poster

Paradise Kiss (TV seriál)

 • Japonsko

  パラダイス・キス

 • Japonsko

  Paradaisu kisu

 • USA

  Paradise Kiss

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2005, 12x25 min

 • Paja.93
  *****

  Skvost mezi anime. Počet epizod je úměrný a snesitelný, a tak akorát, že to prostě skončí v tom nejlepším, ikdyž byste nejraději věděli co bylo s tím a tím a co dělali dál. Postavy jsou zajímavé a milé až na hlavní hrdinku, ta mi nikdy nepřirostla k srdci. Jinak má každá postava co do sebe a každá je zvláštně originální. Způsob animace je sice podle mě lehce nezvyklí v tomto žánru, (mají oči moc do tvaru mandle) ale zvyknete si a nějak tak to k tomu patří. Konec pro mě byl však bombou! Vyběhla jsem z pokoje a křičela "Proč?!" a ikdyž bych chtěla a čekala romantičtější konec, tento se opravdu výborně hodil!(4.11.2012)

 • Plasticine
  ****

  jedno z těch hodně lepších josei. animace přímo božská (Yazawa! Yazawa!) a hodně se mi líbilo i originální nadabování. ze začátku mě anime dost bavilo. stylový opening, krásné šaty, fandila jsem Yukari i bisexuálnímu bišíkovi Geogremu, občas se i zasmála a to všechno uzavíral skvělý ending od Franz Ferdinand. jenže postupem času mě všechny postavy jaksi začaly nehorázně štvát.(1.3.2010)

 • Cassandra
  ****

  Pokud se občas cítíte trochu nejistě a nevíte přesně, co chcete v životě dělat (a navíc jste žena), je tohle seriál pro vás, a nemyslím to výjimečně nijak ironicky, je prostě dobrý :) Postavy, i když mnohdy lehce extravagantní, jsou věrohodně napsané, dialogy přirozené, animace a hudba nadprůměrné. Jediné, co bych vytkla, je mírná ztráta tempa po sedmém díle, seriál patří mezi ty, kde se mi více líbila první polovina.(12.1.2008)

 • Leyla
  ***

  Nádherná animace!!! Ale to je asi tak všechno...Carrie i George jsou sympaťáci, ale zbytek osazenstva mi spíš lezl na nervy, nebo mi přišel, že je tam jen tak navíc...Miwako bych vetsinou nejradsi propleskla a to mi obvykle tyhle kawaii anime postavičky vůbec nevaděj. Navíc rozhovory, kdy je záběr na vařící se kafe a do toho si někdo někde mimo záběr povídá...ne-e, nic pro mě. A to jsem byla tak moc nadšena NANou od stejného tvůrce...zklamání(9.6.2010)

 • Starletka
  ****

  Moje první josei, které jsem viděla ještě v době, kdy jsem mu nemohla plně porozumět. I tak mě tento seriál zaujal už tehdy. Paradise Kiss je vlastně taková pohádka, ale ze života. I postavy jsou velmi realistické a propracované a i když člověku nějaká není zrovna sympatická, dokáže pochopit její chování a rozhodnutí. Zdánlivě jednoduchý příběh je plný emocí, hlavní romantická linka se vyvíjí plynule a uvěřitelně, animace pěkná, stejně tak design postav. Jen mi tam vůbec nesedělo časté karikaturování. Soundtrack až na pár scén nevýrazný, zato skvělý opening a ending. 8,5/10(26.3.2015)