JohnVodka

Tento pozoruhodný snímek kde se střídá smutný humor se smutnou skutečností mi nabídl něco, co jsem od filmu již dlouho nedostal. Nepopsatelný emocionální zážitek. Atmosféra je opravdu velmi silná a herecký výkon Adama Sandlera mě doslova posadil na prdel. Někdy jsem nevěděl jestli se smát nebo plakat. Postava Charlieho Finemana mě zkrátka rozložila. Kdybych mohl dát víc než těch pět hvězdiček, neváhal bych....Bravo! ()

Šňůra

Viděl jsem už hrát Adama Snadlera v tolika fekálních slátáninách, že když se pak sem tam objeví v nějakém seriózním dramatu, připadá mi jeho herectví téměř geniální. A právě do této kategorie patří i jeho role ve Volání o pomoc, i když geniální je asi přece jen nadnesené. Každopádně jeho Charlie dojal, tak dobře jej Snadler zahrál, i když to byl opět přeci jen blázen. ()

Alojs

Zajímavě uchopené téma 11. září, resp. dopad této tragédie na jeden lidský element. Binder se takřka nedopuští přešlapů, podsouvá nám otevřený fragment, který je působivý zejména - a proč tomu nevěřit - díky Sandlerovi. Ten předvádí výkon, ze kterého jsem si sedl na zadek Nijak uslzené dialogy, výtečné výkony a spolehlivá režie. Jediným minusem je digitálka a její nestabilizovaný pohyb. Nevím, nějak si na toto moderní ochucovadlo nemůžu zvyknout. ()

crjules

Po shlednuti Spanglish u me Sandlerovo herectvi stouplo o jednu pricku.Neopiral se totiz jen o lacine pubertalni vtipky a saskarny a vytvoril sympatickou roli, kterou me prijemne prekvapil. Nyni me vsak odzbrojil a mohu jen smeknout ! Reign Over Me jsem se bal, ze bude pateticky. September 11, letadla,vzpominky. Z tohoto tematu se daji emoce zdimat velice dobre...a lacine. Nic takoveho se tu ale nedelo, a ja sledoval pribeh cloveka. Krasny film a myslim, ze Sandlerova nezapomenutelna role. ()

raiN[ratm]

Jeden z mojich najkrajších filmových zážitkov, film napumpovaný emóciami a plný úžasných hereckých výkonov. Ku koncu filmu som prežíval bolesť takmer ako keby sa ma to bytostne týkalo a slzy som mal na krajíčku. ()

Sollozzo

Film, který na mě začal působit až při prvním kontaktu Charlieho (A.Sandler) s mladou psycholožkou Angelou (L.Tyler). Ta pro mě byla asi nejvetším překvapením snímku, kde i s malým prostorem dokazála Liv Tyler uhrát velmi mnoho. To že Sandler umí hrát jinak než jen potrhlý ňoumy naznačil v "Kliku" a o Cheadlovi snad nelze ani pochybovat. Jinak s blížícím se koncem slušný citový lomcovák. ()

polonius

Adam Sandler je v roli člověka postiženého osobní tragédií a hledajícího cestu, jak se s ní vyrovnat naprosto jedinečný a tímto mu odpouštím všechny většinu jeho rolí komediálních, kterým jsem na chuť nikdy nepřišel. Svůj komediální talent zde zúročil naprosto beze zbytku a jeho hereckou polohu v tomto filmu výborně dokresluje hudba Rolfe Kenta. Pomáhat může být někdy velmi složité a žádná situace nemá černobílé řešení. ()

Beaten

No kdyby mi někdo před shlednutím tohoto dokonalého snímku řekl, že mi Adam Sandler dokáže vnutit tak dojemnou scénu při které uroním slzu, tak se mu jen vysměju....a ten chlapík to zvládl s naprostým přehledem. Tohoto krapánek vyšinutého a tragickou událostí zraněného muže jsem mu zbaštil hned na začátku a jak už bylo zmíněno, tak je to jeden z nejlepších filmů s tématikou 11. září 01. ()

Šindy

Velmi hezká ukázka zraněné lidské duše, která potřebuje pomoc, ale nemůže si o ni říct. Co mě překvapilo byl Adam Sandler, který svou roli zahrál velice dobře. Ne, že bych ho nemusel, ale jeho komediální role mi moc neříkaly. Za pět hvězdiček tomu ale něco chybí. Párkrát se objevila hluchá místa, která celkově velmi dobrý dojem kazí. A jak už tady zaznělo, i z mého pohledu je to konečně první film, který ukazuje 9/11 z jiného pohledu, možná z mnohem důležitějšího. Pět sice ne, ale míň než 4* také ne. ()

PavelH

Do doby, než ve filmu nebylo zmíněno 11. září, tak jsem netušil, že právě k němu se děj vztahuje. Oceni jsem jemné a citlivé dotknutí této události. Američané mají 11. táří jako symbol. Je to šrám na jejich cti. Rádi 119 předhazují a používají. Ne však v tomto případě. Zde to působí jen jakési emocionální koření, které divákovy vnukne ještě větší prožitek. Režiji bych pak ještě pochválil za vhodně zvolené odlehčovací scény typu: "To je ta holka, co ti ho chtěla vykouřit?! :))". Tyto okamžiky film povznesly a diváky vtáhly do děje. Co však vyniká jsou výkony všech obsazených herců. Mě osobně dostal svým perfektním výkonem Adam Sandler. Několikrát mě opravdu dojal a umocňoval už tak dost smutnou atmosféru. Don byl výborný jako vždycky. Velmi silný filmový zážitek. Bez váhání dám 5*. ()

PanPaniscus

Je to výborný film, který se nesnaží těžit jen z 11. září. Jen mám pocit, že Cheadle hrál moc křečovitě. To Sandlerovi seděla skvěle i role ve své vlastní vzpomínce. Když ale porovnám jeho a Carreyho ve 23, tak pro mě bohužel prohrává. Po 500 dní se Summer mě také zklamal návrat do reality průměrných soundtracků. Ale celkově působí solidně, na tu stopáž málo hluchých míst a ani to citově nevydírá (jako například Nezapomeň na mě). ()

zmates

Upřímné a komorní drama o přátelství, rodině a bolesti. Žádný kýč, žádná zbytečná gesta ani patetické myšlenky a poselství. Adam Sandler ukázal, že skutečně JE pan herec a nikoliv pouze groteskní šašek, Don Cheadle už snad nikomu nic dokazovat ani nemusí. To vše bylo bez chyby. Jediný problém mám s tím 9/11...probůh, proč ta spojitost s událostmi 11. září? Nedovedu si to vysvětlit jinak, než snahou diváka (především amerického) ještě více emocionálně vyždímat...to je ale dost hloupé a prvoplánové. To mě dosti mrzelo. ()

karlee

Solidní film, slabší jsou pro mě "silné" momenty, naopak humor se mi celkem líbí. I v soundtracku bych nahradil některé srdcerváče dalšími songy z Quandrophenie od The Who (jako titulní Reign O'er Me). Docela zajímavé ženské postavy a i docela dobře nadabované. ()

Bounded

Don Cheadle báječně hraje (Sandler taky, ale na toho jsem byl připraven) a v mých očích je tohle jeden z mála filmů, který nemá hlavní mužskou postavu. Nic to ale nezmění na mém výsledném hodnocení. Vždycky jsem si chtěl zahrát Shadow of Colossus, ale neměl jsem Playstation. I tak mi ale udělalo radost, že hra měla ve scénáři pevné a poměrně důležité místo a nebyl to jenom product placement. Bál jsem se sklouzávání po povrchu tématu, ale byl jsem odměněn subtilním vyznáním emocí, které ze Sandlerových úst znělo velmi opravdově, i když mluvil "jenom" o psovi. Nebýt toho neštěstí, mohl místo dramatu natočit Binder klidně buddy komedii. Sežral bych mu to taky. ()

Katerian

Musím říct, že fakt nechápu, jak to, že má tento film hodnocení nad 80%. Celý děj je nudnej a ničím nepoutá. Scénář je průhlednej, dialogy vyloženě křečovitý a umělý, výkony herců nepřesvědčivý, Sandler si plete trauma ze ztráty bližního s postižením debilitou. Měl by zůstat u svých romantických komedií, v těch je dobrej a pobaví. Někdo prostě na dramatické role nemá talent ani ksicht. On je bohužel jeden z nich. ()

Monty2729

Tento snímek mě opravdu velmi hluboce zasáhl....na podobná témata jsem hodně citlivá. Přestože jde pouze o film, víte, že podobný osud zasáhl i skutečné lidi ve skutečném světě... ()

departed

Sandlera ve vážný roli nevidíte každý den, takže určitě chápete, že mi chvíli trvalo než jsem se naladil na jeho frekvenci a přijal tuto hereckou polohu. Ale jakmile jsem měl naladěno, tak říkám, že mě teda hodně překvapil, jak bravurně svojí postavu vdovce zahrál. Po sedmi komediálních rolí, v kterých jsem ho viděl, bych si řekl, že přesvědčit mě během dvou hodin bude těžký, jenže on to zvládl během chvilky. A to že mu Cheadle skvěle sekundoval je věc druhá. Chemie fungovala, dialogy neskřípaly a ani s emocemi se netlačilo na pilu. Film hodný zamyšlení. ()

lysohlava

Neřekla bych, že Sandler hraje jako o život, ale aspoň mě příliš neštve... Přijde mi to jako prvoplánový doják, kde mě vytáčela terapeutická sezení v podobě, jakou běžně nemají.. ()

Jakub

Na tento film se mě dívalo hodně těžce. Jak psal djkoma je to sice jenom film, ale je zde dost podrobně ukázáno jaké utrpení způsobuje terorismus na obyčejné lidi. ()