Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  *

  Že do toho strčil svoje producentské prachy Biermann, ma dosť prekvapilo. Ale možno aj jeho. Lebo výsledok je totálny zlepenec pičovania, totálne nepresvedčivých hereckých výkonom, s beštiálne slabým strihom a vyprchaným scenárom. Absolútne sklamanie, ktoré u mňa padlo dokonca až na úroveň Kameňáku. Kedysi, v 60-tych rokoch aj Havetta, či Jakubisko využívali "služby" amatérskych nehercov, ale toto .... to, čo som mal možnosť videť v ROMingu, tak to bol narýchlo zbúchaný úbohý pokus zobraziť rómsku kvázikultúru a ich harmonické spolužitie s väčšinovým obyvateľstvom.(24.9.2008)

 • imf
  ***

  Je to takové zmetené. Dokud nepřijde Polívka na scénu, táhne se děj jako medová slina a člověk neví, jestli má koulet očima nad upejpavým Labudou nebo jeho nevýrazným synem, když pak přiběhne Stano a oživlé literární podobenství začne nabírat grády (Vladimír Javorský rulez), začne to být naopak trochu přepálené a křečovité. Zlatou střední cestu Vejdělek dokonale minul a ten lidový humor jsem tu taky hledal marně. Pokud spočívá v neobjevném skloňování jednoho sprostého slova na p... tak se klaním a loučím. Na tohle jsem asi příliš gadža. Stejně jako většina štábu. A nezmění na tom nic ani rozjuchaný soundtrack. (50%)(24.9.2007)

 • gudaulin
  **

  Film, který zůstal někde na půli cesty. V rámci české filmové tvorby tvoří průměr, ale ve srovnání se světovou filmovou špičkou by beznadějně propadl. Srovnání s Kustoricovým snímkem Černá kočka, bílý kocour se vzhledem k tématu a formě filmového sdělení přímo nabízí a právě na tomto případě je vidět rozdíl mezi průměrem a mistrovským kouskem. Kladem snímku je výkon Mariána Labudy, který své postavě propůjčil prožitek a uvěřitelnost. Výkon Bolka Polívky mi přišel poněkud šablonovitý a ostatní postavy působí často jako pouhé figurky. Celkový dojem: 45 %(22.10.2007)

 • Subjektiv
  *

  Roming není sondou do sociálních problémů romského etnika, není ani holdem cikánské kultuře. Nejspíše se snaží projet cestou, již vytyčil Kusturicův film Černá kočka, bílý kocour. Nemaje však ani z poloviny tak svérázné prostředí a postavy, ani z čtvrtiny takové tempo, nezmůže se než na na trapné převádění obecně známých fakt o rómech, jedno zda pravdivých či ne, do úsměvné roviny. Cikáňata kradou kanalizační poklopy, cikáni nepracují, nic neplatí, bydlí v barabiznách, cikánky středního věku jsou vypasené babizny... V podání Romingu však nic z toho není tragédií, neštěstím či problémem. Kdepak, jakoby šlo o roztomilý aspekt rómství, který činí kulturu našeho státu bohatší a lepší. Veselejší. Kusturica byl stokrát zábavnější. Zřejmě totiž ví, že neustálé opakování slova "píča" není vtipné. Silná *.(16.2.2009)

 • Campbell
  ***

  Ale tak jo šlo to, ale Polívka celkem zklamával i když jeho hlášky byly v pohodě, tak jsem si ho nějak nemohl vychutnat. Labuda předvedl co vždycky slabý výkon a všici ostatní gadžové mi přišly krajně nesympatický. Cikány rád nemám takže jsem ani nějak moc nečekal, ale nakonec to šlo. Co mě ale nejvíce štvalo byla ta povídka o králi která ač pro film důležitá tak mě sakra nebavila, nejlepší scény proto byly když cikáni cestovaly. Já za sebe dávám průměr, chtěl jsem dát 2*, ale za Polívkovy "čumte pičové" dávám 3*.(18.4.2011)

 • - Během natáčení scény, kdy měl Bolek Polívka, který má hrůzu z vody a výšek, přeskočit na dvoře almaru, dostal herec takový strach, že prohlásil, že zde není proto, aby dělal kaskadéra, a k natočení scény téměř nedošlo. (Jizni Tlapa)

 • - Nákladné vozidlo vo filme je Tatra 805. (BufordTannen)

 • - Až během natáčení napadlo Vladimíra Javorského ve scéně, kdy mu Marian Labuda spouští láhve od piva v košíku, aby vyrovnal dluh za známku, použít skutečnou pošťáckou peněženku. (Jizni Tlapa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace