Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

Kiedes

Parádní béčko s uhrančivým hlavním hrdinou, kterej by nakopal prdel kdejaký havěti. Dobrej nápad s potetovanými knězi vraždícími ve jménu církve. Celkově se mi líbilo vyobrazení světa po upíří apokalypse a těšil jsem se na pořádnou bitvu, která se bohužel nekonala. Podle mého skromného názoru by měly akční vlakové scény zůstat vyhrazeny takovým esům jako je seagal nebo cruise...v bitvě s upíry o svět to byl zbytečně skromný a nemonumentální závěr. Taky by mě zajímalo, jestli byl záměr, že Urban vypadal jak Clint ve svých nejlepších westernech.. ()

Viperine

Vykrádačky a klišé se tu střídají, co noha nohu mine.. ale dá se na to koukat. Hlavně teda koukat... Šla jsem do tohohle filmu (naštěstí) s tím, že si ho dám kvůli vizuálu. Ten je tak na 4*; zbytek tak na 2*. ()

Erinien

Tak tohle bylo zoufalé béčko, které mě spíš rozesmálo svou béčkovitostí, než cokoliv jiného. Netopíří spící si za bílého dne pod hadrem, klobouk záporáka dopadnouvši k nohám našeho hrdiny, upíři kteří vypadají jako ošklivý bráškové gluma a nechybí nezbytná potrhaná panenka v prachu. Takže doporučuju pouze těm co chtejí vypnout mozek a sledovat zábavnou akci (ano ten souboj na střechách jedoucího vlaku byl opravdu veselý - ta porce nereálna mě až srazila k zemi) a také těm co u toho chtějí žehlit či dělat jinou práci. Jo a má to u mě bodík za krásný animovaný úvod, ten se povedl. ()

Bozvav

Vcelku slušná, byť "béčková" podívaná. Dějová linie je souvislá, epické výjevy přijatelné a hlavní hrdinové uvěřitelní. Akce dost a slušné. Snad jen méně barevné ponurosti a byla bych úplně spokojená. Mohli by natočit dvojku s epickou bitvou. Za mne 90%. ()

sirien

Když máte rádi postapo, tak vás bude mrzet, že to je celé takové nedotažené a zjevně trpící přílišnými ambicemi, které se nepodařilo naplnit. Pokud postapo rádi nemáte, tak se na to nedívejte, protože to pro vás bude prostě jen další tuctovej akčňák. ()

Wolvie

Kazatel dokazuje,že dvojice Bettany-Stewart se zlepšuje.Zatímco Legie byla naprosto tupé béčko bez nejmenšího náznaku jakékoliv vnitřní logiky a stylu,Kazatel je pouze naprosto tupé béčko,u kterého občas nějaká ta vnitřní logika a stylovost probleskne.Pořád je to ale natolik hloupé a guilty pleasure není dostatečně vysoký,aby to ve výsledku bylo na víc než na silnější dvě hvězdy.Příště možná příjdou s něčímk průměrným! ()

Pitaya

Trailer Priesta mě nadchnul, tak sem se rozhodla na něj jít do kina. Tam jsem s hrůzou zjistila, že je pouze ve 3D i tak jsem na něj ale šla a rozhodně toho nelituji. Bavila jsem se, efekty ušly, hudba byla vybraná dobře. 3D bylo ovšem úplně zbytečné, jen chtěli z lidí vytáhnout víc peněz, přijde mi že film ani nebyl pro 3D dělaný. ()

Gediman

Moje první zkušenost s 3D :) Jak jsem se dozvěděl, předloha se odehrává v minulosti, na divokém západě. To, že je film zasazen do budoucnosti však na atmosféře nic moc nemění. Místo koní tu máte akorát motorky, ale jinak tu máte šerifa, parní vlak, osadníky v poušti a hlavní padouch má kovbojský oblek. Každopádně film je dost průměrný. Alespoň pojali upíry trochu jinak. ()

Norus88

Priest nemá s hororom absolútne nič spoločného, ale ináč žánrové zaradenie celkom sedí, keďže som si užil skvelý sci-fi akčák. Samozrejme keci okolo cirkvi lezú na nervy, ale dej filmu si to vyžadoval tak sa to dalo prekusnúť. Vysoká úroveň a kvalita efektov dali filmu vyššiu úroveň. Ľudia čo nevedia dobre ohodnotiť kvalitné sci-fi a označujú ho za odpad, by sa naňho mali prestať pozerať ako na niečo reálne a prehnané, pretože sci-fi s realitou nemá absolútne nič spoločného, a čím viac je prehnané, tým viac býva zväčša kvalitnejšie. ()

