Paradise Kiss (TV seriál)

• Japonsko

パラダイス・キス

• Japonsko

Paradaisu kisu

Paradise Kiss

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2005, 12x25 min

Mé první josei a musím říct že jsem byl velice překvapen. Vlastně skoro až šokován a to pouze v tom pozitivním slova smyslu. Móda mě nijak nebere a romantiku nevyhledávám. Přesto mi to zde vůbec nijak nevadilo a vztah mezi lehce naivní Yukari a cílevědomým Georgem byl naopak celkem uvěřitelný a to je (krom openingu a endingu) největší síla seriálu. Jen to "10 Years Later" si možná mohli autoři odpustit. Samotný závěr by bez toho dle mého fungoval i tak skvěle. Doporučuji.(12.3.2012)

Nádherná animace!!! Ale to je asi tak všechno...Carrie i George jsou sympaťáci, ale zbytek osazenstva mi spíš lezl na nervy, nebo mi přišel, že je tam jen tak navíc...Miwako bych vetsinou nejradsi propleskla a to mi obvykle tyhle kawaii anime postavičky vůbec nevaděj. Navíc rozhovory, kdy je záběr na vařící se kafe a do toho si někdo někde mimo záběr povídá...ne-e, nic pro mě. A to jsem byla tak moc nadšena NANou od stejného tvůrce...zklamání(9.6.2010)

jedno z těch hodně lepších josei. animace přímo božská (Yazawa! Yazawa!) a hodně se mi líbilo i originální nadabování. ze začátku mě anime dost bavilo. stylový opening, krásné šaty, fandila jsem Yukari i bisexuálnímu bišíkovi Geogremu, občas se i zasmála a to všechno uzavíral skvělý ending od Franz Ferdinand. jenže postupem času mě všechny postavy jaksi začaly nehorázně štvát.(1.3.2010)

Najväčšie prekvapenie? Zatvárací song od Franz Ferdinand - Do You Want To. V prvom diely na konci som myslela, že zle počujem, keď sa ozvali prvé tóny. Zo začiatku som mala trochu problém si zvyknúť na animáciu a ešte stále celkom nechápem tie prechody animácie do „škaredého“ módu, keď postavy vyjadrujú nejakú silnú emóciu a väčšinou pri tom po sebe kričia, ale postupom deja som si zvykla a aj postavy sa mi začali páčiť viac ako na začiatku. Príbeh je jednoduchý ale uveriteľný a civilný. A rozhodne ma opäť potešil záver. (8.5.-16.5.2011)(16.5.2011)

Děj - Yukari, krásná, ale jinak nevyčnívající středoškolačka se seznámí s pár návrháři-studenty, kteří tvoří "módní studio" Paradise Kiss. Ti zatouží po tom, aby jim dělala modelku a tím pádem je Yukari katapultována do světa módy. A s ní i divák. Žánr - Paradise Kiss patří k žánru josei, což je jakési "shoujo pro dospělé" či "realistické shoujo bez přílišného patosu". Máme tu milostný vztah, ovšem bez "shoujo osudovosti" a "síly lásky, která vše přemůže atd. Prostředí - Jelikož jde o oblékání, tak se tvůrci dost vyřádili v kresbě postav. IMHO se jim dosti dařilo. Subjektivní pohled - I když je jednání postav vcelku (ba u mnohých i hodně) uvěřitelné, příběh mě příliš nezaujal. Začátek dráhy modelky a normální milostný vztah. A ke světu módy nemám kladný postoj. Přesto nemůžu tomuto seriálu upřít, že je udělán kvalitně. Příjemnější zkušenost s josei jsem však udělal při sledování Hachimitsu to Clover. Nakonec tedy dávám lepší ***.(5.7.2007)