Re - cycle

• Česko Re-cyklace (více)
všechny plakáty

Ting-yin je spisovatelka píšící o vztazích a lásce. Její čtenáři ji milují a vždy netrpělivě očekávají další knihy. Po rocích psaní a mezinárodních úspěších oznámí na tiskové konferenci změnu. Její nejbližší román bude o zemi mrtvých. Na konferenci dostane otázku, zda bude psát a základě svých zkušeností. Odpoví ano. Do této chvíle však netuší, že vyvolávání duchů, které zažila během školních let nebo pár nevysvětlitelných situacích, které zažila, jsou pouze ukolébavkou pro malé děti... Po příchodu domů se ihned pustí do psaní. Zanedlouho se v jejím bytě začnou dít tajemné, nevysvětlitelné a hlavně děsivé věci. Zpočátku si myslí, že jde o halucinace. Později zjistí, že veškerá hrůza, o které píše, se přenáší do jejího vlastního života. Přestává rozeznávat fikci od reality. Když o svých zážitcích povídá přítelkyni, cítí se jako blázen. Má pouze dvě možnosti. Buď přestat okamžitě psát, nebo pokračovat a dokončit svou knihu i za cenu, že se stanou jednou z postav. Pro Ting-vin existuje jediné řešení, nechat se vtáhnout do světa mimo realitu. (oficiální text distributora)

Morholt

Pangové umějí pracovat s atmosférou, napětím a vlasaticemi, to se jim musí nechat. Tady se vytasili i s takřka dokonalým vizuálem i nepříliš okoukaným příběhem, ve kterém se spisovatelka snaží dostat z fantaskního světa, který sama vytvořila a ve kterém uvízla. Bohužel v tom světě je právě ta největší slabina. Dokud se vše odehrávalo v realitě, dával film tušit klasickou pangovinu a tu bych si nechal líbit. Když to sklouzlo mimo realitu, zůstala sice parádní vizuální stránka, ale z hororu se stalo fantasy, které místy působila až dětsky. Ne že by to bylo špatné, ale navnadilo mě to jinak. Že se nakonec přikláním k lehkému nadprůměru rozhodl sympatický projev Angelicy Lee. 60% ()

Caelos

Čekal jsem obvyklou asijskou duchařinu (které už mi delší dobu lezou krkem), ale říkám si proč ne, páni Pangové natočili mé oblíbené Oko, třeba to bude dobré. A ono bylo. Předem musím upozornit, že se nejedná moc o horor, jako spíš fantasy, ale za to v tak povedeném světě, že mi zůstával rozum stát. Nepotřebuji precizní 3D über počítatové efekty, ke spokojenosti mi stačí originalita. A originální to vskutku je, už jen díky vizuálu se na Recyklaci opravdu vyplatí podívat. Příběh už tak skvělý není, ale osobně mne neurazil. Teroreticky by ho mohli pouštět na potratových klinikách, třeba by si to některé dámy rozmyslely:-) I když možná ne, on to zase není tak silný moment (nemyslím tím červené chodby). Dalším kladem je určitě Angelica Lee, která je mi sympatická a příjemně se na ni dívá, byť se tváří tak nějak ospale, ale to bude očima, příjdou mi zvláštní. 8/10 ()

Terva

Moc nádherná cesta hlavní aktérky. Zvlášť území lidských zárodků bylo odpudivé. Jinak cesta do pekel. ()

DanteZ

Mohlo to být teda o dost lepší(Temnější, depresivnější). Ten rádoby moralizující konec mě celkem nasral. Pár scén to ale celkem vynahrazuje (hlavně teda potratová komnata). ()

corpsy

Naozaj som netušil do čoho idem. Čakal som, že po skvelom snímku OKO, mi bratia Pangovci opäť naservírujú skvelú ducharinu. A zo začiatku to tak aj vyzeralo. Scény v byte hlavnej hrdinky sú skutočne pekne mrazivé. Potom ale snímok prehodil výhybku a dočkal som sa akéhosi mixu silenthillovských príšerností a gilliamovských fantázií, pričom nefunguje ani jedno. Pochváliť ale môžem tvorcov masiek, ktorí vytvorili paranormálne entity na špičkovej úrovni. ()

ledzepfan

Hodně slabá podívaná založená vlastně jen na cca 10ti(?)typicky asijsky-surrealistických prostředích....Ze začátku je to jedna z nekonečné řady asijských duchařin a později se to přehoupne do neoriginální duchařské fantasy(je tu fakt ledasco co už dávno známe:rozmazané obličeje,malé holčičky,dlouhé-rovné černé vlasy,skřípavé zvuky,oči bez bělma....),která nemá téměř žádný děj(opravdu zde jde postava jen od někud někam) a jedinná zápletka (s malou holčičkou) je divákovi jasná už od půlky filmu............Kdyby to bylo 10 samostatných obrazů byla by to hezká série surrealistických maleb ale takhle jako film to nefunguje..... ()

FFilipCZ

V první (a podle mě kvalitnější) části horor, který se posléze prolne do fantasy/mysteriózna za pomoci druhého světa - světa recyklace, který mě ale moc nebavil. Líbí se mi tam myšlenka zapomenutých osob a věcí, potracených dětí. Ale je to všechno takové nedotažené. Mě osobně by se více líbilo zanechat hororovou linii a vůbec se do fantasy světa nepouštět, ale to by zas na druhou stranu nebylo tak originální. ()

zdepapepa

Re-cept na kvalitní film? Tři filmy v jednom! Děsivý horor, dojemné drama a "cestopisný" dokument. Hororové pasáže jsou naprosto dokonalé, drama zcela pochopitelné a lidské, vizuály včetně lokací krásné, jestli je to to správné slovo. Přesto ale některé hororové momenty byly spíše komické a některé dojemné zaváněly kýčovitostí. Naštěstí jich bylo málo a pan re-žisér ukončil film v jednom z těch kvalitních momentů. ()

Z0oMb3E

Horor? Ale kdeže! No, možno tak z úvodu. Potom film prejde do nádherných vizuálnych obrázkov a veľmi zaujímavého prostredia ľudského podvedomia. Známy zákon akcie a reakcie dostáva film do nádhernej špirály sebapoznávania a zisťovania dôsledkov ktorými sme možno nikomu fyzicky neublížili, ale ranili sme si nimi vlastné podvedomie. Tiež rozvíjanie myšlienky "čo ak" tak isto snímok radí do kategórie nezabudnuteľných. Niesom síce fanušik hororu a tobôž nie ázijského hororu, no som veľmi rád, že som sa k nemu dostal dostal. Dokonca nebolo treba veľa, aby som nad ním uronil i nejakú slzu. Atmosféra zamrazí, hudba nadchne a dej chytí za srdce. Možno to nieje čistých 5*, no množstvo sklamaní z iných aj slávnejších hororových klasík hrajú v prospech Gwai wik. Posledné upozornenie je v tom, že film sa nedá nadabovať. A ak sa o to aj pokúsia atraktivita a atmosférovosť pôjde exponenciálne dole. ()

Korbitch

Zpočátku velice nadějné a atmosférické. Bohužel to začne brzy ztrácet dech, až tomu dojdou grády úplně, a nakonec se z toho vyklube ten nejdelší spot proti potratům. ()

Popluh

U Re-cycle nejvíc zamrzí ten promrhaný potenciál, na který nechtěně upozornili sami tvůrci. První atmosférická a hororová půl hodinka je perfektní, mrazivá a dokáže držet v napětí. Bubák je děsivý, zrychlené střihy fungují, hudba hraje kde má a šikovně umístěné ticho zabrnká na nervy mnohem účiněji než hororové smyčce, ale pak prostě z ničeho nic přijde zvrat. Nejdříve je všechno jak má být, cesta výtahem je perfektní a prvních pár minut "v knížce" také, ale pak si začnete říkat kdy se ten trip skončí a vrátíte se zpátky k bytu, hororu a bubákům a čím víc minut začne přibývat, tím víc se začnete vzdávat naděje na navrácení toho skvělého hororu zpočátku. Následně se toho vzdáte a začnete očekávat alespoň nějakou pointu, která to vše perfektně spojí, vysvětlí a dá vám pocit, že ta žánrová změna stála za to. A ani to se nestane. Jednu hvězdičku dolů za to zklamání a opuštění hororového žánru, druhou za absenci výraznějšího smyslu, který tomu i přes dobrou herečku, skvělou úvodní půl hodinu a výbornou stylizaci a dojemné momenty (hřbitov), zkrátka nedovolí vystoupit z čistého průměru. 60 % ()

Freemind

Zajímavý nápad - nedostatečné rozvinutí, výborné surrealistické krajinky - trapné masky ... Takhle polarizovaný je celý film - jakékoliv slibné okamžiky brzy pokazí sklouznutí do provařených scének ze stovek asijských horrorů, které mi už delší dobu lezou krkem. Škoda. ()

CageDepp

Celkem zajmavý filmek, když jsem ho dokoukal tak sem šel zalít kytku, porovnat knížky a na hřbitov jsem taky zašel..A hodnotim *** protože chvílema to bylo i nudné... ()

fmash

Slušný hororový úvod, mraky odkazů na asijskou mytologii, místy bezvadná obrazová stránka, na druhé straně závěrečná polovina filmu jako by přehodila na třetí kolej — ztrácí se napětí, pointa začne být průhledná, triky spadnou o několik úrovní dolů a teprve samotný závěr diváka opět trochu vtáhne. Většinu doby jsem měl pocit, že důvodem vzniku filmu bylo těch několik stylových (a nezapomenutelných) CGI sekvencí, k nimž kdosi dovymyslel vatu. Jako celek slabota, ale udržet styl první půlhodiny, mohla to být pecka. Za zmínku stojí především počítačový model hroutícího se města duchů, kvůli kterému nelituji stráveného času a který mimochodem dalece předčí velmi podobnou scénu v Inception. ()

honajz2

HOROROVÝ VÝBĚR, ZEMĚ Č.4 - THAJSKO - Nakonec se mi to vlastně dost líbilo a rád bych dal víc, ale nemůžu už jen z toho důvodu, že celý ten fantasy svět, nakolik je plný zajímavých obyvatel, není dostatečně propracovaný a jeho pravidla sice na první pohled existují, ale při hlubším zamyšlení se to dost rozpadá. Celou dobu jsem si říkal, že mi to přijde dost kreativní, ale že už jsem někde něco podobného viděl - a po dokoukání jsem si vzpomněl, že Silent Hill a spolu s tím jsem si vzpomněl i na to, že jsem s ním měl stejné problémy, akorát Re-cycle mě zaujal o maličko víc. Přitom kdyby to mělo lepší scénář, pevněji propojené nápady a v závěru se to vyhnulo citovému vydírání, byl by z toho hodně povedený fantasy horor. A kdyby jeho úvod, který falešně láká na duchařinu a který je během svoji půl hodinu šíleně nezáživný, obyčejný a naprosto bez atmosféry, tak by to skoro ani nemělo vad. Za pozornost to ale určitě stojí i tak a jsem rád, že ani tentokrát mě Thajsko výběrem hororu nezklamalo. A svět všeho zapomenutého je opravdu skvělý nápad, který možná není zrovna originální, ale stejně má hodně do sebe a divím se, že při americké posedlosti natočit vlastní verzi čehokoli zajímavého hororového z Asie tohle ještě nedostalo vlastní remake... Po čase navyšuji hodnocení, líbí se mi to stále víc. Slabé 4* ()

Rodriguez

Když jsem si to DVD koupil, vůbec jsem netušil, že to točili bratři Pangové. Zjistil jsem to až ze stylu natočení a velmi mě to překvapilo. Vyprávět příběh o spisovatelce, která se dostane do říše psaní, kde každou chvíli může bez zábran zmizet v zapomění je vskutku zajímavý nápad. Něco mě říkalo, když jí začala pomáhat ta malá holčička, že to bude její dcera. Bum a ono opravdu to na konci vyplulo na povrch. Vlažnějších 70%. ()

Mefistofelle

Takové milé překvápko si čtyři body zaslouží. A hned vám řeknu proč. Byla jsem natěšená na asijskou duchařinu, navnazená docela vysokým hodnocením. A ze začátku se mi dostávalo vskutku kvalitního strašení. Až po uplynutí třetiny filmu se hlavní hrdinka dostává ze jednoho žánru do druhého a z duchařiny se stává lehce hororová fantasy pohádka. Ačkoliv jsem se těšila na něco úplně jiného a tedy by se možná dala očekávat jistá rozmrzelost nad změnou žánru, bylo tomu přesně naopak. Ta druhá část byla kouzelná, místy roztomilá, místy děsivá, někdy dojemná, jindy zas akční. Zkrátka mi ani trochu nevadilo, že to nebylo to, na co jsem se původně naladila. Málokdo zvládne kombinovat jednotlivé žánry tak, aby to fungovalo, ale zde se to povedlo znamenitě. Jasně, občas si to neodpustí trochu toho patosu (přihoďte k tomu ještě antipotratovou agitku), ale jako celek je to překvapivě soudržné, šlape to jak hodinky. A ani ty triky nebyly k zahození, takže jsem se jimi ani necítila přehlcena. Příjemná podívaná. ()

Crawler-D

Zajímavý, ale nijak oslňující asijský horor, který mě přilákal svyou vizuální stránkou. Celkovou nijakost zachraňuje závěr, který dává předchozím událostem nový rozměr. Škoda i promrhání zajímavého světa. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami...a jsou to tři, neboť i posledních deset minut nepřebije předchozí půldruhou hodinu. ()