Krisa

Vůbec netuším, jak hodnotit, proto jen komentář: velká ujeťárna, která mě kupodivu velmi bavila. Čekala jsem pěkný průser, ale film mě mile překvapil. Největší sympaťák je Karl Urban, atmosféra ucházející a až na některé drsňácké řeči (kterým jsem se smála), to bylo fajn. Škoda, že se film bral tak vážně a neudělal si ze sebe legraci - to by byla pecka. Jo a mladý klaďas mi "sál" krev od začátku až do konce. ()

zelda82

Vyhodou tohohle vampirskeho becka je to, ze si na nic nehraje a tim padem to cloveku rychle utece...Pokud ovsem patrite mezi narocne divaky, tak se Priestovi obloukem vyhnete, sic vas klepne pepka:))) ()

Hapretor

Podobná debilitka s nudným dějem jako "Legie", kde vás nic nepřekvapí a herecké výkony jsou velmi vynucené. Avšak toto je za dvě *. "Legie" je odpad. Vidět to v kině, velmi toho lituji. 3D mi je u pr....! Jen na zabití času. Upírských filmů je dost a tento patří mezi ty horší, ne-li špatné. ()

DHDV

Klasické „béčko“ s pěkným vizuálem a krátkou stopáží! To je to, co film hodně zachraňuje. Docela zklamání po Legii. ()

johnywalker

Nemůžu si pomoct, ale i Legie mi byli sympatičtější. Kazatel je bez nějakých dějových zvratů a akčních situací. A Paul Bettany nevypadá zrovna drsně.... 30% ()

Luk Skywalker

Průměrné, ale k kvůli tomu to nebudu zatracovat. Prostě přijdete, podíváte se na to a zase půjdete. Je tu vše: boj, krev, pro mě otravné 3D efekty, zpomalené záběry a hezké herečky. Asi bude pokračování a to se ponese ve stejném duchu. ()

Ben Nevis

Příběh: *, zpracování: *, hlášky: odpad, prostředí ****. Je to béčko bez náznaku vyšších ambicí. Škoda seriálových herců, zasloužili by lepší počin. ()

Heroine

Poznám že tenhle film není zrovna dobrý, a že má v sobě poněkud béčkový potenciál. Všechno je tu nedotažené, charaktery nevybroušené, situace nevěrohodné, historie nevysvětlená, a scénář lehce amatérský. Jenže já ani žádnou velkou inteligenci nečekala, takže jsem nemohla být zklamaná. A nakonec mi to přišlo dokonce lepší než jsem čekala. Upíři/zrůdy jsou docela dobře animované, samozřejmě jsou tu vcelku slušné kostýmy, a taky mňamkový Paul Bettany. I když bych měla být ráda, když moji oblíbení herci hrají v dobrých a intelektuálně založených filmech, vždycky jsem nejradši za nějaký ten akční sci-fi horor, kde se můžou pořádně předvádět. Ráda se dívám, když mají herci černé kabáty, temné make-upy, drsné hlášky a nadpřirozené bojové schopnosti. Mě se to prostě líbí, takže já jsem za tenhle film ráda. Takže dávám vysoké, možná až příliš vysoké hodnocení, abych tady Kazateli trochu pomohla. ()

hazaba

Když se vám po cca deseti minutách stane, že si říkáte, co to ksakru je, a to si opakujete v průběhu filmu několikrát, asi je něco špatně. Strašný příběh, strašné dialogy, nic moc triky. Jedinou útěchou jsou Paul Bettany, Karl Urban a Magie Q. Jo, a líbily se mi motorky na solární pohon :-) ()

mala_kea

Je to jednoduše hloupé. Příběh je prostý a nezajímavý, postavy vás zajímat nebudou a akce občas nepřehledná. V průběhu filmu mě skutečně zaujali jen ty logické kiksy ve filmu, který je tam docela hodně. Paul Bettany vystřídá tři výrazy a Cam Gigandet je otravný. Pusťte si trailer a víte vše. Hvězda je za povedenou úvodní animovanou sekvenci. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku