Síla srdce je skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen islamistickými teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. Jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinnných lidí a změnit jej navždy. (oficiální text distributora)

Streeper

Nic. Žádné kouzlo. Ani poutavé, ani dojemné. Dojemné možná když jen Angelina brečí na konci filmu jinak nuda a nic. Ani výkony herců žádná sláva. Hlavně mě zklamala Angelina, myslela jsem, že mě ohromí ale nic. ()

lilina133

Človek niekedy stráca niť, že čo sa vlastne práve deje...Dosť neprehľadné, škoda, mohla to byť slušná dráma...avšak takto ostáva len šedinký priemer bez veľkých emócií (jediný svetlý okamžik - keď sa mužské osadenstvo díva na kazetu, táto scénka je z celého filmu najlepšia...)s priemernou Angelinou (čakala som viac, keď už si ulovila fešáka Brada Pitta, ktorý tento film aj produkoval...) ()

Juto

V tomto filme vynikajú dve veci. Strašidelný realizmus a desivé prostredie, v ktorom tento film existuje. Pakistanská časť filmu je obzvlášť ohromujúca. Takmer cítite energiu prichádzajúcu z ulíc. Druhá je Angelina Jolie. Naozaj sa transformuje a ukazuje, že je skutočné dobrou herečkou. 6/10 ()

Radiq

Americká propaganda dělající chudáky z Amíků a dělající taky záporáky z muslimů. Taková dokumentární forma, ale taková špatná dokumentární forma. Přišlo mi to jakoby to dělal ten režišér, co dělal trapnej Let číslo 93. Návraty do minulosti jsou strašná nuda a jsou tam jen kvůli prodloužení filmu. Angelina s těma vlasama vypadá úplně jinak, ale sere mě, jak je celou dobu zatraceně vážná jak hovno. Hodně smutné je to, že 90% všech postav mluví anglicky (kvůli americkému divákovi). Scéna s tím, jak Angelina řvala "Néééé, néééé, néééé, nééé..." furt dokola může za to, že jsem ubral ještě jednu hvězdu. A jinak je to velká reklama na vyzváněcí tóny. Z filmů o únosech se mi spíš líbil Životní zkouška s Russellem Crowem. ()

Sfinkter

Síla srdce není špatný film, je ze zajímavého prostředí a atmosféru Pákistánu vystihuje docela slušně. Výkon Jolie se mi líbil, ostatní herci odehráli standard. Co filmu škodí nejvíce je málo emocí a šílený deskriptivní charakter. Celou dobu totiž sledujete práci vyšetřovatelů, kteří se 100 minut dostávají od jednoho jména ke druhému, což místy působí opravdu zdlouhavě a nedostane se vám žádné gradace. Film čerpá z reálného příběhu a závěr je docela drsný. ()

Rousse

Proti gustu žádný dišputát - každý má jiný vkus a každému se líbí něco jiného a já říkám, že mě se tenhle film fakt líbil. Je sice fakt, že scénář má trochu díry, je místy zmatený a místy jsem se ztrácela, ale je to dobře odvedená práce s malým plus. Plus dobrý výkon Angeliny - nevím, jak jinak si Payushka představuje zoufalý výkřik těhotné manželky, která se právě dozví, že jí podřízli manžela - ale mě při té scéně naskočila husí kůže. Je to asi věc názoru. No a jinak - atmosféra, prostředí a ta bída, co na vás dýchne z obrazovky (nebo z plátna). Myslím si, že 3 a půl si ten film zaslouží. ()

wikus

Nemôžem si pomôcť,ale nudila som sa. Veľmi silná téma vhodná na spracovanie, ktoré však v tomto prípade nevyšlo. Film bez akýchkoľvek emócií pôsobiaci ako sled udalostí vhodných, ako už Jossie poznamenal, na dokument. Myslím, že od tohto filmu sa čakalo oveľa viac. ()

Ripley

Velmi kvalitně dokumentaristicky natočený film,který by působil ještě autentičtěji,kdyby hlavní ženskou roli hrála neznámá herečka.Působivé,věrohodné,znepokojivé a dojemné. ()

sona123

Film podle skutečné události. Moc nerozumím tomu, proč byl vlastně natočen (není tu žádná sonda do afgánských či jiných poměrů). Jolie drží celou dobu stejnou mimiku (ale i tak je prostě dobrá). Sledujeme pátrání po uneseném novináři. No, když člověk ví, jak to dopadne, není to až takové drama. Ale Jolie to nese statečně :-) ()

Šmoula

Asi se nedá jen tak hodnotit. Po filmové stránce nic moc, nějak moc vás to nebere, vyšetřování je chaotický a ztrácíte se ve jménech a souvislostech. Jenže takhle tragická věc se opravdu stala a nějak mi to nedovlí hodnotit. ()

hazaba

Z ukázek jsem čekala (nevím proč) postupný sled událostí - nějaký nástin příběhu, jak se Mariane s Danielem seznámili, svatbu, příp. svatební cestu, odjezd do Pákistánu a pak teprve jeho únos a co následovalo. Tím, že po krátkém úvodu komentovaném Mariane se záběry na vpadnutí Američanů do Afgánistánu, se rovnou ocitáme uprostřed, ale v podstatě na začátku, tohoto dramatu, film nasazuje rychlé tempo, které sice postupem času mizí (tak, jak postupem času chladne stopa po únoscích Dannyho), přesto je hodně intenzívní až do poslední minuty. Vynikající výkon Angeliny Jolie i dalších herců, záběry na různá zákoutí Karáčí, vkládání skutečných nahrávek (viz Collin Powel, Pavríz Mušaraf) filmu jen přidávají. Je opravdu zajímavé sledovat, jak se Mariane celou dobu chová klidně (zde se nabízí otázka, jestli tomu tak bylo doopravdy, ale proč ne - jsou mezi námi tací, jakkoli se to zdá nepravděpodobné) - jak věří, že se Danny vrátí a přece se občas objevují stíny pochybnosti, jak reaguje, když se opravdu dozví, že její manžel byl zavražděn, a jak se s tím srovnává. Občas se ve filmu objevují hluchá místa, občas vadí používání ruční kamery, ale jako celek doporučuji. ()

Wolvie

Hodně podceněné drama,které sice trochu krvácí v tempu,alerealističností a výpovědní hodnotou to bez větších problému dohání.A aby mezi námi bylo jasno,Angelina je SKVOSTNÁ! ()

Olík

Skutečná událost, kterou troufám si říct většina z nás ani nezaregistrovala a nebýt dramatu Michaela Winterbottoma prošuměla by u nás na smetiště dějin bez většího zájmu. 23.1.2002 byl v Pákistánském Karáčí unesen a později i brutálně zavražděn novinář prestižního listu Wall Street Journal Daniel Pearl. Film, který se na celou událost dívá pohledem Danielovy těhotné manželky, je podle mne natočen příliš jako televizní dokument, což mu ubírá na síle a dramatičnosti. Stejně tak herecký projev Angeliny Jolie zcela nevystihuje nepředstavitelné utrpení, kterým si jistě novinářova žena prošla. Pro to a možná i z důvodu, že se nás toto téma týká jen okrajově mne tento příběh nezasáhnul na správném místě. ()

ecis

Unos americkeho novinara v Pakistane – aktualna tema tohto sveta, kde boj proti terorizmu je problem No.1. Velmi slusny snimok, ktory kvalitne vtahuje do deja svojou prvou polovicou (dobre zamotavanie a komplikovanie pribehu) – avsak po zenite, prichadza vytriezvenie a pribeh sa zacina natahovat a pomalicky nudit. Na konci som sa uz len tazko sustredil, nevnimal som priebeh patrania a jedina vec, kvoli ktorej som ostal v strehu, bola zvedavost ci novinar ostal nazive alebo nie. ()