Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Wormboy

Ani vyborne obsadenie a predovsetkym opatovne skvely Viggo Mortensen nezachranuju tento western od sedivosti priemeru, kam pravom patri. ()

Juto

Western zo starej školy, ktorý viac ako zvládne svoju prácu. Je to strhujúca zábava, ktorá neustále prináša prekvapenia. 6/10 ()

dr.fish

Smrtící tempo (pomalé) je základní charakteristikou snímku. Mě osobně vůbec nevadilo, jelikož ti chlápci v našem filmu si už svoje odstříleli a chtějí si taky na chvíli odfrknout. Proto je to tak pomalé. Život ale není peříčko a tak ani naši hrdinové nemohou zůstat stranou, když jde o právo a čest...80% ()

majo25

Western ako za starých 'dobrých' čias. Dobre obsadený - hlavne režisér Harris tam zapasoval ako zadok na nočník. Nemajúci síce valné tempo, to však v tomto prípade vôbec nevadilo, rozhodne ani zďaleka nenudil. Vyžívajúci sa v detailoch, rôznych nuansách a nevtieravom vtipe. Postavy drsné, ale kontrastne poctivé a čestné. Akcie je pomenej, ale tá, čo je, je presvedčivá. Privítal by som živšie napísaný scenár a kontinuálnejší dej, ale inak spokojnosť pri tomto reto pôsobiacom westerne. ()

zorro

ED a VIGGO v tomto westernu představují zákon. Oba herci hrají hodně solidně, což se vlastně dá říct i o ostatních hercích. Lehce zdlouhaví western v postatě o lásce k jedné ženě a jednom parchantovi, který si dělá, co chce a proto přijeli do Appaloosi ED a VIGGO. Přestřelky jsou solidně natočené a musíme doufat, že Edovi se takto v roli režiséra povede dál. Solidních 70% pro milovníky žánru. ()

bartias

V propracovaném westernu, který vypráví o nesobeckém přátelství dvou pistolníků, má i ten nejmenší detail smysl – je jenom otázkou času, kdy vyjde najevo a zapadne do příběhu směřujícímu k ohromující pointě. Pak není divu, že se Viggo Mortenssen do své vedlejší postavy opět vtěluje jako o život, takže zastíní i hlavního Eda Harrise. Škoda, že než dojde na závěr, finální akt se trochu vleče. ()

Radiq

Líbilo se mi to okořenění těma kurevstvostma, který tam předváděla postava Renée Zellweger. Viggo Mortensen sice vypadal jak hňup, ale hrálo se mu to dobře. Edu Harrisovi se víc povedlo hrát, než režírovat a Jeremy Irons jako záporák si toho taky mohl užít trošku víc. Příběhově jinak dost nudné. Ale líbila se mi ta oldschoolovost v rámci žánru western - žádný dynamický záběry, žádný neuvěřitelný střílení a chlapáčkost a čestnost hlavních hrdinů. Skoro jak nějakej John Wayne. Hudba při závěrečnejch titulcích stojí za hovno smíchané se suchým z nosa. ()

tom88

Celkom kvalitný westerník s dobrým hereckým obsadením. Harris, Mortensen, Irons aj Renée Zellweger sú veľmi fajn , objavil sa aj Lance Henriksen. Proti Harrisovej réžii nemám vôbec nič, všetko pôsobilo prirodzene a film odsýpal rýchlo. Dej nie je moc rozvetvený, ale určite nenudí. Kamera je super podobne ako celkový vizuál filmu. Nie som nijak zvlášť westernový fanúšik, ale Appaloosa je určite nadpriemerný film a dávam veľmi silné 3 hviezdy. 70% ()

Mylouch

Zákon v podmínkách venkova - klasické westernové téma v mírně inovovaném provedení. Vyznění nové Appaloosy sice nedosahuje osudovosti žánrových vrcholů, ale jemnou odlehčeností s nadhledem, jistě zvládnutým řemeslem a hudbou podřízenou ději se jedná o příjemné obohacení žánru. Výborní šerif s pomocníkem, jejich protivníci i přizpůsobivá varhanice. Slušné české znění !! 3-4* ()

andrii

I když těžknou. Zbraně nesené na ramenou. V jedné "rodině," v jedné rovině. Mottem, pramenem stále jest spravedlnost, jejich jméno druhé. O kulku, konec v těchto končinách, si koleduje. Ten, jenž s potěšením i vášní sobě vlastní daná pravidla neguje. ()

alchac

I přes účast jako vždy odpudivé Zellwégerky mohlo jít o mírně nadprůměrný western, kdyby si Harris uvědomil, že nemá Leoneho filmařský talent, Tarantinovu dialogovou brilantnost a Morriconeho za zadkem, pročež by upustil od zejména ve druhé polovině filmu velmi špatně snesitelné rozvláčnosti a narkotizujících rozhovorů o hovně a kdyby protagonisté častěji než kokoty před téměř automaticky roztahující Bridget Jonesovou tasili taky občas kolty. ()

Jirgen

Mám rád western a fandím novým westernům. Pro mě však průměrný snímek ať už díky ne moc povedenému příběhu ale hlavně kvůli pro mě velice nesympatické Renée Zellweger. Za to Viggo Mortensen ukazuje, že mu to jde i s 8kalibrovou brokovnicí stejně tak dobře jako s mečem. No nic na plat vlak do Yuma to není, ale přesto jsem se nenudil a fandům tohoto žánru můžu vřele doporučit. ()

xxvasa

dalsi novy western a tentokrat este vetsi blbost nez 3:10 Yuma.. a navic Renée Zellweger je pro mna znamka nizsiho hodnoceni:)) ()

markuc

Cekal jsem, ze tento western zde bude mit vice, toto cislo me mirne zklamalo, film si podle mne zaslouzi vice. Klasicky western a tech se v dnesni dobe mnoho nevidi. Vsichni tri pistolnici jsou dobre zahrani a treba Mortensen zde vypada nemalo drsne (dobre) teda. Celkovy dojem kazi jen slaba Zellweger (ktere proste nejak nemuzu prijit na chut a filmy s ni me odrazuji - krome Cold Mountain). Celkove nadprumerny vysledek (v podstate ale probirajici tradicni zapletku, az zbytecne komplikovane ale), uchazejici scenar (zbytecne dialogy anebo sceny), prijemna kamera a rozvlacna rezie (Ed Harris se ma jeste co ucit) - pro me ale prijemny zazitek. ()

žvanimírek

Pro mě jedno z největších zklamání roku 2008. Herecké obsazení slibovalo hodně, ale…..nuda, nuda, nuda. Film naprosto zbytečný, bez nápadu, ničím nepřekvapující. Jedna hvězda je za Vigga. ()

senor

Škoda, trochu promarněná šance.Celkem pěkně natočený western se solidní atmosférou a herci první třídy, ale s nedotaženým scénářem a velmi slabými a na western uspěchanými akčními scénami. Škoda absolutního nedostatku humoru, bere se to až moc vážně. A Mortensenův vous vypadá dost divně. ()

Mrkvič

Žádný skvost to rozhodně není. Ale kdy se vám poštěstí vidět tak originální a místy dost zábavný western? Opravdu málokdy. Obrovskou zásluhu na tom mají výborní herci v hlavních rolích, ale také režie Eda Harrise. Napsat si sám scénář (někdo to tu píše) asi nebylo nejrozumnější, ale za kamerou je jinak cítit jistota a také to, že ví, co a jak chce divákovi ukázat. Já se docela slušně bavil, navíc těch pár stříleček bylo vždy docela vtipně uvedeno a potom dost surově natočeno, takže se mi ten kontrast hodně moc líbil. ()

Bobik9

Tak nakonec mě film celkem překvapil. Zezačátku jsem tpěl u nesmyslných dialogů, které vedl Aragorn Mortensen a drsňák Harris, ale nakonec se Appaloosa celkově zlapšila a poskytla příjemnou podívanou, přesto, že tomuto žánru řpíliš nehovím. Přesto myslím, že se dalo z tohoto filmu vymáčknout více. Herci mohli zahrát lépe, i když těžko říci jestli jim to špatný scénář vůbec umožňoval. Film hodnotím 3 * především kvůli hvězdnému hereckému obsazení. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty