Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „No tak ideme na spičený výlet, no! Mne je to fuk.“ Ak česko-slovenský film pokladá niečo za tabu, tak (okrem nahých mužov) vulgárny slovník. Občas sa zanadáva, ale to je všetko. Preto je píčus Stano Bolka Polívku vďačnou, zábavnou a originálnou postavou. Ktorá bohužiaľ zostane zaseknutá u nadávok, kým Labudov Roman zasa u Cigána, ktorý sa hanbí, že je Cigán (hoci on tvrdí, že je to solidarita). No a taký je celý pôvabný ROMING – uprostred. Scenárista Marek Epstein dokáže písať reálne dialógy, odpozorované zo života bez toho, aby smrdel šmelinou. Bohužiaľ, kým rozprávková rovina so Somálim (Jean Constantin) film zdanlivo zdržuje, akonáhle ustúpi do úzadia a radšej prenechá priestor road movie, okrem výborne zrežírovaných scén (policajti) prichádza nuda.(11.12.2008)

 • kinej
  **

  Tato komedie je strašně nevtipná. Fóry, které mají diváky bavit jednoduše nefungují. Je to možná tím, jak křečovitě se snaží Labuda s Polívkou vypadat jako cikáni, což se jim však vůbec nedaří, ani gestikulačně, ani hlasově. Mnohem horší je výkon představitele syna Labudy. Režisér nejspíš nedokázal ze svých herců vyždímat ani standard. Navíc proložil film nudnými snovými scénami, které jen brzdí. To nejlepší na filmu je hudba. Písničky, které zde zní strčí do kapsy i Gipsy Kings.(14.8.2007)

 • Subjektiv
  *

  Roming není sondou do sociálních problémů romského etnika, není ani holdem cikánské kultuře. Nejspíše se snaží projet cestou, již vytyčil Kusturicův film Černá kočka, bílý kocour. Nemaje však ani z poloviny tak svérázné prostředí a postavy, ani z čtvrtiny takové tempo, nezmůže se než na na trapné převádění obecně známých fakt o rómech, jedno zda pravdivých či ne, do úsměvné roviny. Cikáňata kradou kanalizační poklopy, cikáni nepracují, nic neplatí, bydlí v barabiznách, cikánky středního věku jsou vypasené babizny... V podání Romingu však nic z toho není tragédií, neštěstím či problémem. Kdepak, jakoby šlo o roztomilý aspekt rómství, který činí kulturu našeho státu bohatší a lepší. Veselejší. Kusturica byl stokrát zábavnější. Zřejmě totiž ví, že neustálé opakování slova "píča" není vtipné. Silná *.(16.2.2009)

 • venus
  odpad!

  Nudná slátanina bez děje, Vejdělek opět ukázal, že režírovat neumí... Vybral si téma, kterému ani trochu nerozumí, takže celý film je jakousi nesourodou směsí scén, které do sebe nijak nezapadají. Film je zbytečně dlouhý a nejhorší z toho všeho bylo použití Kusturicovy hudby. To bylo fakt originální!(14.7.2007)

 • Satan
  **

  Ústřední dějová linka o svatbě a bláznivé cestě k nevěstě není napsaná vůbec zle. Má vtip, má dobře napsané situace a má bohovského Polívku, který pyčuje na všechny světové strany. Problémem je neustále přerušování nejzáživnějších pasáží těmi nic neříkajícími nudnými intermezzy evokující snad nějaký magický surrealismus s duševní hloubkou (?). ROMing se tak stává nezáživným slepencem více či méně banálních situací a ve výsledku se nechutně vleče. [Přesná stopáž: 108 min](7.8.2007)

 • - Ve filmu je nafouknut balonek, který poté letí k nebi. Balonky naplněné obyčejným vzduchem však k nebi nestoupají. (Terva)

 • - Na hradě Hněvíně, kde se také točilo, byl vězněn známý alchymista Edward Kelly. (jenik71)

 • - Nákladné vozidlo vo filme je Tatra 805. (BufordTannen)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace