Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• nunka

Strih na Bratislavu, v zápätí scéna z Pražského metra, česko-slovensky, maďarsko-česky pokombinované páry - miestami som sa zmietala v rozkúskovaných príbehoch, ktoré chceli veľa vypovedať a zároveň toho moc nepovedali..Môj rozpäčitý dojem prehlbil mix policajných vyšetrovateľov Paulovič a Polívková..k tomu znova téma cudzincov, ktorí prišli "hľadať" útočisko na Slovensko. Už začína byť podozrivé, že utečenci sú povinnou súčasťou každého nového filmu v československej kinematografii. Príbeh aj keď mal svoju hľbku bol nudný a zaradí sa tam, kam na neho každý o chvíľku zabudne...(2.1.2010)

• Slarque

Československý film se odehrává v Praze, ale jsou v něm i postavy z Maďarska či Makedonie. Opět je zaměřen na exkluzivní svět vyšších kruhů, kde jsou lidé dobře placeni, aniž by něco dělali. Do toho nějaký ten umírající, jedna vražda, psychická porucha, celkově nic zvláštního. Pokud chcete zase vidět nahou Táňu Pauhofovou, tak bych vám mohl doporučit jiné její filmy. Jinak je to typický domácí průměr – vyloženě nenudí, ale při odchodu z kinosálu už si z filmu nebudete nic pamatovat (50%).(15.7.2009)

• mrksik

Do Táni Pauhofovej som sa platonicky zamiloval asi v pätnástich a stále ma to neopustilo, o to viac ma mrzí, že sa ňu musím pozerať v takomto filme (chápem, že všetci z niečo musíme žiť, ale možno by nebolo zlé byť pri výbere scenárov kritickejší). Každopádne, o tomto filme nemá zmysel sa baviť z akéhokoľvek hľadiska, nefunguje tam nič (od zle hrajúcej Studenkovej, cez totálne nezmyselný dej, nezmyselné dialógy, atd.). Tiež ma už unavuje kritizovať neustále sa opakujúcu nezmyselnú a zbytočnú nahotu (to slovenský film skutočne nemá ponúknuť čo viac ako sú nahé ženy?! - sic krásne). Niekoho to snáď ešte zaujíma... Viac Nedodržaných sľubov prosím. (8.8.'09 Písek, 6. koment)(8.8.2009)

• Shushika

Tenhle film bude v pekle povinnost. V devil's cut verzi. (obávám se, že film by nedával valného smyslu ani pod názvem Kvety sakury a v sestřihu I. Vojnára - takto rozvržený pokus o epizodickou skládačku a la Magnólie nemohl mít šanci na úspěch v žádné ze svých verzí. Neustálé těkání mezi novými a novými (hysterickými nebo naopak apatickými) postavami, polo-nerozvinutými dějovými liniemi, jazyky, a pendlování mezi Prahou a Blavou bylo neuvěčitelně matoucí. Pro postavy tohoto typu bohužel nemám slitování...).(29.10.2009)

• tron

„Chceli byť slávni a keď sú, ľutujú. Máš to ako so sexom – robíš to a hovno z toho.“ Herečka/moderátorka za zenitom. Krachujúce manželstvo so záletným a navyše aj duševne chorým manželom. Policajné vyšetrovanie vraždy. Ilegálna emigrantka z Macedónska (v Bratislave). Vzťah medzi zdravotnou sestrou a jej umierajúcim pacientom. Sieť predajní na umelé kvety. Slovensko-ázijský šoubiznis. Na jeden film nie málo. Práve roztatárenosť scenára, skáčuceho z jednej témy do druhej (teoreticky by každá stačila na vlastný film), je hlavným mínusom pekne zrežírovanej snímky. Plusom sú skúsené herecké výkony (v podstate všetci dokázali i na malom priestore dôstojne vystihnúť charakter svojich postáv, len u Táni Pauhofovej má divák pocit, že tu hrá len preto, aby si zasa dala dole podprsenku).(29.1.2010)

• - Zdena Studenková šla po prečítaní vynikajúceho scenára do filmu nadšená. Po prvom zhliadnutí sa však podľa vlastných slov rozplakala so slovami: „Už nikdy viac nechcem točiť žiaden film!" Za obrovské sprznenie dobrej predlohy totiž pokladá režisérovu neschopnosť. (matthew.17)