11,2 milionu. Celkový výdělek se zastavil na 23,7 mil. dolarů. (imro)

• - Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)