Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• tron

„Chceli byť slávni a keď sú, ľutujú. Máš to ako so sexom – robíš to a hovno z toho.“ Herečka/moderátorka za zenitom. Krachujúce manželstvo so záletným a navyše aj duševne chorým manželom. Policajné vyšetrovanie vraždy. Ilegálna emigrantka z Macedónska (v Bratislave). Vzťah medzi zdravotnou sestrou a jej umierajúcim pacientom. Sieť predajní na umelé kvety. Slovensko-ázijský šoubiznis. Na jeden film nie málo. Práve roztatárenosť scenára, skáčuceho z jednej témy do druhej (teoreticky by každá stačila na vlastný film), je hlavným mínusom pekne zrežírovanej snímky. Plusom sú skúsené herecké výkony (v podstate všetci dokázali i na malom priestore dôstojne vystihnúť charakter svojich postáv, len u Táni Pauhofovej má divák pocit, že tu hrá len preto, aby si zasa dala dole podprsenku).(29.1.2010)

Možno je trochu smutné, na čo idú peniaze zo štátneho rozpočtu. Možno je trochu smutné, že Zdena Studenková hrá stále to isté a stále rovnako. A zrejme je smutné aj to, že údajne talentovaná Táňa Pauhofová je nútená ukazovať kozy v ďalšom svojom desať minútovom šteku... Ale možno je to aj dobre. Mám takú vrodenú slabosť pre slovenský kinematografický chlad, ktorý sála aj z tohto filmu. Na jednu stranu ma potešilo klasické nasnímanie s peknou kamerou, na stranu druhú som krútil hlavou nad neschopnosťou odpútať sa od psychologických príbehov, ktoré málokto chápe. Tvorcovia nedokážu rozprávať príbeh obrazom, a tak len sledujeme premrštené množstvo postáv ako hľadajú samích seba(?). Áno, dajú sa tam hľadať spoločné motívy aj zmysel, ale najviac z toho cítiť strach. Strach natočiť detektívku, strach natočiť kritiku spoločnosti, strach poukázať na politické problémy, strach natočiť naozaj intímny príbeh. Ostáva len nevyvážený mix. Filmu chýba potrebná hĺbka, ale potenciál tu bol... Aspoňže nikto neexperimentuje s formou...(1.1.2010)

• nunka

Strih na Bratislavu, v zápätí scéna z Pražského metra, česko-slovensky, maďarsko-česky pokombinované páry - miestami som sa zmietala v rozkúskovaných príbehoch, ktoré chceli veľa vypovedať a zároveň toho moc nepovedali..Môj rozpäčitý dojem prehlbil mix policajných vyšetrovateľov Paulovič a Polívková..k tomu znova téma cudzincov, ktorí prišli "hľadať" útočisko na Slovensko. Už začína byť podozrivé, že utečenci sú povinnou súčasťou každého nového filmu v československej kinematografii. Príbeh aj keď mal svoju hľbku bol nudný a zaradí sa tam, kam na neho každý o chvíľku zabudne...(2.1.2010)

• dehlie

uf, uf, uf...o čom bol ten film neviem vlastne napísať. akási depresívna sonda do života strednej generácie. ja neviem, nudil som sa strašne, herci ma nebavili, o pánovi stropnickom by som napísal že mi vyslovene prekážal. čo mala znamenať rola pána dlouhého tiež nechápem, z toho macedónskeho dievčaťa som bol tiež mimo.(1.1.2010)

• mrksik

Do Táni Pauhofovej som sa platonicky zamiloval asi v pätnástich a stále ma to neopustilo, o to viac ma mrzí, že sa ňu musím pozerať v takomto filme (chápem, že všetci z niečo musíme žiť, ale možno by nebolo zlé byť pri výbere scenárov kritickejší). Každopádne, o tomto filme nemá zmysel sa baviť z akéhokoľvek hľadiska, nefunguje tam nič (od zle hrajúcej Studenkovej, cez totálne nezmyselný dej, nezmyselné dialógy, atd.). Tiež ma už unavuje kritizovať neustále sa opakujúcu nezmyselnú a zbytočnú nahotu (to slovenský film skutočne nemá ponúknuť čo viac ako sú nahé ženy?! - sic krásne). Niekoho to snáď ešte zaujíma... Viac Nedodržaných sľubov prosím. (8.8.'09 Písek, 6. koment)(8.8.2009)

• - Zdena Studenková šla po prečítaní vynikajúceho scenára do filmu nadšená. Po prvom zhliadnutí sa však podľa vlastných slov rozplakala so slovami: „Už nikdy viac nechcem točiť žiaden film!" Za obrovské sprznenie dobrej predlohy totiž pokladá režisérovu neschopnosť. (matthew.17)