Epizody(10)

Od osudné chvíle, kdy předstíral vlastní smrt, uběhlo už deset let a Dexter Morgan (Michael C. Hall) se ukrývá daleko na severu. Prosluněné prostředí kosmopolitního Miami vyměnil za ospalou atmosféru malého městečka hluboko v mrazivých lesích státu New York. Pod falešným jménem Jim Lindsay pracuje jako prodavač v místním obchodě se sportovními a loveckými potřebami. A dokonce i pro něho platí rčení, že pod svícnem bývá největší tma. Zatímco Dexter úspěšně potlačuje vnitřní temnou touhu propadnout vraždění, udržuje romantický vztah s šéfkou policie Angelu Bishopovou (Julia Jonesová). Ale ta není jedinou ženou jeho nového života. Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenterová) je sice dlouho po smrti, ale v bratrových představách žije dál a často s ním rozmlouvá. Přesto se zdá, že hlavní hrdina drží věci pevně v rukou. Dokud se mu na nich nečekaně neobjeví nová krev. Když do městečka dorazí za záhadných okolností jeho dospívající syn Harrison (Jack Alcott), Dexter se začíná bát, že dědičný „temný pasažér“ uvězněný hluboko v jeho nitru znovu udeří. (TV Prima)

tele.kom

Neočekával jsem vlastně skoro nic a nakonec ten návrat po deseti letech smysl dává a stál za to. Co se týče finále, za mě bylo ok. Dalo se to určitě scénáristicky pojmout lépe a dokázal bych si představit uspokojivější vyvrcholení seriálu, nicméně rozumím co se tvůrci snažili sdělit. Dexter nebyl kladnou postavou a přišlo mi, že tohle bylo jedno z hlavních témat této série. Zároveň si ale myslím, že na konci Dextrovi tvůrci udělali něco, co si ta postava nezasloužila a byl to poměrně laciný způsob jak z Dextra udělat nesympatickou postavu těsně před koncem, aby se následně během pár minut mohl před diváky vykoupit. ()

jjjerry

Mohlo to dopadnout ještě hůře. Ale s původním Dexterem to má pramálo společného. Chybí logika, psychologie. Precizní a kodexový člověk se přes noc nezmění. Trapná snaha navázat za každou cenu na původní serii? (SPOILER: Batista jako proč?, Debra je fakt zbytečná a trapná ENDSPOILER). Celkově pár dobrých nápadů ale zabije přehešl trapných náhod a nelogických kroků všech postav. ()

TesterX

Hrozně moc mě potěšil návrat Dextera a tato série je spíše vzpomínkou na ty předchozí. To ale není úplně špatně, protože poslední dva díly jsou vskutku skvostným zakončením celé série. Nevědomost a vystřílizlivnění je jedna věc ´, ale nevědomost a finální verdikt je mnohem složitější. Jak mi tato série přišla spíše vzpomínková a později platná, tak je završením celé série ever. Skoro v tuto chvíli chci, aby to bylo jinak, aby se to zvrtlo tak, ze to pribeh obrati. Co musim ve finalni serce vyzdvihnout jako negativum je urcite alter ego segry, ktera byla otravnejsi, nez bylo zdravo. Jinak super a tesime se na dalsi serku, ktera bohuzel nejspis nebude. ()

taibrek

Nech sa nik nehnevá, ale nepáči sa mi ako to skončilo. Asi tvorcovia chceli uzavrieť to čo naposledy nespravili. Keď sa už tam objavil ten syn, tak som čakal, že budú aspoň ďalšie 2-3 nové série. Nečakal som, že takto dopadne Dexter Morgen.... dokonca mi príde že, Harrison mal radšej trénera, ako svojho otca.... ()

Theofilus

Skvělá série s očividně vyšším rozpočtem. Výborný drama, jenom by si někdo mohl stěžovat, že to není ten klasický odlehčený sarkastický Dexter, ale spíš pochmurný a skleslý, což dává smysl, když vezmeme v potaz co se všechno stalo up to this point. Jednu hvězdu srážím z čistě subjektivních důvodů, že jsem prostě asi chtěl víc vraždění a taky je tu jedna věc co uplně nedává smysl. Když Angela přijede do New Yorku, tak tam zrovna "shodou náhod" vystupuje jeden jistý Angel Batista a kdyby tam nebyl, tak se pravděpodobně druhá půlka série vůbec nestane nebo se stane jinak... Jinak ještě musím pochválit skvělou kameru, atmosféru a soundtrack (hlavně Passenger a Runaway)... ()

Gluminator

Budu upřímný, bál jsem se, jak tvůrci návrat Dextera pojmou, aby to nedopadlo jako propadák, ale musím uznat, že jsem velice překvapen. Pomalejší rozjezd mi tolik nevadil, postupem času se člověk vrátil do dob, kdy řádil v Miami. Nostalgie ve velkém, ačkoli to nemělo tu atmosféru jako tehdá, chybí zde převážně humorné pasáže, Joo starej dobrej Masuka tu chybí. Jediné co bych tomu vytkl je poslední díl a zakončení. Trošku jsem si přál jiný konec...SPOILER ALERT!!! Angel Batista měl mít větší prostor, doufal jsem, že ho doženou s Angelou sami dva, ale jakmile se Dexter dostal z cely, tak to šlo do kopru, bohužel. A teď nevím co od toho čekat. Pokud je v plánu novej seriál o Harrisonovi, tak to nemá vůbec význam. No uvidíme, proč by se to taky jmenovalo New Blood... Pokud ale pokračování nebude, tak ten konec mohl být pečlivější. Jeden nebo dva díly navíc by stačily. Za mě by bylo top, kdyby ho dopadli zrovna při činu jak zabíjí Kurta, přišli by zároveň na vraha těch ženských a zároveň by vyjasnili Dextra. No, holt scénář byl jiný. 85% ()

Zizou_

Nebýt posledního dílu, který de facto celý předchozí precizně budovaný příběh spláchne do koše, to byla velmi povedená série. Škoda, že se tvůrcům ani na podruhé nepodařilo seriál úspěšně zakončit. ()

funkyman

z perly sa stala lacna krcmova ozdoba...neponukol by som ju ani zadarmo na klobasovej party....posledny diel je asi to najhorsie co sa vymyslelo a zrealizovalo za velmi dlhu dobu..aj vratane slovenskych panelakovych produkcii..to sa vysmiali vsetkym fanusikom ...MCH sa snazil..a za to su tie bodiky..zbytok /hlavne syn a policajtka/ uzasny failure...casu mali dost..nechapem.. ()

zekon

Velmi slabý odvar původní série. Je z toho cítit že teď si chceme natočit něco tak sáhneme na Dextera. Má to fajn atmosféru, ale je z toho cítit moc nadstavovaná kaše. Závěr chápu, ale přece jen původní byl lepší. Takový průměrný seriál. ()

Mukade odpad!

"SPOILER" ------------------- Nasrali ma nekonečne záverom v poslednom diely... .............  Kópia 1 môjho príspevku v diskusii:  """ "Našel lásku, zajistil synovi lepší život, tím že v něm nebude (tak jak psal v dopisu Haně). Philips tež potvdil že 'přemýšlel co by mohlo byt dal' a že pokud Showtime bude chtit, bude i on pokračovat ve vypravění Harrisnova přiběhu." --- To nebolo 1.x čo "našel lásku", synovi nezaistil nič, ale syn sám  si zaistil že z neho bude ešte sto krát väčší train wreck ako bol dovtedy - stať sa otcovrahom, blahoželám, naviac pár dní predtým Dexterovi vravel že "záchránil tisíce ľudí" zabitím všetkých tých sériových vrahov, čo je nevyvrátiteľný fakt, taaakže jeho zabitím nepriamo spôsobil aj smrť mnohých budúcich obetí v Los Angeles, kam mal naplánované Dexter odísť a "čistiť". A toto všetko a viac tomu debilovi postupne dôjde do hlavy (keďže z neho Philips urobil takmer génia - tie testy čo robil v škole...) a tak by pravdepodobne (resp. mu to žičím :)) skončil najprv ako potulný bezďák, postupne feťák a opilec (tým bude zaháňať výčitky) až nakoniec sa pod ich tiahou buď náhodne predávkuje alebo sa zámerne zabije. No a len takýto seriál s ním by ma zaujímalo sledovať (aj to len 1 diel). A som si istý že takýto alebo žiaden aj naprostú väčšinu ostatných doterajších fanúšikov Dextera. No len nech skúsia natočiť seriál s Harrisonom, LOL, aj by ma to potešilo lebo im (CBS a Philipsovi) žičím ten epic fail, haha. """ ()

Pritok

Cela seria bola super a bum. poslednych 15 minut poslednej casti to uplne zabiju. viac sa koniec pokaslat nedal :D budem si predstavovat, ze sa to nikdy nestalo. ()

kotrlak

Closure! Můj milovanej "Dark Passenger" zakončil svoji životní pout´. Po krkolomným konci osmý season se fénix vynoří na upstate NY. Nový prostředí, hezká Seneca "injun", má to spád, víceméně se tomu nedá moc vytknout. Co se dá vytknout je to že tahle season postrádá vtip starýho dextera. Seasons z Miami byly prošpikovný skvělým humorem a dialogy, to mi tady dost chybělo. Deb jako přízrak byla moc hysterická, ale to už je detail... ()

Bolex

Docela se divím vysokému hodnocení. Dexter je v této sérii nějaký jiný, méně uvěřitelný, prostě po deseti letech opravdu do stejné řeky nevstoupíš. A jeho nejbližší, syn a stále držkující sestra - pěkně otravné postavy... ()

slamic5

Oživení Dextera po 8 letech. Už jsem si moc nepamatoval děj, ale vím že seriál byl geniální, bohužel konec byl hodně nepovedený. A to je vlastně paralela k této bonusové řadě. Parádních 9 a půl epizod a to vše zakončené zase velice nepovedeně a ani mi to nedávalo smysl. Díky za oživení, ale pachuť ze závěru byla obnovena. ()

godhand

Skvělý, skvělý, skvělý. Návrat obsahuje všechny prvky, které mě bavily a udržovaly v napětí  ve všech řadách předtím. Jen škoda toho posledního dílu, působí zbrkle a na mě mírně lacině, ve srovnání s ostatními závěry, s vyjímkou osmé řady. Tam jsem měl podobný pocit. Možná, kdyby si serál nechal svou původní délku dvanácti dílů, byl by prostor pro propracovanější a originálnější ukončení dobrodružství mého oblíbeného sériového vraha. I tak, plnej knedlík, vysoký nadprůměr. ()

Lukkyn

" Dnes je ta noc". O jak mi tohle zašeptání chybělo. Nebudu zastírat tomuhle oživení jsem moc nevěřil . O to víc jsem byl překvapený jak kulervoucí to bylo!!!Dexter neztratil lesk a opět měl velmi zajímavého protivníka, což po Trinitym nebylo jednoduché , takhle nastoupit. Závěr za mě skoro až epický. Jako by společně s Dexem odešel kus mýho života. Seriál skončil na vrcholu a tomu tleskám!!!! ()

jarynzlesa

Pokud jste v období dospívání tak jste právě vy cílová skupina tohoto veledíla. Původní seriálová postava slouží pouze jako doplněk k teenage soap opera. Z Dextra se stává chybující patetický, zaprděný maloměšťák se sklony k pití fairtrade kávy a pochlebovačstvím svým stejně trapným sousedům. S původním má společné pouze název. ()

Mafii

Po maratonu původního seriálu na mne New Blood hůře zapůsobit ani nemohla. Konec původní série mi přišel jako ideální otevřený konec, který dává fanouškům jistou možnost pracovat s vlastní fantazií a naději, že to s Dextrem přecijen nedopadne tak zle. První polovina všech nových dílů mne nebavila, přišo mi to nezajímavé, postavy se chovaly neogicky a hodně věcí zůstalo nedovysvětleno. Dextrova nešikovnost možná byla na začátku svým způsobem roztomilá, ale když už na to člověk kouká 10 hodin začne mů být Dextra vlstně líto tím nejpatetičštějším způsobem. Harrison je extrémně nesympatický. A ten konec? Pffff. Bizárek, který se budu snažit vztěsnit z paměti. Pro mne Dexter končí 8. sérií. ()

draxxi

I tahle rada se opravdu vydarila. Koukal jsem bez dechu az do toho fantastickeho finale. Parada. A super titulky a hudba k tomu... 16/2/2023 93% ()

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu