Film dánské režisérky Susanne Bier (Bratři) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film a patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout. Hrdinou filmu je charismatický a talentovaný dánský herec Mads Mikkelsen (Casino Royal) pracující v indickém sirotčinci, který zoufale potřebuje finanční prostředky. Ty se nabízejí z rodného Dánska, země, kterou nechal daleko za sebou. Životní situace, které ho tam čekají, změní obchodní cestu v dramatickou, bolestnou zkoušku pro všechny zúčastněné. (oficiální text distributora)

Martazoe

První půlka filmu je spíš takový pomalý rozjezd, kdy si říkáte, že nechápete, proč to tak všichni chválí, pak ale začíná jít do tuhého. Druhá půlka je nabitá emocemi, žádný směšný sentiment, ale pravdivost a lidskost. Pro mě osobně byla silná myšlenka, že pomáhat nemusíte někde daleko v Asii, ale stejně tak dobře uděláte tím, že budete oporou své rodině, kterou jste znovu nalezli, tady a teď. A dále, před minulostí se utéci nedá a nesete zodpovědnost za všechno, co jste kdy začali a nedokončili. ()

chemo

vykonštruovanosť scénaru bije do očí napriek dogmatickej forme v podstate som tomu príbehu vôbec neveril a to nie je dobre ()

mirasul

Výborný film po všech stránkách. Herecké výkony, scénář (ten především!), hudba.. Když si pomyslím, jak by téma zpracoval Vepřofilip Rench, Jenda Kábéčko Šroubejk a jim podobní kumštýři, běhá mi po zádech mráz. Takhle mi sice taky běhal, ale ze zcela jiných důvodů. Jak snadné by bylo v téhle látce sklouznout k sentimentálním zvěrstvům, viz např. Hlas moře aj. A tady se to nestalo, člověk je neustále překvapován tím, kam se děj ubírá, a je to zkrátka zážitek jako hrom. ()

bambiz

Tak ackoliv mi pribeh neprisel ani zdaleka originalni a je vlastne cervenoknihovnicky, zpracovani, hudba, kamera, herci - to vsechno povysuje film do skvostneho zazitku, z nehoz cisela opravdovost. Hlavne at nekoho v Hollywoodu nenapadne udelat remake! ()

tepok

Určitě zajímavý film, který stojí zato vidět. Mads Mikkelsen i ostatní herci rozehráli zvláštní zápletku s překvapivým rozuzlením. ()

pie.com.key

Herecké výkony a kamera na jedničku. Jen mě štvalo, že jsem dopředu věděla, co se stane. Proto jedna hvězda dolů, mám ráda překvapivý děj, tohle mě zklamalo. Jedno klišé za druhým. ()

PMU

Silný příběh. Přesně jak to mám rád. Kamera skvělá.. Obraz žije. Čtu v něm. Vnímám naprosto vše co film nabízí. ()

anakonda007

Po druhém shlédnutí musím přidat hvězdu. Mohlo by se někomu zdát, že film citově vydírá, ale je to nakonec uvěřitelný a citlivě propracovaný, že ani ne. Pěkná kamera, záběry zblízka na tváře a oči...Celkově vymazlený film a k tomu Mads ! ()

Erosenin

Perfektní film, opravdu. Mohu jen doporučit. Mads jako vždy perfektní a celkový výkon herců je skutečně velmi dobrý. Příběh promyšlený a důraz na emoce je zde perfektně zastižen. Povedené! ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky