Paradise Kiss (TV seriál)

• Japonsko

パラダイス・キス

• Japonsko

Paradaisu kisu

Paradise Kiss

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2005, 12x25 min

Poměrným překvapením pro mě bylo tohle anime. A to příjemným. Na to, že mě příliš nezajímá prostředí extravagantní módy, módních přehlídek a podobných, Paradise Kiss byla zajímavá parta lidí, která dobře rozuměla tomu, co dělá. Rozhodně kvalitně propracované anime, reálné postavy (s výjimkami) a fajn hudba. Dvanáct epizod bylo tak akorát.(14.7.2011)

Moje první josei, které jsem viděla ještě v době, kdy jsem mu nemohla plně porozumět (až teď bych ho nejspíš celé probrečela). I tak mě tento seriál zaujal už tehdy. Paradise Kiss je vlastně taková pohádka, ale zatraceně realistická. Prostě jako ze života. I postavy jsou velmi realistické a propracované a i když člověku nějaká není zrovna sympatická, dokáže pochopit její chování a rozhodnutí. Zdánlivě jednoduchý příběh je plný emocí, hlavní romantická linka se vyvíjí plynule a uvěřitelně, animace pěkná, stejně tak design postav. Jen mi tam vůbec nesedělo časté karikaturování. Soundtrack až na pár scén nevýrazný, zato skvělý opening a ending. 8,5/10(26.3.2015)

Mé první josei a musím říct že jsem byl velice překvapen. Vlastně skoro až šokován a to pouze v tom pozitivním slova smyslu. Móda mě nijak nebere a romantiku nevyhledávám. Přesto mi to zde vůbec nijak nevadilo a vztah mezi lehce naivní Yukari a cílevědomým Georgem byl naopak celkem uvěřitelný a to je (krom openingu a endingu) největší síla seriálu. Jen to "10 Years Later" si možná mohli autoři odpustit. Samotný závěr by bez toho dle mého fungoval i tak skvěle. Doporučuji.(12.3.2012)

Najväčšie prekvapenie? Zatvárací song od Franz Ferdinand - Do You Want To. V prvom diely na konci som myslela, že zle počujem, keď sa ozvali prvé tóny. Zo začiatku som mala trochu problém si zvyknúť na animáciu a ešte stále celkom nechápem tie prechody animácie do „škaredého“ módu, keď postavy vyjadrujú nejakú silnú emóciu a väčšinou pri tom po sebe kričia, ale postupom deja som si zvykla a aj postavy sa mi začali páčiť viac ako na začiatku. Príbeh je jednoduchý ale uveriteľný a civilný. A rozhodne ma opäť potešil záver. (8.5.-16.5.2011)(16.5.2011)

Pokud se občas cítíte trochu nejistě a nevíte přesně, co chcete v životě dělat (a navíc jste žena), je tohle seriál pro vás, a nemyslím to výjimečně nijak ironicky, je prostě dobrý :) Postavy, i když mnohdy lehce extravagantní, jsou věrohodně napsané, dialogy přirozené, animace a hudba nadprůměrné. Jediné, co bych vytkla, je mírná ztráta tempa po sedmém díle, seriál patří mezi ty, kde se mi více líbila první polovina.(12.1.2008)