Ženy mého muže

Kvety Sakury

(neoficiální název)

Slovensko / Česko / Maďarsko, 2009, 85 min

• Slarque

Československý film se odehrává v Praze, ale jsou v něm i postavy z Maďarska či Makedonie. Opět je zaměřen na exkluzivní svět vyšších kruhů, kde jsou lidé dobře placeni, aniž by něco dělali. Do toho nějaký ten umírající, jedna vražda, psychická porucha, celkově nic zvláštního. Pokud chcete zase vidět nahou Táňu Pauhofovou, tak bych vám mohl doporučit jiné její filmy. Jinak je to typický domácí průměr – vyloženě nenudí, ale při odchodu z kinosálu už si z filmu nebudete nic pamatovat (50%).(15.7.2009)

• jojinecko

0,5*/5...TRAPAS!!! Na tomto filme je všetko tak zlé, že kategória "odpad" je bližšie než sa patrí... Povedzme, že tuším (veľmi matne) o čom to chcelo byť, ale výsledok je katastrofický. Hrozní herci (vedie policajná dvojica- to je karikatúra jak vyšitá), zmixované "všetko a nič" do jedného veľkého ..ehm NIČOHO, psychológia vycucaná z prsta, postavy trápne a povrchné. Keď čítam oficiálny text distribútora tak neviem či sa mám smiať alebo plakať. Hrôza a des...PS: Film aspoň mierne môže ospravedlniť (možno alibistická) info, že bol prestrihaný bez vedomia režiséra...nečudoval by som sa, lebo ten výsledok na to patrične vyzerá- chaos.(2.1.2010)

Ivan Vojnár je vymírající druh (možná poslední exemplář) česko-slovenské kinematografie, totiž režisér vybavený autorským viděním světa. V tom dnešním se mu nelíbí, ale je dalek kritiky či karikatury, jen jím tak teskně bloumá spolu s náladově přesnými herci (trochu ruší jen seriálové výkony Noska, Polívkové a Pauhofové, to jsou však naštěstí malé role), ze kterých bych nejvíc vyzdvihl čím dál lepší Zdenu Studénkovou. Na Ženy mého muže si těžko kdo za rok dva někdo vzpomene (pokud je vůbec kdo zaregistroval), ale já osobně si čas od času rád dopřeju takovouto očistnou depresivní lázeň.(25.10.2009)

• ecceHOMMO

Námet ten by ešte ušiel, mal tam niekde v hĺbke niečo skryté čo stálo zato, ale ani za boha ho nie dostať na povrch.....Autori sa zjavne snažili vniesť do filmu niečo zaujímavé, iné ale z veľkej miery to chceli dosiahnuť strihom a ten bol katastrofálny, čím sa vlastne zabíjal a dehonestoval samotný príbeh kedže mnohokrát to vypadalo tak, že scéna striedala scénu pričom spolu len prámálo súviseli a dej potom vyznieval nesúvislo, nezáživne...Strih bol proste až príliš divoký....No a potom nesmiem opomenúť ani milostné scény...ktoré končili skôr než začali. Vlastne to boli len akési náznaky, pričom ich vrcholom mala byť asi scéna nahých nadier Pauhofovej....ktorá však vyznela hmm...podivne. Rád by som vedel prečo Táňa vôbec do toho šla, prečo si zahrala vo filme v ktorom sa objaví asi na 1-2 minútky a ponúkne na obdiv svoje prednosti.( Pochopil by som to ak by šlo o film čímsi význačným, alebo mediálne hitovým....ale tu????....).(8.1.2010)

• Eraserhead

Působí to tak, jako by tvůrci vůbec nevěděli co chtějí tímto filmem říct a jen za sebe skládali náhodné obrazy. Každá z dějových linek je pouze slabě načrtnuta, ale žádná se pořádně nerozjede. Výsledek je nesmyslný žánrový guláš. Jediné co za něco stálo byla hudba, ale na to stačí si pořídit soundtrack a ne chodit do kina.(15.10.2009)

• - Zdena Studenková šla po prečítaní vynikajúceho scenára do filmu nadšená. Po prvom zhliadnutí sa však podľa vlastných slov rozplakala so slovami: „Už nikdy viac nechcem točiť žiaden film!" Za obrovské sprznenie dobrej predlohy totiž pokladá režisérovu neschopnosť. (matthew.17)

• - Natáčelo se v Praze a na Slovensku. (ArthasKarfa)