Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

dogzila

Teda videl som už väčšie nezmysli a nebyť bezduchých rozhovorov dal by som tých 4* bez výčitiek :) Páčili sa hlavne upírčatá a celkom solídne zábery. Táto téma je však vyťažená a preto treba tento snímok brať ako večernú rozprávočku pre upirofilov, ktorý , tak ako ja , zhltnú schuťou aj neslaný kúsok. ()

metalium

Hodně lidí tady hodnotí tento film jako odpad.Já si myslím,že to je celkem dobrý béčkový akční film.Vydržel jsem celý film celkem se zájmem sledovat.Upíří vypadají vcelku strašidelně a akce je tam víc než dost.A Bettany podal slušný výkon.Ve 3D jsem bohužel neviděl,ale podle efektů,které jsem viděl by to nemuselo být nejhorší. ()

ondro1511

Celkom pekná temná žánrovka, možno atraktívna len pre určitý druh ľudí. A ten ďalší druh by ho nemusel prirovnávať k tým veciam čo padajú do záchodovej misy. Réžo by mohol natočiť aj druhú časť lebo ta prvá sa skončila pomerne nedokončná. ()

pan Spock

Když bych zavřel obě oči a přestal myslet na nelogičnosti příběhu a uhozenost tohohle obvzlášť pošahaného světa, pořád by mi v hlavě zůstal ten nejzásadnější problém, který pro mě je tou největší slabinou Kazatele. A je jím obsazení hlavních postav. Maggie Q je ok. Žena-bojovnice do tohohle žánru patří stejně tak, jako hordy digitálních oblud. Ovšem všechno zabíjí Paul Bettany v hlavní kladné roli. Jeho výraz a celkové stvárnění jeho postavy je neskutečně otravné. Nefunguje snad ještě víc, než v Legii. Zato takový Karl Urban je dostatečně charismatický a ikdyž lehce přehrává, je to určitě nejsympatičtější postava filmu. Vlastně jsem mu celý film fandil ať už všechny konečně sejme a je klid. Možná kdyby si svoje role vyměnily, bylo by to lepší. Takže ty hvězdy jsou jen za Karla a trochu za triky. ()

ghostwo

ÁÁ, davová psychóza zase zafungovala.Jinak si to celkové nízké hodnocení vysvětlit neumím.Vůbec to nebylo tak špatné, mě to příjemně překvapilo. ()

San Miguel

Není to typický film, na který by se člověk mohl koukat častěji. Ale po nějaké době na zaplácnutí večera to stačí. Místy mi to připadalo, že si film propůjčil něco málo z jiných filmů. Godně filmu napomáají filmové triky a Paul Bettany. ()

alona

Kazatel je ukazkou, jak se dá odfláknout skvělý námět na film. Myslím si, že kdyby se k tomuto námětu dostal zkušenější režisér, měli bychom tu novou filmovou bombu. Leč, bohužel. ()

golgoth

Jednorázovo som to zniesol, viac krát už asi nie. Nebolo to vyslovene zlé ale celé čudné, fakt čudné. U mňa to zachránil Bettany, toho môžem. ()

Marlow2

Po filmu Legie jsem od stejného režisera nic moc nečekal i když námět opět vypadal cool. Byl jsem tedy nakonec mile překvapen - výsledek je slušný. Akční scény nestojí za moc, ale celková atmosféra světa - něco mezi Šíleným Maxem a kovbojkou s Eatswoodem - je povedená. Pár epických záběrů a fajn zpomalovaček potrhuje dobrý vizuál. Paul Bettany jako "kněz" odvádí slušný standard (pořád jsem vzpomínal na jeho postavu v Šifře mistřa Leonarda) a škode jen, že je Karl Urban je jako záporák zcela nevýrazný. Takže nakonec slušný standard. ()

JARDAHONDA

Post apokalyptické žánry můžu,,,,,,,Kazatel : jakož to film natočený v roce 2011,byl pro mě trochu zklamáním...První půlka filmu na mě nijak nezapůsobila,pak se film rozjel...Dobře zpracované bojové scény,opakující se sice od Matrixu,ale to nějak zvlášt nevadilo.Scény na speciálně upravených motorkách byly pro mě z celého filmu asi nejvíc,,,Závěrem : Akčnímu béčku dávám průměr 50% ()

Pecinos

Asi jsem si moc zvykl na upíry tipu Blade / Svítání. Jednoduchý děj přeplněný zpomalenými záběry ze soubojů a spoustou krve z rozpadajících se těl. Podoba upírů jako vraždících monster mě moc nenadchla, stejně tomu bylo i "církve", která mi vzdáleně připomínala V jako vendeta. Hezká hudba a jednoduchý děj mi nakonec připravily oddechový film na večer, ale asi jen pro jedno shlédnutí. ()

dentalux odpad!

Tak toto len pre deti zo specialnej skoly, ako Priest nie je ani b.ckovy, ani C-ckovy film ale XYZ-...- som bol na tom v kine na 3D a radsej keby som sedel doma a kukal sa na kovbojku Lucky Luke. Tak preflaknuty film s obrovskym potencialom som este nevidel, toto mohlo patrit ku kultu upirskych filmov typu Blade, Underworld ... ale nepatri a ani patrit nebude - lahko citatelny dej, nuda nad nudu, upiri vyzerajuc ako po fláme lezuci po styroch s podobou pijavice krizenej so slepou opicou....som skoro zaspal ako naposledy v kostole pri inom Priestovi (volali sme ho Zaklinac hadov)....odpad na 5 hviezdiciek:-) ()

Swifft

No.. dle popisků sem nevěděl co čekat, ale jelikož sem fanda jak sci-fi, tak akčňáků, tak musím říct, že paráda. Neříkám, že se z toho nedalo vytěžit víc, mnohem víc. Hlavně místo 87 minut to mohlo mít klidně 160 minut a to by pak byl nářez. Příběh, akce, triky... bezva... jen je to.. řekněme moc krátký. Škoda. Ale doufám, že dvojka bude... :) ()

Ywec

Prakticky od úvodu tahle podívaná osciluje mezi vizuelně precizním, leč neambiciozním béčkem a hrozícím pádem do černočerné propasti plné bezvládných těl neopatrných diváků, zvané nuda. Paul Bettany se na role religiózních maníků hodí velmi dobře, stejně tak zbytek obsazení nezklame. Bohužel však film nepřináší vůbec, ale ani trošku, ani jedno filmové okýnko neotřelosti, či snad náznaku originality. Nezbývá tak než si užít vizuálních orgií, které vás snad potěší po těžkém dni v práci, když potřebujete u šablonovitého děje tzv. vypnout, ovšem odpočatí a svěží na Priesta raději nekoukejte, ať to špatně edopadne, i když co mohlo být ještě horší, než náznak dalších dílů v závěru? ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku