Reklama

Reklama

Epizody(12)

Příběh vypráví hlavní postava 18-náctiletá Yukari, která studuje střední školu a učí se na zkoušky do kterých jí nutí její matka. Je velmi krásná a jednoho dne jí zastaví na ulici mladík jménem Arashi, který jí nabídne, aby byla modelka pro jejich oblečení, které má značku Pradise Kiss. Yukari nejprve odmítá, ale pak souhlasí. Seznámí se s Isabelou a Miwako( ty patří do jejich „módního týmu“) a s pohledným gentlemanem Georgem, který jí okouzlí..Dostane se do světa módy, který jí může hodně dát, ale zároveň i vzít….. (Kesidy)

(více)

Recenze (18)

Plasticine 

všechny recenze uživatele

jedno z těch hodně lepších josei. animace přímo božská (Yazawa! Yazawa!) a hodně se mi líbilo i originální nadabování. ze začátku mě anime dost bavilo. stylový opening, krásné šaty, fandila jsem Yukari i bisexuálnímu bišíkovi Geogremu, občas se i zasmála a to všechno uzavíral skvělý ending od Franz Ferdinand. jenže postupem času mě všechny postavy jaksi začaly nehorázně štvát. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Děj - Yukari, krásná, ale jinak nevyčnívající středoškolačka se seznámí s pár návrháři-studenty, kteří tvoří "módní studio" Paradise Kiss. Ti zatouží po tom, aby jim dělala modelku a tím pádem je Yukari katapultována do světa módy. A s ní i divák. Žánr - Paradise Kiss patří k žánru josei, což je jakési "shoujo pro dospělé" či "realistické shoujo bez přílišného patosu". Máme tu milostný vztah, ovšem bez "shoujo osudovosti" a "síly lásky, která vše přemůže atd. Prostředí - Jelikož jde o oblékání, tak se tvůrci dost vyřádili v kresbě postav. IMHO se jim dosti dařilo. Subjektivní pohled - I když je jednání postav vcelku (ba u mnohých i hodně) uvěřitelné, příběh mě příliš nezaujal. Začátek dráhy modelky a normální milostný vztah. A ke světu módy nemám kladný postoj. Přesto nemůžu tomuto seriálu upřít, že je udělán kvalitně. Příjemnější zkušenost s josei jsem však udělal při sledování Hachimitsu to Clover. Nakonec tedy dávám lepší ***. ()

Reklama

Starletka 

všechny recenze uživatele

Moje první josei, které jsem viděla ještě v době, kdy jsem mu nemohla plně porozumět. I tak mě tento seriál zaujal už tehdy. Paradise Kiss je vlastně taková pohádka, ale ze života. I postavy jsou velmi realistické a propracované a i když člověku nějaká není zrovna sympatická, dokáže pochopit její chování a rozhodnutí. Zdánlivě jednoduchý příběh je plný emocí, hlavní romantická linka se vyvíjí plynule a uvěřitelně, animace pěkná, stejně tak design postav. Jen mi tam vůbec nesedělo časté karikaturování. Soundtrack až na pár scén nevýrazný, zato skvělý opening a ending. 8,5/10 ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Má první zkušenost se žánrem josei. Možná to bude právě tím, že nejsem na tento žánr zvyklá, ale přišlo mi to na japonské poměry jako hodně nekonvenční seriál. U anime jsem se rozhodně s takovým typem vyprávění, kde se postavy chovají poměrně realisticky a není tam nic nadsazeného a vyumělkovaného, ještě nesetkala. Jako takové mi to opravdu sedlo. Líbilo se mi, že to nestojí tolik na ději (ostatně nejde o žádný komplikovaný příběh), ale spíš na emocích a vztazích mezi postavami. Vlastně to byl takový všední příběh ze života, ovšem odehrávající se v prostředí modelingu a módního návrhářství. Určitě se do budoucna ráda podívám v podobném žánru na něco jiného. ~(4,2)~ ()

Deschain 

všechny recenze uživatele

Najväčšie prekvapenie? Zatvárací song od Franz Ferdinand - Do You Want To. V prvom diely na konci som myslela, že zle počujem, keď sa ozvali prvé tóny. Zo začiatku som mala trochu problém si zvyknúť na animáciu a ešte stále celkom nechápem tie prechody animácie do „škaredého“ módu, keď postavy vyjadrujú nejakú silnú emóciu a väčšinou pri tom po sebe kričia, ale postupom deja som si zvykla a aj postavy sa mi začali páčiť viac ako na začiatku. Príbeh je jednoduchý ale uveriteľný a civilný. A rozhodne ma opäť potešil záver. (8.5.-16.5.2011) ()

Galerie (437)

Reklama

Reklama