Epizody(10)

Kiritani Shuji je velmi populární mezi spolužáky všeho druhu, ať už mají zájmy a záliby jakékoliv. Nemůže vystát spolužáka jménem Kusano Akira. Pro Shujiho je Akira otravný, mluví divně, jedná směšně a navíc si myslí, že je Shujiho nejlepší přítel. Věci se změní, když přijde nová žačka - Kotani Nobuko, dívka bez sebevědomí, která je terčem šikany a posměchu. Shuji a Akira se rozhodnou nepromarnit mládí a udělat z Nobuko nejvíce populární dívku na škole. Samozřejmě nikdo se o jejich snaze a přátelství nesmí dozvědět. (Vavča)

Kontractor

Zbytečně nadhodnocený seriál, ano vtipné momenty tam jsou ovšem a) seriálová kamera je otřesná b) herci snad krome Nobuty stojí za zlámanou bačkoru a c) spíše je to telenovela než solidní romanticky příběh. Ergo v anime Kimi no todoke je toto téma zpracováno 10x lépe. Nechápu stopáž seriálu a jednotlivé díly, kdy se vlastně nic neděje a nakonec se téměř nic nestane...dorama takřka bez vývoje postav. ()

Kimm2

Nobuta power, enter! Neuvěřitelně milý a zábavný seriál. Akira je rozhodně výborně napsaná postava a podíl na tom má jistě i herec, který ho ztvárnil. Počet dílů byl naprosto optimální, jsem ráda, že se tvůrci nesnažili nic natáhnout. ()

Radek.SCH

Citlivé (až moc). Pomalé. Nobuta neustále se skloněnou hlavou a řešící deset dílů stále ty samé problémy vás přestane ke konci zajímat. Linie s Aoi zbytečná a přehnaná. Střeštěný humor někdy dost na hrtaně, ale nikdy to nespadlo do vyložené trapnosti. V Japonsku a Koreji už tradičné příliš citlivá "romantika", ve které si zůčastnění za celou dobu neřeknou, že se mají rádi, žádný tělesný kontakt neprobíhá (teď nemám na mysli >to<) a člověka to neustálé chození kolem horké kaše už prostě nebaví. A ten konec? Gays on the beach? Celkově slabé a příliš sentimentální. A samozřejmě nadhodnocené. - 60 % ()

mrtvej pes

Po repríze srážím na tři. Je to holt z většiny vata - vata, u které jsem se smála a byla naměkko, ale pořád jen vata. Nejvíc ze všeho mi sedl humor a postava Akiry, ale děj a někdy i herci mě nutili otáčet oči v sloup. ()

loveless

Shuji je ve škole populární, ale je to jedna velká přetvářka, ovšem ne že by neměl srdce na správném místě. Akira je jeho otravný nudící se (ne)kamarád. Když do třídy přijde Nobuko, spolužáci ji kvůli jejímu vzhledu a ušlápnutosti začnou šikanovat. A tak se Shuji s Akirou rozhodnou zakročit a Nobuko, nyní pod přezdívkou Nobuta, se stane jejich tajným projektem přeměny na oblíbenou dívku. Nenechte se mýlit, sice to tak na první pohled nemusí vypadat, ale Nobuta wo Produce je zatraceně příjemná ztřeštěná komedie a hlavně příběh o opravdovém přátelství. Hlavní herecký trojlístek Kame, Yamapi a Maki mi značně sedí, jsou k sežrání a hodně uvěřitelní. Hlavní hudební motiv Gakkou no Okujou de a píseň v závěrečných titulkách Sheisun Amigo v podání Kameho a Yamapiho jsou skvělé. Dále (pro hladovce) existuje přednobutovský speciál, kde spolu Kame a Yamapi soutěží o nejlepšího producenta. Nobutu jsem zkoukla v rekordním tempu, bylo to skvělé, určitě se někdy podívám znovu a každopádně doporučuji. ()

ing.man

I zaradoval jsem se, když jsem četl chválu od mých nejoblíbenějších ČSFĎáků na tenhle seriál. Konečně! ..... A jsem zklamám. Musím uznat, že to bylo opravdu dobré, promyšlené. Souběžný vývoj všech postav, žádný patos ..... Ale prostě mě to nebavilo. Nejsem zklamaný, ale nebavilo mě to. Nesnáším šikanu, nechápu proč si mám myslet, že je někdo nschopnej roztáhnout pusu do úsměvu (to není poprvé). Jediný co jsem miloval byla ta zástupkyně. Ach, víc takových lidí i ve skutečném životě. Já jsem tady sám, prý blázen jen.... ()

Vilde

Opět velmi „originální“ námět – japonská škola, osamělá dívka, dva teplí bratři, kteří mají potřebu z ní udělat školní celebritu, a spolužačky, které jí hází klacky pod nohy. Přidejte k tomu nepříliš oslnivé herecké výkony a máte Nobuta. wo Purodyūsu. ()

aboj

Tak tomuto hovorím SERIÁL! Obrovská škoda, že takéto delikatesy nedávajú aj v tých našich televíziách, ktoré sú zamorené brakom. Úžasný seriál o priateľstve, jeho sile a význame. Prvý japonský seriál, čo som videl, bol Life, ktorý dal latku hodne vysoko. A tento ju udržal. Ale komediálnych prvkov tam podľa mňa moc nebolo - alebo nerozumiem japonskému humoru. ()

vett

Až je mi líto, že je konec. Hlavní postavy skvělé - osamělý, divný a ještě divnější:) Yamapi geniální. Poslední díl nádherný, ale nejkrásnější chvíle pro mě příšla už ve třetím díle, kdy Akira a Shuji běží s pomalovanými kalhotami, taková něžná připomínka toho, že kamarádi jsou schopni občas něčeho neobyčejně krásného. ()

mayna

Postavy se mi moc líbily, taková všehochuť. Moje favoritka je rozhodně zástupkyně ředitele. Dojemné scény střídají ty praštěné. Scénář je pěkně promyšlený, děj jsem dopředu teda neodhadla. Jen to nějak neodsejpalo a doteď nevím, co měl znamenat ten konec. Takové lepší 3***. ()