Paradise Kiss (TV seriál)

• Japonsko

パラダイス・キス

• Japonsko

Paradaisu kisu

Paradise Kiss

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2005, 12x25 min

Skvost mezi anime. Počet epizod je úměrný a snesitelný, a tak akorát, že to prostě skončí v tom nejlepším, ikdyž byste nejraději věděli co bylo s tím a tím a co dělali dál. Postavy jsou zajímavé a milé až na hlavní hrdinku, ta mi nikdy nepřirostla k srdci. Jinak má každá postava co do sebe a každá je zvláštně originální. Způsob animace je sice podle mě lehce nezvyklí v tomto žánru, (mají oči moc do tvaru mandle) ale zvyknete si a nějak tak to k tomu patří. Konec pro mě byl však bombou! Vyběhla jsem z pokoje a křičela "Proč?!" a ikdyž bych chtěla a čekala romantičtější konec, tento se opravdu výborně hodil!(4.11.2012)

jedno z těch hodně lepších josei. animace přímo božská (Yazawa! Yazawa!) a hodně se mi líbilo i originální nadabování. ze začátku mě anime dost bavilo. stylový opening, krásné šaty, fandila jsem Yukari i bisexuálnímu bišíkovi Geogremu, občas se i zasmála a to všechno uzavíral skvělý ending od Franz Ferdinand. jenže postupem času mě všechny postavy jaksi začaly nehorázně štvát.(1.3.2010)

Pokud se občas cítíte trochu nejistě a nevíte přesně, co chcete v životě dělat (a navíc jste žena), je tohle seriál pro vás, a nemyslím to výjimečně nijak ironicky, je prostě dobrý :) Postavy, i když mnohdy lehce extravagantní, jsou věrohodně napsané, dialogy přirozené, animace a hudba nadprůměrné. Jediné, co bych vytkla, je mírná ztráta tempa po sedmém díle, seriál patří mezi ty, kde se mi více líbila první polovina.(12.1.2008)

Nádherná animace!!! Ale to je asi tak všechno...Carrie i George jsou sympaťáci, ale zbytek osazenstva mi spíš lezl na nervy, nebo mi přišel, že je tam jen tak navíc...Miwako bych vetsinou nejradsi propleskla a to mi obvykle tyhle kawaii anime postavičky vůbec nevaděj. Navíc rozhovory, kdy je záběr na vařící se kafe a do toho si někdo někde mimo záběr povídá...ne-e, nic pro mě. A to jsem byla tak moc nadšena NANou od stejného tvůrce...zklamání(9.6.2010)

Moje první josei, které jsem viděla ještě v době, kdy jsem mu nemohla plně porozumět. I tak mě tento seriál zaujal už tehdy. Paradise Kiss je vlastně taková pohádka, ale ze života. I postavy jsou velmi realistické a propracované a i když člověku nějaká není zrovna sympatická, dokáže pochopit její chování a rozhodnutí. Zdánlivě jednoduchý příběh je plný emocí, hlavní romantická linka se vyvíjí plynule a uvěřitelně, animace pěkná, stejně tak design postav. Jen mi tam vůbec nesedělo časté karikaturování. Soundtrack až na pár scén nevýrazný, zato skvělý opening a ending. 8,5/10(26.3.2015)